Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 540 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor úr.
    A szombati napon írtam Önnek, hogy kutyusom ugrás után, emeli a mellső lábát és nem igazán terheli ha teheti, inkább 3 lábon ugrál..
    Másnapra úgy láttam valamivel jobb neki, mert már nem emelgette hanem rá állt. Igaz, még sántít vele kicsit. Ha megfogom nem húzza már el.
    Sántikálás van még neki, de ezt leszámítva használja “rendesen” már. (Picit néha olyan, mintha rá is játszana azért a dologra…:)) )
    Mai nap elértem az állatorvosát telefonon aki azt mondta, ő rándulás/húzódásra gondol inkább, hogy másnap már használta a lábát “rendesen”, várjam meg ezt a hetet mert javulni látszik neki és zöldkagyló port ajánlott neki, meg kímélést..
    Ön mit javasol? Vigyem inkább el egy orvoshoz vagy várjam meg, hogy a sántikálás is csillapodik e a héten? Esetleg más készítményt?
    Köszönöm szépen!

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 11és fél éves ivartalanított kan csau-csaum, 32-33 kg. Valószínűleg kullancs csípéstől alakult ki nála egészen fiatal korában artrózis. Mostanra az összes ízülete nagyon beteg, a gerince is végig. Sokszor volt már az első lábain ízületi gyulladás, amire Carproxot vagy Rheumocamot szokott kapni, mindig helyrejött. Évek óta kap valamilyen ízületvédő szert, eleinte kúra szerűen, az utóbbi néhány évben már folyamatosan. Aptoflexet, K9 InuFlex port, egy hete kb. Arthrocol Mobility-t. Pár hete történt, hogy séta közben megcsúszott egy híd korhadt deszkáján, ami havas volt, és mindkét hátsó lába hátracsúszott, megrándult. Alig tudott menni, mintha nem tudta volna irányítani a két hátsó lábát. Volt röntgen, kapott Rheumocamot, Milgammát, elkezdett javulni, egész jól lett. Elkezdtem adni neki közben CBD olajat, 2,5 %-ost. Pár nap múlva, egyik este még kijött elénk a kapuba mikor hazaértünk, majd másnap reggel nem bírt felkelni, a hátsó lábai nem bírták el, szinte kicsúsztak alóla. Ölbe kellett venni, hogy be tudjuk tenni az autóba és eljussunk az állatorvoshoz. Szóba került ugyan egy műtét, hogy meg lehetne faragni a gerincén a kinövéseket, ha jól értettem, de ez se biztos hogy segítene, és ehhez altatni kellene, meg előtte szintén altatásban egy MR, és utána a lábadozás alatt még jobban terhelné a beteg első lábait. Nem akartam ennek kitenni, kockáztatni két altatást is. Végül kapott Prednisolont, mellé Quamatelt. Kicsit jobb lett, majd pár nap múlva egyik este arra értünk haza, hogy a jobb első lábát nem teszi le, nem tud ráállni. Megint röntgen, csúnyán be van gyulladva, valahogy megrándult neki. Kapott rá injekciót, majd másnap is (febr.13-án) elkezdett javulni. 3-4 nap múlva kicsit visszaesett, gondolom elmúlt az injekciók hatása, megint alig bírt ráállni a jobb első mancsára. Közben kapta a szteroidot, febr. 19-én már egy szemmel kevesebbet, fokozatosan akartuk csökkenteni. Délután vettem észre, hogy hasmenése lett, ami véres is volt, eléggé. Azonnal hívtam a rendelőt, azt mondták hagyjuk abba azonnal a szteroidot. Emelt dózis Quamatelt kap, a Milgammát, Mobilityt, CBD-t. Mai nap is még volt hasmenése, bár nem annyira, de megint nagyon véres volt. Holnap 22-én megyünk ismét a rendelőbe. Kérdésem, hogy mivel úgy tűnik szteroidot nem kaphat, lehetne-e valamicskét még javítani az állapotán? mert ha csak szenvedések árán bír létezni, csak segítséggel bír elmenni még pisilni is, akkor azt nem szabad hagynom, bár mennyire is fáj nekem.

  3. Tisztelt Doktor Úr!
    11 éves cicámnak autoimmun betegség miatt szinte állandóan gyulladt az ínye.Az orvosom súlyosabb esetekben injekciót ad neki,valamilyen szteroidos,sajnos a nevét nem tudom. Utána egy darabig jól van,tud enni és jó is az étvágya. A múlt héten fogkő levétel volt,szintén kapott injekció,de egy hétre rá megint rosszabbodott az állapota.Prednisolon tablettát ajánlott az orvosom,de tablettát beadni kész cirkusz.Bármibe teszem kiérzi és nem eszi meg. Kérdésem az lenne,hogy nincs más folyékony vagy egyéb gyógyszer erre a betegségre?Ha mégis csak a prednisolon marad az mennyire káros? Meddig szedhet a prednisolont?Ha abba hagyjuk akkor vissza térnek a problémák? Esetleg van valami jobb ötlete mivel tudnám kezelni?Az ínyét kenem stomadin géllel,de igazából ezt a bajt belülről kellene szinten tartani. Köszönöm,ha válaszol! Üdvözlettel!Hollósi Miklósné

    • Kedves Hölgyem! A szájgyulladást az alábbi kombinációval szoktam kezelni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/fogkovek-iny-es-szaj-gyulladas-kialakulasanak-megelozesere-csomag/ Az átmeneti időszakban a szteroidot is alkalmazhatja párhuzamosan, majd egyre csökkenő adagban. Ide bemásolom a beadási lehetőségeket a cicáknak: Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

      Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.

      Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.

      Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
      Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.

  4. Üdvözlöm Doktor Úr!! Azt szeretném megtudni hogy amikor a kiskutyám (yorki) iszik akkor miért öklendezik, köhög? Nagyon féltem. Előre köszönöm a választ!! 🙂

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Egy 7 hónapos kutyáról lenne szó, aki nem ivartalanított,himnemű és vegyes koszton él. Régen nem volt jó a hasának a teljesen csirkés tápok, azota proplan bárányos vagy halast eszik es mellette házi kosztot. Mostansag kezdtünk a kajához adni tojást is (héj nélkül).
      Sokat fekszik az udvar elején ahol a bejárati ajtónk van és napozgat szinte egésznap. Van amikor sétálgat is de most elég lusta. Mai nap például egesznap liheg úgyis hogy rövidszőrű és iszik is. Gondoltam lehet kifàrad a mozgàsban mert most kicsit dagibb ezért csökkentettük az adagot ,hogy visszamenjen a rendes súlyába, viszont az udvaron találtam fekete székletet, vagyis inkabb feketés sötétkékes.. ma újból megnéztük és volt frissebb is ezen már kicsivel kevesebb fekete volt de még mindig Fekete és a belseje meg barnásabb. Mindent rágcsál amit csak lehet, sokszor a kutyaházról is a fát.. lehet hogy evès vagy rágás közben valami megsérthette belül? Ill ilyenkor mi a teendő,mennyit kell várni hogy a széklet normális lesze vagy sem?
      Köszönöm

      • Kedves Dominik! A fekete széklet nyelőcső, gyomor vagy patkóbél vérzésre utal. Ilyen korú kutyánál a vírusos gyomorgyulladás is okozhat fekete székletet. Ha sérülés okozott vérzést a bélcsatorna kezdeti szakaszán akkor ennek egy két fekete széklet után ( 1-2 nap) normálissá kezd válni az ürülék színe. De nem kizárt a mérgezés sem, mivel azt írja, hogy keveset is mozog, ezért ha gyengének is látja akkor vigye el kollégához vizsgálatra, nehogy a mérgezés legyen a kiváltó ok, mert az gyors rosszabbodást képes okozni. Üdv Dr.Molnmar

  5. T.Doktor úr!
    12 éves német juhász keverék kutyusunknál csípő diszpláziát diagnosztizáltak.A fájdalmai enyhitésére Movalis tablettát kap, de sajnos semmit nem segít, egyre nehezebben áll fel az izmai is sorvadásnak indultak.
    A kutyus mellkasában sipoly csatornák vannak egy a mellkas csonton lévő gyulladás miatt, már két esetben műtötték emiatt,antibiotikumot kap és betadinos öblítést jelenleg is.
    Kérem ha tud javasolni az ön termékeiből a kutyus problémájára nagyon meg köszönném.
    Köszönettel:
    Csorba Éva

  6. Kedves Gabor,

    Szeretnek a 4kgos cicamnak cseppeket adni viszont tartok az adagolastol. A cseppentovel hogy fogom tudni kontrollalni, hogy csak 1/3 csepp keruljon a szajaba/a mancsara?

    Koszonom a tajekoztatast,
    Monika

    • Kedves Monika! Egy cseppet kicseppent egy 1 ml-es fecskendőbe, majd felszív hozzá vizet, mondjuk 0,9 ml-ig. Aztán a nap során ad a fecskendőből 0,3 ml-nyit alkalmanként. Így 1/3 cseppnyit fog kapni esetenként. Üdv Dr.Molnar

  7. Tisztelt doktor Úr!
    Kaptam egy fiúcicát 7 hónaposan. Már ivartalanítva lett, de az időpontot nem tudom. Van kiskönyve, de nics benne. Március 1-én lesz egy éves. Most 4,3 kg.
    Megkapta az oltásokat, az ismétlőt is és a veszettség ellenit is. Oltások: 2020-10-10 Nobivac Tricat Trio, 2020-10-27 Biocan R, és Versifel CVR)
    Eszik alutasakos és száraz ennivalót. Sajnos egyikből sem eszik szerintem eleget. Nagyon vékony, mert nagy termetű cica.

    Az első orvos azt mondta, hogy tele van gázzal a hasa és adott neki 3 alkalommal Nos-Pa injekciót és a harmadik injekciónál az étvágyára is adott injekciót (Molexicum vagy ilyesmi, mert nem tudom elolvasni.) Nem használt és elvittem egy másik orvoshoz. Ott kapott Metacom, Neovit, Nos-Pa, Hepapet, Peritol, ch cat. Ezt nég nap múlva megismételték, de így sem evett. Vettek tőle vért is, de azt mondták minden rendben van. Utána elvittem még egy másik orvoshoz, de Ő is azt mondta, hogy nincsen semi baja.

    Nem hagytam annyiban és elvittem még egy orvoshoz és ott kiderült, hogy be van gyulladva a foga, azért nem eszik.

    Elvittem cicafogászatra és ki lett húzva 2 foga 2021-02-10.én. A fogbetegségnek neve FORL. Betartottam utána az evési utasítást. Most már eltelt 10 nap és nem nagyon akar enni. Egyszerre 20-30 gr-ot eszik, pedig nagyon éhes látom rajta. Naponta többször eszi, így jön ki 140-160 gr száraz és alutasakos együtt.
    Kérem, ha tud szeretném megkérdezni mit csináljak, mert megszakad a szívem, hogy milyen sovány.
    Köszönettel
    Mihalovicsné

  8. Tisztelt Doktor úr!
    2 cicám van, egy hím és egy nőstény. 6 évesek, testvérek, kb 4 kg körül lehetnek és az utóbbi 1 évben nem kaptak semmilyen oltást, csak féregtelenítő tablettát.
    Mind a kettő ivartalanítva van (még pici korukban lettek ivartalanítva), általában száraz tápot esznek, de mellette néha konzerves ételt is kapnak. Semmilyen érzékenységről nem tudok. Kinti-benti macskák.
    Van egy vizsla kutyánk is, nem tudom, hogy ennek van-e bármi jelentősége.
    Eddig sosem volt semmi bajuk (maximum a férgesség pár évente), de az elmúlt két hétben elkezdtek sántítani (szinte egyszerre). Mind a kettő a mellső lábára sántít, időszakosan néha kevésbé, néha annyira, hogy rá sem állnak. Érintésre nem fáj nekik, erős masszírozásra sem. Sérülést sem látni a lábukon, végignéztem a lábujjaik között is, a körmeiket is.
    Szokott bennük néha kullancs lenni, de egy jó ideje nem találtam már bennük azt sem.
    A sántításon kívül semmi látható bajuk nincs. Talán egy hónapja picit könnyes volt mindkettőnek a szeme, de az pár nap alatt elmúlt.
    Az étvágyuk nem változott, rendesen esznek, és a kedvük is a szokásos.
    Nekem olyan, mintha az izületük fájna, de teljesen tanácstalan vagyok, ezért szeretném kikérni a Doktor úr véleményét.
    Válaszát előre is nagyon köszönöm!

    Alexandra

    • Kedves Alexandra! A tünet valóban ízületgyulladásra kelt gyanút, de, hogy mindkettő cicának egyszerre, ezt nem nagyon tudnám megmagyarázni. Talán próbálja meg a Mozgásszervi csomag I. szereit adni nekik. Ha ízületgyulladás akkor biztosan segíteni fog. De az egészségüknek mindenképpen használni fog. Üdv Dr.Molnar

  9. Kedves Doktot, krdést szeretnék feltenni!
    A SEJT VÉDELMEZŐCELL PROTECTION ( SEJT VÉDELMEZŐ ) és a VIROVET csepp termékeket kezdtem használni.
    Azértválasztottam épp ezeket, mert mindkét cicám erőteljes szájszaggal és fogíny gyulladással kűzd már régóta, – a szájszag megszűnt, köszönettel – ezen kívül épp egy 4 hetes antibiotikum kúra után voltunk, szűnni nem akaró kötőhártya gyulladás miatt, a doktornőnk szerint vírusos alapon történt felülfertőzés.
    A kérdésem, hogy a Virovet csepp nyálkahártyán keresztül szívódik-e, vagy használhatom kapszulában?
    Ugyanis sajnálatos módon annyira utálják a cicáim, – habzó száj, öklendezés, hiszti – hogy engem is elkezdtek utálni, mert beadtam nekik… kergetnem kellett őket, hogy sikerüljön.
    Előre is köszönöm a választ, üdvözlettel, Orosz Helga!

        • Kedves Anna! Vizsgáltassa meg kollégával. Lehet egy egyszerű torok gyulladás is de lehet nyelőcső szűkület is a háttérben, de gyomorgyulladás sem kizárt. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktorúr!
        Yorkshire terrier kutyámnak vegyes penészflóra mellett Microsporum cannis tenyészett ki a bőrkaparék vizsgálatból, Omicral 100mg kemény kapszulát kaptunk rá, a 3.nap után elkezdett hányni és hasmenése volt az állatorvosuni azt mondta hogy nem hiszi hogy ettől lenne, de én félek most ezt adni neki esetleg valami más fajta gyógyszert tudna ajánlani? A bőrgombásodás elleni oltást már megkapta és helyileg Clorexyderm géllel és Pimafocurt krémmel kenem neki. A második oltás óta már sokkal szebb neki de még nem az igazi.
        Köszönöm válaszát előre is.

    • Tisztelt Doktor úr!
      Van 4 cicánk. Az összes befogadott cica. A legidősebb 5,5 (kinti-benti, fiú cica), míg a másik 3 macska 3,5 évesek (csak benti cicák – 2 fiú, 1 lány). Az idősebb 1 éve lett ivartalanítva, a másik 3 pedig kb 8-10 hónaposan. A nőstény macska viselkedése kb 2 hónapja nagyon megváltozott. (Neki az ivartalanítás alkalmával gondok voltak, nem sikerült csak az egyik petefészkét tudták kivenni, mivel rendellenesen volt neki kifejlődve.) A vele együtt élő macskákkal rendkívül agresszív; megtámadja őket. Sajnos ez már addig durvult, hogy minket is megtámad. Sokszor körmei szakadnak le teljesen egy-egy támadás alkalmával. Tudna nekem erre valamit javasolni? Bármilyen rendelésre, kivizsgálásra szívesen elvisszuk. Sajnos eddig nem sikerült megtalálni a megfelelő szakembert.

      • Kedves Beáta! Sajnos valódi megoldást a viselkedésproblémára nem tudok, mivel azt gondolom, hogy az ivarzási állapotával lehet összefüggésben. De az Etovet, Relax & Balance kombinációt megpróbálhatja alkalmazni, hogy nyugodtabb legyen az idegrendszeri állapota. Üdv Dr.Molnar

  10. Üdvözlöm, kedves Molnár Doktor!

    Nagyon elégedett voltam a termékekkel, ill. azzal, ami történt, mindkét, két év körüli cicámnak elég szagos volt a szája, de különösen a kislány cicámnak.

    SEJT VÉDELMEZŐCELL PROTECTION ( SEJT VÉDELMEZŐ ) és a VIROVET termékeket kezdtem használni és a szájszag 2 nap használat után eltűnt!

  11. Üdvözlöm!
    Másfél éves, 30kg-os ivaros kan magyar agaram végbélnyílásából barna folyadék szivárog, folyamatosan nyalogatja, nyugtalan miatta. Ez természetes, vagy bűzmirigy problémára utal? Mi lehet a baj? (Purnina száraztápot, Rocco húskonzervet, farhátat eszik, minden oltást megkapott, élősködők ellen Foresto nyakörvvel védekezünk, egy hónapja paralitikus myoglobinuriában szenvedett, már nincsenek tünetek.)

    • Üdv. 6.5 éves fiú bichon bolognese ivaros.
      soha semmi baja nem volt ezidáig. 1 hete nagyon liheg remeg elvittem Gödöllöre állatkorházba ott azt mondták bélfertőzés kapot antibiotikumot. Panaszok nem múltak majd este elvitem a saját dokinkhoz aki ultrahangot csinált és megállapitotta hogy hugyhólyag daganat. Ő nem tudja megműteni ajánlota PRIMAVET kórházat. Hetfőn felveszem a kapcsolatot velük. Viszont szeretnék érdeklődni hogy önök milyen megoldást ajánlanak a gyogyúlás érdekében. 4.5 kg 6.5 éves oltásait mindig időben kapta. Szaraz kajat evett egy ideje nem eszi meg nedves alutasakosat adtam neki. Alergiáról nem tudok. Soha semmi baja nem volt. Várom válaszát ne

      • Kedves László! Azért nézesse meg egy másik kollégával is ultrahanggal a kutya hólyagját, mert ez még egyáltalán nem tűnik biztos diagnózisnak. Ha meg van írjon és javaslok természetes alapú kezelést neki. Üdv Dr.Molnar

  12. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 12 éves kutyánk akiről kiderült, hogy szívelégtelensége van. Az állatorvos adott neki 1 hétre benamax 5mg gyógyszert, amiből napu 2×1-et kellett szedni. A kutyánk teljesen jól lett a gyógyszertől. Mikor az egy hetes kúrának vége lett rá 4-5 napra újra legyengült a kutya. Hívtam az állatorvost egyből, de 6 szem benamaxot adott 6 napra és mondta, hogy többet nem, mert nrm szedhez állandóan gyógyszert a kutya. Nem értem, ha tudna teljes életet élni a gyógyszer mellett akkor miért nem szedhető állandóan a gyógyszer? Embereknél is a szívbetegek mindig szedik a gyógyszert. Sajnos a környékünkön csak ez au egy nyugdíjas állatorvos van.
    Érdeklődnék, hogy a Benamax 5mg human keszitmennyel, human ACE gatloval helyettesitheto-e? A kutyus vizsla-golden retriever keveréke és kan.
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Edina! A kolléga azért mondta valószínűleg, hogy tartósan nem javasolja adagolni, mert ha hozzászokik a szervezet, akkor anélkül már nem is tud meglenni. A készítményt lehet tartósan adagolni, de azután nem tud leállni vele még akkor sem amikor már esetlegesen mellékhatások jelentkeznek. Javaslom mielőtt ráállna ennek a tartós szedetésére egy természetes anyagokat tartalmazó csomagot megpróbálni, mely tud annyi javulást hozni a szív működésébe, hogy nem kellene gyógyszert szedni a kutyának. Üdv Dr.Molnar

  13. Kedves Doktor Úr!
    Szeretném kikérni az Ön véleményét fogkőleszedéssel kapcsolatban :11éves kan staffordshire terrier, nem volt még leszedésen, viszont mar feketedik a fog néhol a fogtőnél. A máj és vese állapotát jelző értékek viszont normál alattiak,nem sokkal és az orvos akinék járt, ram bízza vállaljuk e az altatást. Ha Önhöz mennénk, mit mondana? Megéri a kockázatot ? Köszönettel, G.Csenge

  14. Tisztelt Doktor Ùr!
    Szeretném elmesélni az eddig törtènteket,ès tanàcsot kèrni,elèggè el van keseredve az egèsz csalàd 🙁 Van egy 15èves tacsink,mondhatni hogy a gyerekünk.Sajnos napròl-napra egyre jobban èpül le az egèszsège 🙁 🙁 🙁 Februàr 1.-èn volt szemmütètünk.Talàltak a kis szemhèjàn egy daganatot 🙁 🙁 🙁 Nagyon ügyesen viselte az egèsz mütètet,illetve a hozzà tartozò proceduràkat.Szombaton vissza kelett vinni,mert nagyon csùnya lett a kis szemecskèje,kapott tölcsèrt h ne tudja piszkálni(Szerintem a mütèt utàntòl kelett volna hogy kapjon).Volt làzmèrès,ott kiderült hogy vègbèl daganata van.Szinte azt èreztem h kicsùszik a làbam alol a talaj 🙁 🙁 🙁 Vissza kell vinni műteni 25.-èn este fél6ra.Mièrt kell vàrni ennyit egy ilyen můtèttel?Nem kellene szövet mintàt venni?Vagy megnèzni MR-en vagy UH-on?Annyira tanàcstalan most az egèsz csalàd 🙁 🙁 🙁 🙁 15èves,egyàlltalàn ki fogja bìrni ezt a mütètet is?Azt se tudjuk hogy àttetes-e a daganat 🙁 🙁 🙁 Ma is ott volt az egèsz csalàd az orvosnàl,hogy mit fognak mondani angyalomnak.De sajnos semmi konkrètat.Vkinek valami tanàcsa?Csatolok nèhàny fotot.

    • Kedves Orsolya! Megértem elkeseredését. Mivel csak a műtétekről írt, így nem tudok semmit a kutyáról. Általános véleményem hogy ilyen sűrűn altatni nem tanácsos, főleg egy idősödő kutyust. Attól mert van egy végbél tumor ami gátolja a hőmérő behelyezését az nem azt jelenti automatikusan, hogy műteni kellene. A vérlabor mutatott e CEA vagy LDH érték emelkedést, mert bélrendszeri daganatoknál ha az rossz indulatú akkor azok mindig megemelkednek. Továbbá vannak természetes módszerek is egy esetleges daganat kezelésére is, amik nem járnak életveszélyes beavatkozásokkal. Javaslom átgondolni alaposan, mérlegelni a műtét szükségességét, és a szükséges vizsgálatok elvégzését, ami megalapozhatja a helyes döntést. Ha ír segítek a megoldásban. Küldhetek labor kérőt is , hogy mit kellene megnézetni. Üdv Dr.Molnar

  15. Tisztelt doktor úr!
    Van egy 15 éves bichon bolognese kan kutyám (ivartalanított, és szürkehályogja van), akinél 5 nappal ezelőtt porckorongsérvet állapítottak meg mri vizsgálattal! Nem bénult le de nagyon bizonytalan volt a járása, a hátsó két lábára erősen rogyasztott, valamit wc-zésnél vagy ha megrázta magát többször is összeesett, valamint fájdalmai voltak. Egyenlőre nem engedtem műteni. Fájdalomcsillapítóra (loxicom) nem reagált. Jelenleg medrol 4mg szteroidot kap (ettől sokat javult az állapota) összesen 11 napig. Az első 2 nap injekcióban majd 3 napig 6mg, 3 napig 3mg végül 3 napig 1 mg adagolásban! Megrendeltem az oldalakról a porckorongsérvhez ajánlott csomagot. Kérdésem az lenne hogy a medrol mellett is elkezdhetem neki adni az energy vet termékeket vagy csak azután hogy befejete a szteroidot?
    Válaszát előre is köszönöm!

    Tisztelettel: R. Brigitra

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    Egyik kutyánk emésztőrendszeri problémákkal küszködik. Szeretnénk rendbe hozni. Kérem a lenti információk alapján legyen kedves ajánlani a készítményeikből. Bízom benne, van olyan, ami segíteni tudna. Köszönettel: Vass Éva

    Az állat faja, neme, kora: Beagle-kopó keverék, 6,5 éves ivartalanított lány kutya (mentett)
    Ivartalanítás: 2015. 09.02. ( 9,5 hónaposan)
    Az állat testtömege: 18,50 kg
    Az állat táplálási formája: 2016. szept. óta házi koszt főve – 2/4 hús+belsőségek, ¼ barna rizs, ¼ főtt zöldség+ kacsazsír (addig menhelyen Purina száraztáp). Jutalomfalat jellemzően keksz (Fressnapf céklás/bárányos golyók). Semmi mesterséges ennivalót nem kap.
    Emésztési zavarok jelentkezése:
    2018. április: É jszakai (4 óra körüli) haskutyorgás, öklendezés, üres hányás (nem gyomortartalom), majd 2019-ben folytatódott, savlekötőt kapott hasonló probléma miatt. 2020-ban ezek besűrűsödtek. Állatorvosi Egyetemen gasztroentorológus látta. Vérvétel (OK), savlekötő, probiotikum. Javaslat: napi 3x-i etetés elosztva úgy, hogy még este is kapjon: tej + kétszersült, keksz. Átmenetileg javult. 2021 eleje: újra sűrűsödtek a tünetek, antibiotikum 5 napig, majd 3 hétig Quamatel + Losec kúra. Javult, elmúlt, majd 4 hét múlva – most – újra kezdődött. Éjszaka 3-4 között kezdődik, hányás szerű öklendezés, tartós nyújtózkodások, időnként hasmenés, de nem tartós. Fél dl langyos tejre, vagy kefírre visszaalszik reggelig.
    Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás: Bőrével, fülével nincs panasz, bűzmirigye 3 havonta megtelik, ki kell tisztíttatni.
    Egyéb probléma: epilepszia jellegű enyhe fejremegéses rohamai szoktak lenni, menhely után 1 évig még sűrűn, de a házi koszt óta évi max. 3-4 alkalommal. Jellemzően valami gyógyszer ill. az éves oltások után.
    A külső élősködök elleni védekezés: Márc. 01-től nov. 30-ig NexGard Spectra 30-60 kg-os kiszerelésből ½ szem havonta (van egy testvére is, ketten kapnak egy szemet). Dec. 01-től febr. 28-ig összesen 1 szem Bravecto-t kap. (3 hónapig véd.)
    Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül: Minden évben a veszettség elleni oltás, majd 3-4 héttel utána szétválasztva a kombinált NOVIBAC RL+DHP. Utolsó: 2020. dec. 08. Jellemzően rosszul viseli pár napig: fejremegés, étvágytalanság, sok alvás.
    Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása: Nincs
    Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása: Csak az ivartalanítás volt, ill. egy fogkő leszedés bódításban.
    Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység: Nincs
    Bp., 2021.02.16.

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Köszönöm a gyors válaszát. Az ajánlott termékcsomagot + Cytovet kapszulát mindenképpen kipróbálom. Sajnos nem találtam a csomag termékeiről külön-külön leírást, adagolási útmutatóval. Csak a Cytovetről tudtam letölteni ilyet.
      Segítene abban, hogyan kell őket adagolni? Ez egy kúra lenne az 5 féle termékkel egyidőben egy bizonyos ideig, vagy tartósan kellene szednie a kutyámnak?
      Mennyi idő után várható pozitív hatás?
      A leírtak alapján Ön hogy látja, ez valóban egy savtúltermelés/reflux lehet?
      Esetleg arra vonatkozóan segítene, hogy a házi kosztos etetésnél mire figyeljek? Van-e olyan, ami kimondottan tiltólistás? Pl. valami gyümölcs, zöldség, gabonaféle…..? Köszönöm a segítségét! Üdvözlettel: Vass Éva

      • Kedves Éva! Reflux valószínű, amit savtermelési zavar, hiány okoz: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/taplalassal-kapcsolatos/a-gyomorsavtultenges-es-hanyas-okai-es-kezelesei-lehetosegei/ Pár napon belül már várható javulás és addigjavaslom szedni amíg helyre nem áll a saját megfelelő gyomor emésztp enzim és sav termelés. Ez lehet hogy a már bekövetkezett gyomor nyálkahártya sorvadás miatt nem fog bekövetkezni, ez esetben tartósan kell adagolni. De az is lehet, hogy átmeneti zavarról van csak szó, ilyenkor pár hét alatt rendbe jöhet a kutya. A diétát itt találja: https://energy-vet.hu/taplalas/iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/ Üdv Dr.Molnar

        • Kedves Doktor Úr!
          Megkaptam az emésztést segítő csomagot + 1 cs Cytovetet. Elovastam alaposan a termékleírásokat. A 19,5 kg-os kutyámnak el kezdtem adagolni a napi 2 étkezéséhez az 5 féle termékből 1-1 szemet, azaz összesen napi 10 szemet. Elég ijesztően hat a tányérjában, ezért rákérdeznék, hogy helyesen adagolom-e? Az első 3 nap eseménytelenül zajlott, a 4. nap utáni éjszaka (ma) 3x kéredzkedett ki a kutya éjszaka: éjfélkor, ½ 3-kor és hajnal felé. Nem tudom, mit csinál ilyenkor, de a hasa kutyorog előtte. Valószínűleg hány. A reggelünk is elég nyugtalan. Kérdezném, hogy ez így normális? Mi a hatásmechanizmusa ezeknek a kapszuláknak így együtt? Kezdetben rosszabbodik, majd utána javul? Hogyan hatnak? Kérném szépen a válaszát. Köszönöm. Üdv: Éva

          • Kedves Éva! Igen helyesen adagolja. Amennyiben erjesztőgombás terheltsége van a bélrendszernek, akkor pár nap alkalmazás után a Candida gombák már megérzik a megváltozott kémhatású ( savas irányba változik) bélüreget és kezdenek szétesni, ami lágyabb székletet eredményezhet. A gombák szétesése megnövelheti a bél motilitását is. Általában nem okoz hasmenést az alkalmazása, de ritkán már találkoztam ezzel a tünettel. Ilyenkor pár napig az Emésztőenzimek & Probiotikum dózisát csökkentse a felére, a többi szer változatlan adása mellett. Teljesen ne hagyja el mert a gombák újra szaporodásnak indulhatnak és akkor nem érünk el semmi tartós gyógyhatást. Azután a bél megtisztulása után már nyugodtan adhatja a teljes javasolt dózist. Üdv dr.Molnar

  17. Udv. Szeretnek segitseget kerni van egy 9eves kis keverek kutyusom. Nagyon szaladgalos, asos tipus. 2 napja vettem eszre, hogy az elso bal labat, csak ‘logatja’ probalt raallni de nem ment neki teljesen. Remelem nem tores, bar hozatennem ha hozzaerek nem erzek különbséget a ket laba kozott, illetve nem sir, nem is nyuszog es ugyanolyan jatekos mint eddig! Azota mar ranehezedik, szaladgál, jatszik, csak neha meg fel – fel emeli es kicsit santitva megy. A kedve ugyanolyan jo! Gondolom ha tores lenne az akkora fajdalommal jar, hogy jelezne!? Illetve azt szeretnem kerdezni, hogy adhato e neki egy kis Xilox por vizben feloldva fájdalomcsillapító es gyulladas csökkenőként? Vagy milyen gyogyszerrel lehetne csokkenteni a fajdalmait ha van neki, bar nem jelzi! Köszönettel :Nagy Viktória

    • Kedves Viktória! Több probléma is okozhatja a sántítást az érintett elülső lábon. Rándulás, zúzódás, részleges ficam, csontrepedés, ízületi szalag részleges sérülése, izom húzódás, részleges szakadás. Ezeket mindet az idő gyógyítja meg. Fájdalom csillapításra a CBD olajat szájon át, vagy a HEMP Balm-ot helyileg alkalmazhatja, ha elvitte kollégához és megállapította a fájdalom lokalizációját. Ha pár napon belül nem múlik el, vigye feltétlen állatorvoshoz. DE ha a repedés vagy törés is szóba jöhet akkor mihamarabbi Röntgen felvétel is fontos lenne. Törés esetén a Skelevet, Bone strengt, Krill Omega D3K2 kombináció lefelezheti a gyógyulás idejét. Üdv Dr.Molnar

  18. Tisztelt Doktor Úr!
    Kb. 13 éves, ivartalanított európai cirmos kandúr macskámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Száraz és konzerv tápot is kap, illetve minimális házi kosztot. Oltásait minden évben megkapja, az év azonos szakában. Kinti-benti macska. Hetek óta erős, vízszerű, bűzös hasmenése van, naponta 2-3 alkalommal. Több alomláda is el van helyezve a házban, ismeri is a helyüket, de mégsem mindig használja őket. Néhány alkalommal hányt is, de ez már elmúlt. Eredeti súlya 3 kiló 75 deka volt, de az utóbbi hetekben annak ellenére, hogy van étvágya és sokat eszik, a súlya a felére csökkent. A szőre szálkás, borzas lett. Nagyon levert, kedvetlen lett, pedig korábban életkora ellenére nagyon aktív és játékos volt. A vér- és vizeletvizsgálat nem mutatott ki rendellenességet, székletvizsgálata folyamatban van. Kapott két infúziót, ekkor állapota átmenetileg kicsit javult. Kapott tablettát és egy paszta állagú gyógyszert is, de előbbit nagyon nehéz beadni neki, mert porrá törve is megérzi az ételben és kikerüli. Ön szerint milyen betegségek jöhetnek számításba és azok gyógyíthatóak-e, ha igen, hogyan?
    Válaszát előre is köszönöm.

  19. Tisztelt doktor Úr,,
    10 éves ivartalanított kinti-benti, vékony (mindig ilyen alkatú volt, de súlya 6 kg) kandúr cicámnak szeretnék egeszseg megőrzesi céllal vásárolni terméket. Mit javasolna? (Elnézést ha többször kapta meg a levelet, de a szerver problémát jelzett) koszonom

    • Kedves Kriszti! A cicáknak a Krill Omega D3K2 gél, a Stomach & Bowel, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex és a Skin support kombinációt javaslom alkalmazni általános egészség támogatásra. Üdv dr.Molnar

  20. Tisztelt Doktor Úr,

    szeretném mwgkérdezni, az alábbi problémára milyen csomagot , terméket javasolna. A kutya 12 éves, egy hónapja szalagszakadás miatt műtéten esett át, előtte aktív, minden nap 1 órát sétáló kutya volt, de most az alábbi tünetek jöttek elő

    Imbolyog a hátulsó testfele. A vízfogyasztás normális. Kedélye jó. Étvágya csökkent, válogatós lett. Előtte nagyon jó étvágyú kutya volt.
    Nyálkahártyák: normális, halványrózsavörös színű,

    Nyirokcsomók: norm.nagyságú nycs-k,

    Mellkas: III/VI-os szisztolés szvzörej.

    Vérnyomás: 201/123Hgmm, Frekvencia:138/perc

    A főbb tünetek: mindkét hátsó lábon a propriocepció késik. Mindkét pofa tónustalan, csipesszel megcsípve nem mozgatja. A cornea reflex nem kiváltható, csak a harmadik szemhéjat mozgat

    Előre is nagyon köszönöm segítségét.

    • Kedves Szandra! A Mozgásszervi I. csomag szereit alkalmazza. Minimum 3 hónapon át 3 hét adás 7 nap szünet váltásban. A műtétnél kapott altatók, gyulladás csökkentők méregtelenítéséhez a Cytovetet is alkalmazza nála. Üdv Dr.Molnar

  21. Tisztelt doktor Úr,
    idén lesz 10eves házi , ivartalanított kandúr cicám. Egészséges , étvágya remek, de inkább vékony /mindig ilyen volt/,aktív, kinti benti életet él. Nagy kedvenc. Kérdésem az lenne mit javasolna egeszseg megőrzesi céllal számára? Köszönöm

    • Kedves Kriszti! A cicáknak a Krill Omega D3K2 gél, a Stomach & Bowel, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex és a Skin support kombinációt javaslom alkalmazni általános egészség támogatásra. Üdv dr.Molnar

  22. Kedves Doktor úr!
    Tegnap lettünk gazdái egy 8 hetes törpetacskónak.
    Az előző tulajdonosnál az állatorvos azt mondta, a kiskutya nagy valószínűséggel allergiás a csirkére.
    A kutyus anyukája is az egyébként. Az lenne a kérdésem, hogy szedhet- e ekkora kutyus kutyáknak való Béres cseppet, és ha igen, mennyit? A kutyus szőre korpás, kissé fénytelen, halántékánál kicsit ritkásabb a szőre, mint máshol. Étvágya, kedve nagyon jó, hasmenése nincs, nem vakarózik, nem hányt.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Dóra

  23. Kedves Doktor Úr!
    Végső elkeseredésemben írok most Önnek! Sajnos az én kutyusomon már nem lehet segíteni, szombaton eltávozott Tőlünk. Egy 5 éves argentin dog volt, akit gerincsérvvel műtöttek, mert a hátsó fele teljesen lebénult. A műtét úgy tünt sikerült, mert a kutyus lábra is állt de aztán pár nap leforgása alatt teljesen leépült. Mikor vissza vittük az orvoshoz azt mondta, hogy leállt a kutya veséje, a tüdeje megtelt vízzel és már nem lehet megmenteni. Elaltattuk. A kérdésem az lenne hogy mitől állhatott le a kutya veséje, ha időben észre vesszük megmenthettük volna még esetleg? Tudom hogy ezek ilyenkor már felesleges kérdések de mardos a lelkiismeret, hogy mi hibáztunk. Előre is köszönöm a válaszát! Üdvözlettel, Zsuzsanna

    • Kedves Zsuzsanna! Nagyon sajnálom ami a kutyával történt. Vigasztalódást kívánok. A vese működése akkor tud leállni( valójában nem működni tovább elégségesen), ha nagy mértékben károsodott a szöveti állománya és toxikus hatású anyagok tovább terhelik ( ilyen pl. az altatók, fájdalom csillapító, gyulladás csökkentő szerek stb.) Egy gerincműtét igen komoly stressz a szervezetnek és a szívnek is a vese mellett. Gyanítom hogy a műtét után után kapott non szteroid gyulladás gátlók hozzájárulhattak a vese túlterheléséhez. De sajnos ez a protokoll része és nem minden állat megy neki tökéletes vesével egy ilyen műtétnek. Valószinüleg előtte végeztek egy rutin vér vizsgálatot és nem mutatott semmi gyanúsat. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Energyvet,
      Szeretném a segítségét kérni. 6éves örökbefogadott yorkshire terrier kutyánál a kozmetikus észrevette,hogy piros a talppárnája ,és kicsit hámlik a bőre. Allergiára gondol , de akitől örökbe fogadtuk tenyésztő azt mondta nem allergiás semmire ( csirkére sem )
      Önöket ajánlotta,hogy próbáljuk meg természetes úton kezelni a problèmát.
      Milyen termékeket javasol ?

      Illetve 9éves német juhászkutyának, immunerősítésre és izületvédelemre mit tudnék adni ?
      Nagyon köszönöm
      Viktoria

      • Kedves Viktória! Javaslom a Skin support, Krill Omega D3K2 gél, Emésztőenzimek & Probiotikum, Stomach & Bowel kombinációt szájon át és a Paw Balm-kenőccsel helyileg kenni a talppárnákat. Üdv dr.Molnar

  24. Kedves Doktor Úr!
    Köszönöm válaszait!Ellnézést, hogy megint kérdezek. Azt szeretném kérdezni,hogy amit ajánlott: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere-2 csomag magában kezelés nélkül is alkalmazható? Kutyusunk nem kap kemo terápiát, semilyen másik terápiát, csak gyógyszereket antibiotkumot, gyulladás csökkentőt és probiotikumot az előző kérdéseimnél említett vitaminokat, mivel 1-2 hónapot jósolnak neki? Esetleg ez mellé a csomag mellé lehet csökkentett deutériumtartalmú víz hatóanyagú készítményt adni neki? Előre is köszönöm válaszát.

  25. Tisztelt Doktor Úr/Nő!
    Három felnőtt szuka kutyusom van,egy kissebb településen élünk,de most fogunk városba költözni.Eddig nem nagyon érintkeztek más kutyákkal.Az lenne a kérdésem,hogy milyen oltásokat kapjanak meg,hogy biztonságban tudjanak menni közösségbe?Parvo,májgyulladás,lyme-kor,microsporum canis,leptospirosis?
    Tisztelettel;
    Peregrin Georgina

    • Kedves Georgina! A legbiztosabb védelem az immunrendszer erős állapotban tartása, amihez a jó emésztés és a bélflóra és a vitamin szint magas szinten tartása a legfontosabb. A kötelező oltáson és féregtelenítésen kívül nem szükséges nekik más. De ha még is szeretné, akkor kombinált oltással beoltathatja őket. Felnőtt kutyáknál a 7 alkotót tartalmazó veszettség elleni oltásrészt is tartalmazó oltást javaslom. Ez egy oltással igazolt 1 éves védelmet is ad, amit az oltási könyvükkel igazolni is tud közösségi területeken: verseny, kutyaovi, kiképző központ, állatorvosi rendelő stb. A megfelelő vuitamin és nyomelem szintet ezzel a csomaggal tudja biztosítani: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/vitamin-csomag/ Üdv Dr.Molnar

  26. Tisztel Doktor Úr! 2 éves tacskómnak CEC et diagnosztizáltak. Szerencsére nem szükséges a műtét, max néhany mozdulatnál 20 % a nyomás. Tünet: hátsó jobb lábát többször felkapja, a hodeg most picit jobban megviseli. Más tünet nincs. A kutya mozgásszervi és gerincproblémák csomagot rendeltel. Javasol még más készítményt a csomaghoz?
    Köszönöm válaszát!

    • Kedves Barbara! A mozgásszervi csomag I. és a II. is tökéletes választás a folyamat megállítása és gyógyulásának elősegítése érdekében. Üdv dr.Molnar

  27. Tisztelt Doktor Úr!
    Lakásban tartott perzsa kislány cica körmét kb 1- másfél havonta szoktam vágni. Most volt az ideje. Észrevettem hogy az első lába kisúján a körme letört, és a letört darab beékelődött a párnácskájába. Régebben történhetett, teljesen belenőtt a darabka, próbáltam kihúzni de beleszakadt, érzem hogy kemény az a része a pára hegyének. Nem látom gyulladtnak, nem pirosabb a többinél, nem dagadt, nem is fájdítja. De teljesen biztos hogy egy kicsi körömdarab benne van. A kérdésem az lenne hogy lehet e ebből még baj? Vagy kidolgozza a szervezete, mint egy szálkát? Köszönöm a válaszát!
    Zsu

    • Kedves Zsuzsanna! A legjobb az lenne ha sikerülne egy hegyes csipesszel kihúzni a beletört darabot. Ha magától dolgozza ki a szervezet akkor az tartós és fájdalmasabb lehet. Arra figyeljen, hogy lehet hogy nem is tört bele csak azt hitte mivel egy tompa vége lehetett a kiszedett darabnak. Üdv Dr.Molnar

  28. Kedves Doktor Úr!

    3 éves, 8 kg-os ivartalanított fiú cicámnak tavaly augusztusban jelentkezett először kis foltban az oldalán szőrhullás. Azóta két tenyérnyi területre nőtt ez a terület az egyik oldalán. A másik oldalán kisebb foltokban van szőrkopás. Az orvosok azt mondták nincs elhízva, csak ilyen típusú nagy kandúr. A széklete, vizelete jó. Nagy étvágya van. Voltunk bőrgyógyásznál, aki először azt javasolta hogy próbáljuk meg a hipoallergén táppal való etetést. Ezt tettük (Virbac (hypoall), Trovet, Z/D) Sajnos ettől még nem nőtt ki a szőre. Emellett szokott havonta egyszer kb. 10-20 mp-ig köhögni is amiket nyelés követ.

    Szív- és hasi ultrahang vizsgálatra is elvittem, itt mindent rendben találtak a szakemberek. Fotókat is készítettem hónapról hónapra az érintett bőrterületről. Valamint történt vérvétel, amit mellékletben csatoltam.
    A tanácsát szeretném kérni, mit lehetne tenni hogy javuljon a helyzete a cicámnak.

    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel,
    Vittman Hajnalka

    Frici_02_vervetel_fotok

  29. Kedves Doktor Úr!

    A 40 kg-os 5 éves (~3 éve) ivartalanított kan németjuhász kutyám tegnap (2021.02.13) késő délután óta (~ 6 óra óta) nyalogatja a száját, és intenzíven csöpög a nyála.
    Táplálkozási szokásait tekintve felváltva eszik konzervet, száraz tápot és házi kosztot is. Emésztési zavarokkal nem küzd, gyulladás jele nem látható.
    Van valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt az intenzív nyáladzást, és mivel csillapítható?
    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel és Köszönettel:
    Vörös Gergő

  30. Kedves Doktor Úr!

    Az 40 kg-os 5 éves (~3 éve) ivartalanított kan németjuhász kutyám tegnap (2021.02.13) késő délután óta (~ 6 óra óta) nyalogatja a száját, és intenzíven csöpög a nyála.
    Táplálkozási szokásait tekintve felváltva eszik konzervet, száraz tápot és házi kosztot is. Emésztési zavarokkal nem küzd, gyulladás jele nem látható.
    Van valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt az intenzív nyáladzást, és mivel csillapítható?
    Válaszát előre is köszönöm!

  31. Kedves Doktor Ur!
    Az alabbiakban kernem segitseget.
    Van egy 10 eves ivartalanitott nosteny cicank. Kijaros. Tavaly januarban egy este kint talaltam meg a kertben, a hatso labai nem mozogtak, nem tudott jarni, ulni, csak a mellso labaival vonszolta magat. Az elso ijedsegunk hogy auto uthette meg, vagy leesett valahonnan, serules nem latszodott rajta. Allatorvos rontgent csinalt, bent tartottak megfigyelesre. Mondtak nincs tores, valoszinuleg becsipodott egy ideg, vagy megrandult. Kapott fajdalomcsillapitot es hazakuldtek. Mondtak egy-ket het es rendbe kell jonnie. Szerencsere igy tortent 3 het alatt ujra talpra allt es azota sincs ezzel gond. Ami viszont azota van, hogy ha melyen bealszik a tortentek ota bepisil. Csak almaban, marad egy folt utana, mindig.
    Nem nagyon aggodtunk emiatt, oreg cica, semmi mas valtozas nem volt.
    Azonban 1-2napja nagyon nyugtalan, sokat nyavog. Mar nem csak almaban tortenik baleset, hanem ha egyhelyben fekszik egy darabig. 10 percenkent ki-be keredzkedik, nem talalja a helyet. Neha legugol barhol a lakasban es par csepp vizelet urul. Nem veres. Eszik ahogy szokott, olbe keri magat, bar kicsit tobbet mint szokott, bujik.
    Kerdesem, hogy ennek lehet valami koze a tavalyi balesetehez vagy mire utalhatnak ezek a valtozasok? Nem bagyadt, nem kedvetlen, megy, mozog. De lathatoan valtozott a napokban a viselkedese.
    Kerem segitsen, mitevo legyek.
    Nagyon koszonom elore is
    Udvozlettel
    Varga Timi

    • Kedves Timi! Nincs feltétlen összefüggés a nyugtalanság és bevizelés és a korábbi sérüléses állapot között. Meg kellene nézetni egy rutin vizelet és üledék analízissel a vizelet állapotát. Lehet hogy húgykő, vagy homok okozza a tüneteket. De az is lehet hogy a gerinc állapota. Ez utóbbi eset összefügghet a korábbi bénulással. Mindkét esetre tudok specifikusan ható természetes készítményeket javasolni ami segíteni fog, de először lássuk meg a vizelet eredményt. Üdv Dr.Molnar

  32. Kedves Doktor Úr! Véleményét szeretném kérni, 13eves angol coccer spániel kutyusunkna az álán(bőrredő) és a száján bakteriális gyulladás van , többféle antibiotikum kúrát is kapott , különböző kenőcsökkel kombinálva ( Kék Lukács,Dentisept,Cortizeme) mintát is vették amit tenyeszetre küldtek, az eredmény (Pseudomonas aeruginosa, (2) Béta-hemolizáló
    Streptococcus sp. és (3) Proteus mirabilis tenyészett ki.) Sajnos már több hónapja semmi nem segít. A kutyus ivartalanitott, több daganatos műtéten esett át ( emlő) a kutyus tápot, csirke hűsítő, konzervet eszik. Immunerősítőt rendszeresen kap. Doktor Úr mit javasol hogy segíthetünk elmulasztani a gyulladást?
    Válaszát előre is köszönjük!

    20210213_194337

    • Kedves Anett! A bőrredő gyulladása általános és tartós emésztési zavar, és az azt kísérő immunrendszeri labilitás váltja ki a bakteriális felül fertőzést. Mindezeket a szervezetet érő toxikus anyagok hatások csak súlyosbítják. Gyakran ezek vezetnek az un. szivárgó bél szindrómához, amiről itt talál leírást: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ A megoldás a bélrendszer emésztési potenciáljának a növelése, a szivárgó bél szindroma megszüntetése, a bélflóra állapotának a helyre állítása, a méregtelenítés folyamatos végzése, a gyorsan bomló szénhidrátok étkezésből való kiiktatása tarthatja fenn a kedvező állapotot. Ezeket megfelelő kiegészítőkkel tudjuk elérni. Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt Doktor Úr!
    Örökbe fogadtunk egy 4 hónapos kislány keverék kutyust. Négyen testvérek és az egyik lány testvérnél ma azt állapították meg, hogy szívférge van, az anyakutya volt a genetikai hordozó és átörökítette a kölykébe. Lehetséges ez? És amennyiben igen, mi a teendőm, vigyem el szűrésre a saját kutyusomat is? Olvasataim szerint 6 hónapos kor alatt nem szükséges a szűrés, de ezelőtt nem hallottam még ilyenről, hogy a szívférgesség “átöröklődik”, és így nem tudom hogy mi a megoldás. Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Brigitta! A vemhes szuka átadhatja a kölyköknek a parazitát. Egyik kutya a másikat nem fertőz meg, csak fertőzött szúnyog csípéssel történik a fertőződés , így e miatt nem szükséges a saját kutyust szűrni. Megelőzésre én havi 1×7 napon át 2x 2 csepp/nap/10 testtömeg kg dózisban az Annovet cseppet szoktam alkalmazni. Üdv dr.Molnar

  34. Tiszteld Doktor Úr!

    Véleményét szeretném kikérni nekem egy golden retrivert kutyusom van 15 éves elmúlt. A bal hátsó lábára kezd gyenge lenni, fajnak az izületei, és néha a mancsával vannak kicsi rángások csapkodja a padlohoz. de csak párszor. Eszik, iszik, szaladgál, ugat mas probléma nincs. Voltunk vele kötelezo olltáson es az állatorvos azt javasolta hogy a kutya szedjen millgammat, és valamilyen porserösitöt, mert ebben a korban ezek a tünetek egy ilyen kutyánál természetesek. Azt nem mondta meg az állatorvos hogy a millgammabol melyiket kellene neki adni, és porcerösitöböl melyiket kellene szednie. Kérem doktor urat hogy mondja el véleményét.
    Köszönettel:
    S. Irén

  35. Tisztelt Doktor Úr!
    Véleményét tanácsát szeretném kérni. 10 éves ivaros lány kutyámat 1-2 hónapot jósoltak még neki, január 12én műtötték rosszindulatú emlő daganattal. Műtét után jó volt, varratszedés környékén elkezdte kaparni az ajtaját, be ödémásodott a lába akkor röngenezzték,nem találtak nála áttétet. Az ödéma leapadt ,ekkor fogyott is,a bal első lábánál a műtét felőli oldalon a lapocka és a lába közötti hajlat megduzzadt, tályggal volt kezelve először (ki is fakadt)majd a vérmintából a napokban kiderült nyirok csomó áttétje van. Röngenezték a tüdő részen is megjelent az áttét,a lábánál nagy a daganat, ami miatt biceg. Gyógyszereket , vitaminokat kap.Eszik,iszik,nem kedvetlen,ugat. Előre is köszönöm válaszát.

      • Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát. Ez a csomag,amit ajánlott 1 havi adag? Adagolása a csomagoláson található? A vitaminjait szedheti ezekkel a termékekkel?Mit ajánl a termékek mellé, mivel etessük? Most tápot,konzervet némi szénhidrátot kap,hogy hízzon.Előre is köszönöm válaszát!

          • Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát! Ha jól értelmezem a mellékelt link alapján amit küldött, kúra szerűen 3 hétig szedje a csomagban található készítményeket ahogy az adagolás írja a súlyára lebontva, utánna 3 napig tartsunk szünetet, majd a 3 nap leteltével újra lehet szedni a készítményeket 3 hétig? Mellé a már megkezdett vitaminjait: Panzi multivitamin , VMP Plusz vitamin, immunerősítő Vetguard cseppjét és a gyógyszereit szedheti? A lábánál lévő daganatból amit tályogként kezeltek,amíg kinem derült mia az, még mindig szívárog némi véres genny,erre szedi a gyógyszereket. Előre is köszönöm válaszát!

          • Kedves Andrea! Igen pontosan így van. Szedheti mindegyik korábbi kiegészítőjét is mellette, de ha elfogynak akkor nem feltétlenül szükséges, azokat is folytatni, de ezt Önnek kell eldöntenie végül. Üdv Dr.Molnar

  36. Tisztelt Doktor Úr!

    A tanácsát szeretném kérni.

    9 éves ivartalanított, túlsúlyos nőstény cicámnak most van negyedszerre hugyhólyaggyulladása.
    2019-ben baktérium vagy vírus is hozzájárulhatot, de az lehetett felülfertőzés is, mivel hetekbe és egy állatorvosváltásba került mire kiderítették a panaszai okát. 2020-ban másik városba költöztünk és azóta már háromszor jelentkeztek ugyanazok a tünetek. Az itteni állatorvosok szerint a stressz váltja ki nála a véres vizeletet és fájdalmat.

    2019-ben az első állatorvos hibái miatt a második állatorvos már mindent be keleltt vessen, mert már súlyosan beteg volt a cicánk így ott közel 10 féle készítményt kapott Szonja. Volt benne immunerősítő, antibiotikum, fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő, gyógytáp, stb.
    2020-ban az első alkalommal nagyon hamar felismertem a tüneteket így az itteni állatorvosnak elegendő volt felírnia a Meloxidyl-t. Kilogramnak megfelelően napi 1x kapta, illetve ismét gyógytápot kapott néhány hónapig. Meg is gyógyult.

    Azóta viszont további két alkalommal jelentek meg ismét a tünetei: sírás, véres vizelet, folyamatos vizelési inger, nyugtalanság. Egy második állatovos is egyetértett abban, hogy a tüneteket stressz hozza elő újra és újra.

    A stressz forrását nem tudom megszüntetni sajnos. Még egyszer költöznünk kell majd márciusban és a munkaidőm is hosszú fog marandi az új városban is. Igyekszem sok törődést adni mindkét ciámnak, van macskabútoruk, kaparóik, használok Feliway párologtatót és Béres Minera cseppeket. Illetve a tünetek jelentkezésekor állatorvossal konzultálva adom a Meloxidylt és speciális tápot.

    A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy mit tehetnék a megelőzés avagy hosszabb tünetmentes időszak érdekében? Speciálsi táp csak időközönként adható az állatorvosunk szerint. A súlycsökkentést számos módszerrel éveken keresztül próbálam több állatorvossal konzultálva, de nem várható, hogy ez sikerrel fog járni. Gyógyszeren nyilván nem élhet szegényke. Tudna valamit javasolni?

    Láttam a “Húgyúti gyulladások, húgykövesség kiegészítő kezelésére csomag”-ot ezzel viszont az a problémám, hogy a tablettákat nem fogom tudni beadni. Csak folyadék alapú vagy jó ízű porrá zúzott gyógyszert eszik meg nedvestápba keverve. 2019-ben kapszula beadóval is próbálkoztam én is és az állatorvos is, de azt annyira rosszul viseli, hogy ha le is kerül a gyomrába utána meghánytatja magát. Amennyiben a két tabletta nem jó ízű és/vagy nem porrá zúzható eredményes lehetne csak a másik 3 termék is vagy akkor inkább más terméket/termékeket javasolna? Egyáltalán segítene ezek bármelyik hosszabb távon így, hogy a streszs hozza elő a betegségét?

    Előre is nagyon köszönöm a tanácsait:
    Lilla

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Elnézést a megkésett válaszért, de azt hittem, hogy email értesítőt fogok kapni amikor Ön kommentet ír.
        Csatolva küldöm a leleteket amiket annak idején kaptam. Úgy emlékszem, hogy csak vizelet és vér mintát vettek, ürüléket nem.

        leletek

        • Kedves Lilla! Igen. A hólyaghomok és a visszatérő húgyhólyaggyulladás a probléma. A már Ön által is kiválasztott csomagot tudom javasolni, ami sokat fog segíteni. Ha nem tudja beadni, akkor nem fog gyógyulni ettől:( A jó kombinációnál jobbat nem tudok javasolni.
          A beadás lehetséges módszereit itt találja: Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

          Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.

          Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.

          Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
          Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.

          Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt Doktor Úr!

            Köszönöm a gyors válaszát. Ezek szerint mindneképpen a teljes csoamgot javasolja és nem elegendő csak egy része a csomagnak. Jól értem? Elegendő lesz egy adag amíg el nem fogy vagy bizonyos ideig kell adagolnom? Naponta egyszer vagy kétszer szükséges adni?

            Amennyiben nem bánja még gyorsan a másik cicámra is rákérdeznék. Ő egy 6 éves ivartalanított, kb 5 kilós, picit túlsúlyos brit rövidszőrű csíkos kandúr. Évek óta bizonyos napokon elkezd “nyammogni” mintha rágna valamit miközben semmi nincs a szájában. Ezután sokszor megpróbál fekutatni valamilyen nejlon tárgyat a lakásban amit elkezd rágni. Számos alkalommal pedig az egész atrakció vége az önhánytatás. Több állatovossal is megnézettem az évek során. Nem látnak semmilyen elváltozást a szájában. Kicsit finnyás, de rendesen szokta enni a száraztápot is. A nedves tápért rajong, de azt nem minden nap kapnak. Amikor kapnak akkor is keveset, mert ő már kölyökként is el akarta lopni a másik macskáét és ha tele lett a gyomra nála az is hányással járt. Könnyen túlette magát. Amikor csak napi 2x kaptak enni vagy erősebb illatú tápot kaptak azt is rendszeresen kihányta. Összefogalava most olyan száraztápot kap ami nem irritálja a gyomrát és egész nap kint van, így sokszor eszik kis adagban. Az elhízás miatt ez nem ideális, de ugyanígy el voltak hízva akkor is amikor orvosi diétás tápot kaptak napi több alkalomra bonta szigorúan kimérve.
            A kérdésem az lenne, hogy tud-e javasolni valamit a gyomrára? Feltételezem, hogy az lehet érzékeny. Vagy ön szerint más lehet a probléma? Az egyik állatorvos vízbe önthető port javasolt étkezés előtt, azt nem volt hajlandó meginni. A másik állatorvos azt javasolta, hogy adjak gyakrabban szőroldó pasztát (heti 2x), de a probléma továbbra is előfordul. Elképzelhetőnek tartom, hogy enyhítette a tüneteket mivel az elmúlt hónapokban csak néhány hetente hányt, de a nyammogás és nejlon rágás még mindig szinte mindennapos.

            Előre is nagyon köszönöm, ismét!

          • Kedves Lilla! Azt majd az ismétlő vizeletvizsgálat és üledék analízis fogja megmondani, hogy mikor lehet abbahagyni. Gyors javulás lehet már pár hét alatt, de tartós javulás elérése több hónapot is igényelhet. Igen az egész csomagot javaslom alkalmazni, hogy eredményesek legyünk. A másik cica gyomor emésztési zavarral küzd. Ezt is jó eredménnyel tudja kezelni ezzel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/gyomorsav-problemak-kieeszito-kezelesere/ Üdv Dr.Molnar

  37. Kedves Doktor Úr!

    18 hónapos kan (ivartalanított) border collie-nk hátsó lábából egy furunkulust operáltak ki novemberben, a szövettan szerint egy bakteriális fertőzés okota a problémát. Elég lassan gyógyult a seb és nagyjából 2 hete váladékozni kezdett a seb hely. Voltunk állatorovsnál és fonál sipolyt állapítottak meg (remélem jól írom a fogalmakat), kapott egy szteroid injekciót és 1 heti antibiotikum kúrát de a seb, heg továbbra is nehezen gyógyul, a bőr felülete rózsaszín és néha még mindig váladékozik. A sebet kitisztították, és egy darab fonalat is kihúzott az orvos, azt mondták, hogy a szervezete elkezdte kilőkni a belső varratokat.
    Természetesen rendszeresen látogatjuk az állatorvost de mivel segíthetnénk a bőr, seb gyógyulását? Meg lehet-e esetleg előzni, hogy kiújuljon a furunkulus?
    A kutya egyébként rendkíivül aktív, jól eszik, jókedvű, tápot kap, Probiovetet rendszeresen adunk neki. A műtét után Kingvetet kapott. Köszönettel, Kaszás-Tóth Rózsa

    • Kedves Rózsa! Sajnos vannak egyedek amelyek egy műtét után bennmaradt fonalakat nehezebben dolgozzák föl. Nem véletlen alakult ki neki a gennyes szőrtüsző gyulladás. A bőr és az egész szervezet immun-aktivitását kellene fokozni, illetve leállítani azokat a tényezőket amelyek a megfelelő immunműködést gátolják. Javaslom a Defense assist, Skin support, Cytovet, Krill Omega D3K2 gél szisztémás adását. Az Imunovettel pedig szisztémás és helyi ecsetelést is. Üdv Dr.Molnar

  38. Tisztelt Doktor Úr!

    A pajzsmirigy beteg cicánkkal fordulnék Önhöz, körül belül 1 éve tart a kezelése.
    Először heveny hasmenéssel és hanyással antibiotikumos kezelést kapott valamit férgessége is volt így arra kezeltük gyógyszeresen.
    Ezekből szerencsésen kigyógyúlt viszont azóta sem hízik de szinte állandóan farkas éhes.
    Azóta volt már teljes vérkép és ultrahang vizsgálaton ahol minden rendben találtak, egyedül a T4 szint volt magasabb az átlagosnál, azt mondta az orvos, hogy határértéken van ezért próbáljuk meg kezelni pajzsmirigyre.

    Először logikusnak tűnt, hiszen a másik cicánk szintén pajzsmirigy beteg és nála tökéletesen működik a gyógyszeres kezelés régóta.

    1 hónapja kapja a gyógyszert (Metothyrin 10mg), 2 hete már emelt adagot napi 2×1 szemet.
    Viszont semmmi változást nem lehet tapasztalni.

    Sajnos további információt nem kaptunk arra vontkozóan, hogy mit lehetne még tenni.
    Ezért kérnék Ön-től tanácsot.

    Előre is köszönöm!
    üdv:
    K. Szilárd

  39. Kedves Doktor Úr!
    Véleményét szeretném kérni, volt e már tapasztalat a spumavírussal kapcsolatban.
    Van egy két éves ivartalanított skót állófülű ezüst csincsilla cicám, akinek összetett problémái vannak, teljes vérkép után a spumavírus teszt pozitív lett, vese, máj funkció gyenge, pajzsmirigy alul működik, mindezek mellett az álla alatt és a has alsó részén, lábak között ki ritkult a szőr, sokat vakarózik és sokat mosakodik. Has alsó részén a lábak között csomók is tapinthatók, melyekre azt mondták zsírcsomók. A cica súlya: 3,5 kg. Ételallergiára gyanakodva 4 hete az étrendje hipoallergén konzerv (betbull bárány), előtte acana, orijen táp, es cosma konzerv volt (csirke, tonhal). FELV, FIP, FIV negatív.
    Doktor Úr mit javasolna, hogyan lehetne segíteni az cicám állapotán?

    • Kedves Henrietta! A spumavírussal nincs tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy a probléma alap oka a jelzett szervek gyenge állapota miatti immunrendszeri labilitás ami teret ad e vírus jelenlétének is. A szivárgó bél szindrómát sejtem a problémák hátterében. Javaslom e szerek alkalmazását, melyre a cicák nagyon jól szoktak reagálni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Ezt is olvassa el kérem: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktorúr! 11 éves kan beagle-labrador keverék kutyámmal fordulnék Önhöz. Az állatorvos 2 hónapja perianális adenomát állapított meg. Kora miatt ivartalanítani nem szeretnénk. A napokban darabos vért ürített melyben mintha friss belső szövet darab lett volna, fehér habosat hányt. Az orvos k vitamint, kutyáknak valo szén tablettát, sumetrolimot valamint buscopant javasolt mert szerinte megmérgezték. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben nem mérgezés, fenn áll e a lehetősége hogy a perianális adenoma miatt történt ez? Étvágya nincs, inni sem hajlandó. Válaszát köszönöm!

        • Kedves Mira! A véres széklet és a hányás is lehetséges daganatos betegségnél, perianalis adenománál is. De ez a kezdeti állapotban általában nem jár étvágytalansággal és elesettséggel, ezért én is valamely más okra gyanakszom. A patkányméreg okozta tünetek lehetnek hasonlóak, ennek a sűrűn, napi 2x adott K vitamin injekció és infuziók fontosak amíg magától nem iszik. Ha nem adjuk patkány méreg okozta mérgezés esetén elégszer a K vitamint injekcióban a kutya elpusztul. Ezek az új generációs patkánymérgek hosszú hatásúak 3 hónap is lehet a felezési idejük. Ha kiderül, hogy még sem mérgezés okozza a tüneteket, akkor a perianalis adenoma kezelésére ezt alkalmazom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr.Molnar

  40. Kedves Doktor Úr!
    14 és fél éves berni pásztornál tavaly áprilisban az állatorvosunk csípőizületi dysplasiát és Cauda Eguina Compressio Synd.-át diagnosztizált, amelyre Ön javasolta a mozgásszervi betegségre összeállított csomagot. Három hónapig kapta a készítményeket, nem történt változás, ezután Önnek az volt a véleménye, hogy mivel ennyi idő alatt kellett volna valamekkora változásnak bekövetkeznie, ezért valószínű, hogy a hasonló tünetekkel járó degeneratív myelopathia a betegség. Ajánlotta, hogy adjam a Cartilage és a Cell protection kapszulákat, amelyeket azóta adom is. Tudom, hogy gyógyulást nem várhatok, de legalább nem nagyon romlik tovább a kutya állapota, nehezen, de képes fellállni, elmegy elvégezni a dolgát. Egyébként korát meghazudtolóan érdeklődő, jelez ha mozgás van, nagyon jó étvágya van. A probléma az, hogy elkezdett sokszor ugatni, vagy inkább vakkantgatni nappal és talán éjjel még többet, emiatt az ilyen éjszakákon vele együtt mi sem alszunk, mivel nem tudjuk lecsillapítani. Látszólag nincs fájdalma. Mindig nyugodt, békés kutya volt, de lehet, hogy együtt jár ezzel a betegséggel a félelem és a nyugtalanság? Még annyit elmondanék, hogy kb 80 %-ban süket szegényke. Tudna valamit tanácsolni a kutya és a mi nyugalmunk érdekében?
    Köszönettel: Ördög Magdolna

    • Kedves Magdi! Próbálják meg a Relax & Balance és az Etovet készítményeket alkalmazni. Esetleg még a CBD olaj is segíthet. Üdv Dr.Molnar

  41. Tisztelt Dr Úr!
    Tanácsára lenne szükségem. Van egy 4.5 éves Németjuhász szukám, akinek kB 2 éve tartó időköközönként vissza térő farokszőr elhullása van, tápláléka leginkább szárnyas, főtt rizs, zöldségek illetve ritkán kap tápot is. Széklete nem igazán megfelelő és olykor heti 2 szer sárgás savas hányás is tapasztalható, rendszeresen féreghajtózva van, oltásai rendben, súlya átlagos.Csatolok képet a kutyusról.
    Válaszát előre is köszönöm szépen!

    Tisztelettel:Bakó Balázs

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    A segítségét illetve a tanácsát szeretném kérni. 14 és féléves keverék ivartalanított kankutyámnak 2020.08.03-án daganatot diagnosztizáltak a bal combjában. Előtte többször is vittem orvoshoz sántitása miatt, de ez a lába műtött volt inszalag szakadással és hajlamos volt hogy leugráskor rosszul ért földet, és fájlalta a lábát. Mindig kapott fájdalomcsillapítót, gyulladásgátlót.Csak nem javult az állapota, és láthatóan eltért a baloldali comb mérete a jobboldalitól. 08.10én biopszia lett véve a daganatból, majd 08.27-én CT. A daganat diagnosztizálása óta folyamatosan kapja A dmGuard-ot, Fachet Vital Defense Basic gyógygombakapszulát, Artemissia Annue kapszulát, Tramadol 50 mg kapszula 2×1,, valamint Trocoxil 30 mg, ebből most kapja meg a 7.-dik tablettát.CBD olajat is kap fájdalomra. Most olvastam a daganatos kutyák esetében javasolt csomagról és készítményekről a honlapon. Ebben kérném a tanácsát, hogy javasolja-e a kutyám részére, milyen adagolásban. Vagy milyen terápiát lát lehetségesnek. Nem tudom, mennyi ideje van hátra a kutyámnak, de szeretném, ha minél tovább lehetne velünk, egy elfogadható, fájdalommentes életminőséget megadva neki.
    Köszönöm válaszát.

    img484

    • Kedves Klára! Az osteosarcomás betegeimnek a II. Daganatos csomagot szoktam alkalmazni. Ezt nyugodtan bevethetik a már adagolt készítmények mellett. A csomag leírásában a pontos adagolási javaslatot is megtalálja a honlapon. Üdv Dr.Molnar

  43. Kedves Dr úr!
    Segítségét szeretném kérni,van egy 10éves nőstény Maine Coon ivartalanított cicám akinek kivették 2 hete a lépét amin egy anaplasticus sarcoma volt.Úgy tűnik ,hogy sértetlenül egy az egyben el tudták távolitani.ez ügyben szeretném tanácsát kérni,kiújulás esetleg áttét ellen szeretnék a cicának vmit adni.Egyenlőre rendeltem regavet cseppet amit 2×1 cseppet,imunovet 2x1cseppet és cytovet 2xnegyed kapszulát adok.a kérdésem az,hogy ezek megfelelőek-e esetleg bővítsem még vmivel ,adagolással kapcsolatban szeretném még a segítségét és,hogy nem-e probléma,hogy egyben adom őket be,mert elég nehézkes az adagolás és örülök ha egy az egyben be bírom adni…segítségét előre is hálásan köszönöm! Tisztelettel G.Edina

    • Kedves Edina! Belső szervi szarkómák esetén kiegészítő kezelésre ezt a csomagot javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere-2/ A könnyebb beadási módozatokról itt a leírásom:
      Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

      Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.

      Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.

      Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
      Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket. Üdv Dr-Molnar

      • Kedves Dr.Úr!Hálásan köszönöm a segítségét !Még az lenne a kérdésem,hogy hogyan adagoljam?Néztem a kezelési protokollt a 10 kgos kutyákra,mivel cicára nem találtam.a cica 5kgos.akkor felezzem le a 10kgos kutya adagot és így adjam?és ha letelt a 28.nap tartsak-e szünetet mindenből ?ha igen mennyit ?Köszönettel Edina

        • Kedves Edina! Igen, a 10 kg-os kutyára javasolt dózis felét adja a cicának. A leírást pontosítottam éppen tegnap, hogy a szünetek egyértelműen látszanak. Kérem nézze meg újra. Üdv dr.Molnar

  44. Kedves Doktor Úr !
    Van egy 14 hónapos Francia Bulldog kan ivaros kiskutyám. Napokban észre vettem a lábán egy “piros dudort”, nagyjából akkora mint egy borsó . Körülbelül 3 hete szteroid injekciókat kapott , (bár nem tudok van-e összefüggés) rohangált a lépcsőn és nem tett jót a gerincének. Érdeklődni szeretnék ,hogy esetleg maga tudja-e hogy mi lehet ez a pukli és mit tudnék ellene tenni . Van hogy próbálja vakarni, de ha meg nyomon nem fáj neki . Teljesen olyan a tapintása mint a tappancsának .
    Előre is köszönőm szépen a választ ! További szép napot !
    K. Ivett

    • Kedves Ivett! Egy helyi bőrgyulladás okozta ciszta lehet. Bizonyos fokú viszketést is okozhat. Ha 1 héten belül nem húzódik vissza magától, akkor vigye el megmutatni kollégának. A gerincproblémákra pedig használhatja a Mozgásszervi csomag I. -et amit itt a honlapon megtalál. Üdv dr.Molnar

  45. Tisztelt Dr. Úr!
    2020 januárjában már egyszer rendeltem cukorbeteg cicának ajánlott Energyvet csomagot.
    Ön küldött leírást is az alkalmazásáról.A kezelés akkor eredményesnek volt mondható.
    Fogyás megállt, fizikuma megerősödött. Nyúl láb megszűnt. Jól mászik azóta is mindenhová. Tud szaladni, és ugrani, érdeklődő.
    Múlt évben nem tudtam küldeni laboreredményt és a Covid 19 miatt munkám nem engedte meg a kontrollvizsgálatok elvégzését.
    Idén január elején Foltinál újra komolyan jelentkeztek a problémák. Elsősorban székrekedés és gyomorsav problémák kínozzák. Székrekedést időnként hasmenés követi. A nagydolog elvégzésekor gyakran hányingere lesz. Hány is. Vízivás és vizelet mennyisége csak kissé tér el a normálistól. Hasal a vizes edény mellett, de nem issza ki a vizet, csak bele-bele kortyol, vagy rövid ideig iszik. Jó mozgás, ugrás nem probléma most.
    Ő maga változtatott az étkezési szokásain. Nem szerette a nyers húst, most vagy 3 hónapja viszont szinte csak azt akar enni. Probléma, hogy belsőséget nem. Az oldalon ajánlott nyers hússal etetés szerint leírtak alapján összeállított eledel egyenlőre nem elfogadható szerinte.
    Amit még tudni lehet, hogy kínozza a gyökérelhalásos fogágybetegség, elég sok foga kihullott. Szörtyög, de nem folyik az orra. Doromboláskor a kifújt levegővel szór szét váladékot is időnként. Szeme nem folyik.
    Idén Októberben lesz 16 éves. Súlya kb. 4.5 Kg. nagy termetű, ezért inkább soványnak mondható.
    Kap Vetguard-ot és Amino B-plex-et a legkisebb adagban ez év januárja óta
    Továbbra is szeretném elkerülni az inzulin adását, ha egy mód van rá.
    Most tudok küldeni laborvizsgálati eredményt is csatolmányban.
    Kérem szépen, hogy adjon tanácsot, és tanácsa alapján megrendelem a diabétesz csomagot, vagy amilyen szereket Ön ajánl.
    Köszönettel:
    Balogh Emese

    HZ Balogh_Folti_2021_02_10

    • Kedves Emese! A labor alapján a cukorbetegség erősen valószínűsíthető. Végig adta a korábban már eredményesen alkalmazott kiegészítőket? Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Dr.Úr.! Sajnos csak a szerek lejártáig, 3 hónapig. Tudom ez hiba volt. Ezután nem így lesz, mivel szerintem korábban eredményes volt.
        Igen, a rendelőben vérvételkor mért vércukorszint is magas volt. 24. A cukorbetegség biztos, a megoldást remélem a készítményektől. Az inzulin adását szeretném elkerülni.
        Múlt évben nem rendeltem meg a következő adagot, mert a cica jól volt tél elejéig, és nagyon sok szer megmaradt, én meg elég szegény vagyok. Most ez nem szempont, a cica kényelme és jólléte az enyém is, és a testvéré is, ha nem kell inzulin. Kár, hogy nincs szájon át adható inzulin vagy tabletta. Dr. Héthársi Zoltánnal azt beszéltem meg, először tegyünk egy újabb kísérletet az Energyvet termékekkel, aztán ha ezek kevésnek bizonyulnak, akkor gondolkodunk a keményebb megoldáson. Most nincs akadálya a rendszeres kontrollnak sem. Köszönettel: Balogh Emese

          • Tisztelt Dr. Úr!
            A csomag megérkezett, és kb 2 hete adom a cseppeket , meg a kapszulákat. Gynevet és Etovet 2×1/2 csepp, Annovet 2×1 csepp, Fytovet 2×2 csepp. Ez volt az Ön tanácsa adagolásban az első alkalommal. Most is így adom. Azonban múltkor és most is felmerült bennem, hogy valamit lehet nem jól csinálok. Gynevet, Etovet, Fytovet milyen sorrendben a legjobb? Adható közvetlen egymás után és melyikek legyenek párban, hogy a szünetek is jók legyenek. Annovettel és Gynevetttel kezdtem. Idáig az egyszerű volt, mert Annovet étkezés előtt, Gynevet az evés után.Evés előtt a probiotikum. A probiotikumot és a Stomach&Bowel-tén vízzel keverve fecskendővel adom be. Tejszínnel is sikerül néha. de nem mindig nyalja fel.Tejszínt a másik cica is kér. Nem sajnálom, csak nem tudom, hogy a tejszín megviseli-e a gyomrukat. Macskatej esetleg? Folti emésztése még mindig nem jó. Székrekedés a jellemző, amit aztán hasmenés követ. Foga erősen akadályozza mind a fecskendős kezelésben, mind az evésben.Már tudja, hogy mire készülök, ha meghallja a dobozok hangját. Próbál elmenekülni a bevétel elől. A kedve egyébként jobb, játékra is rávehető. Kiül az ablakba, használja a kaparófát. Szőre is kicsit szebb, de még nem az igazi Még mindig sovány. Kevesebbet hány. szinte alig, de hányingere reggelente van, ezért reggel az Annovet után igen nehéz tartani az 1 órát (35-45 perc lesz belőle) a probiotikum beadásához.
            Szeretném vinni Foltit kontrollra jövő hét végén. Szeretném, ha az eredmény a lehető legjobb lenne.
            Elnézést kérek a gépelési pontatlanságokért. Valamiért nagyon nehéz ide írnom. A kurzor nem látszik, és a szöveg késve jelenik meg.

            Köszönöm válaszát.

            Üdvözlettel: Balogh Emese

          • Kedves Emese! Az Annovetet kivéve, mindent beadhat egyszerre, nem számít a készítmények száma. A tejszín nem viseli meg a cicák gyomrát. A beadási módokat itt találja: Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

            Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.

            Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.

            Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
            Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.
            Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Emese!
      A segítségét szeretném kérni, ön már nagyobb tapasztalattal rendelkezik a diabétesz témában. Azt szertném megkérdezni hogy az ön cicájánál mennyi idő után állt be látható javulás a cukorbeteg csomag fogyasztásától? A nyúlláb járás mennyi idő után enyhült? Voltak-e vizelet problémái a cicának?
      A mi cicánk 3 hete fogyasztja a csomagot, szemmel látható javulást eddig nem tapasztaltunk és nagyon aggódunk. Előre is köszönöm ha megosztja velem tapasztalatait.
      Üdv: Reszegi Gábor

      • Kedves Gábor! Hasonló kérdésére az előbb válaszoltam. A nyúllábúság hónapok alatt fog javulni, ha megfelelő a kezelés a cica sámára. A vércukorszint már pár napos adagolás után is csökken. Üdv Dr.Molnar

  46. Kedves Doktor Úr!
    Tegnap este vettem észre, hogy a cicám nyakán hátul a tarkó környékén egy kb.50 ft.-os pénzérme nagyságú vörös, pörkös seb van. Ki is jött onnan a szőr. Nem tudom mióta van ott, mert a szőre eltakarja, simogatásnál akadt bele a kezem, mert rászáradt a váladék . – gondolom én – . Nem bolhás, benti cica. Hófehér a bundája, semmi egyebet nem látok rajta. 9 éves, ivartalanított nagylány. . Mi lehet a baja?

    Köszönettel: Bálint Enikő

    • Kedves Enikő! Nem alkalmaztak semmilyen spot on készítményt a nyakára? Lehet egy szúrt sérülés miatt kialakult bőr alatti tályog is. De lehet un. forró kiütés is. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr! Nem alkalmaztunk semmilyen készítményt. Most bekentem Kék Lukács krémmel. Gondoltam, hogy kivakarta, de vakarózni sem nagyon látom. Hosszú a szőre, sokszor okoz problémát a kibontása, általában orvosra szoktam bízni a körömvágással együtt. Természetesen elviszem, de szerettem volna ha esetleg kiderül, hogy mégis mi okozhatta. Nagyon szépen köszönöm válaszát.
        Üdvözlettel: Bálint Enikő

        • Kedves Enikő! Helyileg alkalmazhatja az Imunovet cseppet. Ha forró kiütés okozza és nem sérülés van a háttérben, akkor az allergiás eredetű, arra a bőrgyulladás, allergia csomagot alkalmazhatja, hogy ne is újuljon ki máshol sem. Ez esetben a takarmányozását is át kell tekinteni. Üdv Dr.Molnar

  47. Tisztelt Doktor úr! Van egy 3,5 éves libám (gunár) több mint egy hete azt vettem észre rajta, hogy elég gyakran becsukja a szemeit, van, hogy járkálni is csukott szemmel járkál. Enni keveset eszik. Eddig legalább a zöldeket megette, de most pár napja azt se nagyon akarja. Tudna segíteni, hogy mi lehet a baja? Tavaly márciusban ugyan ez volt vele a probléma, de akkor úgy 2 hét alatt átment rajta. Most A,D és E vitamin cseppeket is vettem neki, de semmi javulás! Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Gabriella! Ilyenkor nekik is gyakori a felső légutak gyulladásai. Lázas is lehet. Kötőhártya gyulladás is lehet a háttérben. A Defense Assist és a Protective Force kombinációt javaslom alkalmazni neki. A szemét meg Cytovet kapszulából készített oldattal lehetne öblögetni. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Út! Bulldogunk egy magasról történő ugrásából rosszul ért földet. Idegi sérülést szemvedett jobb mellső lábán hónaljban. Milyen készítményeket ajánl ennek kezelésére?

        • Kedves Hölgyem! Vásároljon Arnica C30 készítményt a patikában. Naponta 1x alkalmazza, majd heti 2x 1, később ha már javulni kezdett, akkor heti 1×1 golyónyit adjon. Üdv Dr.Molnar

  48. Tisztelt Doktor Úr!

    Kb. 10-11 éves “mentett” kan mopsz 8 kg, 7 éve van nálam, teljesen szobatiszta, csak száraz tápot kap, rendszeres védőoltások, szívféreg-kullancs elleni megelőzésekben részesül, két probléma miatt keresem most Önt.
    1. Megállapitva CT vizsgálaton, hogy szinte az összes gerinccsigolyánál van elváltozás ( nem lehet műteni ), ez a hatsó lábak mozgásában – merev bizonytalan lépés – illetve az első lábak egymáshoz összeszűkülésében mutatkozik meg, természetesen lassabb a mozgás kevesebb a sétálási kedv.
    2. Pár hete, nyálkás hig széklet jelentkezett naponta többször is a lakásban nappal illetve este is (sosem volt gond a szobatisztasággal ), majd később már vizelettartási probléma is. Diarsanyl paszta és Klion tabletta 2szer lett kuraszerűen adva de most már erre sem reagál.
    Az említett problémákra keresnék segítséget, előre is köszönettel és üdvözlettel.

Vélemény, hozzászólás?