Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 561 Hozzászólás

  1. Tisztelt Dr. Úr!

    Van egy 2019.02-ban született törzskönyvezett szuka Border Colliem.
    Nagyon el vagyunk már keseredve, mert az elmúlt egy évünk Tuva székletének az állagáról, színéről, mennyiségéről szól, ami nem normális
    Tavaly Áprilisban került hozzánk. Annak rendje és módja szerint a tenyésztőtől kapott tápot kevertem az általunk választott Acana puppy táphoz. Folyamatos hasmenéssel küzdöttünk, hiába könyörögtem a tenysztőnek, hogy mondja el ott mit kapott, sikertelen volt. Azt mondta váltsunk tápot, lehet túl erős. így is lett, váltottunk a Taste of Wild halas puppy tápjára. Nem változott semmi. Elmentünk orvoshoz. Első alkalommal elküldött volna úgy, hogy felevett valamit, hisz még kölyök. Erősködtem hogy nem lehet-e hogy férges esetleg. 3 napig gyűjtöttem a székletet, vissza vittem, minden féreg volt benne ami csak lehetett. Giardiás. 
    – 1. kezelés: Panacur 750mg 5 napig, 3 nap szület, 5 napig ismét, majd 3 nap széklet gyűjtés (augusztus)
    – 2. kezelés: Metrobacin ugyan ez az eljárás (szeptember)
    – 3. kezelés: Klion 10 napig és 5 nap Drontal (október)
    Az utolsó kezeléssel lett vége a Giardia huza-vonának. Viszont ez idő alatt az orvos nem adott semmi probiotikumot, gyomor vagy bél védőt. Tőlem kapott Gastrofermet és Humacot. 
    Gyanítom, hogy ez a három kezelés elégg odavágott az emésztőrendszerének. Eközben a Taste of Wild se volt jó, így váltottunk az Eukanuba Growing puppy-ra. Nah itt már alakult a széklet, nem csak nyákos híg fos jött ki szerencsétlenből. Volt kis idő míg főztem neki, az se volt jó. Az Eukanuba táp jó is volt meg nem is. Napi minimum 6-szor kakilt, de volt hogy 9-szer, nem kis adagokat. Egyben maradt a kaki, de ha megpróbáltam felszedni, akkor kenődött. Orvos szerint mivel táp ezért ez a mennyiség normális… Borzalmasan kényes a gyomra, mindentől hasmenése lesz, így jutalomfalatnak a Meatlove rolátot használtuk, mivel a sajt, virsli és egyéb emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszereket Tuva egyáltalán nem bírja. Most két hónapja tápot már egyáltalán nem kap csak ezt a szalámit (bárányos és kacsás) Napi 3-4 kaki van, van hogy sajnálom a zacskót rá olyan kicsi. Szóval fellélegeztünk. Ám, április 18-án vasárnap elkezdett irdatlanul hányni, habzsolta a füvet, virrasztottunk felette éjjelente mert folyamatosan öklendezett, zavartan járt fel-alá, nyüszített és nézett ránk. Három napig rizs diétára fogtuk, szerdára (április 22.) tünetmentes lett. Szerdán este kapott egy kb. két ujjnyi vastag húst a rizs mellé, másnap előlről kezdőtött minden. Pénteken (április 24.) elvittük orvoshoz, kapott Prevomax injekciót, este ismét hányt és ökeldezett. A hányások fehér habosak voltak. Széklet rendben. Mai napig rizst, répát, kis mézet, Humacot és bárányos húsból maximum két ujjnyit kap enni. Május 2-án mertünk tréning közben jutalomfalatot (escapur bárányos) adni neki és aznap sárgát hányt. Elvittem az orvoshoz azt a két féle szalámit amit kap, megkérdeztem, hogy nem lehet-e hogy esetleg ezekkel van a baj és magas savat csinálnak neki. A válasz az volt hogy be bonyolítsuk túl a dolgot…

    Nem tudom, hogy a kutyáknál, állatoknál hogy van az emésztés, de szinte mindig az van, hogy reggel első kakinál az első 10-13cm kemény, viszont a többi már lágyabb, vagy egyben sem marad. Ez csak az elsőnél. 

    Az elmúlt három napban zöld vagy barna nyákos hasmenése van.

    Milyen vizsgálatok, kezelés javasolt?

    Előre is köszönöm a válaszát.

    Bianka

  2. Tisztelt doktor úr!
    A cicámnál FIP-et diagnosztizáltak. Annak is a nedves formáját.
    A szteroidos gyúlódáscsökkentő injekciótól kedve minimálisan javult.
    Szeretném megkérdezni tud e javasolni valamit amitől komfortosabbá tehetnénk közérzetét?
    Ön szerint van e esélye a gyógyulásra?

    • Kedves Anita! Sajnos a FIP a szervezet olyan mértékű leromlásával jár hogy nem sok esély van a javulásra. Bizonyos kiegészítőinkkel lehet méregteleníteni és gyulladást csökkenteni, azoktól valamennyit stabilizálódhat a helyzete. Üdv Dr. molnár

  3. Tisztelt Állatorvos!
    Van egy 3 hónapos francia bulldog kutyám, aki folyamatosan nyalja a lábát illetve vakarózik. Benti kutyáról van szó.
    Royal canin tappal kezdtünk, de sajnos azt nem ette. Majd a select golddal próbálkoztunk. Szintúgy lábrágás és vakarózás.
    Most jelenleg N&D tápot kap, napközben kap gyümölcsöt, zöldséget, a helyzet nem javult.
    Tanácstalan vagyok milyen tappal etessem 🙁

  4. Tisztelt Doktor Úr!
    7 éves, ivaros kandúr cicámnál 2 hónapja állapítottak meg veseelégtelenséget és macska AIDS-t, amit a laborvizsgálat is igazolt. Az orvosunk Pronefrát (napi 2x fecskendővel) és macska Béres cseppet (1×3 csepp) írt elő. Sajnos azóta is fogyott- bár az étvágya nagyon jó! többször keveset adunk neki, ahogy az előírásban is szerepel, jövő héttől már diétás nedves tápot kap- sok vizet iszik és sok a vizelete is, valamint az izomzata meggyengült, bal hátsó lába fáj, biceg (erre kapott tegnap szteroid injekciót). Nemrég fedeztem fel az Önök termékeit, úgy érzem, ezekkel sikerülne viszonylag jó állapotba hozni a cicánkat. Regavetet kezdtem el adni neki a felírt folyadékok mellett (3×2 csepp kevés vízben, fecskendővel adagolva, elfogadja). Ezen kívül több terméküket is beszereztem, a kezelési protokollban leírtak alapján: Imunovet, Kingvet, Cytovet, Probiovet, Fitovet. Kérdésem a következő: napi szinten hogyan adagoljam ezeket, el kell-e időben különíteni a folyadékokat, vagy egyszerre is adhatom, és van-e olyan, amit nem szabad vagy felesleges a többivel együtt szednie ? Nem szeretném túlterhelni a szervezetét. Válaszát köszönöm!

  5. Tisztelt Dr. Úr!

    Van egy 2019.02-ban született törzskönyvezett szuka Border Colliem.
    Nagyon el vagyunk már keseredve, mert az elmúlt egy évünk Tuva székletének az állagáról, színéről, mennyiségéről szól, ami nem normális. Tavaly Áprilisban került hozzánk. Annak rendje és módja szerint a tenyésztőtől kapott tápot kevertem az általunk választott Acana puppy táphoz. Folyamatos hasmenéssel küzdöttünk, hiába könyörögtem a tenysztőnek, hogy mondja el ott mit kapott, sikertelen volt. Azt mondta váltsunk tápot, lehet túl erős. így is lett, váltottunk a Taste of Wild halas puppy tápjára. Nem változott semmi. Elmentünk orvoshoz. Első alkalommal elküldött volna úgy, hogy felevett valamit, hisz még kölyök. Erősködtem hogy nem lehet-e hogy férges esetleg. 3 napig gyűjtöttem a székletet, vissza vittem, minden féreg volt benne ami csak lehetett. Giardiás.
    – 1. kezelés: Panacur 750mg 5 napig, 3 nap szület, 5 napig ismét, majd 3 nap széklet gyűjtés (augusztus)
    – 2. kezelés: Metrobacin ugyan ez az eljárás (szeptember)
    – 3. kezelés: Klion 10 napig és 5 nap Drontal (október)
    Az utolsó kezeléssel lett vége a Giardia huza-vonának. Viszont ez idő alatt az orvos nem adott semmi probiotikumot, gyomor vagy bél védőt. Tőlem kapott Gastrofermet és Humacot.
    Gyanítom, hogy ez a három kezelés elégg odavágott az emésztőrendszerének. Eközben a Taste of Wild se volt jó, így váltottunk az Eukanuba Growing puppy-ra. Nah itt már alakult a széklet, nem csak nyákos híg fos jött ki szerencsétlenből. Volt kis idő míg főztem neki, az se volt jó. Az Eukanuba táp jó is volt meg nem is. Napi minimum 6-szor kakilt, de volt hogy 9-szer, nem kis adagokat. Egyben maradt a kaki, de ha megpróbáltam felszedni, akkor kenődött. Orvos szerint mivel táp ezért ez a mennyiség normális… Borzalmasan kényes a gyomra, mindentől hasmenése lesz, így jutalomfalatnak a Meatlove szalámikat használtuk, mivel a sajt, virsli és egyéb emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszereket Tuva egyáltalán nem bírja. Most két hónapja tápot már egyáltalán nem kap csak ezt a szalámit. Napi 3-4 kaki van, van hogy sajnálom a zacskót rá olyan kicsi. Szóval fellélegeztünk. Ám, április 18-án vasárnap elkezdett irdatlanul hányni, habzsolta a füvet, virrasztottunk felette éjjelente mert folyamatosan öklendezett, zavartan járt fel-alá, nyüszített és nézett ránk. Három napig rizs diétára fogtuk, szerdára (április 22.) tünetmentes lett. Szerdán este kapott egy kb. két ujjnyi vastag húst a rizs mellé, másnap előlről kezdőtött minden. Pénteken (április 24.) elvittük orvoshoz, kapott Prevomax injekciót, este ismét hányt és ökeldezett. A hányások fehér habosak voltak. Széklet rendben. Mai napig rizst, répát, kis mézet, Humacot és bárányos húsból maximum két ujjnyit kap enni. Május 2-án mertünk tréning közben jutalomfalatot adni neki és aznap sárgát hányt. Elvittem az orvoshoz azt a két féle szalámit amit kap, megkérdeztem, hogy nem lehet-e hogy esetleg ezekkel van a baj és magas savat csinálnak neki. Nem volt válasz. Reggel első kakinál az első 10-13cm kemény, viszont a többi már lágyabb, vagy egyben sem marad. Ez csak az elsőnél. Plusz két napja ismét hasmenés, ami néha zöld.

    Kutya, macska hasmenés és hányás kiegészítő kezelésére csomag

    Ez a csomag esetleg megoldhatja a problémánkat? Vagy súlyosabb a helyzet?
    Mitévő legyek?
    Előre is köszönöm válaszát.

    • Kedves Bianka! A kutyusnak idült gyomoremésztési problémája alakult ki, melyhez az idült gyulladás miatt savhiány és emésztőenzim hiány is társulhat. A kiválasztott csomag megfelelő, alkalmazza a kiegészítőket. Udv Dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Egy olyan problémával fordulok önhöz, hogy két nappal ezelőtt kettő kis golden retriever kutyánk lett. Ma az egyiknél hasmenés jelentkezett és ugye állatorvos. Ott kiderült, hogy hermafrodita az egyik kutyus. És ez a későbbiek során milyen következményekkel jár? Epilepszia… Hasmenés? Előre is köszönöm a választ. Üdvözlettel

        • Kedves Mariann! Véleményem szerint csak a nemi működésére lesz hatással más örökletes gondot nem gondolom, hogy okozna. Üdv Dr. molnár

  6. Tisztelt Doktor Úr!
    12 éves ivartalanított, nőstény szobacicám ma sokat hányt és ment a hasa. Nem hányt semmit, csak nyálat. Evett füvet, de azt is kihányta, nem nagyon akar enni és inni sem. Teljesen egészséges volt a cica, soha nem fordult elő ilyen, egy-egy hányás néha. Jó állapotban van, mászkál, csak sokat nyávog. Kis városban élünk, egyetlen állatorvos sem elérhető éppen, tudok valamit segíteni neki?

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    Nagyon szeretném, ha segítene, mert már teljesen kétségbe vagyok esve. A kutyámnak rengeteg alkalommal, havonta többször, majdnem minden héten valami baj van a gyomrával. Nagyon hangosan morog neki a pocakja, éjszaka nem is alszik tőle, folyamatosan mászkál, illetve a fenekét felfele tolja folyamatosan, gondolom a fájdalom miatt..így szinte menni alig tud, mert a hátsó lábait is alig tudja behajlítani. Szegénykém nagyon remeg is mellette…aztán általában hány..sárga habosat, pici vérdarabokkal. Rosszabb esetben a székletes is híg, véres, de az nem mindig fordul elő. Többször vittem már emiatt orvoshoz, de ott annyival elzavarnak, hogy allergiás a kutya, és valahogy derítsem ki, hogy vajon mire. Illetve rosszabb esetekben kap rá valami gyógyszert, meg adjak neki Quamatel Miniből egy negyedet reggel-este. Elég nehéz kiszűrnöm, hogy mi lehet a baj, mert eszik száraz tápot, bár azt nagyon ritkán, állandóan ki van rakva neki, de max. csak éjjel fanyalodik rá. Royal Canint eszik, finnyás kutyáknak. Szokott kapni házi kosztot is, külön főzünk neki sima vízben csirke, illetve pulykamell húst, illetve zöldségeket. És persze szokott kapni konzervet is.. Az a baj, hogy önmagában a száraz tápot nem eszi meg, túlságosan el lett kényeztetve. Lehetséges, hogy pont a szárnyasokra allergiás, vagy én nem tudom.. A kiskutyám idén áprilisban töltötte a 10. életévét, egy hím yorkshire terrier, a tömege kb. 2-2,5 kg körül van maximum! Nem ivartalanított. Sajnos a főgkővel is évente kétszer kell leszedésre mennünk…arra is hajlama van szegénykémnek. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, nemrég volt neki egy teljes körű laborvizsgálata, mely az állatorvos szerint a korához képest teljesen rendben van. Nem szeretném, ha a folyamatos gyomorbántalmai miatt valami komolyabb baja lenne. Néztem a weboldalon ezt a Emésztő Enzim és Probiotikum Komplexet, hogy esetleg azt kipróbálhatnánk, hátha az segítene neki. Kérem, segítsen, bármi érdekel, amivel segíthetnék rajta! Vagy esetleg hogy milyen vizsgálatra lehetne elvinni, hogy kiderüljön a baj. Nagyon köszönöm a válaszát!!!! Üdvözlettel: Wiedermann Anna

  8. Németjuhászunknak mit ajánlana,10-éves lesz és a tipikus betegség jön elő nála,kezd elgyengülni a hátulja,már nagyon futni sem tud,voltunk már vele orvosnál,kapott gyógyszert,injekciót pár hónapig jó volt és már megint,sőt még rosszabb,mert már nincs olyan tartása a hátsó lábainak,tudom csodát már senki nem tud tenni de hátha van valami szer ami egy kicsit felerősíti. Előre is köszönöm segítségüket!

  9. Tisztelt Doktor Úr! Tegnap volt fogászati műtétje a kutyusomnak (törpespitz, 2,4 kg, ivaros, szuka). Bal első moláris fog mozgott. Eredendően egy kivizsgálás indult a kutyusnál, mert nyalogatta furcsán és sokat a szája körül és mintha váladékozott volna az orra, és néha hányásszerű köhögése volt, de nem jött ki váladék. Szívultrahangtól kezdve szerencsére minden negatív volt, amikor véletlenül benéztek a szájába és megtalálták ezt a mozgó fogat. Mellette nőtt a csontfog, mivel ez egy tejfog volt, ami bennmaradt valahogy. 3 éves lesz a kutyus júniusban. A műtét során a tejfogat és a csontfogat is el kellett távolítani, mindkettő mozgott és a csontfog egy kicsit már erodálódott sajnos. Viszont a műtét alatt észrevették, hogy csúnya mandulagyulladása van a kutyusnak (a zárójelentésen vérzéses mandulagyulladást írnak). Egyébként már nagyon régóta kutatjuk a bűzös lehelet okát, amit nem fogkő okoz (most persze azt is leszedték, de nem ez volt az igazi probléma). Úgy gondolom, hogy ez a mandulagyulladás akkor már régebb óta fennállhat, csak valamiért nem gondolt rá senki, pedig sokszor voltunk orvosnál. Kiállítási kutyus, sokat nyúlkálnak sajnos a szájába a kiállításokon, esetleg ettől kerülhetett be valamilyen baktérium? Vagy esetleg a fog okozhatta a mandulagyulladást? Mi lehet az oka még esetleg, csak hogy nehogy ne a gyökérproblémát kezeljük. Felírtak neki most egy 10 napos antibiotikum kúrát, valamint 2 hétig Mucopront szirupot. Szeretnék az Ön termékkínálatából természetes megoldást alkalmazni. Tudna nekem segíteni, hogy milyen termékeket ajánl és milyen dózisokban? Az antibiotikumot érdemes beszedni, vagy inkább az Ön termékével érdemes kezelnem? (csak a bélflóra lerontásától tartok, ami további problémákat okozhat) Válaszát előre is nagyon köszönöm! Üdvözlettel

    • Kedves Edit! Értem, jogos az aggodalom a bélflóra lerontásától, ami a tünetei miatt amúgy sem lehet valami acélos, véleményem szerint. Én először a természetes anyagokkal próbálkoznék, mivel az oktani megoldást is nyújthat. Az Emésztőenzimek & Probiotikum, Multivit, Krill Omega D3K2 gél és a Cell Protection kiegészítőket javaslom szájon át kúra szerűen. 10 napos Imunovet csepp nagy dózísú kúrával ( 3×2 csepp ) kiegészítve. Üdv Dr. molnár

  10. Tisztelt Dr. Molnár Gábor!
    Van egy igen összetett betegséggel rendelkező 4 éves, ivaros kandúr macskám, akinél az elmúlt 1 évben nagy “tortúrák” közepette élünk. Orvosunk megállapította nála, hogy leukózisos és macska AIDS-es is, amit hangsúlyoztak nekem, hogy nagyon nem jó párosítás. Az elmúlt időkben sajnos vagy hányással vagy hasmenéssel küzdünk ami miatt járunk sajnos meghatározott időnként orvosunkhoz és kapunk vitaminokat és hányás csillapítót, ami átlagban egy ideig segít. Nagyobb utánjárás után találtam meg oldalukat és kezdtem böngészni a termékeket, és kiegészítésnek gondoltam a probiovet terméket berendelném, de gondoltam kikérem orvosom véleményét, de Ő nem ismeri, illetve nem használta még terméküket, emiatt kérném ki véleményét, hogy a jelenlegi gyógyszerei mellé ezt a terméket egyáltalán ajánlják-e. Minden nap kap DMG liquidet, quamatel minit, calo-pet pasztát és endia hasfogó probiotikumot. Ezek mellett gondoltam termékük kipróbálására, mert inkább a cica hasmenését nehéz kezelni. Orvosom szerint sajnos már sok mindent nem lehet tenni így ezt a döntést rám bízza, de csodákat persze nem várok el. A cica étvágya amúgy nagyon jó, csak nincs idejük a vitaminoknak és társaiknak felszívódni, mert kaja után rögtön helyet is csinál szegényem a pocakjában. A kedve, ha nem fajul el a hasmenése, akkor a régi, mintha mi sem történne. Súlya viszont szépen lassan sajnos csökken a fenn álló problémák miatt.
    Válaszát előre is köszönöm!!!!
    Zsuzsi

  11. Tisztelt Doktor Úr! A cicám 15 éves, 2 évesen ivartalanított cica. 3 hete megváltozott a viselkedése, étvágya megnőtt, de ennek ellenére fogy, kedvetlen, a széklete sárgás, agyagszerű lett, a hasa hirtelen hatalmasra duzzadt. 2 napja az UH a hasüreget szinte teljesen kitöltő, inhomogogén szerk. lágyszövet tölti ki, a májtól nem elkülöníthető, de nem egyértelműen vmely szervhez köthető. A kora és a daganat előrehaladott volta miatt nem szeretném az operációt. Kérdésem:Cytovet+Regavet adását (vagy mást) javasol-e, segíthet-e? Köszönöm válaszát!

    • Kedves Mária! A leírás alapján a hasvízkór vagy a FIP nedves formája alakulhatott ki nála. Ez a helyzet nem is operálható. A máj állapota gyanús az agyagszerű széklet miatt. Valószínűleg, hogy csak a hátralévő életét könnyebbé tevő kiegészítőkkel lehet valamely fokú segítséget nyújtani neki. Labor vér vizsgálat történt? Üdv Dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm a válaszát. Nem készült laborvizsgálat.A vizsgáló orvos nem is javasolta. De abból lehetne következtetni több dologra, így a máj betegségére is. Ugye jól gondolom? A hasvízkórnál esetleg vízhajtás nem jöhet szóba? Melyik étrendkiegészítők jöhetnek szóba? Amelyeket írtam? Köszönöm a segítségét!

        • Kedves Mária! Ha gyulladásos eredetű a hasvízkór akkor a vízhajtás nem sokat segít, csak még jobban gyengíti a máj és vese szöveteit. Ha daganatos a háttere akkor a daganat csomag II. típusát javaslom alkalmazni. Ez segíthet más hasi izzadmány gyülem esetén is. Üdv Dr. molnár

  12. Lány cicánk most “tüzelt” először. Most láttuk is kandurral. Azóta megdagadtak az emlői mintha mind a 10 emlője külön külön egy kb 2-3 cmes csomó lenne. Ilyent még nem láttam pedig elég sok cicánk volt már. Ez mitől lehet? Esetleg vemhes azért?

    • Kedves Zsófia! Igen a tejeléshez így készül fel az emlő állománya, de ez csak a fialás előtti héten szokott így megduzzadni. Ha nem fial egy héten belül vigye el vizsgálatra, hogy megállapíthassák , hogy vemhes e. Üdv dr. molnár

  13. Tiszteletem !

    Nekem van egy Kb 1 éves kiscicám és az elmult 1-2 napban nem nagyon eszik és egész nap csak fekszik és alig reagál valamire
    Ha például lerakom a Földre akkor nem csinál semmit csak csukott szemmel ott áll.
    Tudna mondani valamit hogy mi lehet a baj ?

  14. Kedves Doktor Úr!
    13 éves berni pásztor kutyámnál az állatorvosunk csípőizületi dysplasia-t és cauda Eguina Compresio Syndr.-át diagnosztizált. Jelenleg trauma-log. oldatot és rimadyl tablettát kap. Nagyon nehezen bír felállni és menni, a bal hátsó lábát már szinte csak húzza maga után. A múlt héten rendeltem meg a webáruházból a mozgásszervi és gerincproblémákra összeállított csomagot, most a 6. napja kapja már. A tanácsát kérném abban, hogy vajon javíthat-e az állapotán ezek szedése. A kezelési protokoll leírásánál a Renovet nevű készítmény, szerepel, a csomagban viszont ehelyett egy másik (Cartilage& spine builder) van. Lehet, hogy mindkettő hasonló? Amennyiben azt tanácsolja, hogy folytassam ezeknek a készítményeknek az adását, kérem írja meg, hogy ugyanezeket adjam-e, és a csomagnál leírt adagolással folytassam-e?
    Üdvözlettel:
    Ördög Magdolna

  15. Tisztelt Doktor Úr,

    A 3 hónapos Border Collie kutyusnak szeretném a porc növekedését elősegíteni a Synoquin Growth tablettával kapcsolatban kérdezem. A leírásban az szerepel, hogy 25 kg feletti felnőttkori súllyal rendelkező ebek részére napi 2 tabletta. A Border Collie súlya várhatóan 20 kg körül lesz. Ebben az esetben is alkalmazható a napi 2 tabletta? Előre is köszönöm válaszát.!
    üdv., Vilmos

  16. A kutyám keverék, szuka, ivartalanított 2009 ben. Most 12 éves és 25 kg. Máj problémái miatt, 2 éve royal canin hepatic tápot és konzervet kap és a széklete szép. Hepato supportot 2×1, B vitamint és gf600 at szed naponta, 1 éve. Sokat ásít, és sokáig liheg, szerintem szapora szívveréssel. Golden típusú keverék, és az utóbbi hónapokban a bal hátsó lába gyakran remeg. Amikor ül a jobb hátsó oldalára dől és a bal hátsó lába, a hasától kifelé áll. Utalhat ez valamilyen betegségre, ami összefügg a máj problémáival, vagy gerinc eredetű a tünet? (Évente 1x ultrahang készül a hasáról és a szívéről, plus labor, de a májon kívül eddig semmi) köszönöm.

  17. Szép estét!
    A fél éves kiscicám amikor becsukja a szemét ilyen fehér hártya szerű dolog jelenik meg a szeménél és amint kinyitja eltűnik valamint álmában sokszor rangatozik. Mi lehet ezeknek az oka?

    • Kedves Eszter! Ez a harmadik szemhéj, vagy pislogóhártya, ami a cicák szemén élettanilag adott. A rángatózás álmukban történik, úgy mint az embereknél, ami szintén normális állapot. Üdv dr. molnár

  18. Tisztelt Doktor Ur!

    Aprilis 27-en erdeklodtem a korabban mar mutott es ujra lebenult tacskonknak gyogyszerrel kapcsolatban, az ajanlott mozgasszervi problemakra adhato csomagot mai napon kezbe vettuk, de kozben a kutya 70%-ban vissza nyerte allapotat a pihentetestol. Valoszinuleg tulsagosan megeroltette magat amikor elfutott egy masik kutyahoz. Kerdesen az lenne, hogy ebben az esetben hogyan adagoljuk az egyes szereket, mennyit hagyjuk mozogni es, hogy a nyers hus csont nelkul tovabbra is megfelelo taplalek lesz-e szamara?

    Elore is koszonom valaszat!

  19. Jó estét kivánok!

    Tisztelt doktor úr!

    A kutyám nem akar enni, se inni, habzik a szája, széklete véres gyengeség, segitségét szeretném kérni!!

    • Kedves Jácint! A kutyusnak valószínűleg parvo virusos fertőzése van, mely a leírt tünetekkel jár. Nagyon gyorsan vigye infúzióra állatorvoshoz. Üdv Dr. molnár

  20. Tiszteletem!

    3 éves Doberman ivartalanított szuka kutyáról lenne szó.
    Kb2 napja nem hajlandó enni, semmit.
    Nyers etetéshez van szokva. Életkedve van. Játszik a labdájával, hívom jön, sétálni is van kedve. Egyszerüen nem akar enni. Inni rendesen iszik. Néha még remeg is mintha fázna. 2hete a fű evéstől hányt, de evett rendesen. Ma hogy hazaértem hasmenése volt, bent a házban van tartva ha hosszabb időre megyek el akkor van az udvaron.
    Köszönöm.

    • Kedves Zsolt! Valószínűleg gyomor és /vagy bélgyulladása alakult ki. De a mérgezést sem lehet kizárni teljesen. Vigye el mihamarabb állatorvos kollégához, hogy diagnózishoz jussunk. Üdv Dr. Molnár

    • Tisztelt Doktor úr,

      Van egy 6 éves, kan, ivaros amstaff terrier kutyám.
      Ezidáig betegséggel nem küzdött. Jó testfelépítéssel rendelkező kutya.
      Körülbelül 3 hete köhögés, (hol száraz, hol váladékos), tüsszögés jelentkezett nála.
      Továbbra is jó kedvű, játékra kapható, jó étvágyú volt.
      Egy hete kullancsokat szedtünk ki belőle majd utána egyre bátyadtabb lett.
      Vizelet rendben volt, láza nem volt.
      Egyik reggelre hatalmas lett a hasa, rögtön vittük orvoshoz.
      Hasvízkórt állapított meg, és hogy nem zàr neki a szívbillentyű rendesen. Kapott injekciót, gyógyszereket. (Spiron 3×1, Theospirex 2×1, Amilorid 3×1)
      A babéziàt kizárta.
      Ennek 3 napja és a kutyán semmi változást nem veszünk észre. Nem pisil többet, a hasa mérete minimálisat ment lejjebb, továbbra is kedvtelen, viszont az étvágya jó.
      Az orvos tanácsolta, hogy gondolkozzunk el az elaltatásán ha nem javul.
      Árthatunk-e neki ha továbbra is kapja a vízhajtót és nem pisil?
      Érdemes-e más orvossal is megnézetni a kutyát? Valóban kizárható a babézia? Labor nem készült.

      Válaszát köszönöm: Kovács Noémi

      • Kedves Noémi! A szívelégtelenséget egy szív ultrahang vizsgálattal ki kellene zárni. Nem kizárt több baj együttes jelenléte sem. Egy vizelet rutint és egy vérlabor feltétlen csináltasson, hogy közelebb kerüljünk a diagnózishoz. Amikor nem veseelégtelenség okozza a hasvízet akkor csak korlátozott mértékben hat a vízhajtó, ezért is fontos lenen a labor , hogy ezt is ki tudjuk zárni. Üdv dr. molnár

  21. Van egy stafford kutyám es nem tudom hogy mi lehet a baj, mert egesznap nem eszik es nem iszik,csak fekszik egesznap …nem èber,nem jatszik ahogy szokott!

    • Kedves Rita! Ennek a viselkedésnek nagyon sok oka lehet, ezt így vizsgálat nélkül nem tudom megmondani. Vigye el állatorvoshoz mihamarabb, mert súlyos bajok is járhatnak ilyen tünetekkel. Üdv Dr. molnár

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    Jól látom,hogy a Supreme immunity termékek bővültek?
    Láttam vesetámogató kèszítmènyt is,esetleg majd a yorkim szedheti?
    13 éves veseelégtelenség és prosztata problèmája van.
    Jelenleg cytovet,regavet,imunovet,emésztőenzim kúrán van ,most kezdjük a 2. blokkot.Hálistennek a kutya jól van,júniusba szeretnék labort csináltatni neki.
    Nagyon elégedettek vagyunk a termékekkel továbbra is 🙂

  23. Jónapot kívánok!
    Van egy fehér pitbullom nagyon vakarózik tiszta piros a hasa olyan mintha el kezdet volna rozsdásodni ott alul nem tudom mi lehet vele 2-3 naponta fürdetjük egy allergén samponnal amit egy állatorvos javasolt szegénykém beltenyészet böl születet addig vakarja magat amig nem keletkezik seb vagy van amikor véresre vakarja magát a fülében ilyen barna folyadék van állítólag gomba de az sem akar ellmulni kaptunk rá gyogyszert de nem akar hatni neki kerestünk állatorvost látta is egy kettö de nem tudták mi baja nem tudják meggyógyítani szeretnék öntől segítséget kérni hogy mit tegyek meg szeretném hogy gyógyuljon

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 16 hónapos Beagle, kan, ivaros kiskutyám, aki 16 kg. Kezdetektől száraz tápot kapott – mint kiderült rossz választás volt (Friskies, Pedigree). A csirkés tápokat mindig is kerülni akartam, az allergiás következmények elkerülése végett, bár sajnos későn vettem észre, hogy ezek a tápok tartalmaznak csirkét. Tavaly októberben tápot váltottunk (Platinum hipoallergén). Hogy változatos legyen, és kipróbáljuk melyik a legjobb, a csirkés kivételével mindegyikből kapott (szárazat, nedveset, bárányosat, sertéseset, marhásat) havonta cserélve, illetve variálva 10 dkg nedveshez 5 dkg száraz táp.Házi kosztot, nyers kaját nem kapott, diétán nem volt. Kimérve, az útmutatóban megadott tápot kapta napi kétszer, reggel és este. Mellé ,,desszertnek”, ill. rágókának nyúlfület, meg rágócsontot, napi kettőt. Vagy az egyiket, vagy a másikat. Amikor csak száraz tápot kapott, adtam hozzá egy kis kb.5 dkg sült sütőtököt, most, hogy már nincs szezonja, most főtt édesburgonyát. Most is kb. egy hónapja csak száraz tápot kap, próbálom kiszűrni mi lehet a gond. Valamint nem adok desszertet, rágócsontot sem. Jutifalatnak a tápból szoktam adni pár darabot. Rendes csontot egyáltalán nem kap, vagy csak nagyon- nagyon ritkán, mert nagy szorulása van tőle.
    Kb. tavaly nyáron elkezdett füvet enni, amit általában habos hányás követett kétszer. Bár volt mikor a nagydolga végzésekor távozott.
    Gyulladásos jelenségeket még nem vettem észre, a bűzmirigye tavaly rendszeresen tisztítva lett (idén még nem).
    Az eddigi oltásairól, betegségeiről, kezeléséről mellékelten feltöltve küldöm a képeket.
    Féreghajtót rendszeresen kapott, utoljára idén április elsején Cestal féreghajtó tablettát.
    Kb. tavaly október óta folyamatosan kapja napi 2-szer, reggel – este az Immunovet tablettát, mást nem.
    Műtétje nem volt.
    Hogy allergiás-e valamire nem tudom, a megkérdezett állatorvosok által sajnos nem derült ki.
    A legnagyobb problémám a következő, amiben a segítségét szeretném kérni:
    Idén január-február környékén figyeltem fel rá, hogy a kutyusom három tappancsát is nyalja, rágja (volt, hogy vérzésig). Fejét nem rázza, vagy csak nagyon ritkán, viszont nagyon vakarózik reggel- este jobban, de napközben is vakarja az álla alatt, a mellső lábai mögött, a fülénél. Van hogy csak úgy odakap az oldalához, mintha megcsípte volna valami. Valamint hullik a szőre is folyamatosan, amit az állatorvosok azzal magyaráztak, hogy ilyen tavaszias az időjárás, most meg amúgy is vedlik. Továbbá nyaldossa a belső combjait is.
    A fenti problémára szeretnék a Doktor Úrtól segítséget kérni, hogy a kutyusom boldog, kiegyensúlyozott életet élhessen.
    Szeretném tudni, hogy ez a fajta táp megfelelő-e neki? adható- e neki édesburgonya, ha igen mennyi? Vagy az étkezésével kapcsolatban tanácsokat is szívesen fogadom. Szeretnék érdeklődni, hogy a füvezés megszűntethető-e valahogy, valamivel.
    A kezeléseivel kapcsolatban még szeretném tájékoztatni, hogy amikor tavaly augusztusban kiderült, hogy demodex-es, akkor, és azóta is kapja havonta a nexgard spectra tablettát.Pár hónapja ez mellé adtam neki Advantix spot on cseppet, gondolván másra van mind a kettő. Az állatorvos azonban tájékoztatott, hogy ezt nem szabad, mert tönkretettem a kutya máját. Önnek mi erről a véleménye, a két ,,gyógyszer” tényleg nem adható együtt?
    Szeretnék érdeklődni, hogy a bűzmirigyét milyen időközönként kell megnézetni? Vagy csak akkor kell, ha ,,szánkázik”? Én úgy vettem észre, hogy néha a nagydolga végzése után mintha pár csepp nedv jönne ki.
    Tisztelt Doktor Úr, nagyon várom válaszát, segítségét előre is köszönöm.
    Tisztelettel: Farkas Edina

  25. Tisztelt Doktor úr
    A mostani helyzetre tekintettel elég nehézkes allatorvoshoz eljutni és nem tudom hogy kell e! A kutyánk egy 9 éves havanese kutya ivaros szuka! 3 napja alig eszik az ivar szerve felett megvan duzzadva állandóan nyalogatja magát eléggé levert és bágyadt amúgy meg elég aktív a korához képest! Remeg mintha neha rázna hideg! Volt pár probléma vele töbször volt ál vemhes és most nem tudom mi tévő legyek mindenképp menjek vele orvoshoz vagy ezek lehetnek a tüzelés jelei is? Még annyi hogy pár napja egy spot ön készítménnyel s be csepegtettük és volt már hogy allergias lett bolha nyakörvre és nem e az miatt van?
    Segítségét előre is köszönöm

    • Kedves Gergely! Valószínűleg mindkét probléma egyszerre állhat fönn. A tüzelés miatt nyalja magát és a rovarölő készítmény miatt lehet bágyadtabb és rázhatja a hideg ( toxikus jelek), de lehet az immunrendszere gyengült meg és lázas. Mérje meg a végbélben a hómérsékletét és ha 39 fokC alatt van akkor várhat 1-2 napot addig míg orvoshoz kell vinnie feltétlenül. Azonban ha lázas akkor ne késlekedjen. Üdv dr. molnár.

  26. Tisztelt Dr. Molnár Gábor!

    Lenne pár kérdésem:
    – Érdeklődöm, hogy a kullancs stb védekezéshez lehet-e együtt alkalmazni a epivet (havonként )+ illóolajos nyakörv+ séta előtt annovet permet-et? Vagy felesleges az annovet is? (erdős, magas füves terület mellett lakunk). Illetve nyáron, ha a tóban fürdik ( addig persze leveszem a nyakörvet ) akkor az epivetet lemossa a víz? És utána elég, ha csak annovettel fújom míg meg nem szárad a nyakörvhöz?
    Illetve a nyakörvet éjszakára le lehet venni vagy a hatás miatt viselnie kell akkor is?
    – féreghajtó tablettát ki lehet váltani valamilyen természetes szerrel? ( pl annovet)
    Válaszait előre is köszönöm.
    Üdvözlettel,
    Viktória

    • Kedves Viktória! Lehet a nyakörvet és az Epivetes fürdetést együtt alkalmazni. Az Annovetes befújást nem alkalmaztam még, így azt nem tudom megítélni. Helyette a Strong Immune-t alkalmazom és az Annovetet kombinációban amikor kullancsot találok a kutyában. A fürdések mindig erősen gyengítik az Epivet sampon hatásának az időtartamát. A nyakörvet vegye le éjszakára. A bélférgek ellen igen jó hatással működik az Annoevet tapasztalataim szerint. Üdv dr. molnár

  27. Üdvözletem!
    Van egy kinti nőstény cicám, aki tavaly júliusban született, ez év áprilisában lett ivartalanítva. 2 kg körül lehet a súlya. Néha kap házi kosztot, reggel és este alutasakost, viszont száraz tápot is gyakran eszik napközben, jó étvágya volt mindig. Fülatkás volt a tavalyi évben, kezelve lett és azóta semmi panasz nem jelentkezett. Tavaly december elején voltam vele először macskanátha tüneteivel (eldugult orrjárat, fakó orr, fénytelen bunda, étvágy viszont volt és nagyon eleven) az orvosnál, akkor injekciót(1) kapott rá, azután a megint visszatérő panaszokkal ez év januárjának közepén is kapott injekció kúrát(3), február közepén már gyógyszeres antibiotikumot(5napi adag) kaptunk. Március elején a macskaleukózis tesztet is elvégeztettem rajta, ami negatív lett. Eközben március közepén belázasodott, elvittük az orvoshoz ahol kapott gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot(10 napi adag). Utána lett megbeszélve az ivartalanítás ezért előtte végigszedte az antibiotikum kúrát, közben is, és egészen a mai napig adom neki, ezt javasolta az orvos (a gyógyszer egyébként Clavaseptin 50 mg). Egyik védőoltást sem adták be neki, azt mondták csak egészséges állat kaphatja meg őket, nála pedig még mindig nem tudjuk mi okozhatja a szörcsögést. Gyulladáscsökkentőt is kapott mindig, mikor injekciókúrát. Nem tudok gyógyszerérzékenységről vagy allergiás hajlamról.
    Abban az ügyben kerestem fel Önt, mivel voltam már vele állatorvosnál azóta ezzel is, Ő azt mondta a reflexek teljesen normálisak, de én még mindig nem tudom összefüggésben van-e bármivel is, hogy egyszer előjött a harmadik szemhéja április 4.-én. Azóta a fehér hártya visszahúzódott már teljesen, viszont a bal szemének pupillája egy minimálisan még mindig kisebb. Ennek van valami komolyabb jelentősége, vagy ez majd helyre jön?
    Csatoltam egy képet a szempárról.
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Bianka! Az eltérő pupillatágasság az agy vagy az agyhártya izgalmi állapotát mutatja. Esetleg lehet a kapott gyógyszerre is érzékenyen reagálhat. Amikor elhagyják a kapott szereket és helyreáll a bélflórája is akkor valószínűleg elmúlik a tünet. Üdv dr. molnár

    • Kedves Georgina! Ez a kép vesegyulladás és kezdődő hólyaggyulladás esetén is jellemző. Vagy mindkettő együtt és a hólyaghomok is tetézheti. Mivel nem egyértelmű a vese állapota, hogy heveny vagy idült a veseelégtelenség így azt idült veseelégtelenségre javasolt kiegészítővel nem javaslom alkalmazni, egyenlőre. Ha mintegy 3-4 hét múlva az ismételt vér vizsgálat is veseelégtelenséget mutat akkor javaslok majd arra is kiegészítőt. Most viszont a hólyagkőre és a hólyaggyulladásra Regavet, Urine Tract & Bladder, Fytovet, Imunovet kombinációt javaslok alkalmazni. Továbbá a vese diétát az etetésnél:Többször kevés adaggal etetni, hogy a vér bomlástermékekkel való terheltsége ne mutasson magas kiugróan emelkedő értékeket. (nyers etetés)
      Könnyen emészthető, a fehérjéket koncentráltan tartalmazó étel adása, ezekből azonban sűrűn keveset szabad adni! NEM SZABAD EGYSZER SEM BEETETNI! Ez urémiás krízishez vezet és tönkreteszi, amit nehezen felépítettünk! Üdv dr. molnár

  28. Tisztelt Doktor úr!

    Hálásan köszönöm Önöknek az eddig segítségüket, a gyors válaszokat. Immár 14 hónapja szedi a kutyusom az önök által forgalmazott készítményeket, ezek nélkül minden bizonnyal már nem lenne velem! 🙁
    Soron következő havi gyógyszer rendelés előtt állok. Az új típusú készítményekkel kapcsolatban lennének kérdéseim:

    11 éves, ivartalanított németjuci lány kutyus, (ivartalanítás: 2018), 40 kg.
    Alapbetegségek: Lupusz, 1 db kisebb (1x 1.5cm ) csomó az egyik emlőjében >> vélhetően karcióma (január óta mérete csökkent a önöktől vásárolt Daganatos csomagban lévő készítmények hatására, fején lévő szemölcse elmúlt, Mivel műtét számára nagyon magas kockázattal jár, szövettant sem csináltak, nehogy elterjedjen a ciszta, 1x korábban volt már műtve karciómával, akkor készült szövettan is), csípő ízületi gondok.

    Amit eddig szedtünk:
    * daganatos csomag (a csomagban korábban elérhető készítményeket: Annovet, Krill, Regavet, Probiotikum, Multivit, Cytovet) +
    * Kingvet +
    * Imunnovet +
    * Bone Strenght +
    * Prednicorton + Quamatel

    A kérdéseim az alábbiak lennének:

    > A két új Daganatos csomagból az I. vagy a II. csomagot javasolná Nekünk? A Lupuszra szedett szteroid miatt májvédőre szükségünk van, eddig a Regavet volt ez a készítmény, de a csomagból most kikerült. Liver detox a Regavet megfelelő helyettesítője lehet-e ?
    > Autoimmun alapbetegsége miatt szedheti-e az új csomagban lévő immunerősítő jellegű készítményeket anélkül, hogy esetleg felerősödne nála a lupusz.
    > Az Annovet nagyon hatékonynak bizonyult, de most nincs a csomagokban. Javasolja ennek tovább szedését valamely csomag mellé külön megvásárolva?
    > Bone strenght + Kingvet mellé szedheti-e pluszban az új Cartilage készítményből, vagy ez helyettesítse valamelyiket?Esetleg maradjunk a régi készítménynél?
    > A Krill ill. Multivitamin Mega C komplex antioxidás tartalmát a daganatos csomagban lévő valamely készítmény tudja -e helyettesíteni, vagy ezeket is érdemes külön megvásárolni?
    > Van-e javaslata az Ön által javasolt készítmények adagolásával kapcsolatban. Mit mivel lehet ill. mivel nem lehet egy időben adni neki?

    Előre is köszönöm a válaszát (és bocsánat a sok kérdésért) !

    Üdv.
    Judit

    • Kedves Judit! Igen a Liver Detox is hatékony májvédő és regeneráló. Az immun erősítés azt jelenti, hogy a humorális immunitás, ami túlműködik az autoimmun betegségekben azt nyugtatja és az alul működő sejtes immunválaszt erősíti. Erre van szükség a daganatok, allergiák, parazitózisok, autoimmun betegségek esetén is.
      Az új I. csomagot lehetne megpróbálniuk, ami autoimmun folyamatok és daganatok esetén is jó választás lehet. E mellett az Annovetre nincsen szükség. A Krill Omega D3K2 gél jó lenne még mellé, a Multivit pedig része a csomagnak. De dönthet úgy is, hogy az eddig bevált kezelé mellett maradnak, de én inkább megpróbálnám az új kiegészítőket is, aztán meglátják. Üdv Dr. molnár

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    13 éves szuka labrador (31kg) kutyámnál a héten lágyszöveti szarkómát állapítottak meg, sajnos rossz indulatú (2-es típusú).
    A daganat kb 2 hónapja indult növekedésnek a bal csípőjén, mostanra kisebb öklömnyi nagyságú, de úgy tűnik nem növekszik tovább.
    A kutya a bal hátsó lábát nem tudja használni, csak érintőlegesen teszi le. Néha emelgeti fekvő helyzetben is, mintha zsibbadna (?) neki.
    Gyakorlatilag csak fekszik a kutya, de az életkedve meg van, farok csóválás, “mosolygás” mikor foglalkozunk vele. A gyógyszerek elhagyásával az étvágya is visszatért.
    Az eddigi gyógyszerek nem javítottak állapotán (Rimadyl, Onsior), csak az étvágyát vették el.
    Csatolok egy RTG felvételt is, mely során megállapítást nyert, hogy a csontozatot nem érinti a probléma.
    Szeretném segítségét kérni illetve véleményét hogyan tudnám meghosszabbítani illetve élhetőbbé tenni kutyusom számára az életet?
    Sok helyen olvastam, hogy spec. táplálékiegészítőkkel sokat lehet javítani az életminőségükön a daganatos kutyusoknak.
    Vajon az én kutyám esetében is?
    Válaszát előre is köszönöm 🙂
    Üdvözlettel
    Óvári Zita

  30. Kedves Doktor Úr!
    Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát!
    Csatoltan küldöm a még pluszban átküldött vizeletvizsgálat eredményeit, ami menet közben megérkezett. Természetesen amit ajánlott még megcsináltatom. A vizeletvizsgálat eredménye szerint gyulladásról lehet szó? Mi a teendőnk?
    Nagyon köszönöm segítségét!
    Üdvözlettel,
    Georgina

  31. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 2 éves havanese kiskutyám, séta közben időnként felkapja a hátsó lábait bal irányba. Ez a patella jele lehet? Két hete adom neki a betegség megelőző csomagot, most kiegészítettem a mozgásszervi csomag vitaminjaival. 4,5kg a kutyus, adagolhatom úgy, hogy skelevet 3×fél, kingvet 3×1, krill 2×1, bone s. 2×fél, cartilage 2×fél per nap? Nagyon energikus imád játszani, futkosni, hagyhatom neki? Nem látom hogy lenne fájdalma. Előre is köszönöm válaszát, szép napot,
    Eszter

    • Kedves Eszter! A tünet több féle mozgásrendszeri zavartól lehet, annak okát csak egy tapintásos és szükség esetén Röntgen vizsgálat tudja behatárolni. A dózisok jók. Amennyiben fájdalom nélkül mozog akkor engedheti neki szabadon. Majd pár hét esetleg max. 3 hónap múlva kiderül megoldódnak a gondjai. Üdv Dr. molnár

  32. Jó napot kívánok,
    a segítségét kérném, van egy shi tzu lány kutyám, 12 hónapos lett nemrég, es most akartuk 3 oltast be adatni neki, de még előzött minket a kullancs..
    van neki bolha elleni nyakörve és kullancs elleni csepp
    De volt benne 2 kullancs, mikor észre vettük ki szedtük, és rá egy hétre sötétedett a bőre, kék lett a háta, és most 4 napja is volt benne 1 kullancs, nem tudom hogy mi lehet a probléma vele,segítségét kérném, köszönöm a válaszát

  33. Kedves Doktor Úr!
    Az lenne a panaszom, hogy a 4 hónapos máltai selyemkutyám tegnap hajnalban hányt egymás után kétszer is, azóta semmit sem eszik, inni is nagyon keveset iszik de azt is kihányja. Ma kihívtuk az állatorvost, azt mondta hogy gyomorrontás, adott neki B-komplex-et illetve azt hiszem fájdalomcsillapítót. Eleinte a hányása nyálkás volt, most viszont habos is. Azt látom még rajta hogy kába, megy félrefelé és mikor ül mindig a földet nézi. Mi lehet a probléma doktor úr?
    Előre is köszönöm a válaszát.

    • Kedves Bernadette! Olvassa el ezt a két írásomat: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/taplalassal-kapcsolatos/a-gyomorsavtultenges-es-hanyas-okai-es-kezelesei-lehetosegei/

      A húsevők emésztésének élettana


      Ezek alapján az EMÉSZTŐENZIMEK & PROBIOTIKUM komplex, a CYTOVET kapszula és a REGAVET kombinációja alkalmazható. A hányadék pH mérése után ha az nem 5 alatti akkor betain HCL adagolása is szükséges az etetés első falatjaival egy időben. Üdv dr. molnár

      • Kedves Doktor Úr!
        A véleményét és segítségét szeretném kérni.
        A 15 éves, fiú Yorkshire terrier 3 kilós kutyusomról lenne szó. Nincs ivartalanitva. Koránál fogva sajnos vese és májproblémái lettek. Persze a fogával is vannak bajok, fogkő, kihullás, gyulladás a fogkő miatt. Több mint 1 éve pedig a szívére kapott az orvosától Benamax 2,5 mg-os tablettát, ebből naponta felet kap. Ezen kívül Béres Minera cseppet minden nap. Májára Epato Pasta pluszt kapott, ezt is minden nap kapja, és Vetri DMG oldatot. A veséjére nem írt most semmit az orvosa. Annyi a gond, hogy pár hete igen sok vizet fogyaszt a kutyus, egy nap megissza a 3-3,5 dl- t. Éjszaka is többször felébred inni, csak arra kell fel, hogy szomjas. A kérdésem, hogy erre a sok ivásra létezik-e gyógyszer, vagy bármi más, – amit a Doktor úr ajánlana, – hogy ennyire sokat ne fogyasszon? Illetve ásványvíz vagy babavíz jobb neki a csapvíz helyett, vagy inkább maradjunk a csapvíznél? Egyébként nincs semmi gond vele, eszik és jókedvű.
        Csatolom a laborvizsgálatát.
        Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
        Üdvözlettel,
        Georgina

        • Kedves Georgina! A labor alapján a kutyus erősen hajlik az idült veseelégtelenség kialakulására, talán már az is van de még bizonyos fokig tudja azt kompenzálni, ha nincsenek étvágytalan periódusai. A cukorbetegség és a Cushing kór okoz még fokozott vízivást és vizelet ürítést, ezek közül az elsőt a fruktózamin érték normális szintje miatt ki tudjuk zárni, a Cushing kórt pedig akkor ha nem eszik a korábbinál mohóbban és nem hízik illetve a vizeletből nézet egy rutint és az UCCR értéket is kérje feltétlen. Ha ez meg van írjon és javaslok kiegészítőket és táplálást. Üdv Dr. molnár

  34. Tisztelt Doktor Úr, Kedves Kolléga!
    Egy nagyon kedves, régi vásárlóm idős macskájával kapcsolatban keresem Önt. A kérésének megfelelően összeírattam a nénivel, a macskájával kapcsolatos információkat, amit a levél végére másolok.
    Szeretné kipróbálni az Energyvet termékeket, amiről én is jó tapasztalatokat hallottam, de sajnos nem ismerem őket. A cicának fehérjevesztéses enteropáthiája van, egyelőre még jó étvággyal, de sajnos az utóbbi időben csökkenő testsúllyal és váltakozó hasmenéssel. Folyamatosan gyógykezelés alatt áll, amit gyógyszerekkel és gyógytápokkal meg lehet tenni, azt szerintem mindent megtettünk. Ha tud ajánlani valamit még ezen felül, az Energyvet termékek közül, akkor szívesen vennénk tanácsait.
    Köszönettel és üdvözlettel:
    dr. Locsmándi Gabriella, patikavezető-állatorvos, http://www.allatpatika17.hu

    Szini, 17 éves európai házi – vörös cirmos – 2004.évben ivartalanított hím macska, testsúlya jelenleg 3,6 kg/betegsége előtt – 3 hónapja – 5,0 kg volt/
    Vizelési, húgyuti probléma miatt 2009. szeptemberében operálták, Urethrostomia .
    Étkezése a fenti operáció után: ROYAL CANIN VETERINARY DIET/ URINARY majd RENAL Select Feline száraz gyógytápok, továbbá nedves tasakos ételek: Sheba, Goumet, Whiskas, ROYAL Canin VETERINARY… és főtt húsok-, belsőségek.
    2020. februárjában hasmenése lett, korábban – élete során – ilyen probléma nem volt soha. A végzett vérvizsgálat laboratóriumi eredménye alapvetően rendben volt. Gyógyszeres kezelésben részesült. l. kúra: Stomorgyl-, Sinbiotic-D-C, tabletta, DMGUARD cseppek. 2.kúra: Synulox tabletta, FERDOCAT paszta, GASTROFERM PET. A folyamatos javulás jelei mellett, vizelési probléma lépett fel. Azonnali kórházi vizsgálat és kezelés vált szükségessé.
    Kórházban végzett vizsgálatok, kezelések, megállapítások március 8-a és április 23-a között: hasi ultrahang/ két alkalommal/, GERIÁTRIAI PANEL+ KIS VÉRKÉP, külön KIS VÉRKÉP / két alkalommal/, labor vizsgálatok. Folyamatos illetve rendszeres infúzók, injekciók, gyógyszeres kezelések.
    Infúziók, injekciók: Pl.: (S+D+G), 0,5 m Catosal, 0,5 ml Norovit 4, 0,15 ml Loxicom, 0,5 ml Noroclav ;………..
    50 ml infúzió (R+D+G), 0,5 ml catosal+ 0.5 ml neovitB inj., 0,5 ml dexafort inj., 0,5 ml cerenia iv., 1,3 ml c vitamin iv 04-01. kontroll, 15 mg Depo-Medrol inj., 300 mcg B12 vitamin inj. 0,5 ml catosal+ 0,5 ml neovitB inj., Kontroll, B12 injekció ismétlése hetente.Gyógyszeres kezelések: Quanifen tablettáből napi 1×1/2 tabletta 6 napig. Klion 250 mg tablettából napi 2×1/2 tabletta 7 napig. Florentero tablettából napi 2×1/2 tabletta /negyedelve/, mellette kaphatja az Aptus Aptobalance pasztát. Étvágynövelőként mizaten tablettából napi 1×1/8 tabletta. Két naponta ½ Folsav tabletta, Vetri DMG naponta 2x 0,5 ml még 3 napig, majd naponta 1x. Naponta 2×1 Sinbiotic DC eleségbe keverése, amennyiben a bélsár lágy/híg, Florentero tablettából kaphat naponta 2×1/2 tablettát /negyedelve.
    Tapasztalat: A vizelési probléma az első infúzió után megszŰnt, jelenleg is rendben. A hasmenés hullámzóan változó volt, hol javulás, hol rosszabbodás a kezelések ellenére és fő probléma, hogy a hasmenéses állapot véglegessé vált./ gyógyszerezés jelenleg is/
    A cica fizikai állapota: tovább fogy és gyengül az elfogadhatónak mondható étvágy ellenére, naponta négyszer-ötször eszik, kéri az ételt, magától iszik elég sok vizet. Fájdalmai nincsenek.
    Főbb megállapítások, kezelési lapok alapján:
    Hasi ultrahang alapján belekre vonatkozó megállapítás: „Vékonybélkacsok a teljes szakaszon kitágultak, élénk perisztaltika, faluk normál vastagságú, 1,5 mm. Colon kitágult, lumenben echodenz híg tartalom”
    Labor: hypoalbuminaemia, hypoproteinaemia, leukopenia.” / 2020.03.11./

    • Kedves Kollegina! Sajnos olyan sok irányú kezelésen ment át a cica , amit egy egészséges kiválasztó szervekkel rendelkező cica is nehezen visel el, főleg a bélrendszer flóráját tekintve. Nem szeretek terápiás céllal javasolni gyógyhatású termékeket és kiegészítőket. De az általános állapot javítására és a fogyás megállítására az Emésztőenzimek Probiotikum komplex, Regavet, Fytovet, Multivit Mega C komplex kiegészítőket javaslom alkalmazni. üdv dr. molnár

  35. Üdvözlöm!
    Szeretném megkérdezni, hogy a Skelevet gyógyhatású készítményből mennyit adhatok naponta a 3,5 kilós csivava kutyámnak?
    Előre is köszönöm válaszát!
    Kitty

    • Kedves Kitty! Kétszer fél kapszulányi a niormál adagja. De a kezelés elején a feltöltési fázisban akár 2×1 caps is mehet 2 héten át. Üdv dr. molnár

  36. Üdv!
    A segítségér szeretném kérni. 1 hónapja fogadtunk be egy 9 hetes kis kandúr cicát. 3. nap kezdte azt a furcsa szokását, hogy a saját mellbimbóját szopizza, dagaszt, teljesen kikapcsol, alig lehet leválasztani róla. Eleinte ártalmatlannak gondoltuk, nem is akartuk stressznek kitenni, hátha anyukája hiánya okozza, hagytuk. Azonban kb 2 nap után elkezdett kipirosodni a cicije az egész napos nyüstöléstől, majd kikezdte. Ekkor kezdtük volna el finoman leválasztgatni, de mintha oda pillanatragasztózták volna a fejét, keservesen sírt is ha próbáltuk elhúzni. Hirtelen megoldásképp egy zoknit kivágtam a lábainál és ráhúztam, egy hétig rajta volt, így nem tudta csinálni. Próbáltunk sok más puha plüsst, polár takarót, pulcsit, bármit adni neki amikor sírt de rájuk sem hederített. 1 hét után levettem róla a zoknit és kezdődött elölről. Vissza is tettem rá, viszont nem lehet állandóan ruhácska rajta, plusz már azt is tépkedi, megoldja hogy nehezen de hozzáférjen. Hogyan lehetne átszoktatni valami másra őt? Nyílván nem zavar, hogy cuclizik, annak örülnék hogyha megtudná nyugtatni magát más tárgy szopizásával. Próbáltam polár takarót macskamentával bedörzsölni, rá sem hederített. A mi szagunk sem érdekli a polár pulcsijainkon. Valami illat, bármi megoldás? Mert ez nagyon zavaró, éjjel-nappal megy ez. Köszönöm előre is!

    • Kedves Dalma! Hagyják nyugodtan szopizni ha ezt szereti, cicákat amúgy sem könnyű leszoktatni bármiről is legyen szó. Egyik nap csak elhagyja teljesen, de addig jó pár hónap el fog telni. Üdv dr. molnár

  37. Szép napot! Van 2 kiscicánk akik 4 naposak. Az egyik rendesen eszik, rendesen növekszik de a testvére nem eszik, egyáltalán nincs ereje, csak alszik és fekszik. Nagyon soványka és kicsike szegény. Mit tegyünk, hogy ne veszítsük el a kiscicát? Nagyon féltjük és szeretnénk minden tőlünk telhetőt megtenni, hogy túlélje. Kérem segítsen!

    • Kedves Etelka! Sajnos az odaadó figyelem és az anya cica cicijére helyezésen kívül mást egyenlőre nem tud tenni. De ez nagyon fontos, mert ha egyszer kétszer jól teleszívná magát anyatejjel, megerősödhetne és magától szophatna. Ilyenkor a leg jobban tejelő emlőre próbálják tenni és az erősebb cicákat fékezzék meg , hogy a kis gyenge is tejcsihez jusson. Üdv dr. molnár

  38. Tisztelt Doktor Úr!
    Ma vettem észre, hogy a cicánk jobb első lábba be van dagadva. Kérem tudna segíteni, hogy, hogy állapíthatnám meg, hogy törött-e? És ha igen mit kéne tennem?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Patrik! A törést állatorvos kolléga állapítja meg. Esetleg altatás nélküli Röntgenre is szükség lehet. Ha törés javaslok rá csontforradás gyorsító kiegészítőket. Üdv Dr. molnár

  39. Üdvözletem!

    Szeretném kérni az Ön tanácsát.
    Van egy 4 éves boxer 34 kg súlyu kan kutyám , aki nagyon érzékeny a gyomrára.Több mint valószinű hogy csirkeallergiája van , mert amikor valamilyen csirkés dolgot kap akkor rágja aa lábfejét vagy a tojástol sárgás színű hasmenése van .Ezért csak halas hipoallergén száraz tápot kap naponta 2szer enni és napközben mindig valami kis nasit ami ( alma, háztartási keksz , kutya jutalomfalat halas,kefir…)
    Egyre többször föleg éjszaka van gyomor problémája , savat hány sokat eszik füvet le föl járkál és hangos hasgörcsei vannak ..Ilyenkor beadok neki 1-2 Qvamatel gyógyszert , de elöfordul hogy egészen másnap délutánig nem seszik és nem iszik , nagyon levert hangulatú.
    Szeretném ha ajánlana valami táplálék kiegészitőt vagy valami megoldást .
    Köszönettel : Szabo Tünde

  40. Tisztelt Dr Ur!
    A cicam egyik nap elaludt az ablakban aztan leesett, a radiatorba kapaszkodott mire felkeltem, hogy segitsek neki mar elengedte a radiatort es elszaladt. Termeszetesen vittem az orvoshoz aki izomhuzodast allapitott meg es meloxydilt adott neki ott a rendelobe is meg itthonra 5 napra. A cica tunetmentes leukozisos illetve az volt illetve nem tudom most mi van…
    Miota voltunk az orvosnal, nem akar enni csak alig. Alomra is ritkan jar es mintha remegne, de nem erzem lazasnak es a nyirokjai sincsenek megnagyobbodva ami a leukozisra utalna. Holnap vagyis 05.04-en vissza megyunk az orvoshoz.

    Dr Ur szerint aktivalodhatott a leeses miatt vagy a gyogyszer miatt a leukozis?

    Semmi baja nem volt az elmult honapokban, csak most amiota leesett es voltunk az orvosnal.

    Nagyon feltem, a tesojat mar elvesztettuk ebben a betegsegben, ot nem akarjuk!!!

    Koszonoom

    Szofi

    • Kedves Szofi! Nem aktiválódhatott a leukózis, azonban a nonszteroid gyulladás cs. -vel vigyázzanak. Olvassák el a tájékoztatóját a mellékhatásokról és ha veszélyesnek tartják ne alkalmazzák, a kezelő orvossal való egyeztetés után. Egy erős stressz okozhat pár napos szorongást, ami étvágytalansághoz is vezethet. Javaslom pár napi teljes nyugalom, aztán ha még mindig szükséges az Etovet és vagy a Relax & Balance kiegészítők adását. Üdv Dr. molnár

  41. Jó estét kívánok!
    Szeretnék segítséget kérni Öntől. 2 yorkie kutyusom van. Kis testű kutyák, súlyuk kb 3 kg. Az egyikőjük kiskora óta sárgás habosat hányt gyakran, többnyire reggelente. Sajnos egészen kis korában már egy állatorvos javaslatára milbemax féreghajtót kapott. Killtix, vagy Foresto nyakörvet tettem rá a meleg hónapokban az élősködők ellen. Egy éve kipróbáltunk egy citrommag őrleményes foggélt (fogkő ellen), ami teljesen kikészítette. Nagyon rosszak voltak az értékei, májgyulladást diagnosztizáltak nála. (Minden vegyszerre ennyire érzékeny, az oltásokkor mindig rosszul van). Antibiotikumos kezelést kapott (+B vitamin, görcsoldó) és májbeteg kutyáknak való tápot kapott. Livjivant és Hepapetet javasolt a kezelő orvos, de azóta is keresem neki a megoldást, amivel megfelelően tudnám támogatni a májműködését, hogy egészséges életet élhessen. Válaszát előre is köszönöm. Kiss Mónika

    • Kedves Mónika! A májgyulladás kiegészítő kezelésére a Cytovet, Regavet, Liver detox kombinációt javaslom, de a javasolt dózisnak csak a felét adja mintegy egy hónapon keresztül, azután teszteljék a változást, majd emelheti a megadott dózisra. Üdv dr. molnár

  42. Üdv. MA észrevettem h a 3 éves kan nemetjuhaszom(ivaros) kb 30-40kgés a 4 éves kan husky (ivaros)kg 20-25kg székletében fekete szárnyas bogarak vannak ,mi lehet ennek az oka illetve milyen gyógyszer kell rá? Tápot,konzervet kutyaszalàmit ,házikosztott esznek. Betegségük sose volt egyiknek sem .Jókedvüek, aktívak. Köszönöm előre is a választ.
    Jennifer

  43. Kedves Doktor Úr!
    15 éves keverék tacskó jellegű 6,9kg testsúlyú, jó étvágyú, udvaron tartott kiskutyámról lenne szó. Nem ivartalanított, nem volt soha beteges és semmilyen műtéten nem esett át. (Körülbelül 2 éve alakult ki emlő daganata melyet látott állatorvos a korai miatt (akkor 13 éves) nem javasolt műtétet amíg nem okoz panaszt ez a máig így is van.) 2020.04.30.-án reggel nem evett ami körülbelül fél éve elő is szokott fordulni, hogy csak este eszik. Konzerv, száraz tápot és házi kosztot kap ez mindig is így volt. Reggel habosat hányt pár órával később pedig balra fordított fejjel egyensúly zavarral és ingadozó szemekkel találtunk rá. Azonnal szóltunk állatorvosnak kapott 2 injekciót. Antibiotikumot és b vitamin komplexet kapott illetve érfal erőssítő gyógyszert és antibiotikumot kapott. Másnapra nem láttam változást ezért elvittem egy másik orvoshoz aki fül gyulladásra gyanakodott és felmerült az agyvérzés esélye is. Dobhártyája rendben van, szíve, és légzése is. Itt kapott még 2 injekciót, étvágyfokozót illetve antibiotikumot. Továbbá kapott tablettákat augmentin 50mg napi fél szem, milgamma napi 1 szem mellé gyomorvédőt illetve az előző orvos által felírt érfal erősítőt. Hazaérve ivott és kb 30g májkrémet evett. Azóta nagyon sokat alszik csak akkor sétálgat ha felkeltem és egyáltalán nincs étvágya. Inni ivott 2-3 szor egy nap alatt. A szem rángás mérséklődött, járkálgat már nem nagyon esik el de ferdén tartja a fejét továbbra is és bal oldalon csöpög a nyála amerre a fejét is tartja, talán javult az állapota, az étvágytalansága nagyon aggaszt. Az interneten böngészve találtam rá az un. vesztibuláris szindróma nevezetű betegségre a videók alapján minden tünet megegyezik az itt látott kutyusok állapotával. Tudna nekem javasolni valamit Doktor Úr? Nagyon hálás lennék ha kapnék egy iránymutatást, hogy a továbbiakban mi a teendőm és mire számíthatok az állapotát illetően. Köszönöm szépen!

    • Kedves Viktória! Igen a vestibularis szindroma és az agyvérzés tünetei is sőt az arcideg gyulladás is hasonló tüneteket képes okozni. Javaslom megpróbálni a Relax & balance, Emésztőenzimek & Probiotikum, Etovet, Korovet kombinációt alkalmazni a felépülés elősegítése céljából. Üdv Dr. Molnár

  44. Jó estét!
    Kutyusom 10 hetes amstaff.
    Ma tőbbet pihent a kelleténél majd délutáni sétán vettem észre hogy erőlködik de nem nehezen jön és hasmenés a végen kis piros valamivel nemtulajdonitotam neki először nagy jelentőséget.
    De esti setanal ezt produkalta melékelt kép.
    Elmult 2-3napban láthatóan elfogyot.
    Érdeklődni szeretnék. Remélem nem lesz gond.
    Persze azért leviszuk állatorvoshoz!
    Kőszőnőm válaszát

    • Kedves Ferenc! Ez az ürülék egy parvo virusos bélgyulladásra utaló jel. Sürgősen vigye el kollégához mivel életveszélyes fertőzésről van szó. Üdv Dr. molnár

  45. Üdv!
    Tegnap fürdetés közben észrevettem, hogy a kutyám farkán van egy duzzanat. A dudor elég puha, mintha vizenyős lenne, tapintasra nem fájlalja a kutyus. Egy ideje már ott lehet(max 2-3 hete) de nem láttam a szőrétől. Természetesen viszem állatorvoshoz jövő héten, de nagyon aggódom. Érdeklődnék, hogy mi lehet a probléma. Képet csatolok, köszönöm előre is!

      • Jó napot! Lenne egy olyan problémám hogy van 4 db nimfa papagájom és beleettek a köpködő pálmába ami elvileg mérgező nekik. Most folyamatosan olyan mintha aludnána és gubbasztanak az egyik kár kétszer hányt is. Mit tundék tenni hogy ne legyen semmi bajuk? Válaszát előre is köszönöm.

        • Kedves Hölgyem! A Cytovet és a Chitosan szóba jöhetnek mint méreg megkötő anyagok. Bízzunk benne , hogy nem ettek túl nagy mennyiséget a mérgező növényből. Üdv dr. molnár

  46. Tisztelt Doktor Úr!

    Egyéves cicámon kb. bő két héttel ezelőtt apró sebeket kezdtem észrevenni, először az egyik füle közelében ( szemtől kicsit fennebb), azután a másik fülhöz közel, és valamennyire a fülben is. A szőr ritkává és töredezetté vált , illetve eltűnt az orr alatt is, a száj tájékán. Az orvosunk allergiát állapitott meg nála , hipoallergiás ételre váltottunk és injekciót kapott három naponta ( összesen 3-at) , amitől valamelyest a tünetek csillapodtak. Közben kapott még egy tablettát , amelyből napi egyet kell bevennie . A nevét sajnos nem tudom, de növénykivonat , amely szintén az allergiás tünetekre való. Az utolsó injekció után pár nappal azonban a fülben erőteljesebben kipirosodott a bőr, és a lábán is megjelent egy folt, kb 1 cm átmérőjű. Ezúttal az orvos lámpával is megvizsgálta, sajnos kiderült, hogy bőrgomba, és nagyon valószinű , hogy a gomba okozta az allergiát.
    Az orvosunk klorhexidines sampont és imaverolt adott, illetve Micogalt , amiből egz felet kell kapnia 21 napon át. Azt szeretném megkérdezni , hogy a Micogal okozhat-e súlyos mellékhatásokat ( pl. májra, szivre lehet-e káros ?)
    Válaszát előre is hálásan köszönöm!
    Tisztelettel,
    Emőke

    • Kedves Emőke! nem ismerem az adott gomba ellenes készítményt, de a leírásában nincs semmilyen utalás a belső szervekre való káros hatásáról. Annyit megjegyzek, hogy tapasztalataim szerint, ha egy bőr fonalas gomba fertőzés meg tud indulni az a sejtes immunitás hiányos működéséről szól és azt nem lehet gombaölő szerekkel oktanilag kezelni , az csak tünetileg fogja eltüntetni a gombát, azok hatásának elmúlta után gyakran visszatér. Üdv Dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr ! Köszönöm szépen a válaszát ! Még annyit szeretnék megkérdezni , hogy a sejtes immunitás hiányos működését mi okozhatja ? Felv és Fiv tesztjei negatívak voltak .

        • Kedves Emőke! Minden ami toxikus anyag a szervezetre, gyulladást okozó anyagok, mérgek, akár a takarmányból, akár a környezetből kerültek is be azok az állati szervezetbe. Pl. rovarölőszerek, antibiotikumok is ilyenek lehetnek stb. Üdv dr. Molnár

      • Macska,nőstény, másfél éves,ivaros.
        Házi kosztot kap főve legtöbbször, illetve tápot és néha konzerveset is.
        1 napja szült és volt hasmenése.
        Úgy vettem észre, hogy az anyamacskának nincs teje. Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehetne neki teje?

        • Kedves Krisztina! A tejelválasztás beindulása fokozatos, amennyiben a cicák nem alszanak a csecsről lejőve akkor valóban nincs elég tej. Ez esetben a dajka cica keresése jöhet szóba, pár napos kortól pedig a cumis nevelés macska tejpótló tápszerrel. Üdv dr. molnár

Vélemény, hozzászólás?