Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 882 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor úr, Daisy kutyánk krónikus veseelegtelensege van, korábban már írtam róla. A helyzet az ma kapott egy rövid ideig tartó epilepsziás rohamot-nagyon megijedtünk. De egy perc után mintha semmi se történt volna megint jól lett. A regavet cseppeket most már 6 napja nem kapja mert 1hét szünetet kell tartani 3 hét után. Kérdés adhatjuk e neki újra? Jelenleg ezeket szedi:kingvet, fytovet, Renal support, supreme immunity probiotikum, cytovet és liver detox. Ön szerint valószínű mérgezés tünete lehetett? Közvetlen étkezés után. Annyi változás történt makapott egy kis Kacsazsiron sült cukkinit és húsleves levét minden nélkül ami nem volt sós. És utána kapta a rohamot. Ezt étkezés után 3 órával. Több hete hills c/d renal konzervet eszi, amit nagyon szeret és igazoltan javult az állapota tőle. Köszönettel, Kámán Balázs

    • Kedves Balázs! A kutyusok idült veseelégtelensége estén alkalmazott protokollt már ismeri. Azt szükséges alkalmazni , ha azt szeretné, hogy ne legyen semmilyen probléma vagy rosszabbodás a kutyusnál. Akik azt alkalmazzák azoknál nem történik, történhet semmilyen görcsroham. A jelzett konzervet sok állat kapja, de még nem hallottam olyat, hogy azoknál javult volna az állapot attól, éppen ellenkezőleg… De Önök döntenek. Üdv Dr.Molnar

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Etovet-Korovet cseppek adagolásában szeretnék segítséget kérni egy 3 kg-os kutyus esetében. A honlapon a javasolt mennyiség 3×1/3 csepp (1 ml vízben oldva és az szétosztva), míg a termékek dobozán 1-15 kg között 1 csepp 1-3 alkalommal. Maradjunk a napi egy cseppnél vagy mehet akár 2 csepp is a termékekből a félős kutyusnak?
    Köszönöm szépen előre is.

    • Kedves Tímea! Az oldalon közöltek szerint adagolja a készítményeket. A dobozon a hatóság szerint megadottak szerepelnek, az irodából adták meg ezeket. 3 hét egy hét szünetekkel bármeddig amíg a tünetek igénylik, alkalmazhatóak. Nyugodtan használhatja őket ameddig el nem fogynak. üdv dr.molnar

  3. Kedves Doktor Úr!
    Segítséget szeretnék kérni. 11 éves ivartalanított kislány kutyusom vizelet csepegésre propalin szirupot kapott, szeretnénk lecserélni a gyógyszert így rendeltem kingvetet és skelevetet, az lenne kérdésem, hogy lehet-e párhuzamosan adni, amíg nem kezd el hatni a kingvet skelevet páros
    Köszönöm, Vivien

  4. Tisztelt Doktor Úr!
    Kutyusom 7.5 éves leonbergi ivaros szuka. 1 éve meghalt a kutya társa, addig nem volt komolyabb betegsége. Azóta viszont több súlyos betegsége is lett. Lett egy súlyos méhgyulladása amire antibiotikumot kapott, műteni nem kellett, meggyógyulni látszott. Azonban nem sokkal később, talán 2-3 hét, újra beteg lett. Hányt mindig evés után,a kedve rossz lett, a széklete zöld színű, nyálkás és higabb mint a normális, néha kevés friss vér is látható volt. Röntgenezték , volt ultrahang és labor. A labor jó lett de a szívféreg teszt pozitív. Szívféreg labor is negatív. A kutya hátán lett egy seb a marján, szőrtüszőgyulladas lett megállapítva. De nem lett műtve a rossz állapota miatt. 64kg volt mikor először beteg lett.

    Kezelés alatt diétásan evett, főtt csirkemell, rizs, répa, cukkini, alma.
    gyógyszert december óta kapott a szívféregre Advocate cseppet havonta, antibiotikumot nem kapott.

    Ezen kívül 2 gyógyszert kapott reggel és este étkezés előtt fél órával
    Peptonormot 2*1/2 ét és Pantoprazolt 10mg 2*1 et.
    Egy hónapja abbahagytam, nem jöttek vissza a panaszok. (Hányás étkezés után és bűzös zöld puha széklet)
    Előtte ha nem kapta egyből hányt étkezés után.

    Időközben mindig fogyott. Jelenleg 52kg. Gyenge , hamar elfárad. Egy nem túl erős póráz rántásra előfordul, hogy elesik. De jó kedvű, sétálunk, játszunk és jó az étvágya.
    Jelenleg tápot eszik, Brit Care Dog Hypoallergenic Adult Large Breed Lamb & Rice -t.

    Az új labor sajnos rossz lett, az orvosa mondta,hogy a mája alig működik és a szívféreg is már a laborban is pozitiv. A hátán a seb csúnya , gennyes és büdös, az orvos szerint daganat.
    A laborja alapján nem javasolt műteni.
    Szeretném tanácsát és segítségét kérni.

  5. Tisztelt Doktor Úr,

    Érdeklődöm, hogy a pro- kolin paszta es egyéb gyógyszerek beadasa között kell-e időt tartani, es ha igen, mennyit?
    Adhato-e a paszta folyamatosan belflora tamogatására?
    17.5 eves uszkar hasmenesre kapott 30 ml -t 5 nap alatt. Köszönöm. Eszter

  6. Tisztelt Doktor úr!

    9,5 éves óriás schnauzer kutyámnak tavasszal volt egy lábujj amputációja, a hátsó lábán karcinóma daganat miatt. Most sajnos a bal mellső lábán is kialakult. Fajtabetegség miatt sajnos még bármelyik lábán előfordulhat. Szerencsére a kedve, étvágya rendben van.
    Kérdésem az lenne, hogy az itt található termékek közül melyik lenne számára a legmegfelelőbb, amivel esetleg megtudjuk akadályozni egy további karcinóma kialakulását, illetve késleltetését. Jelenleg cbd olajat adok neki, de jó lenne valami vitamin is.
    válaszát előre is köszönöm: Mónika

    • Kedves Mónika! Ezt a csomagot alkalmazom hasonló eetekben: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/
      Összefoglaló a tapasztalataimról: a protokollt pontosan kövesse. A szüneteket tartsa be, mert kell az idő a szerek adása közt a regenerálódásnak is. A tapasztalataim zömmel jók, a kórosfolyamatok lelassulnak, kevesebb kellemetlen tünettel, fájdalommal járnak, a hiányos csontképzés kiegyenesedik, az áttétképződés sokkal ritkább. Összességében a túlélés többszörösére nő, főleg az időben elkezdett alkalmazás mellett.

      Azt szoktam mondani, hogy a rákból felgyógyulni nem lehet, de megfelelő, időben elkezdett kezeléssel hosszú, tünetszegény életet lehet élni. De ennek feltétele az élethosszig tartó, szünetekkel végzett kezelés, a kiújulás megelőzésére.
      Ezért fél évig folyamatos, majd ha nincs semmilyen tünet, akkor két havonta egy havi kúra alkalmazandó. 1 év eltelte után tartósan 3 havonta egy 4 hetes kúra javasolt. Bármely daganattal összefüggő vagy gyulladásos tünet jelentkezése esetén két havonta végzett havi kezelés követendő, azt ne ritkítsuk. A folyamatos az 28 nap adás 3 nap szünetet jelent.
      Amikor a gazdi biztatónak érzi az állapot és leáll a kezelésekkel akkor sajnos a kiújulás szinte mindig bekövetkezik és akkor már nehezen befolyásolható kedvezően az állapot.
      Azonban a rosszindulatú folyamatok legalább kb. 50%-a jól reagál a természetes anyagokból álló csomagok alkalmazására. Vannak teljes remissziók is, de a folyamat jelentős lassulása és az állat általános állapotának sokáig jó állapotban tartása az általános eredmény. Az életminőség az esetek döntő többségében sokáig, az előzetesen jósolt idő duplájáig is fenn szokott maradni. De sajnos vannak kivételek is, melynek okai számos félék lehetnek. A nem megfelelő táplálás, vegyi anyagok alkalmazása, pszichés tényezők az állat környezetében stb.
      üdv dr.molnar

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    9 éves ivaros kan, szálkásszőrű tacskó (10 kg) kutyámmal kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Bravecto tabletta beadása után 1 hónapja epilepsziás rohamok jelentkeztek nála 1,5 napon keresztül (főként nyáladzás és fejrázás, egy alkalommal egész testében rángatózott). Ezek az 1-2 perces rohamok akkor megszűntek, ám a mai nap ismét jelentkeztek. Mit javasol a szervezete méregtelenítésére?
    Illetve az állatorvos szívproblémát állapított meg nála (fizikai aktivitása a kutyának egyébként jó, nem fáradékony), erre milyen készítményt ajánlana?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel,
    Marosi Réka

  8. Kedves Doktor úr!

    A kutyám szívféreg tesztje pozitív lett. A kezelése zajlik. Egy hónap doxiciklin kúrán túl van, és utána 4 hónapja moxiclear cseppet kap havonta (most lenne esedékes az 5. havi). Nagyon szeretném az Annovetes szívféreg kezelést használni. Minden másra is Energyvet termékeket kap. Azt nem tudom, hogy a moxiclear cseppek mellett adjam az Annovetet, Strong Immun és Emésztőenzim kombót havonta egy hétig, vagy teljesen kiváltja ezek a moxiclear-t, és adhatom helyette? Nem volt még újra tesztelve a kutya (és lehet nem is lesz, mert csak altatásban lehet vért venni tőle, amit nem szeretnék csak ha feltétlen kell).

    • Kedves Anita! Akkor a szintetikus szeres protokollon már túl vannak. Alkalmazhatja a leírt kombinációt megelőzésre havi egy hetes kezeléssel, de adja még neki a Guardiant is a hónapban fennmaradó 3 héten át. Üdv dr.Molnar

        • A lárvákra hat, rendszeresen alkalmazva havi 1x 7 napig a fertőzést és az újrafertőzést gátolja. A Guardian az fonalférgekre is hat, így nem zárható ki, hogy a fejlett alakokat is gátolja.

          • Köszönöm szépen, jövő hónaptól leváltom akkor a M. cseppet .
            Sajnos Csak nagy áldozatok árán tudnánk vért venni tőle, amit nem szeretnék, így most nem tudjuk, hogy sikerült-e, maradt-e benne lárva vagy felnőtt. Ön szerint a fentebb írt előzmények után (vagyis hogy megcsináltunk 5 hónapos szintetikus protokollt, de nem csinálunk ellenőrző vértesztet) van kockázata az Annovet+Suprem Immun+Guardian kombinációnak?

  9. Kedves Doktor Úr!
    A Sklerevet kapszulából mennyit kapnia a 3,4 kg-os yorkinak?
    Azért kérdezem, mert a honlapon és a termék csomagolásán lévő ismertető nem ugyan azt írja.
    Segítségét köszönöm!
    Üdvözlettel , Szente Ágnes

  10. Kedves Doktor Úr!
    Kutyusom ügyében fordulok Önhöz.
    Fajta: Német juhász keverék. Nőstény, nem ivartalanított. Súlya 24 kg. Született : 2012. 06. Táplálék vegyes, elsősorban száraz kutyatáp, konzerv, néha házi. Talált kutyus, 2017 óta van nálunk azóta évente oltott 2017- 2023 között oltva DHPPi/L4R. 2024 ben oltott Stantel plusz-szal.Kórlap 2024.09.19 Anamnesis kb 1,5 hete ugrás közbenm megsérülhetet, lábai merevek voltak, nem akart a teraszra fel/le menni. Étvágya kedve jó volt. Symptoma 24 kg jó ált állapot, rv nyh-k, CRT 2 sec. Mellkas kórós nem hallható, has óvatosan betapintható. Korrekciók hyperrexlexiásak. Lumbosacralis statium nyomásérzékeny. Háti szakasz nyomásra is jelez. Faroktő emelésére fajdalmat nem jelez. Anusreflex normál Csípő rotálására fájdalmat nem jelez. Gerinc nyújtásának ellenáll Vérvétel tortént értékek tökéletesek. Hemetológiai labor leletet orvosi gép meghibásodása miatt nem kaptunk. Gyógyszer Rimadyl 50 mg 1 tabletta Milgamma neuró 1/nap. Állapot nem javult. Új gyógyszert kapott
    Milgamma neuro napi 1 kapszula tovább, Medrol 16mg 4-5 napig reggel 1.5 (09.29ig) után hányt a kutyus így lecsökkentették 1/nap a Medrol 16mg, igy reggel 1 tabl 1 hétig (10.06ig) – Ezt az időpontot már túlléptük, azóta is ezt az adagot kapja – a kutyus jelenlegi állapotáról másik orvos is adott diagnózist amit szintén leírok. Medrol reggel 1/2 tabl 1 hétig végül 2 hétig 2 naponta 1/2 tabl (10.20ig) Mellé folyamatosan Omeprazol 20mg reggel + nos-pa forte 1/nap. A kutyus állapota nem javult és röntgent szerettük volna látni ezért másik orvoshoz vittük a kutyusunkat. A mai diagnózis : Kórelőzmény: hirtelen lesántut, bizonytalan mozgás, Tünetek: proprioceptio zavar, a lábvég érzékenysége nagyon csökkent, ágyéki gerinc kisugárzó
    fájdalom .farkát lógatja, farok emelése mozgatása fájdalmas, rtg-éber állapotban ,mert nem láttam a labort, medrolt szed ,másik dr,állította be, Megjegyzés, kezelési javaslat
    rtg. cec-gyanú, további kivizsgálás szükséges, a tünetek, ill,hogy medrolra sem javul, alapján a kórjóslart kétes- kedvezőtlen, további kivizsgálás szükséges, (ct-mr).
    Ne haragudjon ha hosszú lére engedtem de úgy gondoltam így a korrekt. A kérdésem pedig az lenne a diagnózis alapján javasolna-e a termékekikből és ha igen akkor mit.
    Válaszát előre is köszönöm:
    Üdvözlettel Gálné B. Judit

  11. Kedves Doktor Úr!
    A kutyusunk egy hónappal ezelőtt epilepsziával lett diagnosztizálva, ezért elkezdtük neki adni a Korovet és Etovet cseppeket, illetve az Omegavetet.
    N-t szedett eddig szívféregesség megelőzőzésére, de azóta azt nem mertük adni neki, emiatt más alternatívát keresünk a védekezésre. Ezek mellé elkezdhetjük adni neki az Annovet cseppet, havonta egy hétig? Ha igen, akkor kell még más készítményt használnunk bélféreg ellen vagy ez így elegendő? Nem szeretnénk túl adagolni a gyógynövényeket, emiatt tettem fel ezt a kérdést Önnek. A kutyus 30 kg körül mozog, napi 2×3 cseppet kap a Korovet és Etovet készítményekből. Emellé adnánk az Annovetet egy hétig kúraszerűen. Olvastam, hogy a benne található gyógynövénynek vérnyomáscsökkentő hatása van, ez befolyással lehet az epilepsziájára, vagy a másik két készítmény hatásosságára? Illetve egy időben be lehet adni őket vagy időbeni eltolással kapja meg?

    • Kedves Zsófia! N-t szedett eddig szívféregesség megelőzőzésére, de azóta azt nem mertük adni neki, emiatt más alternatívát keresünk a védekezésre. Ezek mellé elkezdhetjük adni neki az Annovet cseppet, havonta egy hétig? IGEN ADHATJA. Ha igen, akkor kell még más készítményt használnunk bélféreg ellen vagy ez így elegendő? SZÜKSÉGES A GUARDIANT, GALANDFÉRGEK, GIARDIA, VÉGLÉNYEK, MÁS FONALFÉRGEK ELLEN IS. Nem szeretnénk túl adagolni a gyógynövényeket, emiatt tettem fel ezt a kérdést Önnek. A kutyus 30 kg körül mozog, napi 2×3 cseppet kap a Korovet és Etovet készítményekből. EZ JÓ ADG NEKI. Emellé adnánk az Annovetet egy hétig kúraszerűen. Olvastam, hogy a benne található gyógynövénynek vérnyomáscsökkentő hatása van, ez befolyással lehet az epilepsziájára, vagy a másik két készítmény hatásosságára? NEM , NYUGODTAN ADHATJA. Illetve egy időben be lehet adni őket vagy időbeni eltolással kapja meg? EGYSZERRE LEHET BEADNI ŐKET. ÜDV DR.MOLNAR

  12. Tisztelt Dr. Úr!
    6 éves tacsim nyár elején lebénult. A mozgásszervi 1 csomagot kapta.
    Ismét fut, jól van.
    Kérdésem, hogy a továbbiakban megelőzésképp mit kapjon, és milyen dózisban? Ugyanúgy kell adagolni ahogy eddig?
    Köszönöm válaszát!

    • Kedves Mária! Ürülök a jó hírnek. 6 hónap adagolás után, melyben az előírt szünetek is be lettek építve, már elegendő minden második hónapban 3 hetes kúrát adni, az eddig alkalmazott adagokkal. A későbbi vsszaesés teljesen biztos megelőzése érdekében. Üdv Dr.Molnar

  13. Tisztelt Molnár Doktor Úr

    Korábbiakban írtam Önnek 4 éves ivartalanított tacskó keverék kutya hátsó két lábának tacskóbénulása miatt. Javaslata szerint a mozgásszervi II es csomagot adagoljuk neki. A kúra első 3 hete letelt. Így ismét kérdésemmel keresném Önt. 1) A 3 hét eltelte után 2 napig nem tudjuk beadni a gyógyszereket mert elutazunk. Kérdésem, hogy rosszat teszünk-e azzal, ha 2 napig nem kapja a korábbi adagolás szerint, vagy nem lesz gond belőle? 2) A gyógyulás mennyi időt vesz igénybe? A teljes kúra (3 hónap) adagolása szükséges a teljes gyógyuláshoz? Természetesen tudjuk, hogy esetenként eltérő lehet a folyamat, hiszen van eset ahol 2 hét, van ahol 2 hónap. Türelmetlennek sem akarunk tűnni és reménykedünk. 3 hét alatt a javulása: a neki épített gyógyulási helyről ( kb 80 cm deszka) már kijön-igaz azt még nem sikerült kifigyelnünk, hogy ugrik ki, de vélhetően szükséges a hátsó lába is hozzá, de mozgása még mindig kúszó, fóka mozgás. Szíves válaszát köszönöm szépen

    • Kedves Judit! Az esetek döntő többségében egy 3 hetes kúra alatt is jelentős mozgás javulások szoktak beállni. De volt olyan kutyusom is aki több hónap türelmes adagolás után kezdett el flépülni és aztán tökéletesen mozogni. Mivel ennél jobb kezelést nem tudok javasolni, így javaslom a kitartó adagolást. Üdv Dr.Molnar

  14. Kedves Doktor Úr!
    7 éves ivartalanított kandúr (benti) cicámnál szívultrahangon HCM-t állapítottak meg (vélemény: bal kamra apicalis területének kifejezett hypertrophiaja, papillaris izmok hypertrophiaja, enyhe MI, norm.jobb szívfél, pericardialis folyadék nem látható), amelyre az alábbi gyógyszereket kell szednie naponta: Isemid napi 1, Benamax 1×1/2, Xarelto napi 1, Atenobene 1×1/8, plusz heti 2x 1/4 Panangin. Pajzsmirigye rendben volt. Ezeket a gyógyszereket 2 hónapja adom neki (sajnos most jutottunk el odáig, hogy tablettabeadó falatkában sem szívesen eszi meg, mindenféle praktikákat kell kitalálnom hozzá). Emellett sokat iszik, sokat pisil – 2x-2,5x annyit, mint gyógyszerezés előtt . Sokszor elég gyorsan veszi a levegőt és látom, hogy kissé nehezített a légzése. A légzésszámát kell figyelnem naponta, nyugalmi (alvó állapotban) általában 26-28/perc – 30 alatt jó. Diétát nem írtak elő, továbbra is a megszokott száraz és nedves tápot, nasikat kapja (száraz:Virbac HPM, Royal Canin Hairball Care vegyesen, nedves tápokból napi 1x keveset, kb 40g /próbálok minőségi nedves tápokat adni, de eléggé válogatós – Animonda, Wild Freedom, Cosma/.+ macskáknak való levest időnként, nagyjából heti 2-3x egy kis tasakot, stb.
    Tartok tőle, hogy a veséje, mája is tönkremegy a sok gyógyszertől. Van valami készítmény, amivel segíthetek, hogy jobb legyen az állapota?
    Válaszát előre is köszönöm.

  15. Tisztelt Molnár Gábor úr
    Korábban írtam Önnek, tacskóbénulással küzdő ivartalanított tacsko kutyus gyógyítása miatt. Javaslata alapján a mozgásszervi II csomagot megrendeltük. A kúra első 3 hete letelt. Ezzel kapcsolatban kérdezni szeretném, hogy mennyi idő szükséges a végső gyogyulasra? Türelmetlennek tűnünk, de sok pozitív erőt ad s reményt a gyogyulásra, de eddog annyi a pozitiv hogy van eletkedve, étvágya megeszi a gyógyszereit és már a neki berendezett kis elkeritett részből kimászik(kb 80 cm deszkát átugor, átmászik) de még kúszó mozgása van. Lehetséges hogy a teljes felépülés csak a kúra legvégén várható?természetesen tudjuk, hogy minden kutya mas es más,csak bizakodunk a termékek sikerében. Illetve kérdésem, hogy azzal bajt okozunk e, hogy ha a 3 het után 2 nap kimarad és egyik terméket sem kapja? Elutazunk és nem lesz lehetőség hogy megbízzunk valakit 🙁 köszönöm szépen válaszait.

  16. Kedves Doktor úr!

    Korábban kerestem Önt a vesebeteg cicám miatt. Rendszeresen kapja a Fytovet,Regavet cseppeket ,illetve a
    Pronefra szuszpenziót. Az etetéssel van problémám. Egyszerűen se a csirkét nem fogadja el, ebből néha nagyon keveset eszik, se lazacot, se halat. Kipróbáltam, hogy éhes-e egyáltalán. Megkínáltam a régi Félix kedvencével. Nagyon mohón kezdte enni, tehát éhes. Utána láttam rajta, hogy nincs jól, mert a betegség kiderülése óta, azaz 5 napja ilyen ételt nem kap.A kérdésem az, hogy vesebeteg cicának javasolt konzervet , lágy eleséget adhatok-e,a Vet tàpot nem eszi meg.Szeretnék javaslatot kérni Öntől, hogy milyen ételekkel próbálkozzak még ,mert úgy tűnik a korábban felsorolt feldolgozatlan húsokból keveset eszik, éhes és erőtlen.

    • Kedves Éva! Az etetésnél a cicák az ízfokozókkal dúsított eledeleket előnyben részesítik, mivel egy függőség alakult ki tőlük. Ez nem azt jelenti hogy arra van szükségük, hanem azt hogy hozzászoktak. De nagy valószinüséggel éppen ezek az eledelek járultak hozzá a vesebetegség kialakulásához. Ezért szünetesse meg az ilyen eledelek adását. Azokat adja amit a protokollban megtalál. Továbbá, Nem megfelelő a cica kezelése, mivel nem a protokollban leírt kiegészítőket kapja, így a vese regenerációja nem tud megtörténni. üdv dr.molnar

      • Kedves Doktor úr!
        Az Ön által preferált termékek közül a Retaved és Fytovet termékeket kapja, valamint az állatorvos által ajánlott szuszpenziót, amelyet a cica természete miatt kapszulában nem tudok beadni. /Pronefra//..A kérdésem az, hogy az Ön által ajánlott kapszulás termék helyett milyen folyékony oldatot tud ajánlani, amit tudok adni a cicámnak? Kapszulában semmilyen gyógyszert nem tudok beadni neki. Köszönöm a választ. ÜDVÖZLETTEL:Kis Éva

  17. Kedves Doktor Úr!
    8 éves dobermann szuka kutyámmal kapcsolatban szeretné Öntől tanácsit kérni:
    2024.08.22 napon történt meg az ivartalanítsa emlőgyulladás miatt, valószínűleg álvemhes lett, kettő emlője véres váladékos volt, méhe emlői cisztásak voltak, azonban körömnyi nagyságú valószínűleg daganat(?) maradt vissza. Ivartalanítása után kb rá egy hónapra ez a körömnyi nagyságú képződmény megnőtt, emlői újra váladékozni kezdtek. 3 emlője eltávolításra került, szövettani vizsgálatra küldték ezt a szövetet, melynek eredménye még nem jött meg. Az orvos azt mondta, amit eltávolított, az egy cisztás véres váladékos terület volt.
    Kérdésem lenne milyen készítményt javasol ebben az esetben, várjunk-e a szövettanra illetve ön szerint mik a lehetséges eredmények.
    Válaszát köszönöm!

  18. Kedves Doktor úr!
    7- èves tacskó kutyám lebènult, sajnos már harmadjára! Eddig a szteroidos inekció ès a vitamin segített most az sem. Megrendeltem az Ön által ajánlott csomagot erre a betegsègre! Ma meg is kaptam. Kèrdèsem a következő lenne:
    A kutya 10- kg körülbelül. A cseppeket egyszerre is be lehet adni neki? A gèl- ből elèg 2- pumpányi? A kapszulát ha szèt szedem ès kiszórom a port úgy is jó?
    Köszönöm ha válaszol!

  19. Tisztelt Doktor Úr

    Olyan problémával fordulnék Önhöz, hogy van egy 11 éves ivartalanított lány cicám.
    Sajnos néhány napja az vettük észre, hogy amikor szilárat eszik és ráharap „nyög” egyet és ott hagyja az ételt.
    Tegnap óta csak tejet iszik, a szilárd ételre (az alu tasakosra sem) rá sem néz olyan mintha félne a kis etető táljától.
    Belenéztem a szájába és az ínye rózsaszín meg nem látok rossz fogat sem neki.
    Azt hozzá kell tennem, hogy ő kinti cica, így sokszor nem tudjuk merre kóborol, a területét védi az idegen cicáktól.
    Nem tudom ez össze függhet e azzal, hogy nem nagyon eszik, lehet egy „harcnak” a következménye.
    Előre is köszönöm szépen a válaszát.
    Üdvözlettel
    Lázár Nikolett

  20. Tisztelt Doktor úr! Jó általános állapotú, roppant félénk, FIC-es, rendszeresen ellenőrzött, 15 éves ivartalanított nőstény házimacskám kapja a Laxativot, ami szépen oldja is a szőrt. Az elmúlt hetekben sokat mosakodott a cica, a vedlésen túl vagyunk. Az elmúlt hét végén nagyobb csomókban hányt ki szőrt. Az étvágya csökkent, azóta is minden nap van fehéres hányás amiben van szőrszál. A cica kedve jó, a natúr csirkemmellett jól fogadja, láthatóan éhes. Az étel többnyire megmarad benne, nedves eledel eszik. De azért a nagyobb hányás óta minden nap van hányás. Vizet fogyaszt, vizelet van. Mivel a cicca a roppant félénk és stresszes, nem szíveli ha orvoshoz viszem. Tiszteltelettel érdeklődnék, hogy meddig normális a fentebb taglalt állapot a cicáknál? Válaszát előre is köszönöm! Tiszetettel: Anna

  21. Tisztelt Dr. Molnár!

    Rendeltem Önöktől egy csomag 4-es méretű üres kapszulát. Én emberi használatra kerestem kis méretű kapszulát, de csak az Önök oldalán találtam ilyen kicsit. Azt szeretném kérdezni, hogy annak ellenére, hogy kutyáknak van forgalmazva, ezek a kapszulák emberi fogyasztásra is alkalmasak?

    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel,
    Koller Eszter

  22. Tisztelt Dr. Molnár Gábor Miklós Doktor Úr!

    Rendeltem a kiskutyámnak Skelevet terméket, porkorong sérve van.
    Most úgy látom, hogy kezd kicsit javulni a helyzet, de szeretném, ha ez így is maradna.
    Olyan kérdésem lenne, hogy mennyi ideig lehet adni ezt a terméket?
    Láttam, hogy 3 hét 1 kúra, utána 3-7 nap pihenő. Egy csomag nekünk 3 ilyen kúrát tesz ki.
    Utána is lehet ilyen váltakozó periódusokban adni folyamatosan, „örökre” is akár? Vagy hagyni kell egy hosszabb pihenő időt valamikor?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Tisztelettel:
    Király Nóra

  23. Kedves Doktor Ùr!
    10 éves ivaros boxer szuka kutyànk 6 hònapja kapja az l. és lll. daganatos csomagot a hätsò kisujjon nött daganatàra. + epilepsziàs rohamai is voltak. ( Ezekböl 3 hònapja tünetmentes. ) Vitalitàsàt visszanyerte, jò kedvü és ètvàgyù.
    Sajnos a daganat mérete( kèp csatolva) mär korlàtozza mozgàsàban, így nem szívesen, de a mütéti beavatkozàs mellett döntöttünk. Természetesen kapni fogja tovàbbra is a daganatos csomagot. Kérdésem az lenne, ki lehet-e vàltani a beavatkozàs utàn adott amtibiotikumot az energy készítményekkel?
    Mit javasolna Doktor Ùr a mütèt utàni gyors regeneràciò tàmogatàsàra?
    Hàlàsan köszönöm mielöbbi vàlaszàt!
    Üdvözlettel: Bernadett

    • Kedves Bernadett! Antibiotikus hatás elérésére szájon át adva az Imunovet cseppett alkalmazzuk. Műtét után még alakalmazza a Multivit mega C kapszulát is a már használt csomag mellett , helyileg pedig az Imunovetes ecsetelég szintén segít a szövődménymentes gyógyulásban. Üdv dr.Molnar

      • Kedves Doktor Ùr!
        Ugyan màr megkérdeztem, de meginogott az elhatàrozàsom . A 10 éves kutyànknak tegnap
        ( kedden) tàvolítottàk el az ujjàn lévö daganatot. Mai napon làzas és gyenge.
        Amoxicillin-t írt fel neki az orvos 6 napig
        2x 1/2 tablettàt.
        Mi történhet, ,ha én helyette Imunovet cseppet adnék neki?
        Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de szerettem volna tudni, hol a hatàr, amikor
        gyògyszer kell.
        Hàlàsan köszönöm mielöbbi vàlaszàt!
        Üdvözlettel: Bernadett

  24. Kedves Doktor úr!!
    Két napja a 11 éves ivartalanított nőstény cicámnál súlyos vesebetegséget diagnosztizáltak Makón dr.Sebő Ottó. Az Ön oldalán olvastam a nyers csirkemellről, amit adhatok vesebeteg cicának. Adtam, de már unja. Korábban Félix tasakos ételt evett és a száraztápot. Sóvárogva nézi a korábbi ételét. Mit tegyek? Adjak neki néha Félix eledelt is? Ugyanis jó étvágya van még. Nem vagyok naív, tudom, hogy nagyon kevés időnk van, mert rettenetesen rosszak az eredményei, de szeretném, ha utolsó időszakban jól érezné magát. Eszik iszik, alomba pisil, mint régen. Ma rengeteget volt az erkélyen élvezte a hideg kövezetet. Halat esetleg, nyers lazacot adhatok-e neki? Most még aktív, nagyon nyugodt, hátha kihúzzuk még pár hónapig. Köszönöm szépen a válaszát.

  25. Jó estét doktor úr! Van egy 5 éves kan tacskóm tegnap voltam vele orvosnál kapot fájdalomcsillapítót meg gyulladáscsökkentőt mert kicsit húzta a hatsó lábait, a mai nap rosszabb lett teljesen húzza az egész hátsó végtagját mint a fókák. A mai nap kapott egy szteroidos gyulladáscsökkentőt de nem látok javulást van rá esély hogy felépülhet? Mit javasolna? köszönöm válaszát.

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    Másfél éves tacsimnak a bal hátsó lábában néha kattan valami. Nem sántít nem fájlalja. Elviszem vizsgálatra de abban addig tudna segíteni vajon mi lehet ez? Milyen ízület védőt lenne érdemes adni neki?
    Köszönöm szépen válaszát!

  27. Kedves Doktor Úr!
    Egy anya cica az udvarunkra fialta kölykeit! 2 hete találtam meg őket most olyan 8-10 hetesek lehetnek szépen esznek már egyedül! Viszont most azt vettem észre hogy az egyik kiscicának bevan dagadva a szeme alatt másnapra már nem tudta kinyitni 4 napja naponta 2x áttörlöm neki sol.acidi boricivel kap tobradex szemcseppet meg amicol szemkenőcsöt meg tegnap óta kapnak antibiotikumot mert másik cicán észrevettem mintha kezdetleges kötőhártya gyulladása lenne Ő jól reagál a kezelésre de a másik cica nem! Mikor áttörlöm neki akkor kitudja nyitni de utána csukva van neki! Nem gennyes neki! Csak a harmadik szemhéja van megdagadva! Ma az amicol elhagytam helyette corneregel géllel kentem be neki! Ön szerint mi lehet ez most fertőzés vagy megsérthette valamelyik tesó a kis szemét! Kedden tudom elvinni orvoshoz!

    • Kedves Andrea! Ha csak az egyik szeme gyulladásos akkor szaruhártya sérülés lehet a háttében. Ha mindkét szem akkor felső légúti gyulladás. Mindkét esetben a Cytovet kapszulából készített oldattal öblögesse a szemet, hogy a gyógyulás gyorsabb és szövödménymentes lehessen. Üdvdr.Molnar

  28. Kedves Doktor Úr!
    Az lenne a kérdésem,hogy még idén márciusban rendeltem egy Skelvetet,a kutyusomnak!
    1hónapig szedtük,utána sajnos közbe jött a betegségem és a szedése elmaradt!
    Így ennyi idő elteltével, a kapszulák beszedésre alkalmasak e?
    Olvastam, hogy a felmondás utána 3hónapig használható!

    Válaszát előre is köszönöm!
    Kovács Barbara

  29. Kedves Doktorúr!

    Egy szokatlan kérdésem lenne. Van egy 5 hónapos kutyám, akinek a pisije sajnos kiégeti a füvet.
    A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan vitamin kombó a Supreme termékek között, amellyel ezt a problémát csökkenteni tudnám?
    Azért nem gondolom, hogy ez lehetetlen lenne, mert volt egy vesebeteg cicám, akinél szintén ez volt az elején a probléma, de elkezdtem adni neki a Supreme vitaminokat és a fű nemhogy nem égett ki, de gyönyögyrű zöld lett. Azt viszont nem tudom, hogy pontosan melyik vitaminoknak köszönhettem ezt az eredményt.
    Elnézést, hogy ilyen szokatlan kérdéssel fordultam Önhöz és köszönöm előre is a segítségét.
    Üdv.: S. Adrienn

    • Kedves Adrienn! A fű a magas nitrogén tartalom miatt ég ki a cica pisi nyomán. Jó lenne ha tudnám hogy mely termékeket adta annak cicának akinek a pisijénél ez a probléma megoldódott. Hogy van az a cicája? Üdv Dr.molnar

  30. Tisztelt Doktor Úr!
    3 hónapja van egy utcáról mentett macskám. Akkor tüdőgyulladással kezelték. (Nagyon gyors volt a légzése) Ez az injekciók hatására sokkal jobb lett.
    A napokban lett egy újabb röntgen készitve ahol sajnos azt mondták nem tudni,hogy rájos sejtekkel van e tele a tüdeje vagy a tüdőgyulladás szövödményei látszódnak.
    kb.3-4 éves lány macska. Étvágya van, hasmenés nincs,játszik. A légzésén azért látszik,hogy nem olyan mint egy egészséges macskáé.
    Milyen készitménnyel tudnám támogatni a tüdejét? Szeretném ha még kicsit köztünk lehetne. Melllékletben elküldtem a röntgen felvételt.
    Köszönöm szépe!n ha válaszol!

  31. Tisztelt Doktor Úr! Szemölcs helyi kezelésére keresek oldatot! Önöknél ezt megtaláltam. 13 éves Nicolasunkat ez miatt nem akarnám elaltattatni műtéthez. Audivet oldat mehet olyan szemölcsre ami néha vérzik? Inkább hámsérülésnek mondanám. Ugye cipőt használunk az esőben. Esetleg immunerősítésre mit javasol? Köszönettel:Gabi

  32. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeretném kérdezni hogy kutyám.mar szedett Energy Vet terméket a 3. hónapban már a jutalomfalatbol is kiestek a kapszulák.
    Nem rég epilepsziat diagnosztizáltak nála, így szeretném megvenni számára a csomagot. A problemam az hogy egyszerre rengeteg kapszulát kéne beadnom neki mivel 20kg a súlya. Tehát fajtankent 2 kapszula. Aggódom hogy ez nem menne egyszerűen. Szeretném kérdezni mit tud javasolni? Alapvetően banánnal vagy nyers darált hússal adagoló, mivel Barfos. Esetleg a kapszula szètszedhető, hogy csak a benne lévő anyagot adom be?
    Válaszát előre is köszönöm.

  33. Üdvözlöm önöket
    Kérdésem a következő 8 éves fiú Havanese vizelet csepegese van ,, laborja minden rendben mit tudnék neki adni amivel ez a csepeges megszűnne neki ?? Ma reggelre nagyobb folt volt a lepedon de a lakásba nem pisil be napi 4x van le víve sétára választ köszönöm

  34. Tisztelt Doktor úr!

    Olyan kérdésem lenne hogy ha a macskámnak nyirokcsomó daganata van csak nem tudják pontosan hol és tüdőbe kis folyadékot találtak erre mondták hogy átétes lehet. Akkor a VIROVET-et adhatom neki? Azért is kérdezem mert ” Erősíti a nyirokrendszert, a nyirok áramlásának fokozásával.” ezzel nem fogom fokozni a nyirok csomóban lévő rákos sejteket? Idáig ezeket rendeltem meg REGAVET,IMUNOVET,STRONG IMMUNE,CELL PROTECTION,KRILL OMEGA D3+K2,MULTIVIT MEGA C KOMPLEX. ehhez venném még a Virovetet ha szabad adni.A másik kérdésem hogy van amit reggel vagy este esetleg együtt nem szabad adni? Ön szerint kemoterápiás gyógyszerek használnak vagy csak több bajt okoznék vele?Ön szerint mennyi lehet jó és rossz esetben hátra neki? Vérvétele egész jó volt.Citologiai vizsgálatnál ezt írták A mintában találtak leírása
    A kenetekben proteindús háttér előtt jelennek meg jól prezervált sejtek sejtdús
    mintában. Ezek nagy része nagy sejt: macrophagok és reaktív mesothelsejtek. Kisebb
    arányban jelennek meg nem degenerált neutrophil granulocyták és kis lymphocyták.
    Ugyanakkor megjelennek nagyobb, összetapadó csoportokban nagy méretű sejtek, melyek
    papillaris struktúrákat is formálhatnak. Ezek magja közepes-nagy, kerek, kromatinállományuk hálózatos, benne gyakran prominens magvacska látható. A citoplazmák
    basophilek. Helyenként acinarisnak tűnő struktúrák is láthatóak. Osztódó alakok, köztük
    abnormális mitotikus alakok is megjelennek.
    Konklúzió
    Neoplasztikus gyülem. Adenocarcinoma áttétje lehet.
    Javaslat
    Primer tumor felkeresése javasolható.

    Válaszát, segítségét előre is nagyon köszönöm!

    Üdvözlettel:László

        • Kedves László! Ez esetben a mellűri folyadék képződést a mellhártya és a nyirok utak betegsége okozhatja. Nagyon hasonlít a mellűri nedves FIP-hez, melyet a citológia is alátámaszt. Ennek az oka a sejtes immunitás gyengülése és a humorális immunitás párhuzamos túlpörgése. Ezt immunmoduláló gyógynövények használatával, a táplálkozás átalakításával, a szervezetet mérgező testidegen anyagot bevitelének megszüntetésével és ezek elleni méregtelenítések beindításával tehetjük. Mindezeket addig amíg ezeke nhatásának kialakulására és a gyógyulásra van idő és nem késő. Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt Doktor úr!

            Köszönöm válaszát!
            Teljesen átállunk nyers etetèsre ès megszüntetem a Royal canin száraz tápot is neki.
            Idáig ezeket rendeltem meg REGAVET,IMUNOVET,STRONG IMMUNE,CELL PROTECTION,KRILL OMEGA D3+K2,MULTIVIT MEGA C KOMPLEX.
            Adagolás leírás szerint adnám neki ha mèg ön szerint hiányzik valami akkor azt megveszem.

            Virovet az ő betegsègère szabad adni?

            Ön szerint mèg van olyan termèkük ami hiányzik a fenti össze állitásból mert mindent adni szeretnèk neki amit csak lehet hogy meggyógyuljon!
            Elöre is köszönöm válaszát!

      • Kedves Doktor Ùr!
        10 éves ivaros boxer szuka kutyànk 6 hònapja kapja az 1. és 3. daganatos csomagot a làbùjjàn nött daganatra. Koràbban epilepsziàs rohamai is voltak.
        Jùlius òta tünetmentes. Megjött a kedve és stabil az àllapota. De sajnos az ùjjàn lévö daganat növekszik és màr zavarja a mozgàsàban . Csatolok egy képet ròla. El szerettük volna elkerülni a mütétet. Kérdésem az lenne, hogy a beavatkozàs utàn adandò amtibiotikumot ki lehetne-e vältani az energy készítményekkel?
        Mit javasolna Doktor Ùr a mütèt utàni gyors felépülésre?
        Termêszetesen tovàbbra is kapni fogja az ön àltal javasolt tàplàlékkiegészítöket.
        Melyek lennének azok?
        Elöre is köszönöm vàlaszàt!
        Hàlàs üdvözlettel: Bernadett

  35. Jó napot kívanok Doktor Úr!
    Már beszéltúnk többször,van egy vesebeteg cicám,4-5 hónapja csak pici husit,cukkinit kap.7,5 kg volt a cica most 4,5 kg.Szegenyke még mindig fogy.Sajnos a cukkinit már több mint egy hete meg sem eszi.a kérdésem,tudom nem igazán ajánlja a gyógykonzervet,de nagyon sajnálom mert a husiból még enne,tudom nem szabad többet,de szegenyke éhes nagyon.A vibraknak van 2-es tipusu veseelégtelenségre gyógykonzerv,esetleg adhatok neki?köszönöm valaszát

    • Kedves Helga! Csináltasson SDMA és/vagy cisztatin C értékekre labort. Az megmutatja vesék mostani állapotát, az adhat választ arra, hogy emelheti e a fehérje adagot. A jelzett konzervek magasabb fehérjeszintet nem fognak biztosítani, de felesleges szénhidrátokat igen. Nem javaslom, ahogy írta is. VAGY Labor nélkül—De növelheti tetszés szerint módon a zsírok mennyiségét!! Zsíros hús adása jó irány az eddig adott zsírszegény húsok helyett. Ezek sok energiát biztosítanak, károk nélkül, így a fehérjetartalmuk a test építésére fordítódhat és nem alakul át szénhidráttá a májban. Üdv Dr.Molnar

      • Köszönöm a választ.1 hónapja allergiás lett a csirkére,így nem is tudnék adni konzervet,most néztem utánna,minden fajtában van.Egypár napja nem olyan az étvágya,a husit sem eszi meg már nagyon.Ma már nagyon lassan nyámnyogva ette meg a hust.Az utolsó adagot meg sem ette.Nem tudom mit tudnék csinálni?Nem is értem mi lehet vele.

        • Kedves Helga! Nem unta meg a zsíros cukkinit sem valószinüleg, csak más baja lehet ami nem a vesebetegség. Vigye el vizsgálatra, de csak diagnózishoz jussanak, nehogy adjanak neki bármit is, mert az a veséjére végzetes lehet. Okozhatja ezt az étvágytalanságot egy egyszerű torokgyulladás, vagy egy fogprobléma is. Nem kell rosszra gondolni. Üdv Dr.Molnar

  36. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 13 éves házi macskám, akinél azt vettem észre hogy az álla alatt kis dudor van. Ahogy megsimogattam észre vettem, hogy ez a valami barnás és hullik ott a szőre. Étel allergiára nem gyanakszom, mert Royal Canin vese beteg állatoknak való tápot eszik halasat. A tálja porcelán, nagyon ritkán eszik műanyagból, nem jár ki csak lakásban él. Nagyon ritkán kap csirkét. A kérdésem tehát, hogy Ön szerint mi lehet ez a “seb szerű” valami. Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz megnézetni?

  37. Kedves Doktor Úr! 7 éves snauzer kiskutyammal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tulajdonképpen egész pici korától (másfél éves) kezdődtek széklet problémák. Volt, hogy rendes volt a széklete, majd a, semmiből jött egy laza széklet, nevezhetnem hasmenesnek. Ez általában mindig egy rendes széklet után szokott jönni. Van úgy, hogy láttam rajta, a szekelesi ingert, es akkor mikor a csap csepeg, így tudnám leirni, hogy ilyen szokott lenni nála, aztán ezt kovetően az esti vagy délutáni széklet már megint rendben volt. Ahogy írtam wez már pici korában elkezdodott, olyan is volt, hogy úgy lövelt ki szabályosan a kiq fenekeből ez a vizszerü, színtelen hasmenes.. En annak nevezném. Ezeket soha nem kísérte láz, vagy fájdalom. Vérvétel szinte minden évben volt, még kisebb korában az egyik értéke magasabb lett amire azt mondta az állatorvos, ez két dologtól lehet. Vagy gyulladás, de ezt más értékek nem igazolták, vagy allergia. Allergia teszt nem lett csinálva, azt mondták, felesleges. Akkor állatorvos javaslatra kezdte el kapni a Nyulas szaraztapot, hipoallergen. Onnantól a széklet probléma sokkal jobb lett, de időszakosan azóta is visszatér sajnos. Van hogy ugyanígy hasmenés formájában jelentkezik, van hogy reggeli hangos belkorgas, fűeves, esetleg reggeli sárgás hányás. Volt időszak, amikor próbálkoztunk jutalomfalatkent parizer, virsli, répa, de akár kisebb mennyiség után is már jelentkeztek ezek a panaszok. Most már ott tartunk, hogy csak a száraz tápot kapja, néha szoktam mellé főtt nyulhust főzni, akkor lejjebb veszem a táp adagját, jutalomfalatkent pedig korpovit kekszet szoktam adni. Ennek ellenére is elojonnek ezek a panaszok, es már nagyon el vagyok keseredve. Vérvétel minden évben van, ahogy írtam, rendbe van. Most is 3 hete volt, plusz egy hasi uh, ahol szintén hála istennek minden rendben volt. Szerencsére kikerni az Ön véleményét,mi a teendő? Egyébként kiskutyam nagyon szorongó, lelki alkat, azt hiszem, sajnos én rontottam el, túlzottan ragaszkodó, ami nem jó. Ily mértékben. Nagyon el vagyok keseredve, nagyon várom a tanácsát. Előre is köszönöm szépen doktor úr!

  38. Tisztelt Doktor Úr!
    Boni kutyám 14 hónapos keverék kislány, július elején volt ivartalnítva. Az utóbbi időben drasztikusan kikopott a szőr a hasán, mellkasán, a combjai belső felén, a hónalja és a térdei teljesen kopaszok.
    Csatolok egy képet a jelenlegi állapotról. Augusztus közepén még gyönyörű volt a szőre.
    Főtt ételt kap, sertést, marhát, nyulat, pulykát, halat, szarvast, párolt zöldséggel (cukkini, répa, cékla, spenót ), rizzsel vagy kölessel, kacsazsírral. Táplálékkiegészítőként általában kúraszerűen lazacolajat, zöldkagylóport, sörélesztőt, máriatövis magolajat szoktam neki adni, probiotikumot folyamatosan kap. Élősködők ellen N-t használunk, illetve kb. 2 héttel ezelőttig ultrahangos kullancsriasztót.
    Nem vakarózik vagy nyalakszik többet, mint korábban, nem sebes vagy korpás a bőre, nem látszik rajta semmi különös.
    Az állatorvos azt mondta, hogy a teljes aljszőrzete hiányzik és a fedőször is ritkás. Kapásból biopsziát javasolt, amire az első riadalmamban foglaltam is időpontot október végére. Viszont nem feltétlen tenném ki ennek a kutyát, ha nem muszáj. Most elkezdtem egy újabb lazacolaj és sörélesztő kúrát, valamint DMG-t is kap.
    Érdekelne, hogy a Doktor Úr mit gondol a helyzetről, valóban indoklt máris a biopszia? A kutya egyébként teljesen egészségesnek tűnik, nagyon jókedvű, aktív, jóétvágyú.
    Milyen termékekekkel tudnám kiegészíteni az eddigieket, vagy esetleg a lazacojat, sörélesztőt, DMG-t érdemes lenne lecserélni? Bármilyen tanácsot hálásan fogadnék!
    Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
    Üdvözlettel: Konecsny Ágnes

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    Utcán élő cicáknak próbálok segíteni lehetőségeimnek megfelelően. Az egyik cicánál az utóbbi hetekben azt tapasztalom, hogy evés után azonnal WC-zik, megy a hasa. Többször köhög is. A cica válógatós, ezért nem eszik meg sok mindent. Én legtöbbször Felix konzervet, és Frieskies száraztábpot adok neki. Néha kap nyers húst. Vizet iszik.
    Féreghajtót kapott 3 héttel ezelőtt.
    Év elején ugyan ilyen tünetekkel már elvesztettem egy szintén utcai cicát. Vele több orvosnál is jártam, többféle gyógyszert kapott, de nem segített. A cica pár hónap után meghalt.
    A két macska nem találkozott egyszer sem, tehát nem egymástól kaphatták el a betegséget.
    Több más cicát is etetek az utcán, de a többinél nem tapasztalok semmi betegséget.
    A tünetek alapján előfordulhat, hogy esetleg mérgezés lehet?
    Kedve egyébként jó. Hízeleg, és játszik is.
    Fiatal cica, de korát nem tudom 3 – 4 éves lehet termete alapján. Ivaros kandúr.
    Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel Tamara

    • Kedves Tamara! A cicák immunrendszere érzékeny műszer. A szintetikus vegyi anyagok, tartósítók, adalékok, bélflóra károsítók tönkreteszik az egészséges bélflórát és ez vezet az immunrendszer gyengüléséhez ill. felborulásához. Kialakul a lyukas bél szindroma náluk. A sejtes immunálasz leépül a humorális rész pedig túlpörög ezzel párhuzamosan. Ez fertőzésekre való fogékonyság növekedéshez vezet, ami gyulladásos tünetekben nyílvánul meg. Macskáknál a felső légúti gyulladások formájában jelenik meg és a hidegebb időszakok bekövetkeztével súlyosbodik. Ezt tapasztalja Ön is. Ráadásul a fenti hibák által okozott bajok anyáról gyermekre öröklődnek. Megoldás a lyukas bél szindroma kezelése, melyről itt tud olavasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ üdv dr. molnar

  40. Tisztelt Doktor ùr!
    A mácskánk tüsszög ès folyik az orra születése òta. /14 hònapos Mainecoon/ az elsö kezelöorvosa azt mondta hogy kis megfázás ès el fog mullni pár héten belül kapott Antibiotikumot is. Elhoztuk a tenyésztötől ès egyfolytába orvoshoz járunk vele de semmi értékelhetö válasz nincs! Utoljára a keneltulajdonos rendelt neki injektiokat ès tablettákat amiket be is adtam neki. A Diagnose: a jobb ornyílásbòl nagy adag váladék ürül minden nap már akár több alkalommal is. A szeme ismét folyik ès hunyorít sokat . A váladék Színe zöld ès nehezen tüsszenti ki. Kb 3-4 cm hosszù ès fél cm vastag eléggé tömény. Sajnos már az egész család megoldást keres mert már undorítò ès a falak is már undorítòak. Szerintem a macskának valami komoly baja lehet.

    Köszönöm előre is válaszát!
    Tisztelettel: Sándor Füredi

    • Kedves Sándor! A cicák immunrendszere érzékeny műszer. A szintetikus vegyi anyagok, tartósítók, adalékok, bélflóra károsítók tönkreteszik az egészséges bélflórát és ez vezet az immunrendszer gyengüléséhez ill. felborulásához. Kialakul a lyukas bél szindroma náluk. A sejtes immunálasz leépül a humorális rész pedig túlpörög ezzel párhuzamosan. Ez fertőzésekre való fogékonyság növekedéshez vezet, ami gyulladásos tünetekben nyílvánul meg. Macskáknál a felső légúti gyulladások formájában jelenik meg és a hidegebb időszakok bekövetkeztével súlyosbodik. Ezt tapasztalja Ön is. Ráadásul a fenti hibák által okozott bajok anyáról gyermekre öröklődnek. Megoldás a lyukas bél szindroma kezelése, melyről itt tud olavasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ üdv dr. molnar

      • Üdvözlöm Doktor ùr,

        Köszönöm szépen gyors válaszát! Közben a keneltulajdonossal beszéltem de sajnos nem tudott semmi biztatòt mondani. Ön volt az elsö akitöl egy normális diagnòzist kaptam. A Cica már allig tud a lépcsön felmenni mert összeesik ès támadò hangon vagy nyüszögéssel jelzi a bajt.

        Köszönöm válaszát!
        Szép estét!
        Tisztelettel : Sándor Füredi

  41. Tisztelt Doktor Úr!
    A 4 éves ivartalanított kan tacskó kutyusommal kapcsolatban szeretnék Öntől tanácsot kérni.
    Ez év május 3.-án fordult elő nála először görcs roham. A véreredménye rendben volt (ennek eredményét csatolom) , Palmidol kapszulát kapott 30 napig.
    Most ismét volt egy kisebb rohama.
    Természetét tekintve egy visszahúzódóbb, szerényebb kutyusról van szó. Nincs egyedül, ő és a másik tacsink között 11 hónap korkülönbség van, egymással jól kijönnek.
    Szeretném kérdezni, hogy Doktor úr melyik termék/termékek alkalmazását ajánlja a görcs roham megelőzése és az általános kedélyjavítás érdekében? Továbbá kérdezném azt is, hogy a jelenlegi állapotban a termékek használata esetén el tudjuk-e kerülni a gyógyszer szedését, vagy az nélkülözhetetlen? Ez a betegség gyógyítható, vagy csak szinten tartható? Étkezését, nevelését érintően kell-e valamire különös tekintettel lenni a betegség okán?

    • Kedves Piroska! Az epilepsziás betegség sok gazdi számára egyet jelent az állat élete végéig tartó megbélyegezettséggel és azzal, hogy többet már nem lesz képes átlagos életet élni kedvence.
      A kutya epilepszia sok esetben teljesen gyógyítható!
      Mindenki azt gondolja, hogy az epilepszia kutyáknál egy olyan betegség, ami nem gyógyítható tünetekkel jár. Pedig ez nem teljesen igaz, a kutya epilepszia az állatok döntő részének megbetegedése esetén és az esetek jelentős részében teljesen gyógyítható. Vagyis a rohamok teljesen elmúlnak vagy legalább ritkulnak vagy a tünetek erőssége csökken a kiváltó okok ( máj túlterheltség, elégtelenség, tartósan fennálló bélrendszeri zavarok, mely toxinok felszaporodásához vezet a véráramban, makroelem vagy nyomelem vagy esszenciális zsírsav hiányok, aránytalanságok, lyukas bél szindróma ) megfelelő kezelését lehetővé tevő módszerekkel.

      Az epilepsziás kutya kezelésére hatékony segítséget nyújtanak az antioxidánsok, probiotikumok, idegrendszerre és májra ható gyógynövények, nyomelemek, omega 3 zsírsavak, méregtelenítő hatású természetes alapú kivonatok. A kutya epilepszia kezelési tervének összeállítása nem mindig egyszerű és főleg makacs, elhúzódó esetek szakértő állatorvosi segítséggel kezelhetők eredményesen.
      A teljességhez hozzátartozik az is, hogy vannak nem gyógyítható epilepsziák is, főleg az agy gócos elváltozásai esetén, melyek létrejöhetnek gyulladásos, toxikus, tumoros vagy traumás okok következtében. Ilyenkor csak a tünetek enyhítése vagy a rohamgyakoriság ritkítása a maximálisan elérhető eredmény.

      További fontos görcskészséget is fokozó hatások a lyukas bél szindroma és az inzulin rezisztencia. Lásd e két kórképet a vonatkozó betegségek leírásánál!!

      Kutya epilepszia kiegészítő kezelése Energyvet és Supreme Immunity termékekkel
      A kutyák epilepsziás megbetegedésének kezelésére az alábbi kombinációt használjuk a legjobb eredménnyel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-epilepszia-kiegeszito-kezelesere-2/ Ezek mind az epilepszia, mind az epileptoid görcsök kezelésére is beváltak.

      A csomagban előírt készítmények adagolása együtt, egy időben, egyszerre mindegyiket beadva történjen!
      Természetesen a fentebb leírt kiváltó okok megszüntetése leváltása is történjen meg.

      üdv dr.molnar

  42. Tisztelt Doktor úr!
    Két kérdésben szerentém a segítségét kérni a szivárgó bélszindróma kivizsgálásával kapcsolatban kistestű kutya esetében.

    1. Hol lehet végeztetni kutyák esetében laborvizsgálatot az Ön által említett zonulin marker kimutatására? Vér vagy bélsárból kapjuk a pontosabb eredményt? Mennyire pontos ez a vizsgálati eredmény? (Interneten csak humán laborvizsgálati lehetőséget találtam.)
    2. Említette egyik írásában, hogy nyálból is meg lehet határozni a jelenlévő IgA, IgM ellenanyagokat, mely megmutatja, hogy milyen fokban és milyen fehérjére intoleráns a kutya.
    Ez nekünk nagy segítség lenne. Az interneten találtam erre lehetőséget (https://petfactor.hu/termek/kutya-allergen-intolerancia-teszt/). Ez megbízható?

    Előre is köszönöm kedves válaszát, segítő útmutatását!

    Üdvözlettel: Cs. Orsolya

    • Kedves Orsolya! Jelenleg nem ismerek alkalmas és elérhető, hiteles tesztet szivárgó bél szindromára kutyák, macskák részére országunkban. A diagnózis a tünetek és a kórelőzmény alapján történhet. Üdv Dr.Molnar

  43. Tisztelt Doktor Úr!

    Francia bulldog kutyánknál mastocytomát állapítottak meg, sajnos rossz helyen, az orra alatt alakult ki nála. Most fogunk kérni onkológiai konzultációt, addig is érdeklődnék, mely termék lehet hatásos ebben az esetben? Mik a tapasztalatai mastocytomával, segítségünkre lehetnek a termékei? Előre is köszönöm! Üdvözlettel,

  44. Tisztelt Doktor úr!
    Szeretnék segítséget kérni, 7 éves ivartalan nőstény cicám az utóbbi napokban levert, sokat gubbaszt és nagyon sokat iszik illetve sokat pisil. Van hogy egy éjszaka kétszer-háromszor is. Nagyon vékony lett, hiába eszik. A helyi állatorvos próbált vért venni, de sajnos csak keveset sikerült, ezért csak a kémia része lett értékelhető.
    Összfehérje 52 g/L 60 – 80
    Albumin 20.1 g/L 25.0 – 45.0
    Globulin 31.9 g/L 25.0 – 45.0
    A/G arány 0.63 0.60 – 1.50
    ALT (GPT) 23 U/L 5 – 60
    AST (GOT) 61 U/L 10 – 50
    GLDH 4 U/L – 10
    Alkalikus foszfatáz 33 U/L – 130
    GGT 0 U/L 0 – 9
    Összbilirubin 2.9 umol/L 0.1 – 5.1
    Lipáz (DGGR) 18 U/L 9-25
    CK (kreatin-kináz) 78 U/L 20 – 225
    LDH 260 U/L 50 – 250
    Triglicerid 0.49 mmol/L 0.30 – 1.20
    Koleszterin 3.0 mmol/L 3.2 – 4.0
    Glükóz (Szérum) 7.0 mmol/L 2.8 – 4.9
    Nem NaF-os csőböl mért érték. Amennyiben a szérum/plazmaminta több mint 30 perccel a mintavétel után került elkülönítésre, a valós vérglükóz-koncentráció magasabb lehet.
    Fruktózamin 147 umol/L 221 – 341
    Karbamid 13.4 mmol/L 2.5 – 9.9
    Kreatinin 142 umol/L 20 – 177

    KLINIKAI KÉMIA – ELEKTROLITOK
    Nátrium 149 mmol/L 145 – 157
    Kálium 4.44 mmol/L 3.50 – 5.50
    Na/K arány 33.56 28.00 – 40.00
    Klorid 119 mmol/L 100 – 124
    Magnézium 0.77 mmol/L 0.80 – 1.00
    Foszfát 1.4 mmol/L 0.9 – 2.2
    Kálcium 2.13 mmol/L 2.05 – 2.95

    KLINIKAI KÉMIA – SPECIÁLIS VIZSGÁLATOK
    Vas 4.0 umol/L 12.0 – 39.0
    Látens vaskötő kapacitás 23.4
    Teljes vaskötő kapacitás 27.4 umol/L 50.00 – 90.00
    Szérum amyloid A 63.1 mg/L – 4,0

    VITAMINOK
    B-12 vitamin 148.0 pmol/L 148.0 – 1240

    ENDOKRINOLÓGIA – PAJZSMIRIGY
    T4 6.5 nmol/L 10.0 – 55.0

    Antibiotikumot és szteroidot kapott, de eddig még nem történet javulás.
    Mit javasol, hová induljunk tovább?

  45. Tisztelt Doktor Úr!

    2,1 kg-os csivava kiskutyánkat szőrhullás miatt vizsgálták (igazából a kis fejéről majdnem teljesen hiányzik a szőr+combján is néhol ritkább), pajzsmirigy vérkép, bőrkaparék vétel negatív. Nemrég kipróbáltuk a BiogenicVet – Calmatonin kapszulát (1/4 kapszula/nap), amelytől mellékhatások jelentkeztek (gyomorfájdalom, hasmenés, zavarodottság, stb.) Az imént megrendeltem Önöktől a GYNEVET cseppet, mivel nagyon sok jót olvastam, viszont a kiskutya termetére tekintettel szeretnék egy adagolási útmutatót kérni. Előre is köszönöm szépen!

    • Kedves Enikő! Az ivartalan szukáknál vannak a legjobb eredmények a Gynevettel, szőrhullás megszüntetése tekintetében. ( az önöké ivaros, ami nem zárja ki a hormonális imbalance-ot). Inkább a széles spektrum miatt a szőrhullás csomagot javaslom alkalmazni. Az adagolást elmondtam. Üdv Dr.molnar

  46. Tisztelt Doktor Úr!

    9 éves kandúr cicám étvágya az utóbbi időben csökkent, sokat fogyott (ivartalanítva lett már 1 éves kora előtt, az oltásokat rendszeresen megkapja, benti macska, utcára nem jár ki).
    Mellékelem a laboreredményeket a T4 értéke nem látszik 103,07 nmol/L, ami jelentősen megemelkedett. Készült hasi ultrahang, ami a vesekéreg mindkét oldali nagyobbodását írta le, a máj, húgyhólyag, epehólyag rendben volt. Szív erősen tachikard, 10-15 ütésenként egy extra ütés volt látható. Magas vérnyomás gyanújával továbbküldtek bennünket szívultrahangra, mert nagyon lihegett- de szerintem a meleg és a stressz miatt is- igaz később kapott nyugtatót és úgy folytatták a vizsgálatot. A jövő héten megyünk szívultrahangra. De nem a pajzsmirigy túlműködése okozza a szívproblémákat? Azt a választ kaptam, hogy nem biztos ezért kell a szívultrahang. Egyenlőre máj és vesekímélő étrendet javasoltak.Kicsit aggódom mert a pajzsmiriggyel kapcsolatban semmilyen kezelést (gyógyszer/étrendkiegészítő/diéta) nem kaptunk, a labor már egy hónappal ezelőtt készült. Milyen étrendkiegészítőket javasol esetleg? Tegnap mértem a súlyát ami két hónap alatt 5 kg-ról 4,6-ra csökkent. Válaszát előre is köszönöm.

    Tisztelettel:
    Nagy Edina

    Laborleletek

    • Kedves Edina! A szívfrekvencia emelkedés, a jó étvágy melletti fogyás és a T4 emelkedése pajzsmirigy túlműködésre utal. Itt küldöm az erről készült írásom:

      A pajzsmirigy túlműködés

      Tirotoxikózisnak is nevezik, és a pajzsmirigyhormonok (T3 és T4) termelésének növekedése okozza a kutya és macska nyakában lévő megnagyobbodott pajzsmirigyből. Ez a legtöbb esetben egy un. adenoma okozza. De ritka esetben malignus adenokarcinóma is okozhatja.
      A leggyakrabban a macskák megbetegedése, de a kutyákban sem ritka elváltozás.

      Oka: A pajzsmirigy túl működést a lyukas bél szindroma https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ miatt kialakuló bélgyulladás során képződött Anti TSH receptor antitestek váltják ki. Ezek képződésének megakadályozása a fő feladat, hogy bármilyen eredményt érjünk el.
      Ezzel a csomaggal tud a lyukas bél szindroma javulására felhasználni a készítményeket, melyek a bél állapotát javítják és csökkentik az ottani tartós gyulladásos állapotot és csökkenthetik az Anti TSH receptor antitestek termelődését.

      Tünetei: Leggyakorobb klinikai tünetei a súlycsökkenés, a farkasétvágy, a fokozott szomjúság és a gyakori vizelés. Hányás és hasmenés is lehet a tünetek között, ezek a lyukas bél szindroma tünete valójában. A beteg állatok szőrzete fénytelen, csapzott lehet.

      Diagózisa: Megnagyobbodott pajzsmrigy. Szívverésszám és vérnyomás emelkedés. Farkasétvány mellett is fogyás. A T3 , T4 pajzsmirigy ormon szint emelkedése. Pontosabb képet kapunk, ha az un. Free T4 szintet mérjük a vérből, mert az a valóban a sejtek által felhasználható pajzsmirigy hormon szintet mutatja.

      Kezelése: Természetes úton a lyukas bél szindroma megszüntetésére szolgáló kezelésekkel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

      és

      Pajzsmirigy túlműködés csomaggal: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/pajzsmirigy-4/

    • Tisztelt Doktor Úr!

      Köszönöm a válaszát.Végül sikerült ma eljutnunk ultrahangra, és ismét nétzek egy T4 értéket ami most 84nmol/L, a korábbi 103 helyett.
      Szívultrahang eredménye: 2 oldali 4/6-os szívzörej, kifejezetten gyors szívverés. A pajzsmirigy felett kissé határozatlanul, de lehet göböt tapintani. 7 mm-es hypertrófizált diastolés bal kamra fal, az aortában turbulencia,előtte belógó fal részlet szűkíti a nyílást 3 mm-re. SAS jelenség. A bal pitvar nincs kitágulva. Hasi UH negatív, izgatott bélmozgás, enyhén vastag vduodenum fal, nyirokcsomók normálisak. Thiamacare oldatot írt fel az orvos. Nem szeretnék neki gyógyszert adni, az Ön által ajánlott étrenkiegészítők mellé milyen étrendet javasol?
      Van egy jódmentes táp kifejezetten ilyen esetekre, de elég válogatós a tápok esetében, nem biztos, hogy hosszú távon működne, esetleg helyette főtt hús és zöldségek (cukkuni, tök, édesburgonya) ? Ezeket ette korábban is.
      Köszönöm.

      Üdvözlettel: Nagy Edina

  47. Jó estét Doktor úr!
    Van egy 7éves berni pásztor ivaros kan kutyám akinél limfómát állapítottak meg.Az lenne a kérdésem hogy milyen gyógyszereket adjak neki ami hat is?
    Válaszát előre is köszönöm

  48. Tisztelt Doktor Úr! Két fogadott cicámmal kapcsolatban írtam Önnek! Hasmenés, és egyik cicám állandó vakarózása miatt. Doktor Úr az emésztés csomagot ajánlta, lyukas bélszindrómára gyanakodva. Megvásároltam a csomagot, a hasmenés elmúlt, esznek rendesen, jobban vannak. A vakarózás abba maradt, de a száraz sebek megvannak. Úgyanis azt hittem mig nem írtam Önnek, hogy valamilyen élősködő okozza a viszketést, ezért lekezeltem Frontline spray-jal. Amitől még rosszabb lett. Kérdésem az lenne, tudna-e ajánlani külsőleg esetleg, ami a sebeket gyógyitaná. Azokat állandóan nyalogatja. Nagyon köszönöm az eddigi segítségét, és a válaszát. Üdvözlettel

  49. Tisztelt Dr.Úr
    Kérdésem a következő volna.Van egy 7 hónapos lány tacskónk akinek megelőzés céljából szeretném adni a Skelevetet.Jelenleg A. m. kapszulát,H-t és lazacolajat kapja.Adhatom e neki a Skelevetet ezekkel együtt vagy valamelyiket el kell hagynom?
    Válaszát köszönöm!
    Üdvözlettel:Zsigóné Enikő

Vélemény, hozzászólás?