Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 639 Hozzászólás

  1. Kedves Doktor Úr!

    Segítségét szeretném kérni van egy 4 éves keverek kan kutyánk akinél körülbelül 1 éves korában jelentkezett először a semmiből fej remegés. Jobbra – balra remegett a feje, amikor szóltunk neki vagy megsimogattuk akkor hamar abba maradt, szerencsére akkoriban nem jelentkezett ez a tünet sokszor, de az orvosok nem tudtak semmit sem mondani. B vitamint ajánlottak, így azt adtunk neki, majd fel évente/ évente jelentkezett nála ujra a fejremegés de mindig csak rövid időre, most viszont az elmúlt 2 hétben 5x jelentkezett nála ujra a tünet es picit hosszabb ideig, csak akkor marad abba, ha Mi észre vesszük es kizökkentjük, látszólag Őt nem zavarja.
    A remegés után jatszik, eszik jókedvű. Nagyon szépen köszönöm amennyiben tud nekünk segíteni!
    Szép napot!

        • Vagy lehetséges, hogy nem megfelelően értettem a kérdést elsőre. Ha kullancs és bolha elleni szer annak minősül akkor azt évente többször kap , nem tudom sajnos összekötni az esetekkel, nem emlékszem, hogy mikor voltak. Mostani esetek előtt nem kapott, de volt egy roham szeru viselkedése 2 hete mielőtt a fejrangasok visszatérek volna ( előtte kb fel éve/ éve nem volt).
          Hirtelen a lábat hatra fele rugdalta, rantgatta és mint aki megorult rohangált össze vissza és sirt, ezután bementunk vele a kórházba, ahol azt mondtak, hogy valószínű valami megcsípte, de nem tudtak semmit sem mondani, akkor kapott egy gyulladás csökkenti injekciót.
          Lehetséges, hogy ez közrejátszott abban, hogy most megsokszorozódott a fejrangas?
          Nahyon köszönöm a segítséget!

          • Kedves Szabina! Igen tapasztaltam olyat is, hogy idegrendsezri tünetek jelentkeztek ilyen szerek alkalmazása után. Minden vegyi anyag idegen a szervezetnek, minden mindennel összefügg. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Az elmúlt héten rendeltem Önöktől termékeket. Kiskutyánk epilepsziás, gyógyszerre lesz hamarosan beállítva. Megrendelt termékek: Multivit mega C, Krill omega D3+K2, Relax & Balance, Emésztőenzimek&probiotikum komplex. Kettő gyógyszert fog kapni, reggel 1,este1. E mellett jelenleg is kapja a CBD olajat reggel, este és délben a Vetri DMG Liquid – ből 10 cseppet. Ezeket továbbra is kell részére adni. Keverék, 2019 – ben 1 évesen ivartalanított, mentett, 6,4 kg-os kiskutya. 2021 júniusban jelentkezett az első epilepsziás roham. Próbáltuk a gyógyszerezést elkerülni, de tavasz óta felszaporodtak a rohamok. Allergia és bűzmirigy problémák is megjelentek ez év tavaszától. Teljes vérkép is készült, az tökéletes. Allergia teszt eredmény katasztrofális. Jelenleg én főzök számára, (naponta 2x eszik) . Azóta vakarózása jelentősen kevesebb, fűevés szinte teljesen abbamaradt . Kérdésem, hogy célszerű a rendelt termékek adását elosztanom kiskutyánk részére, mikor és mennyit a kapszulákból? Ételre nem tudok rászórni semmit, mer akkor inkább nem eszi meg. Külön mindent be tudok neki adni. Eddig kapott gyógynövényes nyugtatót, ezt cserélem le a Relax & Balance – ra, mert azt olvastam, hogy ennek görcsoldó hatása is van. Ezt mikor célszerű adni és mennyit? Reggel illetve délután 3-4 körül vannak leginkább a rohamok. Este éjjel nincs. Fokális rohamok, 2 percesek. Tudatánál van. Homloklebenyi többnyire, de volt 2 halántéklebenyi is 20-25 másodpercesek. Kéthetente vannak tavasz óta. Korábban 2 havonta. Köszönöm szépen segítségét!

      • Kedves Klára! Legalább napi 2 részre ossza el az adagolási táblázatban leírt adagot, mindegyik rendelt szernél. Valószinüleg az allergiás tünetekkel és a bélemésztéssel+ toxikózissal összefüggő görcsös állapotokkal függnek össze a tünetek. Ebben az irányba érdemeg tovább gondolkodni. Üdv dr.Monar

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Lassan 5 éves kan amstaffomnak már 3 éve vér van a vizeletébe.Mindent kivizsgáltak nála,azt állapították meg,hogy valószínű a prosztatából jön a vér,de de nincs megnagyobbodva,1-2 éven belül tanácsolták az ivartalaniítást.Viszont én úgy látom,hogy fájdalmai vannak,sokszor hirtelen elkezdi a nemi szervét nyalni,és most,hogy a szuka kutyám fog tüzelni fellépett nála halott farok szindróma is.Nemtudom,hogy jó döntés lenne e az ivartalaniítás.Mit tanácsolna Ön?Megrendelném neki a vitaminokat de sajnos szivárgó bélszindromaja van,jelenleg is kapja a csomagot amit az oldalról rendelek,ezzel a betegséggel is kaphatná a prosztatára a vitaminokat?remélem érthetően írtam le😅köszönöm a válaszát😊

    • Kedves Viviana! A vizeletvizsgálat eredményemit mutat? Volt e üledék analizise is? ha volt küldje el, ha nem akkor csináltasson egy rztin vzelet vizsgálatot és üledék analizist. Nem biztos hogy a prosztata van a tünetek hátterében. Üdv Dr.Molnar

  3. Tisztelt Doktor Úr!

    7 éves kan tacskónk gerincsérvvel küzd. Szeptemberben és most is átestünk már egy injekciós kezelésen, de a javulás csak ideig – óráig tart. Még lábra tud állni, de kedvtelen, étvágytalan, hátsó részét fájlalja. Megrendeltem neki az izom+ izület csomagot, holnap érkezik és kezdjük az első kúrát
    Kérdésem: milyen időközönként érdemes a kúrát ismételni? Két kúra között ajánlja-e valamelyik szer folyamatos szedését?

  4. Kedves Doktor Úr!
    Hat éves éves törpe spitzem sajnos szívritmuszavarral küzd. Van neki enyhe legcsőszükülete is, de kiderült a köhögő rohamait az okozza, hogy a szíve miatt vizesedik a tüdeje. Verospiron tablettát kapott, hogy a víz távozzon. Napi kétszer féllel kezdtük pár hónapja, a rohamok nem is jelentkeztek, kevesebbet köhögött napközben is, de pár napja újra erősebben köhögött esténként és reggelenként, így most napi 2szer 1 re emelte az adagját az orvos. Nem szeretnék szteroidot adni neki. Mit javasol a doktor úr, hogy legalább a verospiron adagot minél ritkábban kelljen emelni, ha teljesen nem is elhagyható?
    Köszönettel: Lilla

    • Kedves Lilla! sajnos az a tapasztalatom, ha vízhajtót alkalmazunk, akkor a kezdeti tüneti javulások egy idő után megszünnek és az adag növelése csak még jobban kikészíti a veséket, ami után már nehéz bármit is tenni a tartós javulás érdekében. A kedvezőbb iránya a kezelésnek, ha a szív munkáját segítjük természetes anyagokkal ami főleg a kezdeti állapotokban elég is lehet a vizenyő képződések elkerülésére. Ezért ezt a csomagotjavaslom megpróbálni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/szivelegtelenseg-kiegeszito-kezelesere/ Ebben van gyengéd , vesét tartósan sem károsító vízhajtó hatású anyag is. Üdv dr.molnar

        • Kedves Lilla! Minden alternatíva lehetséges. Ezt csak a tapasztalt változások dönthetik majd el, annak függvényében változtassanak , a kezelő orvossal egyetértésben. üdv drmolnar

  5. Üdvözlöm Doktor Úr!
    Skordai Bernadett vagyok, nekem egy keverék szuka kutyusom van,májusban lesz 7 éves, pár hónapos korában ivartalanítottuk. A mi történetük egész májusig nyúlik vissza. Akkor súlyos kétoldali csípő diszpláziát állapítottak meg nála, az egyik lába meg is lett műtve (comcsont fejezés ) június végén. Aztán augusztuban a kutya az egyik szemére elkezdett könnyezni , egyre csúnyább lett a szeme,3 orvosnál voltunk az egyik azt mondta nincs szaruhátya sérül a másik azt h van vagyis volt de már meggyógyult,a harmadik pedig már nem tudta megmondani ,hogy valóban volt vagy nem. Mire elértünk a 3. orvoshoz aki valóban komolyan vett minket addigra a kutya retinája leszakadt,menthetetlen lett a szeme,ezt a szemét eltávolították. Még a varrazszedésig sem jutottunk el mikor egyik napról a másikra a másik szemén is levállt a retinra,arra is megvakult,azt is el kellett távolítani. Limfómára gyanakodtak viszont az összes eredménye rendben van,így egy darabig primer glaukóma volt a diagnózis. Most ,hogy a másik szemén is túl vagyunk a varratszedésen(2023.11.10.) és már azt hittük mostmár minden rendben lesz az orra kirepedt mintha kiszáradt volna,de egyre nagyobb részen olyan ,próbálom kenegetni de persze egyből lenyalja….
    Próbálok nagyon optimista maradni , hogy ez csak annak köszönhető, hogy kimerült a kutya szervezete a két hónapig tartó folyamatos gyógyszerezéstől illetve megviselte a sok altatás. (az egyik szemét 3x kellett műteni a másikat 2x mivel elhalt a bőre, szétnyilt mindig,aztán már nem kapott felszívódó varratokat utána rendben volt)
    Érdeklődnék, hogy Ön mit gondol mitől lett ilyen az orra? Illetve mennyi idő mire ez meggyógyul főleg így h nem tudom hatékonyan kenni mert lenyalja?!
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Bernadett! Jaaj, szörnyű látni a kutyájukat , hogy ide jutottak. A tünet egy autoimmun betegség tünete. SLE. Kialakulása a bélrendszerben a lyukas bél szindroma megjelenésével szokott párhuzamosan jelentkezni. Itt tud ennek utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Kezelni a lyukas bél kialakulásának okait megszüntetve tudja:
      – Ezt a csomagot javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/
      – Minden szintetikus vegyi anyagot elhagyni, ez érvényes a paraziták elleni szerekre is, azokat természetes forrásúakra leváltani.
      – Továbbá a takarmányozást így átalakítani: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve.

      üdv dr. molnar

  6. Tisztelt Doktor Úr!
    Szívféreg megelőzésre az Annovet cseppet fogom havonta rendszeresen használni amit megrendeltem és köszönettel meg is kaptam.
    Azt szeretném kérdezni, hogy
    1. az első adag beadása előtt szükséges-e szívféreg tesztet csináltatni mint a gyógyszereknél?
    2. az adagolás havi , egyszeri 7 napja alatt az Annovet mellé párhuzamosan ajánlott probiotikumot adni vagy ez csak a hosszútávú (3 hét/1 hét szünet) alkalmazásoknál javasolt?
    3. ha szükséges a probiotikum akkor erre a célra csak a Probiovet adható vagy a Digestive Enzymes & Probiotics Complex is megfelelő?
    Válaszát előre is köszönöm. S.Győzőné

    • Kedves Hölgyem! 1. Nem szükséges , de jó az ha látja, hogy fertőzött e a kutya és hogy honnan indulnak.
      2. Nem szükséges probiotikum adása, mivel nem szintetikus sezrről van szó így az a bélflórát minimálisan károsítja. De persze ha ad probiotikumot az igen csak hasznos, más okokból is.
      3. Nem csak a Probiovet adható, mindkettő hasznos, legjobb együttesen adva. Más törzseket tartalmaznak és egymás hatását támogatják.
      Üdv Dr.Molnar

  7. Üdv. Van egy 6 éves tacskom. Köhög időnként, sokszor van belső tüsszögése, és zöldes váladékot hapcizik ki az orrán. Többször kapott antibiotikumot, eredménytelenül. Jelenleg is nyákoldot szedünk. Szivféreg tesztje negatív. 3 orvos látta eddig, mindegyik tanácstalan mi lehet a gond. Amikor elkezdjük az antibiotikumot, pár napig tünetmentes lesz, majd újra kezdődnek a tünetek. Már több mint fél éve tart ez a náthás köhögés. A foggyulladást kizárták. Endoszkop vizsgálatot javasolták, hogyha nem javul akkor kamerával megnézik nincs e valami beszippantva az orrába, viszont mivel már régóta elhúzódó dolog a dokik azt mondták hogyha valami ott lenne az orrába akkor már az nagyon erős gyulladásban lenne és vérezne is ezért még azt elhalasztották. Kérdésem lenne hogy esetleg valamilyen orrsprayt adhatok e a kutyának ami esetleg tisztítaná az orrjáratot ? Pl: Röhnfried Avisana Szem- és Orrcsepp vagy Nasonex orrspray ?
    Köszönöm válaszát!

    • Kedves Klaudia! Ezt a váladék képződést nem tudja orrspray-vel megoldani, kialakulásának belső táplálkozási okai és emésztési okai vannak: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ A gyulladásos hajlamot ezek a főbb okok váltják ki:
      1. Zsírok gyulladáskeltő citokineket termelnek (Interleukin 1 beta, Tumor nekrózis faktor alfa, C reaktív protein stb.
      2. Magas oxidációs fokú élelem fogyasztása (nincs elég antioxidáns az élelemben), hőkezelt, tartósított
      3. Fizikai sérülés
      4. Toxikus anyagok sejtkárosító hatása (ez a leggyakoribb rejtett ok)
      5. Mikrobák
      A zsírok felhalmozódása ezen az úton történik: inzulin⭡ — izmok (kevés mozgás) — zsírraktár⭡ — inzulin rezisztencia⭡ (Diabetes II. tipusa) — glükoneogenezis⭣ — éhség⭡ — újabb élelem fogyasztás — cukor⭡ —kezdődik előlről

      Ezekből következik, hogy minden olyan segítség a szervezetnek, ami az inzulin rezisztenciát és a zsírfelhalmozódást csökkenti segíteni fog a váladék képződés feloldásában.

      Melyek ezek? Protective Force, Multivit Mega C, Respiratory balance. Ezeket kombinációban adja kiegészítve a mikrobiális gyulladást csökkentő Imunovet cseppel.
      A táplálást pedig állítsa át: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve.
      Azt gondolom mondanom se kell, hogy ne adjon semilyen vegyi anyagot az állatnak, sem antibiotikumot, sem paraziták elleni szereket, azokat természetes formákkal helyettesítse.
      üdv dr. molnar

  8. Tisztelt Doktor úr!
    14 éves yorki sicu keverék fiú kutyánknak jó pár napja hígabb széklete van. Ma reggel hányt, illetve séta alatt ez a széklet fogadott. Nem bágyadt, az elmúlt napban rizst kapott. Lehetséges hogy ezt a rizst nem tudta megemészteni? Vagy férgesség léphet fel? Előre is köszönöm válaszát!

    • Kedves Rebeka! Igen, emésztési zavart gondolok a háttérben. Most adjon neki mást és ha azt jól emészti , utána újta rizset és ha ismétlődik akkor bizonyítást nyert a rizs emésztési zavar. Amúgy sem jaasolunk szénhidrátot adni bármely gabona formájában a kutyusoknak. Helyettük ezt írom elő betegeimnek, megelőzésre is: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Üdv Dr.Molnar

  9. Tisztelt Doktor Úr!
    Szálkás tacsimnál B-val védekezünk a kullancsok ellen. Szeptember 1-jén kapta utoljára a 3 hónapra elég tablettáját.
    Ma (11.11.) találtam benne feltehetően egy kullancsot, ami nem élt. Kiszedtem, könnyen kivehető volt.
    Ezek után mi a teendőm? Természetesen figyelem a helyét.

      • Jó napot! Féléves macska születése óta nehezebben veszi a levegőt van hogy jobban van ,de van amikor feljebb emeli a fejét mert nehéz neki a levegő vétel szürcsög taknyos,étvágya jó ,de nehezen erősödik ,növekszik ahoz képest amennyit eszik.Mi lehet a baja komoly baja lehet?mit tanàcsol?válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Anita! Elpusztult a kullancs a kutya vérében még jelen lévő rovarölő szertől. De a feje sztem beleszakadt. Azt is ki kellene piszkálni sterit tűvel. Közben adja a Strong immune-t 5-7 napig, hogy a vélények megindulását meg tudja gátolni, ez biztonsági intézkedés. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt doktor ur

      Jatek kozben francia bulldog kutyam megsebezte ujjam (karcolas volt kicsit verzett) tettem ra betadine-t. 2napra rá vittem veszettseg elleni oltasra. ( 1éves most kapta elsőt. Előtte nem kapott 🙁 ) aztan jutott eszembe hogy nem-e lesz baj ebbol a ,,harapasbol,, mert ha veszett lett volna es nyála már fertőzne én meg ráoltattam.. ennek ellenére ha veszett lett volna harapas pillanatában ugyanugy jelentkeznie kene tuneteknek? Ennek 2hete.

      • Kedves Judit! Elviekben igen, ha már veszett lett volna a kutyus , amire szinte semmi esély sincs, mert gondolom nem találkozhatott sehol sem veszett állattal korábban, akkor a 2 hetes lappangási időn túl az állatnak mutatnia kell a veszettség tuünetei, ami az önök esetében nem áll fenn. Ha hatósági eljárást szeretne keresse fel a területileg illetékes hatósági kollégát. Üdv Dr.Molnar

  10. Kedves Doktor Úr
    6 hónapos brit hosszúszőrű perzsa fiú cicám gyomra nagyon érzékeny. Szinte átfut rajta az étel, evés közben is megy az alomtálcára. Van, hogy megy a hasa, de inkább laza a széklete. Sütőtököt szoktam a nedves ételébe keverni, attól szilárdabb lesz a széklete. Az étel mellé időnként maxxipaws maxxidigest+ Digestive and Immune Support Supplement for Cats with Probiotics, Prebiotics and Digestive Enzymes – Powder-t adok neki, de nem veszek észre változást. Minőségi tartósító mentes ételt adok neki, amik direkt érzékeny gyomrú cicáknak van. Royal Canin, Encore natural, James Wellbeloved Kitten Grain-Free Chicken in Jelly 12 Pouches, Hypoallergenic Wet Cat Food. Ezektől sincs javulás. Próbáltam neki csirkét adni rizzsel, amit én készítettem, szórtam rá csirkeízű probiotikumot amit szeret, de nem ette meg, és probiotikum nélkül sem. A szárazeledellel ugyanez a probléma. Vettem neki evéslassító tornyot, az ételét apránként tudja adagolni. Nincs ezzel sem előrelépés. Egyébként gyönyörű szőrű, szépen fejlődő, vidám, mozgékony cica. Egész nap enne. Kérem, mondja meg mit tehetek, mert ez így nekem sem, de a cicámnak sem jó.
    Köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel Ottó Éva

    • Kedves Éva! Tartós emésztési zavar hátterében sokszor a korábban kialakuls lyukas bél szindroma áll, de lehet gyomor és bél emésztőenzim termelési hiány is, ezeket a feldolgozott élelmiszerek csak súlyosbítják. Javaslom ezt a csomagot alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ továbbá a táplálását állítsák át erre: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Üdv Dr.Molnar

  11. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 7 hónapos lakásban tartott cicàm, tegnap reggel az utcán találtam egy kb. 4 hetes cicát. Elvittem állatorvoshoz ahol megvizsgàlták, kitakarították a fülèt,kapott féregírtót és bolhaírtást. Az orvos szerint atkás de mivel ilyen pici nem tud neki gyógyszert adni és azt mondta addig ne engedjem össze őket, ami kb 2 hét. A kérdésem az lenne, hogy tényleg nincs valami amivel kezelni tudnám? Eléggè rossz, hogy nem tudom őket össze engedni ilyen sok ideig mivel kis lakásban élek és hallják egymást, érzik egymást, nagyon kíváncsiak egymásra de még hosszú az a két hét ami most ránk vár.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    Tisztelettel
    Jakab Judit

      • Kedves Doktor úr!

        Labrador jellegű 4 éves,kinti (de gyakran van lakásban is) kutyusunk mostanában reggelente főleg, csúnyán sípolva köhög, aztán néhány perc múlva elmúlik. Kicsi korában volt kenel köhögése de ez most másképp hallatszik . Zihál, sípol, de abba is marad viszonylag hamar. Most is bent van a lakásban, semmi baja, csak akkor vesszük észre amikor pl munka után, vagy korán reggel ébredés után jön elő hozzánk. Kicsit mintha asztmatikus lenne. El fogjuk orvoshoz vinni, de a leírtak alapján kívancsi lennék a véleményére hogy vajon mi lehet ez. Ha asztma az kezelhető e a kutyák esetében.. sajnos gyűlöli az orvosokat, az oltást is rosszul tűri, pedig egyébként baratságos kutyus. A vizsgálathoz szedálni kell? Vagy hogy lehet vizsgálni. Merjük- e futtatni? Ilyenkor ha asztma, rosszabbodhat e. Egyébként jól van, eszik, alszik kátszik, nem látszik betegnek. jKöszönöm válaszát

        • Kedves Zsuzsa! A tartós köhögés oka több féle lehet, diagnózisa zárójelben : 1. Szívelégtelenség- (szív ultrahang, fáradékonyság mozgásra) 2. Légcső kollapszus- (nyaki és mellkasi Röntgen, a légcsövet összenyomva erősödik a köhögés), 3. Gyomor emésztési zavar – (reflux, általában etetés után pár órával bezárólag erősödik a köhögés) 4. Asztma -allergiás állapot, 5. Tartós hörgő gyulladás- lyukas bél szindróma következménye. Amennyiben sikerül a diagnózist megkapni akkor tudok rá segítséget adni. Üdv Dr.Molnar

  12. Tisztelt Doktor úr! Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy van egy közép Ázsia juhászkutyám 11 hónapos. Egyik napról a másikra el kezdte fájtatni a lábait. De semmit látszatja nincsen. El kezdtem adni a vitamint neki és nyers disznó húsos csonttal és csirke farháttal valamint kukorica darával etetem. Mitől lehet ez a fájdalom a lábaiba. Eléggé sántit.
    Válaszát köszönöm.

    • Kedves GergŐ! Nagyon sok oka lehet. Vigye el kollégához diagnosztizálni, abból amit leírt abból nem lehet méhóg megállapítani látatlanul. Üdv Dr.Molnar

  13. Kedves Doktor Úr! Tegnap este találtam kiskutyámban egy kullancsot, amit kiszedtem, a kullancs nem élt és egy kicsit szivta meg magát, féregüzésre belsőleg 3 hete papayan port kap 1 héten 2-szer, külsóleg Flea tick sprayt és uh riasztó, utána adtam 1 kapsz.Strong Immunt kiskutyámnak, szeretném meg,kérdezni, hogy hány napig adjam neki és Annovet cseppet is adjak-e, reggel szedi a Protective Force-t a szeme miatt, de változás nem lett azóta sem, a kérdésem az lenne, hogy ennyi mindent adhatok-e neki, vagy esetleg még más is szükséges lenne? Előre is köszönöm válaszát, üdvözlettel Éva.

    • Kedve Éva! A kullancs közvetítette babesiozis megeredésének gátlására a kullancs csípés után 5-7 napig adja a Strong Immune-t. Annovet csepp a babesiák ellen nem használatos. A harmadik szemháj előesésére alkalmazott ÍProtective force 3 hónapon át alkalmazva( az előírt szünetekkel ) teljesen kifejti hatását. Ha ez nem volt elég a könnymirigy visszahúzódására, akkor az már teljesen nem is fog visszahúzódni valószínüleg. Küldjön kérem képet, hogy most hogy néz ki. Üdv Dr.molnar

  14. Tisztelt Doktor Úr.

    Van nekem egy 2,5 éves nőstény tacskóm, Meggy.
    Tavaly ivartalanították.
    Sajnos eléggé szeret ugrálni, pedig a kanapénál szivacs lépcső, az ágynál pedig rámpa van.
    Amennyiben lehetséges szeretném megelőzni a tacskóbénulást.
    Arra vonatkozna a kérdésem, hogy tudna e ajánlani valami vitamint táplálékkiegészîtőt a rettegett kór elkerülésére?
    Illetve ezeket kiegészítve javasolja e a kutya fizioterápiás kezelést?

    Válaszát előre is köszönöm: Andi és Meggy

  15. Kedves Doktor Úr!
    A kutyámnak az egyik hónaljánál van egy kis dudor és ki van neki dörzsölődv. Ezt mi okozhatta?
    (Fiú Mini yorki kutyám van, 1,5 éves)

    • Kedves Szelesztina! Viszketett is neki a terület? A dudor kemény, vagy mirigyes, elmozdítható a bőr alatt vagy a bőrben helyeződik? Üdv Dr.molnar

  16. Kedves Dr.Úr!
    2 éves yorkshire terrier kutyám már egy ideje sokkal többet iszik mint régen! Régebben inkább kevés vízivás jellemzte most már inkább sok!A tápja ugyan az és nem kap sós ételeket! Teljesen jól van ugyan olyan mint régen csak valamiért mostanában sokkal többet iszik! Mitől lehet? Ugye ez nem valami betegség jele?
    Előre is köszönöm a válaszát!

    • Kedves Nóra! Vigye el egy vérvételre és nézessen egy vese és máj funkciós vizsgálatot. A cisztatin C feltétlenül legyen benne a vesére vonatkoztatva. A fruktózamint is nézesse a vérből a cukorbetesség kizárására. Lehet még Cushing kór kezdeti formája is. De a nőstények méhgyulladása is sok vízivással jár. De ezeknél az eseteknél a vízivás mellett a gykor vizelés is megjelenik. Üdv Dr.Molnar

  17. Kedves Doktor Úr!
    Samu, elmúlt 16 éves, ivaros kan Bichon havanese kutyám 6,4 kg a testsúlya. Aug.02-től szedi a hasmenésre (IBD-re) ajánlott termékeket.
    Istennek hála, normális a széklete, nagy általánosságban egészen jól van, játékos, aktív.

    Próbáltuk, de nem tudtuk elhagyni az Omeprazol 10 mg-os kapszulát, mert rosszabbodott a refluxa. Miután visszakapta jobban lett.

    Néhány napja észrevettük, hogy fájlalja a gyomrát. Ma reggel erős, hangos pocakmorgás után fehér habos, sűrű, átlátszó( mint a víz) hányása volt és nagyon rossz kedve.
    Kapott hányinger csillapító injekciót az állatorvosunktól.

    Jelenleg ezeket kapja. Legutóbb, amikor írtam önnek, megbeszéltük, hogy további 3 hónapig menjen ez a kúra.

    -Digestive Enzymes & Probiotics Complex 1×1 caps.
    -Liver Detox másnaponta 1×1 caps.
    -Stomach Digestive Helper 3×1/2 caps.
    -Stomach & Bowel 2×1/2 caps.
    -Regavet 2×1 csepp
    -Cytovet 1×1 caps.

    Mit csináljunk, ha sok a sava Samunak és ez bántja a gyomrát és a refluxa sem az igazi.

    Köszönettel: Benedek A Krisztina

  18. Tisztelt Doktornő Úr!
    13,5 éves havanese kiskutyámat agyvérzéssel diagnosztizálták.
    Ivaros kan kutya.
    4 hete kezdték el kezelni. Infúziókat kapott, meg itthonra gyógyszert (Karsivan 50mg)
    Kap vetri dmg cseppet, meg Amino B-plex et.
    A májértéke nem volt tökéletes, így Hepa-pet pluszt is szed.
    Evésnél kicsit félre tartja a fejét. Sétánál túlnyomóan szépen megy.
    A kérdésem az lenne, hogy kb. mikorra várható, hogy a pörgés abbamarad?
    Tisztában vagyok vele, hogy visszamaradhat neki bármi. De a pörgés az elég ijesztő, már 4.hete.
    Mri nem készűlt, sajnos azt nem tudom megengedni.
    Köszönöm szépen válaszát.
    Üdvözlettel:Prégerné

    • Kedves Hölgyem! Úgy lehetne eredményt elérni, ha tudnánk az agyi tünetek kialakulásának okát. Gyakran toxikus hatás váltja ki. Nem kapott a tünetek kialkulása előtt bármilyen szintetikus anyagot, gyógyszert, parazita prevenciót? Üdv dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Semmi gyógyszert nem kapott.
        Elöszőr azt vettük észre, hogy romlott a látása. Arra gondoltunk, hogy a ikora miatt. Késöbb kicsit levert, és pár napra rá körbe- körbe jár, fejét falhoz vagy bármihez támasztja. Ekkor vittük orvoshoz.

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Nem kapott semmit a kutyus.
        Elöszőr azt vettük észre, hogy romlott a látása, de ezt betudtuk a korának.
        Késöbb lelassult lett, aztán elkezdődött a pörgés. Mindig balról jobbra pörög.
        Ekkor vittük orvoshoz. Két napig infúziózták.
        Itthonra kapott gyógyszereket, amit már előzőleg megírtam Önnek.
        Köszönöm szépen válaszát, Prégerné

        • Kedves Hölgyem! Ez esetben az okát nem tudom biztosan, de még nehézfém mérgezés, vagy agyi érszükület, agyérgörcs is lehet a háttérben. Az erek szűkületét gátló kezelést javaslok neki. Üdv Dr.Molnar

    • Kedves Tamás! Az atkák kis számban természetes lakói a hallóráratnak, azokat azimmunrendszer kordában tartja így tüneteket nem okoznak. Két okból jelennek meg nagy számban.
      1. Az immunrendszert gyengíti valami hatás, ez általában toxikus terheltség.
      2. A fülzsír mennyisége helyettesítő kiválasztás miatt megnövekszik. Terhelt a máj és a zsírnemű bomlástermékeket a fűlzsírban választja ki a szervezet.
      Kezelés: Máj és emésztés támogatás, bélflóra rendezés. Takarmány váltás, nem feldolgozott, gyorsan bomló szénhidrátokat nem tartalmazó étel adása. Heylileg fülöblítás, illó olajos atka szaporodás gátlás. Üdv Dr.Molnar

        • Kedves Nikoletta! 3%-os Hyperol oldattal öblítse a sipolyok nyílását ( bele ne nyomjon belőle) és várjon amíg magátólfeloldódik a toklász és behegged a nyílás, ez akár egy hónapig is eltarthat. Üdv Dr.Molnar

          • Hát az orvosom szerint nagy butaságot írt, szerinte ki kell venni a toklászt, nem várni, hogy elfertőződjön, ez igaz?

          • Sajnos amikor már ilyen sipolynyílások vannak akkor már nem találja meg a toklászt. Perzse ha ki tudja venni a kolléga az a legjobb megoldás. Ha sikerült neki írja meg. Kivenni csak akkor lehet amikor éppen hogy befúródott és még a váladékozás éppen elkezdődött. Az Önöké viszont már régebbinek látszik a sipolynyílás állapotából ítélve. Üdv dr.molnar

  19. Tisztelt Doktor Úr!
    1 éves Cherub Coon kandúr cicám, aki ivartalanított (2023 01 15.), nagyon hullik a szőre. Nem foltokban, hanem egy simogatás alkalmával, játék közben elég sok szőrt kell leseperni magunkról. Ha az ágyba bújik hozzánk, akkor az ágynemű is aggasztóan tele van a szőrével. Royal Canin szárazeledelt kap 6 hetes korától, amióta hozzám került. A nedves eledel változó volt eleinte, amire raájöttem, melyiket eszi meg szívesen. Nem a legprémiumabb, a Lidl-ből veszem, Swiet Cat a neve.. Ebből a fajtából eszik legjobban. Szőr vitamint, calcium vitamint kap Panzi és Lavet termékekből. Nem fürdetés, csak ha nagyon összekeni magát valamivel. Csak bent van a lakásban. Egy éven kb kétszer fürdettem eddig. Mivel állíthat ám még a szőrhullás? Fésülöm is, nem szereti. Ilyenkor aztán jön a szőr kifelé. Nem vakarózik, nem tisztogatás magát túlságosan.

  20. A következő esetben szeretném a tanácsát kérni. Van a családban egy 7 éves ivartalanított francia bulldog, akinél a napokban diagnosztizáltak B-sejtes lymphomát. Kb egy hónapja -az első tünet megjelenése óta predizolont kap, kemoterápia nem jöhet szóba (a családban 8 hetes csecsemő és szoptatós anyuka is van).
    Korábban nyaki porckorongsérvnél nagy segítségre volt a Supreme Immunity termékei, nagy bizodalmunk van most is az Ön szakértelmében és termékeiben.
    A kérdés pedig: A weboldalon található daganatos csomag II. összetétele különbözik a limfóma kezelésénél javasolt termékekétől. Melyik termékek és milyen adagolás javasolt egy 13 kg kutyának, illetve a gabonamentes támplálkozáson túl, mivel tudnánk segíteni az Ő harcát?

  21. Tisztelt doktor Úr!
    Segítségét szeretném kérni a következő dologban.
    2,5 éves ivartalanított magyar vizslám bal oldalán egy diónyi dudor nőtt július végén.
    Állatorvos szerint zsír csomó…
    Augusztus elején műtét ,de a beavatkozás után a doktor úr közölte,hogy nem zsír csomó volt, hanem valószínűleg valami cista féle.
    Becsövezte, három napig benn volt ,betadinnal öblögettük. Miután a csövet eltávolítottuk, folyamatosan váladékozott,hol jobban hol kevésbé.
    Állatorvosunk ajánlására újabb műtét,de egy kollégát ajánlott,mondván több tapasztalata van ezen a téren .
    Három hete volt a második műtét,varrat szedése múlt héten.
    A műtét után is váladékozott,de az orvos szerint az a műtéti reakció.
    Varrat szedése óta is ,egy pici gombostű fejnyi részen váladékozik.
    Ma például egész intenzíven.Nagyon aggódunk kis barátunkért ,és teljesen elbizonytalanodtunka továbbiakkal kapcsolatban.A kutya általános állapota egyébként teljesen normális,eszik, mozog stb.
    Tudna -e esetleg tanácsot adni a továbbiakkal kapcsolatban,volt esetleg ilyen esete?
    Mennyire veszélyes ez a kutyusra nézve?
    És mit tanácsolna?
    Csatoltam két képet a sebről, illetve a szövettani leletről.
    Várom megtisztelő válaszát.
    Üdvözlettel:
    Szabó Csaba

    • Kedves Csaba! A kollégák műtenek, én nem sajnos az a tapasztalatom, hogy ha a szervezet műödésébe beavatkozunk akkor sok nem számított problémával kell szembenéznünk. Csináltattak szövettant az eltávolított képletből?, mert sokszor ami egy egyszerű zsírcsomónak nézki, arról kiderül, hogy tumor volt és annak a szóródását is előmozdíthatja a műtét. A sebek általában beheggednek ha elég időt hagyunk a felszívódó varratok feloldódásának is. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt doktor Úr!
        Köszönöm válaszát, elvileg csatoltam képeket is a mútéti területröl és a szövettani leletről.
        Kíváncsi lennék a véleményére.Csatolom még egyszer
        Szép napot.

        • Kedves Csaba! Az előző kérdéséhez nem érkezett csatolmány. Most meg a műtéti seb képéről jött, ami normálisnak látszik. Szövettant nem látok. Üdv drmolnar

  22. Tisztelt Doktor Úr!

    A segítségét szeretném kérni a 17 éves thai cicámmal kapcsolatosan. 5 évvel ezelőtt derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködése van, ezért fogyott le jelentősen. Apelkát kapott (és kap a mai napig), melynek köszönhetően újra visszanyerte a testtömegét. Tavaly tavasszal felsőlégúti tünetei jelentkeztek – melyek az állatorvos szerint – inkább allergia jellegűek (nem volt lázas, étvágya jó volt). Szteroidot kapott másfél havonta, melynek köszönhetően javultak a tüsszögő rohamai. Idén viszont a szteroid már nem igazán segített. Fél évvel ezelőtt elkezdett nagyon fogyni. Kivizsgálták és megállapították, hogy a pajzsmirigy értékei rosszabbodtak, ezért dupla adag Apelkát kap azóta. A máj értékei is emelkedettek voltak, erre májvédőt írtak fel neki. Kicsit sikerült visszaszednie pár dkg-ot. Nyár végén viszont kezdett elhatalmasodni rajta a tüsszögés, köhögés, zihálás. Illetve előfordult, hogy hányt. Ahogy telt az idő egyre többször hányt. Most őszre pedig jelentősen lefogyott, jelenleg mindössze 1.5 kg. Az állatorvosunk a legutóbbi kezelés alkalmával szintén szteroiddal kezelte, illetve 5 napos antibiotikum kúrát írt elő. Ezen felül gyomorsav gátló tablettát is felírt, melyet nem adtam be. Véleményem szerint nagyobb bajt csinálok azzal, ha beadom neki. Sajnos az antibiotikum kúrát végig csináltuk, de nemhogy javított volna az állapotán, sokkal rosszabbul lett. A felsőlégúti probléma sem szűnt meg és étvágytalan lett a cica. Illetve a száraztápokat (Royal Canin Vaterinary, Sensible, Digestive) kihányta. Jelenleg irtó vékony a cica, esetenként hány és iszonyúan válogat az ételek közül, keveset eszeget. Viszont sokat iszik. 1-2 naponta van kemény, bogyós, sötét, szinte fekete széklete. Vettem neki Immunerősítőt, májvédőt, béres cseppet, energia pasztát, probiotikus gyógytápokat. Illetve találtam az Önök webshopjában emésztőszervek és gyomorsav problémák csomagot. Kérem segítsen abban, hogy kell-e az összes termék, mely(ek) a csomag(ok)ban van(nak)? A folyékony állagú gyógyszert könnyen be tudom neki adni, a tablettákkal már megy a harc. A csomagok tartalmaznak kapszulákat, melyeket csak felbontva tudnék neki beadni ételére szórva. Csak sajnos mivel alig eszik ez sem egy jó opció. A doktor úr szerint mely termékekkel tudnám rendbe hozni vagy legalább javítani a cicám emésztőrendszerét? Mit lehet tenni az allergiás rohamokkal kapcsolatosan? Mivel nekem is hasonló emésztőrendszeri problémáim vannak, sokféle probiotikumom van. Macskának lehet adni humán terméket? ( A cicám ivartalanított nőstény, jó minőségű száraz és tasakos ételeket kap kétszer egy nap. Védőoltást nem kapott az elmúlt 2 évben. Házban lakik, csak néha kiszökik füvet enni. Emiatt bentre termesztettem neki macskafüvet. Kb. 12 évvel ezelőtt hasnyálmirigy és-bélgyulladása volt. Fél éves szteroidos kezelés hatására teljesen felépült és nagyon sokáig teljesen egészséges volt). Nagyon szépen köszönöm, ha tud nekünk segíteni.
    Üdvözlettel, Annamária és Cunami

    • Kedves Annamária! Sajnos a pajzsmirigy túlműködésre koréábban alkalmazott szer nem ad oktani kezelést, csak időlegesen tudja visszaszorítani a tüneteket, majd egy idő után már a dupla adag sem hat megfelelően. Köüzben a bélrendsezrt is erősen megviselte a sok kapott kezelés, főleg a nem idevaló antibiotikumos lkezelések. Teljesen át kell a szemléletet alakítani hogy valamely fordulat álljon be a cica állapotában. Először is a sok vegyi gyógyszert kell helyettesíteni és a lyukas bél szindromát ami a tünetek alap okaként jeklen van kezelni megelelően. Itt tud utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Kezelni pedig ezzel, mely a pajzsmirigy túlműködésre is hgyógyírként fog hatni, bár türelmes és tartós adagolásra lesz szükség, a tartósan kedezőtlen állapota miatt: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Még fontos a táplálását is átalakítani íly formán: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. üdv dr. molnar

  23. Kedves Doktor Úr!
    Micu nevű nőstény cicánknak körülbelül 3hete fennálló bőrproblémái vannak. 6 hónapos, 2.5 kg házi cica fajtát tekintve, október 4-én volt ivartalanítva ekkoral kapta meg a veszettség elleni oltását is. Giardia nevű élősködőre Fedrocat nevű tablettát adtunk. CestalCat nevű féreghajtót (fél tablettát) okt 15, nov 1-én kapott. Száraz tápot (concept for life) főtt darált marhahúst és halas húskozvervet kap ( cosma pure love). Bőrgyógyászunk szerint a cicánktól kaptuk el ezt az úgynevezett bőrgombát. (Férjem, édesanyám és én) Állatorvos javaslatára Nizoral samponnal megfürdettük és terbisil krémmel kenegetjük az érintett területeket. Élősködők ellen eddig fiprotec, selehold és advocate szerekkel volt kezelve. Emésztése labilis, gyakran gázosodik, kakija pedig általában kenőcsös állagú. Milyen kezelést ajánlana a bőrproblémára? A fent említett krém jótékony hatását nem tapasztaltuk.

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    7 éves mopsz kutyámnak portoszisztémás söntje van, amit konzervatív terápiával kezelnek, több energyvet és supreme terméket is szed a betegségére, illetve szervi betegségre is. Véres vizelet miatt vizelet vizsgálat és tenyésztés van folyamatban. Eddigi eredmény: A vizeletben sok baktérium, szennyeződés és törmelék látható. Elvétve átmeneti hámsejt.
    6-8 hetente kap amoxicillin-klavulánsav tartalmú antibiotikumot. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy milyen terméket tudok Neki adni a véres vizelet és a baktérium (gyulladás) kezelésére?

    A választ köszönöm szépen.
    Üdvözlettel:
    Nikoletta

    • Kedves Nikoletta! Sajnos teljesen bevált kezelés nincsen a portoszisztémás sönt gyógyítására. DE a tünetek alternatív módon való megsegítésére van:
      -Javítani a máj méregtelenítő funkcióit.
      -Csökkenteni az emelkedett májenzimek értékét.
      -Növelni a normális máj lebenyeken átfolyt vér mennyiségét.( nem a vérnyomás további növelése, hanem értágító hatás által)
      -A hasvízkór felszívódását támogatni a helyi erek vérnyomás növelésével
      -Növelni a máj nitrogén oxid termelését, mely helyi értágulathoz vezet a májerekben
      -Lassítani a fehérvérsejtek máj szövetekbe való gyülekezését, mely helyi gyulladásokhoz vezethet
      -Gátolni a fibrozist, mely a maradék májszövet cirrózisához vezethet
      -Növelni a májon keresztül a vérátfolyást , mely a vörös vérsejtek számának növelése révén lehetséges

      Ezeket a hatásokat az alábbi csomaggal: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/meregtelenites-tamogatasara-szolgalo-csomag/ , melyet kiegészítünk még a Digestive Enzymes & Probiotics és a Urine Incontinence szerekkel érhetünk el.

      A véres vizelet valószinűleg erőteljes húgyhólyag gyulladás, de vesmedence gyulladás miatt is kialakulhatott. A húgykövek is okozhatnak véres vizelést, amihez a gyulladás is rendszerint társul. Ezzel a csomaggal mindhármat kezelheti: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/hugyuti-gyulladasok-hugykovesseg-kiegeszito-kezelesere-csomag/

      Üdv Dr.Molnar

  25. Tisztelt Doktor Úr!

    Júniusban kértem a segítségét a 8 éves kutyám gerincsérve miatt! Az Ön által ajánlott csomag csodát tett vele, 2 hét alatt ismét lábra állt, a kúrát -ajánlásának megfelelően- 3 hónapig folytattuk. Sajnos a napokban ismét fájdalmai vannak, rogyadozva jár, a küszöbökön szűkölve tud átmenni.
    Kérném a javaslatát, folytathatjuk-e ismét ezt a terápiát?

    Köszönettel:

    Juhászné Piroska

    • Kedves Piroska! Az ajánlásban az is benne van, hogy a gyógyulás után 2 havonta egy 3 hetes kúrát a tartós megelőzés miatt folyatatni kellett volna. Most már újra kezdjék a kúrát mint a múlt alkalommal. Üdv Dr.Molnar

  26. Tisztelt Doktorúr!
    8 éves bichon havanese kutyámnak 3 hónappal ezelőtt súlyos bélgyulladása, majd hasnyálmirigy-gyulladása volt. Azóta Trovet lovas tápot eszik, amitől elmúlt a hányás és a véres hasmenés, de a széklete lágy es emésztetlen burgonyadarabokat tartalmaz, a hasa pedig kutyorog. Az UH alapján a gyulladásos elmúltak. EPi-re nem tesztelték, így nincs diagnosztizálva emésztőenzim probléma. Érdeklődni szeretnék, hogy ettől függetlenül adható neki a EMÉSZTŐ ENZIM & PROBIOTIKUM terméket?

  27. Kedves Doktor Úr!
    Az egyik cicánk miatt fordulok Önhöz segítségért.
    Házi cica,16 éves, nőstény, ivartalanított (2011-ben), jelenleg 2.6 kg (2023.11.03-án mértük, talán már kicsit több) .A súlya mostanában 2.8 körül szokott lenni. Benti cica. Néha megy csak ki, pár percre. Nagyrészt konzervet kap, alutasakos ételt. Száraz táp, bár mindig van, de már ritkán eszi.
    Utolsó éves oltását kapta 2023.szeptemberében(Versifel CVR) . Pajzsmirigyre pár éve Apelka gyógyszert kap, jelenlegi adag napi 2×35 ml . Emiatt időszakosan vérvételre visszük. Napi egyszer kap DM GUARD cseppet.
    Évenként visszük idős cica vérvételre is. Év elején volt egy kis kilengés a veseértékénél, az azóta normalizálódott. A legutolsó alkalommal kiderült, hogy minden értéke jó, egy kivétellel, amely gyulladást jelez, többszöröse volt a felső határnál.
    Az elmúlt időszakban több alkalommal jártunk állatorvosnál megfázás jellegű tünetekkel, ami az antibiotikummal elmúlt. Viszont 2-3 hónap után ismét előjött.
    A vizsgálatból egyértelműen sosem derült ki pontosan mi az ok (se köhögés, se tüsszögés, csak valami hasonló fura hang jött ki belőle, random szerűen). Szóba jött még esetleges fog probléma. Felmerült, hogy megvizsgálják altatásban , de mivel elég idős, akkor bizonytalanok voltunk, hogy ezt meglépjük e…
    Aztán nagyjából másfél hete egyre kevesebbet evett. Előtte pár nappal fejeződött be az előző antibiotikum kúrája, szintén ezzel légúti problémával kezelték. Étvágya biztosan volt, mert mindig a tányérhoz ment, de csak szaftot evett. Ekkor elkezdtük fecskendővel is etetni, leturmixoltuk a konzerves kaját és naponta többször kapott, amellett amit még ő evett, hogy a súlya ne menjen lejjebb. Gyorsan időpontot egyeztettünk az orvossal és kértük, hogy akkor legyen, altatásban nézzék meg mi lehet a baj. Miután időpontot kaptunk, pár napra rá, észrevettük a macskán, hogy többször látni a harmadik szemét, de nem folyamatosan. A következő tünet pedig az volt, hogy nem volt egyforma a szeme. Az egyik pupilla tág, a másik pedig be volt szűkülve. Azt mondták, hogy idegrendszeri dolog lehet, akkor még az sem volt folyamatos. Másnap orvos, (múlthét kedd) mellkas RTG volt, ami rendben volt és a szemét is nézték, akkor éppen egyforma volt.

    Múlthét csütörtökön kapta az első infúziót, majd pénteken a másodikat és akkor bódításban a következő derültek ki, idézetek a kórlapról:
    – “Fog RTG” foggal nem volt probléma, csak fogkövet szedtek le
    -” Endoszkópos vizsgálat, bronchoszkópia”
    – Ezeket kapta: ” -Isolyte inf. (100ml ), Duphalyte inf. (20ml) , Ketamidor 10% inj. (0.3ml), Propofol 1%inj. (0.3ml), Izofluranos altatás 400-800 ml/perc, Propofol 1% inj. (0.5ml)
    Az endoszkópos vizsgálat szerint:
    “A gége nyja duzzadt kipirult hurutos gennyes tartalommal fedett, működése szimmetrikus, a légcsőben nagy mennyiségű hurutos gennyes tartalom található. A légcső nyálkahártyája kipirult, tágassága szabályos, légcsőporcok épek. Bifurcatio területén is hurutos gennyes tartalom található. A fő bronchousok áttekinthető része a légcsőhöz hasonlóak. Collapsus nem látható. ”
    A bódítást követő reggel a macska már önállóan evett. Aznap (szombat) még kapott egy infúziót.
    Azóta szintén önállóan eszik , de azért még kisebb mennyiségeket mint előtte. A széklete normális . A gyulladásra két féle gyógyszert kap , prednisolon napi 1x 1/2 és doxicare 40mg napi 1×3/4 tabletta.Ezen
    a héten pénteken kell jelentkezni az orvosnál , kell e változtatni a gyógyszeren.
    Még javasoltak további vizsgálatot, ha nagyon szeretnénk, CT v. MRI, de úgy gondoljuk ezt már nem kockáztatnánk. Reménykedünk, ha lemegy a gyulladás talán a szemén is látszik némi változás ..
    Jelenleg úgy gondolom, a helyzethez képest “jól” van. Eszik, sokat pihen, azért figyeli a környezetét.
    Azt szeretném kérdezni, hogy a fentiek ismeretében, milyen terméket tudna ajánlani a cicának. Szeretném, ha a lábadozása támogatva lenne. Aggódom kicsit, az erős gyógyszerek mennyire viselik meg a szervezetét. Az idegrendszeri problémáról igazából nem sokat tudunk, de ha van rá segítség, hogy rosszabb ne legyen, vagy még javítani is lehetne, az nagyon jó lenne a cicának. Ezenfelül, ha van bármi ami segítheti idős napjaiban a szervezetét és általános jólétét és amit adhatok a másik ugyanennyi idős cicámnak is.
    Köszönöm, hogy olvassa és előre is hálásan köszönöm válaszát!
    Tisztelettel,
    Sándor-M. Kinga

    • Kedves Kinga! A lírtak általános szervezet szintű gyulladásokra utalnak. Ezt a problémát általában kémiai mérgezés szokta előidézni amit a feldogozott táplálékokban lévő szinező, tartósító anyagok szoktak kiváltani. Ilyen esetkben az immunitás felborul és a sejtes immunitás gyengüléséhez a humorális túlzott erősödése társul. Ez okozza a gyulladásos tüneteket. Erre szokott javulást hozni a szteroid adása, mely azoban a felborult egyensúlyt nem hozza egyenesbe, csak a tüneteket javítva látszólagos változás történik, amely később még erősebb sejtes immunitás gyengüléséhez vezet. Ez a parazitózisok, baktériumos, gombás fertőzésekhez vezet. A megoldás a sejtes immunitás erősítésében található meg. Ezt a termékeink közül a Liver detox, Cell protection, Protective force, Cartilage & Spine Builder tudja segíteni. De ezt a további toxikus anyag ( tartósító szerek, oldószerek, színezékek, fémek stb.) bevitel beszüntetésével és a gyulladást keltő gyorsan bomló szénhidrátok táplálékból való kiiktatásával szüntethetők meg. Ezt még segíti a bélflóra visszaállítását támogató terápia is. Fontos a szintetikus vegyi anyagok ( gyógyszerek) lehető legnagyobb mértékű kerülése is. üdv dr.molnar

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 5 éves francia bulldog ivartalanìtott szuka kutyánk .
    1 éves korában lett ivartalanítva az első tüzelèse után. 2 éves korában volt egy térdműtéte. Testtömege 11,5 kg. Táplálási forma: száraz táp napi egyszer , két naponta kisebb mennyiségű konzerv.
    Emésztési zavarai nincsenek, bőr – fül – bűzmirigy gyulladás nincs és nem is volt. Allergiáról és gyógyszerèrzèkenysegről nem tudunk.
    2023 . október 20.án kötelező védőoltást kapott és október 24.èn nagyon rossz állapotba került, még lábra tudott állni és elvégezni a dolgát , viszont már nem tudott utána felállni .Azon a napon visszavittük az orvoshoz és 4 db injekciót kapott a fájdalmaira : B vitamin, antibiotikum, fájdalomcsillapító….. Vért vettek tőle , ami tökéletes eredményt mutatott .
    Két nap múlva még rosszabb állapotba került egyáltalán nem tudott lábra állni , a hátsó két lábát maga alatt húzta, amint próbált volna felállni az oldalára dőlt . Ezután szteroidos fájdalomcsillapítót kapott. Viszont az állapota nem változott, de most ,hogy kiment az udvarra meglátott egy cicát és utána futott, de megint úgy kellett érte menni. Étvágya van és iszik rendesen.
    Az orvosok szerint csak a műtét segíthet. Mi viszont még szeretnénk megadni annak a lehetőségét, hogy ezt el tudjuk kerülni.
    A kérdésünk az lenne, hogy esetleg elkerülhető lenne – e a műtét az energyvet használatával, illetve melyiket tudná ajánlani. Videó elérhetőségènek linkjét csatoljuk.
    Válaszát előre is köszönjük szépen!
    Tisztelettel: Pàrtl Máté

  29. Kedves Doktor Úr!

    Kutyusomban kullancsot találtam, sikerültnkiszednem. Az lenne a kérdésem, hogy mindenképp menjünk el orvoshoz vagy csak akkor, ha már tünetek is vannak, hogy fertőzött lehet? Nem tudom mióta lehetett ott, észrevehető helyen volt, úgyhohy biztos nem régóta, de nem volt kicsi már a kullancs.

    Köszönöm előre is!
    Koczka-Rácz Virgínia

  30. Tisztelt Dr. Úr!

    Pár éve már vásároltam a termékeiből, akkor szívférges kutyusom kezelése érdekében és maximálisan elégedett volta. Azóta is minden rendben van. Most a másik kutyám problémájával fordulnék Önhöz. Lali, 8 éves ivartalanított kan erdélyi kopó. Bal hátsó combjának belső felén egy kb 5 ft nagyságú daganatfélét találtunk, ami lassan növekedni kezdett, ezért vizsgálatra vittük a kutyust. Csütörtökön műtötték le a lábáról ezt a kb galambtojás nagyságúra nőtt púpot. Az orvos azt mondta, csak a bőr belső felületén volt a púp, ami egyébként a bőrével együtt mozgatható volt. Nem tapadt sem a húshoz sem érhez. A doki a bőrrel együtt kivágta a púpot, majd varrták. A varrat mentén mindkét oldalon több 1-1 cm hosszú bemetszést hagytak, mondván hogy ezek segítik a bőr nyúlását, hogy ne nyíljon szét a varrat.
    A problémánk az lenne, hogy csütörtök óta minden nap cserélni kell a kötést, mert egyszerűen nem marad fent a lábán. A varrattal eddig nem volt gond, viszont a bemetszések már a következő nap szétnyíltak, és bár nem vérzik, de enyhe rózsaszínes vízszerű nedvesedés van. A kötést átnedvesíti. A mai napon az eü séta alatt, megugrott pár lépést (fontos ugatni valója akadt, egy utcán elhaladó kerékpáros személyében, meg hát úgy mozog mintha semmi problémája nem lenne) és a varrat mentén felszakadt a bőr egy kisebb darabon. Nem vérzik, nincs gennyesedés, sem kivörösödés, viszont úgy néz ki a combján a bőr mint egy molyrágta nadrág, szinte több seb látszik mint bőr. Ma már nem tudunk visszamenni a dokihoz, bár nekem kérdéses hogy ezt a felskiccelt combbőrt össze lehet-e még varrni.
    Betadinnal minden nap át törlöm. Kaptunk egy spray -t is, Alamycin aerosolt, ha nem tudjuk fent tartani a kötést akkor ezzel fújjuk be. Kérdésem, hogy érdemes-e így használni ezt? Illetve Önöknek van-e valami készítményük ami segíti a sebgyógyulást, hogy minél hamarabb túl jussunk ezen. Szedni kell 6 napig Ficoxil 227 mg -os tablettát 1×1 db-ot. Eddig 3 db fogyott el.

    Előre is köszönöm válaszát.
    Üdv Kárai Szilvia

    • Kedves Szilvia! Remélem a kolléga elküldte szövettanra a kimetszet darabot, mivel ez akár lehet rosszindulatú szövetszaporulat is és akkor mihamarbb el kell kezdeni a daganatos csomagok valamelyikét a kiújulás megakadályozására. Sebészeti dolgokban a műtétet végző kollégához vagy más sebészhez forduljon. A sebek kezelésére az Imunoet cseppel történő ecsetelés a leghatékonyabb. A cytovet kapszulából készített oldatot használva a fertőzés mentességet tudja segíteni. A vegyi fertőtlenítők akadályozzák a normális sebgyógyulást, így én azt amit írt nem javaslom alkalmazni. Üdv Dr.Molnar

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Írtam Önnek, de azt látom, hogy az üzenetem még mindig moderálásra vár. Valamit nem jól csináltam? Nagyon fontos lenne a válasza, szeretnék a termékekből vásárolni, persze ahhoz fontos lenne a véleménye.

  32. Kedves Doktor Ur,

    Egy éves torpespitzunk kullancs és parazita ellen Frontline Tri Act mellé Annovetet és Probiovetet kap.

    Az Allatorvos vàlaszol rovatba azonban azt olvastam, hogy parazitàk ellen az Annovetet es a Strong Immunt ajànlja.

    Erdekelne, hogy a Probiovetet vàltsuk le Strong Immunra vagy a 3 terméket kombinàlva adjuk ? (Ha igen, milyen adagolàsban ?)

    Vàlaszàt elore is koszonom.
    Udvozlettel,
    Lilla

  33. Tisztelt Dr. Úr!

    Segítséget szeretnék kérni, van egy 10 éves német juhász kutyus(Tappancs). Múlt szombat óta nehezen kell fel inkább nem kell fel. Ha felsegítjük akkor sétál viszont botladozik. Voltunk vele orvosnál ahol vasárnap kapott trovex injekciót aminek nem volt nagy sikere sajnos, majd kedden 4 mg Medrolt ennek ennek érezhető hatása volt. Azóta minden nap Rheumocam 2,5 mg tablettát kap. Ha jó idő van akkor jó a kedve és van kedve egyedül is mászkálni s javul nem botladozik, s egyre gyorsabban tud sétálni. Ahogy hűl az idő inkább fekszik és nem mocorog. (Ezt a gyógyszert 6 napig fogja kapni.) Az orvosi leletben az látható hogy meszesedés valószínű, Propriocepció késleltetett, szívzörej halható.)

    A kérdésem az hogy megvásároltuk a Kutya mozgásszervi és gerinc csomag II. mert ha jól értettem nekünk erre lenne szükségünk. Jó a felvetésem?
    Mit javasol hogyan adagoljuk a kutyusnak? A Ízületi és gerinc panaszok kezelési protokollja szerint vagy a Adagolási tájékoztató szerint mert két gyógyszernél tapasztaltam eltérést. Vagy a Dr. Úr tud javaslatot tenni hogy mi legyen az ajánlott adag? S a jelenlegi gyógyszer mellet adagolható?
    Segítségét Köszönöm!

    • KedvesFerenc! Ennél jobb kezelést nem tudok én sem javasolni, megfelelő csomagot vásárolt. A csomagban előírt készítmények adagolása együtt, egy időben, egyszerre mindegyiket beadva történjen!
      Bármelyik adagolási módszert alaklmazhatja, mindig eredményt fog elérni.

      További, gazda által feltett kérdésekre való válaszok az adagolással kapcsolatban:

      “A csomag termékekkel és adagolással kapcsolatos kérdéseim:
      1. Protokoll szerinti adagolásnál csak a Kingvet termékkel kell szünetet tartani 3 hét után 3 napot?

      Lehetőleg minden terméknél tartson szünetet 3 hét adagolás után, de nem fontos egyszerre minden szert elhagyni, egyszerre csak egyet hagyjon ki aztán a másodikat majd a harmadikat stb. Közben a többi készítményt változatlanul adagolja. Így elkerülhető a kezelés szüneteiben történő esetleges visszaesés. Idült esetekben minimálisan 3 hónapos kezelés javasolt, mivel itt más súlyos elváltozásoknak kell átalakulni és stabilizálódni kell a porckorongoknak és ezzel párhuzamosan válnak észlelhetővé a tüneti javulás jelei.

      2. A kapszulas készítmények első 7-10 napban dupla adagban adhatóak. Ezek a Skelevet, Bone Strength és a Cart.Sp.Builder?

      Igen pontosan.

      3. 3 hónapos legyen a kúra?

      Igen minimálisan, de jobb a fél éves. 3 havi a közvetlen kezelésre. 6 havi a megelőzésre is alkalmas már.

      4.Később egy hoszú távú megelőző fenntartó adag a prospektus szerinti lenne? Mely termékekkel?

      A teljes terméksort két havonta adja 3 héten át a visszaesés kivédésére.

      5. A prospektusban az adagolásnal a Kingvet,Skelevet 3 hétig megy majd 1 hét szünet? A supreme termékek pedig ugyanúgy prospektus szerint ?

      Igen , de az egyenkénti szer elhagyás 1. pontban részletezett módszerével beiktatva a szüneteket. ”

      üdv dr.molnar

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    9 éves kandúr cicámnál kiderült, hogy Fiv-es. A vérképe alapján nagy valószínűséggel Immunmediált hemolitikus anémiája van (csatoltam a vérképet). 5 napja megromlott az állapota, étvágytalan lett, így azóta szteroidot szed (Prednisolon 5mg) 1-szer este. Azóta újra aktív és az étvágya is visszatért. Az immunerősítőket abbahagytam, hogy ne váltson ki ellentétes hatást a szteroiddal. A szteroid miatt kap Hepa-pet májvédőt és Quamatel mini-t minden nap, valamint Amino b-plex-et a vérszegénységére. Esetleg tudna olyan készítményt ajánlani amivel helyettesíthetném a Hepa-petet és a Quamatelt és ugyanolyan hatásosak? Nem szeretném, hogy hosszú távon ennyi gyógyszert szedjen. Válaszát köszönöm!

    Vet-Med-Labor

    • Kedves Erzsébet! Én nem látok anémiára utaló jeleket a vérképben. Azonban a leírásából és az étvágy szteroidra való javulásából általános gyulladásos jelenségekre utalót igen. Nem kellene tartós szteroid alkalmazásra beállniuk, mert az mellékvese kimerültséghez vezethet és sok szövődményt tapasztalhat majd. Ezt a problémát általában kémiai mérgezés szokta előidézni amit a eldogozott táplálékokban lévő szinező, tartósító anyagok szokak kiváltani. A FIV akkor szokott pozitivvá válni amikor az immunitás felborul és a sejtes immunitás gyengüléséhez a humorális túlzott erősödése társul. Ez okozza a gyulladásos tüneteket. Erre szokott javulást hoznia szteroid adása, mely azoban a felborult egyensúlyt nem hozza egyenesbe, csak a tüneteket javítva látszólagos változás történik, amely később még erősebb sejtes immunitás gyengüléséhez vezet. Ez a parazitózisok, baktériumos, gombás fertőzésekhez vezet. A megoldás a sejtes immunitás erősítésében található meg. Ezt a termékeink közül a Liver detox, Cell protection, Protective force, Cartilage & Spine Builder tudja segíteni. De ezt a további toxikus anyag ( tartósító szerek, oldószerek, színezékek, fémek stb.) bevitel beszüntetésével és a gyulladást keltő gyorsan bomló szénhidrátok táplálékból való kiiktatásával szüntethetők meg. Ezt még segíti a bélflóra visszaállítását támogató terápia is. Ebből látszik az, hogy a kezelést én teljesen más alapokra helyezem, mint amire a kérdése vonatkozott. A kérdésére a válaszom nem lehet releváns mert nem tartom megfelelőnek a kezelést alapvetően amit kap , így azoknak a cseréje sem hoz majd megfelelő hatást. Üdv Dr.Molnar

  35. Jó napot Dr. Úr!

    Van egy fél éves keverék kutyám. Bélgyulladást diagnosztizált az állatorvos. Több mint 1 hete nem volt már széklete. Folyamatosan hordom infúziós kezelésre. De nem tapasztaltam sok javulást. Illetve próbálom ettetni de nem fogadd el semmit csak iszik de azt sem mindig. Ennyi idő elteltével nem kellene jobban lennie? Illetve tegnap szurok fekete széklete volt ez jó vagy rossz jel? Teljesen tanácstalan vagyok. Nem akarom,hogy szenvedjen szegény. Várom mielőbbi válaszát.

  36. Tisztelt Doktor Úr!
    Az én egyetlen társam miatt írok Önnek, aki végtelenül fontos nekem. Azett 2011. április 6-án született, ivartalanított nőstény boxer. Egészen ez év szeptemberéig -a korához képest- teljesen jó állapotban volt, még az orvos is elcsodálkozott. Augusztus végén véreset csepegtetett a hüvelyből, ezért elvittem az állatorvoshoz, aki nem talált betegségre utaló jelet. Akkor labort csináltatott és szívultrahangot, ami teljesen negatív volt. Az orvosi vizsgálat után egy héttel váratlanul epilepsziás rohamot kapott, amit még utána megismételt háromszor, a legutolsót október 23-án, ezért az orvos 2×3/4 Sevenalt írt fel neki. Azóta sajnos rohamosan romlik az állapota, imbolyog, ha áll a hátsó két lába nem tudja megtartani. Tegnap előtt éjjel fulladozva köhögött legalább 10 percen át, amit aztán reggel is megismételt, ezért újra elvittem az orvoshoz. Az orvos az alábbiakat írta a leletre: 11.03 éjjel befulladt? nehezen kel, elnyújtottan erőtlenül köhög. 3/3 bo. szívzörej, hátsó végtaggal kissé imbolygó mozgás, élénk érdeklődő, kht hrv. normál légzésszám.
    Mellkasi rtg. VHS 12,5-megnagyobbodott szív, tüdő állomány radiodenzitás növekedés, bordaporc-csont kapcsolatnál több bordánál bordacsont szerkezete felbomlott.
    hát ágyéki csigolyák testén több helyen jelentős csontcsőr híd kialakulás.
    Orvos véleménye szerint rákos megbetegedésről van szó, amit további kivizsgálással lehetne pontosítani, de én nem szeretném őt altatásnak már kitenni.
    Jelenleg ezeket kapja: Medrol 32 mg tabletta 1×1 minden nap, Furon 40 mg tabl. 2×1, Sevenal 2×3/4 tabl., CBD olaj 5%, csukamájolaj, kollagén
    Mivel már kevés foga van, egy ideje főtt húst, konzervet kap általában főtt rizzsel, zöldségekkel.
    Szeretném, ha még velem lehetne, nem a szenvedéseit szeretném meghosszabbítani, mert alapjában véve a hirtelen megöregedést, leromlást leszámítva ő érdeklődő, boldog ha hazajövök, hozza a labdáját, szívesen sétál, hanem a még hátralévő idejét szeretném jobbá, élhetővé tenni.
    Kérem szíves véleményét hogy mit javasol, szedje-e bármely készítményt, ha igen akkor a gyógyszerekkel, amiket szed kompatibilisek-e.
    Válaszát nagyon köszönöm
    Sáfrán Andrea

    • Kedves Andrea! A leírásból az derül ki, hogy osteosarcoma áll fenn valószinüleg a kutyusnál. Erre ezt a csomagot szoktam alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-csomag-iii/ Továbbá minden toxikus anyag , gyógyszer, vegyi készítmény beszüntetését és az immunrendszerre nem mérgező hatású természetes anyagokra való leváltását. A kutyánál a görcsös állapot kezelésére (Relax & Balance), a szív elégtelenségre, vízhajtásra ( Kingvet és Korovet) jöhet szóba a daganat kezelés mellett. Továbbá a táplálkozás átálítása ily módon: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Kapott valamilyen kullancs elleni prevenciós kezelést korábban? üdv dr. molnar

      • Kedves Doktor Úr! Nagyon köszönöm a gyors válaszát!
        Sajnos kétszer volt babéziás -védekezés ellenére- egyszer 7 hónapos korában, egyszer pedig kb. 4 évvel ezelőtt.
        Az Ön által leírtak azt jelentik, hogy az Ön által javasolt készítmények szedésével egyidejűleg hagyjam abba a gyógyszerek szedését a Sevenal tablettát is? Bevallom alig alszok éjszakánként, félek az újabb rohamtól, ami végzetes lehet.

  37. Tisztelt doktor úr!

    Morzsám 6,5 éves ivartalanított golden labradoromnál vissza-visszatérő hogy nagyon hígat fosik.
    Emellett vagy nyálkás ez a folyékony fos,avagy némi vér is van rajta.
    Mitől,miért van ez,és hogyan tudnám kezeltetni,és kezelni,megszüntetni.
    Voltam laborvizsgálatokon: széklet,és vér,de nem találtak semmi rosszra utaló jelet.
    Tápot eszik.

    • Kedves István! Korábban nem kapott antibiotikumot vagy szájon át adott kullancs elleni prvenciós szert, ami károsíthatta a bélflórát és a bél nyálkahártyáját? Üdv Dr.molnar

  38. Üdvözlöm Doktor Úr!

    9. honapja szedi az uszkar kutyam a keszitmenyeit.
    Sajnos a mai napig elofordul rendszertelenul hanyas/ habos sarga/ es tobbszor hasmenes vagy taknyos lagy szeklet! Van, hogy 2 hetig minden rendben utana 2 napig ujra produkalja a fenntieket.
    Enni csak fott nyulat es fott disznohust eszik nyul belsoseggel , szarvasvsontporral es fott edesburgonyaval.
    Mit javasol meg a doktor ur!?

    Kiszonom:
    Ivan Katalin

    4 eves, ivaros torpe uszkar fiu

  39. Kedves Dr. Úr!
    A 2 éves yorkshire terrier kutyám horpaszán mindkét oldalt megjelent egy dudor/csomó! Az egyik kicsit nagyobb és tömöttebb! Nem állnak ki a kutya oldalából inkább ilyen lapos csomók! Őszintén szólva most kicsit dundibb a kutya lehet hogy zsírpárnák vagy valami zsír lerakódás? 2 éves kutyánál még nem gondolnék rákos csomóra…

    • Kedves Délia! Ez alapján vissza kellene fogni a táplálék adagját , aztán ha fogyott 2-3 kilót és a dudorok még mindig nőnek akkor lehet másra is gondolni, mint lipid lerakódásra. Ha zsugorodik vagy stagnál akkor bőr alatti zsírraktározásról van szó. De a táplálását sem árt megváltoztatni így: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. üdv dr. molnar

  40. Kedves Doktor Úr!
    Sajnos még nem kaptam választ Öntől a levelemre, de az is lehet, hogy nem érkezett meg.
    Szeretném a véleményét kérni kutyusommal kapcsolatban.
    Maszat kutyám 6 éves, ivartalanitott szuka. Keverék kutyus (sarpei és lablador).23 kg, vegyesen táplálkozik.
    Jobb hátsó lábával beteg, voltunk orvosnál, röntgen készúlt a csípőjéről és a lábáról.
    Diagnózis: mindkét csípő súlyos csípőizületi arthrózis, jobb térd keresztszalag szakadás gyanúja.MÚTÉTET javasoltak.
    R tablettát és S tablattát adott az orvos.
    Sajnos nem látok javulást, ezért rendeltem és meg is kaptam:
    KINGVET csepp, SKELEVET és BONE STRENGTH készítményeket.
    Érdelődöm, hogy adhatom-e az orvos által felírt és a rendelt készítményeket együtt a kutyusnak.
    Nem szeretném mútetni a kutyámat.
    Nagyon várom szíves válaszát.
    Köszönöm.
    Üdvözlettel Tóth Éva
    2023.11.03.

    • Kedves Bettina! A tünet valószinüleg egy autoimmun reakció okozta elváltozás. Ha biztos diagnózist szeretne akkor egy citológiái mintavétel után lehet ezt megkapni. Üdv Dr.Molnar

  41. Tisztelt Doktor Úr!
    Tegnapi nap folyamán ivartalanításon esett át a majdnem 7hónapos 9kg-os kan Boston terrierem. 3napig kell szednie ONSIOR 10 mg 1×1 tablettát.A kérdésem,hogy a sebet innovettel ecsetelhetem,illetve elég a gyógyszer mellé az enzimes probio(itteni termék),vagy javasol valami gyógyulás folyamatát segítő termékeket?(esetleg kingvet,fytovet,krill-vagy omega termékek?)Jelenleg megszakítottam a kölyök vitaminokat a gyógyszer szedéséig,de ha lehet mellé adni akkor azt is folytatom.Köszönettel Kata

  42. Tisztelt doktor úr

    Azt olvastam hogy veszettség mélyen harapott sebbel fertőz. Igaz ez? Vagy karcolas is elég? Harapas után 2hetten belül ha veszett az állat tünetei lesznek? Vagy hogy is van ez? Tudna pár sort irni erről? Köszönettel:Judit

    • Kedves Judit! Szerencsére nem volt személyes tapasztalatoma veszettségről. Annyit tudok csak megerősíteni, hogy a szakirodalom szerint a veszett állat nyálával való érintkezés bármely kis seben kereszül is fertőzhet. A lappangási idő teljesen szórt , lehet 5 nap 2 hét és több is. üdv dr.molnar

  43. Tisztelt Doktor Úr! Egy 4-5 hónapos, 80 dekás ivaros, nem oltott fiú cicáról van szó az alábbi tünetekkel: váladékos szem, szörcsögő légzés és napi több alkalommal hurutos köhögőroham. Állatorvos látta, kapott a szemére Floxal szemcseppet, illetve immunrendszer erősítésére Gastroferm cat-ot. Azt mondta, mást nem kaphat, mert pici a cica. Nem derült ki mi lehet a baja, ami a cica szempontjából sem jó, valamint azért sem, mert így nem tudjuk összeengedhető-e a másik, 6 éves oltott (Purevax RCPCh FeLV) cicával. A kiscica szeme már sokkal szebb, játékos, érdeklődő, aktív, étvágya jó, vizelet, széklet rendben, féreghajtót kapott. A köhögés viszont nem akar javulni. Van rá mód, hogy mégis kiderüljön a probléma oka és az kezelésre is kerüljön? A két cicát szükséges elkülöníteni? Segítségét előre is köszönöm! Szilvia

    • Kedves Szilvia! Acicák felső légúti tünetei tarós gyulladás fennállására utalnak.A hűvösebb idő beálltával ez rosszabbodni szokott, éppen úgy mint az emberek esetében. Oka a nem megfelelő táplálás, a toxikus anyagok testbe való bejutása, esetleges parazitás fertőzöttség. Javaslom ezt a csomagot alkalmazni neki: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/legzoszervi-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ Az etetését így módosítani: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. üdv dr. molnar

  44. Üdv! A kérdésem a következő lenne: van egy 8 éves staffordshire kan kutyànk,egy hete vettük észre, hogy vér csepeg a nemi szervéből. A vizelete nem véres, közérzete jó, mint általában, eszik iszik rendesen.Mi lehet a vérzés oka? Napközben nem áll fenn a jelenség, inkább reggelre látható.

  45. Tisztelt Doktor úr! Van egy 5 éves cicám amit kb 2 órája kezeltünk ampullás bolhaírtóval de nem tudtuk hogy azt vízben kell feloldani ezért csak rácseppentettük a gerincére és a füle tövére, ezt követően habzani és nyáladzani kezdett a szája, szaladgált és ugrált össze vissza másfél óráig, azóta a habzás elmúlt de viszont nyugalmi állapotban van és időközönként rájön egy rángás és rohangálni vagy csak görcsösen rángatózik egyet és fogalmam sincs mi baja és mit csináljak vele. Nagyon meghálálnék egy kis segítséget mert tehetetlen vagyok.

    • Kedves Zsófi! A cicák csak néhány bolhaírtót viselnek el, azt is mérgezésként élik meg. Ezt amit használtak azt valószinüleg nem, Talán Neostomozan ampullát használtak?, az megmérgezi a cicát. Gyorsan mossák le róla és atropin injekcióra rohanjanak vele az ügyeletre. Kis esély van hogy úgy is túléli. üdv dr.molnar

  46. Tisztel Dr. úr!

    A Kingvet ill. Renovet adagolásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Korábban én úgy értelmeztem, hogy 5ttkg alatt 1 cseppet osztok három felé naponta…1ml vízben higítva és ezt elosztva.
    Bénulásos macska az alany így a gerinc kezelési protokollban olvasott adagolást is néztem és ez alapján 10ttkg napi 3×1-2 csepp, akkor 5ttkg-ig 3×0.5-1 csepp az ajánlott. Keveset sem szeretnék adni mint amennyit érdemes, meg túladagolni sem akarnám. Gerinc ügyben 5ttkg alatti macska kaphat napi 3×1 cseppet, vagy a 3×0.5-nél többet ne ?
    Hasmenéses állapot javítására a Stomach&bowel és a Digestive Enzym&probiotic adagolására szeretnék javaslatot kérni, mert a termékek mellett megelőzésre való adagolást látok.
    Köszönöm a segítséget!
    Tisztelettel : Molnár Tamás

    • Kedves Tamás! Megnyugtatom, hogy túladagolni egyik természetes anyagot sem tudja, esetleg ha több 10x-es dózist vinne be, de azt úgy sem lehet beadni egy állatnak. Igen a macsek 3x 1 cseppet kaphat. A kicsi 2 kg latti állatok esetében van a kisebb dózis ajánlva. A két gyomor és bél szer adagolása cicának 3x 1/4 caps/ nap. Mindig étkezéssel együtt beadva. A Stom Dig Helper beadása kis kapszulába széttöltve történjen és kapszula beadóval beadva. Így: https://energy-vet.hu/hogyan-adjuk-be-a-keszitmenyeket/ üdv dr. molnar

      • Doktor Úr, milyen szerek ezek, ha 19-szeres túladagolás sem okoz bajt? Ha valós hatóanyag lenne benne, akkor már gondolom 3x-os túladagolás is baj lenne.. Vagy ezek homeopátiás szerek?? Se nem árt se nem használ??

      • Tisztelt Doktor Úr,

        Parazita ellenes kezelés alatt állnak a kutyáink és ennek részeként Enroxil Flavourt is kapnak (eddig öt alkalommal 50mg-ot). Az egyik kutya 6 hónapos múlt és azt olvastam, hogy 1 év alatt ellenjavallott a szedése, mert ízületi károsodást okozhat. Ön szerint érdemes folytatni az adását illetve mit tudnék tenni a kutya érdekében, hogy ne következzen be egészségromlás?

        Köszönöm.

        • Kedves Balázs! Nem ismerem a jelezett készítmény, így nincs vele tapasztalatom, ezt attól a kollégától kérdezze aki felírta az antibiotikumot. Üdv Dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?