Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 885 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    10 hónapos tacskónak megelőzés céljából szeretnék ízületvédő terméket vásárolni. Eddig zöldkagylóport, csipkebogyóport és kollagént kapott kúraszerűen, de állatorvosunk javaslatára komplexebb készítményre/készítményekre szeretnénk váltani. Ön melyik terméket ajánlaná számunkra, illetve azt hogyan alkalmazzuk? (5,3kg ivartalan szuka)
    Előre is köszönöm válaszát!

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    A napokban észrevettem, hogy sántít a kutyám, így gyorsan meg is néztem, de semmilyen sebet/tüskét nem találtam a lábán. Másnap pedig már nem is sántított, így azt hittem a probléma megoldódott. Ma reggel azonban egy kb. 4-5 cm-es sebet vettem észre a kutya ugyanazon lábán, amelyikkel sántított, valamivel a mancsa fölött, belülről. A seb nem vérzik, de nyílt és gyulladtnak néz ki, viszont a kutya rááll, nem sántít. Egyébként puliról van szó, 7 éves, 15 kg, rendesen eszik száraz és konzerves ételeket egyaránt és nagyjából egy hónapja kapta az éves oltásait, illetve bravecto tablettát, allergiáról nem tudunk nála. A sebről csatolok egy képet és szeretném megkérdezni, hogy ön szerint mi ez pontosan, mi lehet az oka és mit kéne tenni vele?
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Edina! Puliknak toklász befúródás szokott hasonló gennyes sipolyt , bőrelhalással okozni. Ha ez okozta akkor már kinyilt és a váladék valószinüleg elkezdett távozni, ezután ha kitisztul begyógyul. De lehetett egy nagy mértékű zúzódás is ami alatt a bőr elhalt és most kezd gyógyulni az elhalt rész ellökődése után. Cytovet kapszulából készítet oldattal tudja öblíteni, a közti időben pedig Imunovet cseppel ecsetelje a gyorsabb és szövődmény mentes gyógyulás elősegítésére. Üdv Dr.molnar

  3. Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
    Azzal a problémával fordulok önhöz, hogy a 7 éves ivartalanított nőstény cicámnak lett a fenekénél bal oldalon egy hosszanti piros seb. Sokat mosdik ott, vakarózni is szokott, légúti allergiája van évek óta, ami időnként jobban előjön, néha kevésbé. A hasa nagy részén leragta a szőrt, aztán elvittem dokihoz és kapott szurit és nagyjából visszanőtt a szőr, de az utóbbi pár hétben újra elölről kezdődött. Sebes sehol nem szokott lenni, csak most a fenekénél. Teljesen benti cica, a testvére soha nem kapja el ezeket a tüneteket, neki semmi baja. Pedig együtt vannak mindig. Egyébként jó az étvágya, játszik, a bundája szép fényes. Csakez a seb aggaszt. Betadine-nal kenem naponta 1-2 alkalommal. Ön szerint nagy lehet a baj? Várjak még, vagy vigyem orvoshoz?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Nagy Nóra

  4. Tisztelt Doktor Úr!

    Semmiféle oltást nem kapott, és kullancs elleni megelőző kezelést sem. Lakásban tartott kutyus, így nem érintkezhetett mérgező szerekkel, viszont gyógyszert azt szedett előtte.

    Calmatonint, Dyna-Lode-t és Propalint szedett napi jelleggel időskori dolgaira, de teljesen fiatalosak voltak a mindennapjai a rohamig.

    Jelenleg ugyanolyan instabil, nem eszik, nyáladzik, sírdogál.
    Küldök róla egy friss videót:

    Ezer köszönet és hála!

  5. Kedves doktor úr, kérdésem a következő lenne, 11 éves szuka rottweilernel csontdaganat lett diagnosztizalva, bal melso láb, amputaciot ajánlott az orvos, váll alatt már van egy törés is, segíthet az energyvet, tehát most reklámot felreteve, nekem ő egy csaladtag…

  6. Jó napot Doktor úr! Van egy 9 hetes szuka chivavám 8 hetes oltás után azt mondta a dr nő lágyék sérve van. Érdeklődnék hogy ezt azonnal műteni kell vagy várjunk még nagyobb lessz. Köszönöm!

    • Kedves Dóra! Várjanak vele még, mert ha a sérv kis fokú még ki is nőheti a növekedéssel( bár ennek az esély igen kicsi). Bár erről sebészekkel kellene tárgyalni, nekik nagyobb tapasztalatuk van ebben. Üdv Dr.Molnar

  7. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 13 éves, ivartalanított nőstény cicám. Tegnap óta furcsán viselkedik, a kertben járkálva több helyen kapar, sokáig ül fölötte, próbál pisilni, de csak pár cseppet, vagy egyáltalán semmit nem ürít. Egész életében kinti cica volt, nem történt semmilyen változás a környezetében. Ettől függetlenül a kedve és az étvágya is jó, játszik, futkározik, látszólag semmi baja nincs. Azt szeretném kérdezni, hogy mi állhat a viselkedése hátterében? Esetleg van-e olyan készítmény, amit ilyen esetben ajánl?
    Válaszát előre is nagyon köszönöm!
    További szép napot kívánok!
    Üdvözlettel:
    Abonyi-Tóth Adrienn

  8. Üdvözlöm, rendelés előtt szeretnék gyors segítséget kérni. Másfél éves 2 kg-os Biewer Yorki ivaros kan kutyusom jelenleg a Stomach&Bowel és a probiotikum&enzim kapszulákat szedi. 3 hét után 1 hét szünet volt és most megy a második 3 hetes kúra második hete. Szeretném megrendelni az Annovet és a Virovet cseppeket, adhatóak e ezek mind egyszerre? Annovet a paraziták elleni védelem miatt havonta 7 napig menne, mellette a Virovet immunerősítőként és baktériumok, vírusok, gombák elleni védelem miatt 3 hétig. Válasza fontos és sürgős. Köszönöm

    • Kedves Doktor Úr!
      A 18 éves kutyus miatt írok újra (2023.06.12. 12:07) és kérdésére a válasz, hogy nem kapott semmi ilyen kullancs elleni oltást, se más egyebet a közelmúltban.
      Az állapota viszont azóta sem javult. Infúziókkal, szteroiddal kezelik továbbra is, de semmi.
      Bármilyen ötletet szívesen fogadnánk.
      Köszönettel: Máté

      • Kedves Máté! Sajnos nem tudom beazonosítani az előző kérdését, kérem egybe írja ide be az eddigi levelezést, hogy tudjak válaszolni. Kálvin Péterné, Mariann, Molnár Tímea, Mohács Máté néven is vannak előzmények és nem tudom beazonosítani. Üdv Dr.molnar

        • Kedves Doktor Úr!
          18 éves kutyus és úgy két hónapja kapott egy ilyen roham szerűséget, balra húzott, fordult a feje, és balra forgolódott, mintha húzták volna hátrafelé, nem tudott megállni. Aztán kapott infúziót (Mannisol, B-vitamin, Controloc, Aminoven, Cerenia, Duphalyte, Glucosum) és kijött belőle, de teljesen instabil lett, szétesik a mozgása, viszont vannak egész jó napjai is, mikor semmi nem látszik rajta, ügyesen sétál és stabilan áll, hajol le a táljához.
          Csináltak CT-t és nem találtak semmit, nem is sztrók, nem is vesztibuláris szindróma, se agydaganat, mindent kizártak. Szervei, vérképe teljesen rendben. Aztán rá két hétre volt még két kisebb ilyen rohama, ami magától elmúlt, csak ugye idő kellett hogy visszaerősödjön. Teljesen tiszta a tudata roham közben, simán elfogadná a nasit is, magánál van. Szteroid kúrára fogták április végén a harmadik roham után, Prednisolon-t kap, amivel teljesen jól volt több mint egy hónapig. Épp a leszoktató fázisnál jártunk, amikor már csak 2 naponta kapott negyed szemet mikor úgy egy hete volt egy enyhébb rohama, amiből 20-25 perc után kijött, az orvos javaslatára pedig emeltük napi fél szemre a szteroidot amit azóta is így szed.
          És most csütörtökig jól is volt. Aznap reggel hányt, ment a hasa és rohama is volt. A rendelőben kapott infúziót, ami csillapította a gyomorpanaszait, viszont a rohamra a Presnisolon-t javasolták, hogy itthon majd kapja meg. Ez megtörtént. Péntek estig jól is volt, de akkor újabb rohama lett.
          Az utolsó rohamnál a 2 hátsó lába görcsbe álltak kinyújtva és se nem ráállni, sem pedig behajlítani nem tudta őket és nem tudta a vizeletét sem tartani. Diazepam desitin 5 mg végbéloldatot kapott, mert nem akart 1,5 óra után sem a görcsrohama elmúlni. De még a roham közben is tudott volna nasit enni, ami azért elég furcsa. A roham végül elmúlt, de a hátsó lábai azóta sem működnek rendesen, nem tudják megtartani összecsuklik/elfekszik/instabil. Pár lépést tud csak tenni aztán elfekszik és az evéstől-ivástól kifárad. A rohamok után általában mindig nagyon aluszékony és gyenge, sokat alszik szinte egész nap, a vizeletét ilyenkor nehezebben tudja tartani, étvágytalan, ez 1-2 napig szokott tartani, aztán fokozatos magához kezd térni, éberebb lesz, ha érzi az ingert felkel és kimegy pisilni és az étvágya is visszatér. Csak egy újabb rohamnál kezdődik minden előről és senkinek nincs semmi ötlete.

          Erre pedig kaptuk a választ, hogy nem e kapott e valamilyen kullancs elleni oltást, a válaszunk pedig, hogy semmi ilyet nem kapott!
          Jelenleg továbbra is infúzióval, szteroiddal kezelik, de nem reagál semmire.
          Nem bír megállni, szétcsúsznak a lábai és nyugtalan.
          Bármilyen ötletet, segítséget, tippet szívesen fogadnánk Doktor Úrtól!
          Tisztelettel és köszönettel: Máté

          • Kedves Máté! A CT-vel kizárt kórképek és toxikus hatás szokott ilyen tüneteket okozni. Keresem a toxikus hatást, azért kérdeztem. De nem kullancs elleni oltást akartam kérdezni. Hanem oltást vagy kullancs elleni prevenciós kezelést( nyakörv, cseppentő, tabletta?) Vagy bármely más gyógyszert? Ha ezeket nem kapta akkor más forrásból kaphatott rá toxikusan ható anyagot, ami idegrendszei tüneteket okozhat. Tud küldeni itt egy youtubevideós linket a kutyus mostani állapotáról? üdv dr. molnar

  9. Kedves Doktor Úr!
    Tegnap megpermeteztük a nyírt füves gyümölcsfa ültetvényes nagy kertet, Mospilan rovarölő, és Score250Ec gombaölő permet keverékkel. A 19 kg-os bordier coli kutyánk a vacsoráját már nem ette meg. Következő nap kínáltuk főtt marhahússal amit szintén elutasított. Hányást, hasmenést nem tapasztaltunk. A kutya kissé levert, de nem eszik. Kérem tanácsát. Előre is köszönöm. Üdv: Németh Rozália

  10. Kedves Doktor Úr!
    4 éves törpetacskónk megelőzés céljából kapja jelenleg a Supreme Immunity BONE STRENGTH & JOINT PROTECTION vitaminját. Szeretnék érdeklődni, hogy a vitamin elfogytával folytathatjuk-e a szedését, vagy szükséges szünetet tartani (illetve felmerült, hogy kipróbáljuk a SKELEVET-et is).
    Illetve hasnyálmirigy-diéta és bűzmirigy ürítési problémák miatt szeretnék elkezdeni a Supreme Immunity Stomach & Bowel vitaminját is, de egyelőre bizonytalanok vagyunk, nem-e kontraindikált kétféle vitamint is adni neki.

    Előre is köszönöm a válaszát!

  11. Tisztelt Doktor Úr!
    9 éves szuka, staffordshire kutyusomnak az ivartalanítása óta ( 4 éve) vizeletcsepegése van. Próbálkoztunk hormonális készítményekkel , de nem oldotta meg teljesen a problémat plusz úgy tudom,hogy hosszútávon káros is az egészségére, ezért kerestem természetesebb megoldást és találtam az önök termékeire. A kérdésem az lenne ,hogy a vizeletcsepegés csomagban van egy kingvet nevű csepp, aminek a leírásában olvastam,hogy természetes tesztoszteron pótló. Azt is adjam a többi termékkel a szuka kutyusomnak, vagy azt csak hím ivarú kutyáknak ajánlott, és csak a csomagban lévő többi terméket adagoljam?
    Köszönöm válaszát!
    Zita

    • Kedves Zita! Igen azt is adja kombinációban a kutyának. A szukák is termelnek tesztoszteront csak kisebb mennyiségben mint a kanok, nekik is szükségük van erre a hormonra is és arra, hogy megfelelő arányban legyenek jelen a szervezetben. Ezt segíti a csomag részben. Így vannak vele kedvező tapasztalataim. Üdv Dr.Molnar

  12. Kedves doktorúr!

    A 1,5 éves kutyánk hasán és combján ilyen csípéseket vettünk észre. Sajnos minden nap lesz rajta egy vagy kettő új. Nem tudjuk honnan szerzi ezeket a csípéseket, és mit kell ellenük tenni. A kutyaágyat kimostuk, hogy hátha abban van valami ami megcsípi. Sokat járunk kutyafuttatókra, így valami rovar is lehet. Köszönöm, ha segít!

  13. Tisztelt Doktor Úr!

    Május 15-én bélelzáródással operálták 3 és fél éves labrador kutyánkat. A belső varratok szivárgása miatt 17-én reoperációra került sor. Az érintett bélszakaszt kivágták, antibiotikumos kezelést kapott.
    A varratszedéssel nagyjából egyidőben a hátán nagy, varras seb jelent meg. Az orvos szerint az alkoholos ágy okozta a komplikációt. A sebet múlt héten fel kellett vágni. Betadinenal és Pana Veyxal kenőccsel kezeljük, a másodlagos seb lassan, de szépen gyógyul. A mai napig intestinal tápot kap.
    Tegnap azonban a nagy seb alatt felfedeztünk még egy kisebb sebet, és a nagy seb mellett egy picit, ami le is esett, alatta a seb gyógyult, a bőr ép. Viszont a kutyus hátán a két sebet összekötő szakaszon szinte teljesen kezd kihullani a szőr. Szükség lehet vérképre? Lehetséges, hogy az operáció és a bélszivárgás miatt valamilyen belső probléma okozza a tüneteket? Mi a teendő? Hogyan állítható meg/fordítható vissza a folyamat? Segítséget előre is köszönöm.

  14. Tisztelt Doktor Úr,

    Kettő kan törpe uszkár, NEM ivartalanított boldog kutya tulajdonosai vagyunk.
    Az idősebb három és fel éves, 8,3 kg, a fiatalabb egy éves és 5 kg.
    Hosszú ideje nyers hússal etetjük kedvenceinket ami többnyire, bárány, marha illetve csirkehús és persze belsőségek.
    Sajnos nálunk a zöldség, illetve gyümölcs fogyasztás nehézkes, mert bármit próbálunk adni nekik, marad is minden érintetlenül a tányérban.
    Ezért szoktattuk rá őket reggeli gyanánt a száraz tápra.
    Eltekintve attól, hogy nem is minden reggel van rá igényük, azt gondolom, hogy ez nem pótolja növényi szükségleteiket, illetve az utóbbi hetekben a nyers hús is marad érintetlenül.
    Ebből az következik, hogy már minden mással próbálkozunk (főtt hús, konzerv ), de sajnos semmiből nem lesz rendszer. Marad a napközbeni juti falat és rágócsont.
    Nem tudjuk mivel és hogyan próbálkozhatnánk a továbbiakban és hogyan orvosolhatnánk ezt a dolgot? Ezzel meg is volt az első kérdésünk.

    Továbbá általános probléma a fiatalabb kutyával:
    *sokszor, túlzott vakarózás
    *bűzös lehelet
    *rendszeres fűcsócsálás
    *borzalmasan félős lény (legyen az másik kutya, valami zaj vagy akár a lakásban képes egy légy elől az ágy alá elbújni)

    A nagyobbik kutyinal általános probléma:
    *sokszor vissza térő hasmenés
    *illetve étvágytalanság ( ha ez annak mondható)

    A felsorolt problémákkal voltunk már velük állatorvosnál, de se a problémák miértjére nem kaptunk választ, se változás sem következett be.

    Önről nagyon sok jót es pozitív véleményt hallottunk, és talán számunkra is van valami tippje!

    Cookie es Simba garantáltan hálásak lennének érte 🙂
    Na es persze mi is!

  15. Tesztelt Doktor Úr!
    Egy hete találtunk a falu mellett egy 8 hetes körüli labrador jellegű, kan kutyust. Úgy döntöttünk, hogy befogadjuk. Másnap elvittük állatorvoshoz. Az orvos megállapította, hogy a füle rühes, illetve a nyakán lévő két dudor, illetve az orrán lévő sebek arra utalnak, hogy verekedett egy másik kutyussal. Kapott antibiotikumot, illetve a fülébe Ciloxan fülcseppet kell csepegtetnünk reggel és este. Másnap a nyakán az egyik pukli mellett egy seb keletkezett. Véres váladék folyt belőle. Visszavittük az orvoshoz. Leszívatta a csomókat. Azt mondta, hogy valószínű nem vettük észre a sebet. Kapott ismét antibiotikumot. Aztán jobban lett, gyógyul a szája, a füle. Ma este viszont a füle mögött is keletkezett egy seb, amiből váladék folyik. Holnap ismét felhívom az orvosunkat, hogy beszámoljak neki a fejleményekről. Biztos vagyok benne hogy a füle mögötti seb eddig nem volt ott. Ugyanolyan gennyes vér váladékozik belőle, mint a nyakából korábban. Viszont emellett nem érzek neki puklit. Gondoltam kikérném az Ön véleményét is. Mitől lehet ez? Köszönöm, ha válaszol!

  16. Üdvözlöm Doktorúr.
    Sajnálatos módon csak 2 nap múlva leszek otthon, akkor tudom elvinni a kutyám állatorvoshoz, nagymamám vett észre a szájánál egy piros duzzanatot, mi lehet ez?
    Csatoltam a video linkjét, mindenképpen elmegyünk 2 nap múlva csak addig is szeretnék megnyugodni hogy nem-e valami komoly betegség. Képet is csatoltam

    https://youtu.be/og27EtbX5ZY videó

    • Kedves Bence! Jó esetben egy száj nyálkahártya sérülést/ darázscsípést követő gyulladásos tályog külső megjelenése- erre utalhat a dudor közepén lévő kisebb csomó- ez úgy fog kiderülni, hogy néhány napon belül a közepe beolvad és a kis csomónál feltör a tartalma, mely újabb pűr napon belül a csomó lelohadását fogja eredményezni. Ha ez nem így történik, hanem marad így vagy tovább nő és kemény marad akkor lehet tumoros elváltozás is. Mindkettő esetben tudok javasolni szereket. Üdv Dr.Molnar

  17. Tisztelt Doktor Úr!
    2 éves kandúr cicámat 05.24-én műtötték, mert jobb felkarcsontját lövés érte, és szilánkosra tört. A csont alsó harmada károsodott, egy fémet raktak be neki. Nyújtózásnál látszik egy picit, hogy nem tudja kinyújtani a lábát teljesen, pár fokkal elmarad az egyenestől. Múlt héten lekerült róla a kötés, kiszedték a varratokat, a seb szépen gyógyul, viszont nem nagyon használja még ezt a lábát, ami kezd is az izmokon látszani. Csak nyújtózkodásnál teszi le a földre, járásnál és ülésnél tartja, nem nehezedik rá. Az lenne a kérdésem, mit tudok tenni, hogy segítsem azt, hogy újra használja a sérült lábát is? Egyelőre masszírogatom és kicsit próbálom mozgatni neki, ha fekszik.
    A másik, ami az utóbbi 2 napban nagyon feltűnő, mióta lekerült a gallér, hogy túl sokat mosakszik. Az egyik hónaljban és az egyik comb belsején, illetve a derék részen már sebesre nyalta magát. Próbáltam utána nézni miért csinálhatja. Kinti cica, most viszont nem engedhetjük ki.. lehet hogy emiatt van, mert nem érzi jól magát bent? Ha igen, mit tehetek?
    Válaszát előre köszönöm!

  18. Kedves Doktor Úr!
    A 13éves staffi kislányomnak rendeltem a gerinccsomag 2.-t.(még nem álltunk neki a használatának)
    Kb 9éve kereszttartószalag szakadással műtötték.A mozgása azóta sem volt tökéletes viszont az utobbi időben sajnos nagyon sokat romlott.(kb.1 honap) Nem akar sétálni,inkább csak fekszik.Ha sétál is a műtött lába nagyon sokszor maga alá fordul,ráül-rá esik.Elég bizonytalanul és oldalasan megy.Ehhez tarsult egy hasmenéses időszak is,amit ugy néz ki,hogy a Klion nevű gyogyszer talán helyre hozott.Csinàltattunk vérvételt és az orvosunk azt mondta nagyon jó a vérképe.A műtött lábán az egyik ujj izületét fájlalja.Nem tudom van e köze az ingatag járáshoz vagy esetleg izületi gyulladás lehet e.Kapott egy hétig Tramadolt,2*felet 3napig és 2* 1/4et 4napig de mivel nagyon kàba volt tőle ezért a Meloxidyl nevű fájdalom csillapítóra vàltott az orvosunk.Ezt még nem kezdtem el adni neki(őszinte leszek picit fenntartásaim vannak a gyogyszerrel kapcsolatban).A kérdésem az lenne,hogy Ön szerint ezt a fájdalomcsillapítot adhatom a csomaggal együtt? Előre is Nagyon köszönöm válaszát! Kitti

  19. Tisztelt Doktor Úr! Ismét a 13 éves kutyánk miatt keresem, és kérem a tanácsát. Június 5-én és 6-án írtam Doktor úrnak, választ is kaptam. Ma a kutyánk ismét hányt, többször, gyenge nagyon, csak feküdt eddig, azonban 1 órával ezelőtt valamilyen rohama volt, eddig még ilyet soha nem tapasztaltunk. Rángatóztak a lábai, feje, nyelve kilógott, folyt kicsit a nyála, ez néhány percig eltartott. felhívtunk állatorvost, azt mondták, agydaganat lehet, és a kora miatt más tanácsot nem is kaptunk. Másik orvos tanácsa szerint Budapestre CT vizsgálatra kellene elvinnünk. Ezt nem biztos, hogy meg tudjuk oldani, a kutyus soha nem utazott, fél az autótól stb. Nem tudjuk mit tegyünk! Tisztelettel várom a tanácsát! U. Zoltán

    • Kedves Zoltán! Most válaszoltam korábbi kérdésére. Akkor még nem láttam a rohamról szóló kérdését. Sajnos még ezek a tünetek is beleférnek a lyukas bél szindroma tüneteibe. Ez nem is lenne akkora baj ha valóban ez lenne, mivel azt helyre lehet részben hozni, még idősebb korú kutyánál is. Ha elsődleges agyi folyamat lenne azt nem nagyon. Ha ismétlődne a roham akkor Etovet-Korovet- relax balance is menjena már alkalmazott csomag mellett, amit az előző válaszomban is említettem. Ne kapkodjanak egyenlőre várjanak egy pár napot, hogy legyen ideje a szervezetnek regenerálódni. Üdv Dr.Molnar

  20. Jó napot Doktor.
    Van egy több mint másfél éves ivartalan kandúr házi cicám. Fél éves korában lett ivartalnítva, csak benti tartással. Száraz táp van napközben kirakva és konzervet kap napi egyszer 100gr-ot. Tegnap este kihányta a vacsorára kapott konzervet (nem váltottunk konzervet ). Utána vettük észre hogy kb 3-4 percenként ahol épp van megáll és pisil 2cm x 2 cm tocsát. Este lezártuk a többi állattól, mert van rajta kívül még egy benti cicánk, és kettő benti yorki. Éjszaka aludt, de amióta ébren van az elzárt helyen egyre több tocsa van megint. De rendes pisi vagy széklet nincs azóta. Enni nem evett, a vízből sem nagyon hiányzik. Lassabb a mozgása, de bújos nyugodt most is.

  21. Tisztelt Állatorvos!

    Kiskutyám (7 kg-os yorki fiú) naponta kap C11 nevű vitamint az ízületeire, illetve közeleg egy nagyobb összejövetel, erre próbaképp Beapher nyugtató Spot On-t alkalmazok (most tesztelés alatt van, hogy hat-e, mert a kutyus rettentően ugatós, izgatott, ha sokan vannak körülötte). Emellé a kettő mellé adhatom neki a Relax & Balance táplálékkiegészítőt? Válaszát előre is köszönöm!

  22. Tisztelt Doktor Úr! A kutyusom tegnap elkezdett vakarózni, elég csúnya az adott terület! Jelzem 2 nappal ezelőtt ( más ok miatt vittem el dokihoz) vért vettek tőle és kiderült, hogy szív féreg lárvákat láttak a vérében. Hétfőn kezdődik a kezelése! Van összefüggés ezzel a dologgal a vakarózása? Mit javasol?

  23. Tisztelt Doktor úr!

    Van egy két éves befogadott cirmos cicám, pár napja 3. szemhéj előreesést látok nála. Szeretném tudni, ez mennyire
    súlyos dolog, kezelésre szorul-e vagy magától rendeződik majd. Időnként visszahúzódik, máskor jobban látszik. Különben jól van,
    szépen eszik, mosakszik, bújik, elmászkál, bandázik, tehát amúgy semmi baja. Kérem, segítsen!
    Köszönettel: Mariann

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    Shih-tzu 10 éves kiskutyám légcsőszűkülettől szenved valamint szivbillentyű elégtelensége és szív nagyobbodása van. Ez utóbbira minden reggel Cardalis 0,5 tablettát szed. Volt szivultrahang és röntgen vizsgálat ahol azt mondták nem szív eredetű a köhögés. A legcsőszűkület miatt köhög már sokszor szinte sípoló hangon. Jelenleg amiket szed Diaphilin(2*0,5) állandóan; Kingvet(2*2csepp) Korovet(2*2csepp) Fytovet (2*4csepp)Relax Balance(2*0,5) Respiratory Balance(2*0,5) Cartilage Spine Builder(2*0,5) ezeket 3hetig utána 1het szünet, CBD olaj(2*4csepp) állandóan és több mint fél éve megy ez a kezelés. Mindezek mellett nagyon köhög. Olvastam mozgásszervi csomagról nem tudom már mi segíthet. Kérem segítsen!!! ?

    • Kedves Diána! A légcsőszükületet a Mozgásszervi csoag II-vel szoktam kezelni. A javuláshoz tartós alkalmazás szokott kelleni. A szívelégtelenségre a jelenleg alkalmazott készítményei mellett még a Krill Omega D3-at javasolnám, de az a Mozgásszervi csomagnak is része. Üdv dr.molnar

          • Nem tudom már mit csináljak. A kezelő orvos a felsorolt termékeket „erölteti”. Viszont igy hogy nagyon köhög nem tudom már hogy csináljam. A meglévő 6 termék mellé adjam neki ezt a masik 6ot a mozgásszervi csomagból? Feltételezem hogy azt úgy nem lehet mert sok. De akkor hogy adjam neki a szívére is azt a sokat illetve a köhögésre is a többi sokat? Elnézést kérek, már több mint egy éve minden betegség elérte és orvostól orvosig jártunk és már ott tartok hogy össze vagyok zavarodva. ? Annyira szeretnék neki segíteni de bármit próbálunk nem jó. Szteroidon mindenen túl vagyunk már. Vagy el kellene fogadnom hogy nem tudok rajta segíteni?!

          • Kedves Diána! Nem kell elfogadnia , hogy nem tud segíteni. A légcső kollapszus ha nem javul akkor mindig köhögni fog ezért a mozgásszervi csomagot adja, a mellé pedg már csak a Korovet a szívre és a kolléga által a szívére adott szintetikus szerek szükségesek, más nem. Amennyiben javul a köögés akkor a szintetikus szereket lehet majd csökkanteni fokozatzosan addig a dózisig , amíg a tünetmentesség fenn áll. ÜdvDr.Molnar

  25. Tisztelt Doktor Úr! Néhány nappal ezelőtt érdeklődtem, hogy macska esetében műtéti altatás előtt mennyi ideig kell koplaltatni a cicát, hogy az altatószer miatt nehogy baj történjen. Azt javasolta, hogy 18 óra után ne kapjon enni. Így tettem, 18 órakor megetettem, utána nem kapott már semmit, elzártam a száraz tápot, kiöntöttem a vizet. Semmiféle ételhez, italhoz nem juthatott hozzá, a lakásba volt bezárva. Másnap reggel 9:15-kor hagytam a cicát a rendelőben, láttam, hogy injekciót kapott. Kb. egy órával később mentem érte, jeleztem a rendelőben, hogy megérkeztem. Kb. 15 perccel később hívtak be és az orvos azonnal nekem támadt, hogy mikor kapott a macska enni, merthogy az altatószertől elkezdett hányni, félrenyelt, a tüdejébe került az étel és a cica 45 perccel később megfulladt. Egyszerűen nem értem ezt az egész történetet, kétségbe vagyok esve, össze vagyok zavarodva, hogyan maradhatott étel a cica gyomrában hiszen közel 14 óra telt el az evés és az altatás között! Létezik ilyen? Mi történhetett? Nem tudok megnyugodni.

    • Kedves Bea! Kizárt dolog hogy maradt a gyomrában valami, vagy talán a műtétre beszállításig vagy a rendelőben fogyasztott még ételt. Kért kórboncolást? Azzal lehet megálapítani, hogy valójában mi történhetet. Ezt írja a műtéteket nagy számban végző kollégám a honlapján: „Az előjegyzett (nem sürgősségi) műtéteket mindig éhgyomorra végezzük. Ez azt jelenti, hogy kutya-macska esetében 12 órával a műtét előtt nem ehet az állat, csak folyadékot fogyaszthat. A műtét előtti 1-2 órában már a nagyobb mennyiségű folyadék fogyasztása is kerülendő. Azért van szükség erre az óvintézkedésre, mert az altatószerek hánytathatnak, és egy bódult állat esetén ez félrenyeléses tüdőgyulladás kialakulásának veszélyével jár.” Vígasztalódást kívánok! Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm válaszát. Nem kértem boncolást, eszembe sem jutott, szinte sokkot kaptam. Hazavittem és eltemettem a cicámat. Amíg a cica velem volt, sem ételhez, sem vízhez nem juthatott hozzá, ez teljesen kizárt. A rendelőben sem hinném, hogy ételt kapott. A válasza megerősítette azt a gondolatomat, hogy valamit elszúrtak a rendelőben, talán nem megfelelő gyógyszert, altatószert adták be a cicának vagy nem megfelelő adagolásban. Köszönöm az együttérzését.

          • Tisztelt Doktor Úr!
            18 éves kistermetű kutyusunk és úgy két hónapja kapott egy ilyen roham szerűséget, balra húzott, fordult a feje, és balra forgolódott, mintha húzták volna hátrafelé, nem tudott megállni. Aztán kapott infúziót (Mannisol, B-vitamin, Controloc, Aminoven, Cerenia, Duphalyte, Glucosum) és kijött belőle, de teljesen instabil lett, szétesik a mozgása, viszont vannak egész jó napjai is, mikor semmi nem látszik rajta, ügyesen sétál és stabilan áll, hajol le a táljához.
            Csináltak CT-t és nem találtak semmit, nem is sztrók, nem is vesztibuláris szindróma, se agydaganat, mindent kizártak. Szervei, vérképe teljesen rendben. Aztán rá két hétre volt még két kisebb ilyen rohama, ami magától elmúlt, csak ugye idő kellett hogy visszaerősödjön. Teljesen tiszta a tudata roham közben, simán elfogadná a nasit is, magánál van. Szteroid kúrára fogták április végén a harmadik roham után, Prednisolon-t kap, amivel teljesen jól volt több mint egy hónapig. Épp a leszoktató fázisnál jártunk, amikor már csak 2 naponta kapott negyed szemet mikor úgy egy hete volt egy enyhébb rohama, amiből 20-25 perc után kijött, az orvos javaslatára pedig emeltük napi fél szemre a szteroidot amit azóta is így szed.
            És most csütörtökig jól is volt. Aznap reggel hányt, ment a hasa és rohama is volt. A rendelőben kapott infúziót, ami csillapította a gyomorpanaszait, viszont a rohamra a Presnisolon-t javasolták, hogy itthon majd kapja meg. Ez megtörtént. Péntek estig jól is volt, de akkor újabb rohama lett.
            Az utolsó rohamnál a 2 hátsó lába görcsbe álltak kinyújtva és se nem ráállni, sem pedig behajlítani nem tudta őket és nem tudta a vizeletét sem tartani. Diazepam desitin 5 mg végbéloldatot kapott, mert nem akart 1,5 óra után sem a görcsrohama elmúlni. De még a roham közben is tudott volna nasit enni, ami azért elég furcsa. A roham végül elmúlt, de a hátsó lábai azóta sem működnek rendesen, nem tudják megtartani összecsuklik/elfekszik/instabil. Pár lépést tud csak tenni aztán elfekszik és az evéstől-ivástól kifárad. A rohamok után általában mindig nagyon aluszékony és gyenge, sokat alszik szinte egész nap, a vizeletét ilyenkor nehezebben tudja tartani, étvágytalan, ez 1-2 napig szokott tartani, aztán fokozatos magához kezd térni, éberebb lesz, ha érzi az ingert felkel és kimegy pisilni és az étvágya is visszatér. Csak egy újabb rohamnál kezdődik minden előről és senkinek nincs semmi ötlete, nagyon elvagyunk keseredve. Bármilyen tanácsot szívesen fogadnánk! Köszönjük válaszát!

          • Kedves Máté! Nem kapott a kutya valamilyen szitetikus kullancs elleni megelőző anyagot vagy védőolást? Üdv Dr.molnar

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    Múlt héten megbeszéltük a 8 hetes Boston terrier kapcsolatos dolgokat(etetés,vitaminok),nyers hússal etetem a megbeszéltek szerint,eddig minden rendben, de van ami nagyon aggaszt,mégpedig ,hogy már 2 hetes kora óta mennyi féreghajtót kapott,(2 hetesen dogverm plus, 4hetesen aniprantel, 6 hetesen ferdocat, 8hetesen ferdocat).A kérdésem az, hogy nem kellene valami méregtelenítést végezni a kis beleiben,vérében?
    Tegnap még egy kis fejbillegést is észrevettem ,de nem tartott sokáig.Aggódom,hogy ez a későbbiekben rosszra fordulhat!
    Válaszát előre is köszönöm!
    Kata

      • Kedves Doktor úr!

        Kedvetlen a cica szinte egész nap csak gubbaszt!
        Enni eszik,az ivás kevésbé megy neki,de igyekszünk víz és nedves táp formájában folyadékot juttatni a szervezetébe!
        Az alomban alszik 1-2 napja,melyre korábban nem volt példa!
        Két napja voltunk orvosnál vele! Kapott antibiotikumot és láz csillapítót (40 fokos lázra),vert vettek tőle,ennek az eredményét küldtem el!
        Másnap kapott infúziót es ismétlő antibiotikumot,de láza nem volt már!
        A helyzet nem változott,továbbra is kedvetlen!
        Segítséget előre is köszönöm!
        Üdvözlettel,
        Antal Renata

        • Kedves Renáta! A cica tünetei és laborja is toxikus állapotra utal melyet egy vörösvérsejt szétesés és a májfunkciós értékek emelkedése mutat. Ezt egy gyulladásos állapot követte, melyre a fehérvérsejek és a lyphocyták számának emelkedése jelez. Milyen szintetikus anyagot kaphattt a rosszul lét kezdetét megelőző időszakban, ami kiválthatta ezt a folyamatot. Ezután javvaslok kezelést. Üdv dr.molnar

          • Kedves Doktor Úr!
            Mindenek előtt köszönöm a segítségét és a gyors visszajelzését!
            Úgy két hete gomba levest csináltam és tény, hogy a csiperke gombába bele harapott,de hogy lenyelte e azt nem tudom! Máskor is volt már ilyen! Valahogy a gomba illata vonzza őt!
            Vért kapott a mai napon a rossz eredményei miatt!
            Május 25-én bele harapott egy gyertyába, de hogy darabot nyelt e le azt nem tudjuk sajnos!
            Válaszát előre is nagyon köszönöm!
            Üdvözlettel,
            Renáta

          • Kedves Renáta! A csiperke gomba fogyasztása nem okoz vérkép és vérkémia változást. A visz sem. Valami más toxikus anyag okozhatta ezt. Szintetikus kullancs írtót nem kapott, oltva nem volt mostanában? ÜdvDr.molnar

          • Kedves Doktor Úr!
            A cica márciusban kapta meg a kötelező oltását!
            A matrican a következő szerepel
            : Nobivac Tricat Trio
            Kapott féreghajtót is:
            Dehinel
            Korábbi matricáin ez áll:
            Veszel cat és feligen CRP

          • Nem kizárt, hogy az oltásra volt reakciója, ami az immunrendszert megzavarta.

  27. Kedves Doktor úr!
    Van egy 6,5 éves házi cicám,akit vese problémák miatt rendszeren viszünk kontrol vérvételre amit nagyon nehezen visel,agresszív így csak altatásban lehet tőle levenni a vért.Azóta a karomvágást sem viseli el,amiért szintén el kell vinnem az orvoshoz.Az lenne a kérdésem az ETOVET csepp az ő esetében is segítene,ha igen akkor hogy kellene alkalmazni?Nem tesz neki sem jót a sok altatás de azt sem szeretném ha valaki megsérülne a rendelőben.A cica csak az orvosnál félelmében agresszív,itthon velünk nagyon kedves!Válaszát előre is nagyon köszönöm!

    • Kedves Edit! Ha igy van akkor ne vigyék orvoshoz. A Relax & Balance és Etovet kombináció általános nyugrtató hatású, de iolyan állatnál főleg aki amúgy is ingerlékeny, de az Ön cicája csak az orvosnál ilyen… Azért próbálja meg. Relax & Banance 2x 1/4 caps/ nap. Etovet 3x 1 csepp. Egy hétig adva fejtik ki a legjobban a hatásukat. Nem szintetikus nyugtatók. Üdv Dr. Molnar

  28. Tisztelt Doktor Úr!

    15éves,ivartalaított,szuka kutyánknál idén húsvétkor állapítottak meg kezdődő porckorongsérvet.Először szteroidot kapott(Medrol 32mg)amitől az állapota javulni látszott,majd miután vérvételkor a máj eredmények nagyon rosszak lettek,leállították a szedését.Most gyulladáscsökkentőt kap,( Rimadyl)de az állapota sokkal rosszabb lett. Egy ideje inkontinenciás ,(jóval a porckorong betegség előtt)amit már nem kezelnek,mert hatástalan volt a gyógyszerezése.Az étvágya már jóideje nagyon rossz,gyakorlatilag kézből etetjük.
    Segítségét szeretnénk kérni,hátha az ő állapotára is hatással lehet valamelyik készítményük.
    Nagyon köszönöm,hogy időt szán ránk!
    Üdvözlettel
    Nagy Annamária

  29. Tisztelt Doktor úr!
    Kutyámnál veseelégtelenséget diagnosztizáltak vérkép alapján. Csoki egy április végén 15. évét betöltött, fél éves korában (2008) ivartalanított szuka anyai ágról pumi keverék kutya, jelenleg 12 kg a súlya (1 kg-ot fogyott eddig az első rosszullétektől a diagnosztizálásig). Május 29. környékén kezdődtek a tünetek, eleinte csak bágyadtsággal, kedvetlenséggel, illetve nem akart enni, vagy csak minden másnao ette meg az ételét, akkor is válogatott. Majd 1-2 nap múlva elkezdett hányni, eleinte egyszer, majd már napi 2x is (hajnalban és nap közben, étkezéstől függetlenül). Mindig csak savat hányt, az ételt sosem hányta vissza. Mivel jelentősen nem nézett ki rosszul, így eleinte csak savkötőt kapott, amik csökkentették is valamelyest a hányást, kb. 2 naponta 1-2x viszont így is előjött még. Júni. 7-re lett meg a vérkép eredménye: ALP 21, BUN 63,5, CRE 607, illetve a fehérvérsejteknél vannak szintén, de csak enyhe eltérések a normálistól.
    Jelenleg 4 napos infúzió kúrát kap, illetve kapott előtte intravénásan valamilyen gyógyszert az infúzióhoz hasonló célból (megtámogatni a veseműködést), a savkötő készítményeket a mai naptól nem kapja már.

    Szeretnék vele vesekímélő étrendre átállni, de nem tudom, hogyan kezdjek neki, elolvastam a protokollt, de nem tudom egyértelműen, mennyit is kellene adnom neki pontosan és miből?
    Eddig 12 éves kora óta már nyersen etettem, BARF étrend szerint volt egy nagyon jól bevált étrendünk, amit a kutya is szívesen fogyasztott és a súlyát, energiaszintjét is megfelelően tartotta vele: 240 gramm/napi adagból 96 gr csontos hús, 84 gr színhús (10%-as szív), 24 gr belsőség (fele máj, fele lép/vese), 36 gr reszelt zöldség, szezonálisan egy része ennek gyümölcs is. Ezt az adagot napi egyszer, vagy ha nem ette meg az utóbbi 1-2 hétben, akkor 2 részletben elosztva kapta (igyekeztem akkor is tartani az arányokat). Nincs semmilyen allergiája, mindeféle húst gond nélkül evett eddig (főleg csirke, marha és vad volt az alap, illetve heti 1x halnap, de pulyka, nyúl, kacsa, egyéb húsok is kerültek a menübe gyakran, egyszerre max. 3 féle hús/nap).
    Az ajánlás alapján jól értem, hogy az ő napi adagja az első héten 24 gramm kéne, hogy legyen 6 részre elosztva? Ez miből álljon össze? Csak színhúsból? Vagy csontosat hogyan adjak neki? Daráltan? Esetleg tojáshéjporral helyettsítsem? Zöldség vagy risz vagy bármi egyéb mehet-e mellé, vagy valami, ami esetleg kitöltheti a gyomrát, mert ez nagyon kevésnek tűnik számomra mennyiségre. Aztén egy hét múlva lehet próbálkozni az adag emelésével, vagy máshol 1 teljes hónapot is olvastam erre? Illetve az állatorvosunk javasolta, hogy ha maradunk is ennél az étrendnél, főzzem meg a húst minél jobban, illetve daraboljam is fel minél kisebbre/daráltan adjam eleve, plusz ebbe keverjek hozzá foszformegkötés céljából Renal P értendkiegészítőt. Viszont az Önök ajánlása szerint nyersen is adható vesebeteg állatnak is kiegészítő nélkül a nyers hús (vagy valamelyik másik kiegészítő köti meg ez esetben a foszfort, amit a kiegészítő csomagban árulnak)?

    Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!
    Üdvözlettel: Boglárka

    • Kedves Boglárka! Pontosan azt a protokollt kövesse amit megadtam. Minden egyéb csakzavart hoz. Ha már alkalmazta 2.3 héten ár és vannak tapasztalatai akkor írhat, hogy mit érdemes esetleg módosítani. Üdv Dr.Molnar

  30. Tisztelt Állatorvos!
    A tegnapi nap soran a cicam simogatasa kozben erre az elvaltogasra talaltam. Benti, oltott, ivartalanitott, 11 eves cica.
    Szeretném megkerdezni, hogy talalkozott e mar ilyennel, es amennyiben igen kell e tartanunk attól hogy barmifele problemat okoz.valaszat elore is tisztelettel köszönöm szépen!

  31. Üdvözlöm!
    16 hónapos németjuhász-keverék kutyánknak a külső szemzugaiban pigmentálás található. Bár nem gyulladt a szeme de felmerült az Überreiter szindróma gyanúja. Tudom hogy nem lehet megelőzni de lenne valami, amit ebben az esetben saját magam megnyugtatására adhatnék neki? Várom válaszát! Köszönöm!

    • Kedves Nikoletta! Igen az Überreiter szindroma gyanítható. Alkalmazza szájon át a Multivit Mega C, Emésztőenzimek & Probiotikum, Skin support kombinációt. Helyileg pedig a Cytovet-ből készített oldattal üblögesse naoi min. 3 alkalommal. Külső használatra:

      Szemészeti gyulladások, kötőhártya gyulladás, szaruhártyafekély (hígított, oldott formában 100 ml forralt víz/ 1 kapszula tartalma) üdv dr. molnar

  32. T.Doktor úr!
    Van egy 3,5 éves tengerimalacom,ami az UH szerint valószínűleg daganatos. Mintavételre csütörtökön fog sor kerülni.
    Ez fogja eldönteni a kezelés irányát is.
    Szeretném kérni a segítségét abban hogy milyen gyógyhatású készítményekkel tudnék segíteni,valamint Ön javasolja-e a biopsziát ilyen kicsi állatnál.
    Mindent szeretnék elkövetni hogy életben maradjon, bármilyen gyógynövény ill.daganatellenes szer szóba jöhet.
    Előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Gulyás Sándor

    • Kedves Sándor! A biopsziát nem javasolom, mert ha rossz indulatú a folyamat akkor azt áttét képődésre és gyors növekedésre serkentheti. Ha meg jó indulatú akkor metg úgy se csinál bajt. Milyen tünetei vannak az állatnak, amiből következtetni tudnánk a tumor tipusára? Ennek megfelelően a 3 féle daganatos csomagunk közül tudunk választani. Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt Doktor Úr!

    A napokban rendeltem Önöktől Krill Omega D3+K2 full trans gélt. Még nem próbáltam ki, de időközben kolleganőm jelenleg kilenc hetes német juhász kiskuyája Parvo vírusos lett, ami megtámadta a bélrendszert Szerencsére átvészelte , és holnaptól hazahozható az állatkórházból, már eszik és iszik is. Hasmenés még fennáll. Kérdésem, hogy adhatják -e neki a Krill Omegát, vagy esetleg tudna ajánlani valami mást?

    Tisztelettel és köszönettel:
    Csery Viktória

  34. Jónapot, olyan problémám van, van egy szfinx macskam (2eves). Valamelyik nap kiszokott es azota nagyon durvan megy a hasa… probaltam mar tapot valtani. Adtam neki hasmenesre gyogyszert amit a doki irt ki de semmi…. Nyalkas a szeklete. Es amikor ra jon a kakalhatnek nem az alomba megy hanem rohangal ossze vissza a hazba… es igy elhagyva a szekletet…. Tudna valahogy segiteni hogy ez a dolog megszunjon?? Vagy valami tanacsot adni??? Hogy mit csinaljak???

  35. A kutyám sokat vakarózik, van ahol már sebesre kaparta magát.Kb.fél óránként megrázza magát, mint mikor a vizet rázza le.Rágja a mellső lábait.Nyamnyog a szájával.A lehelete nem jó illatú.1 hónapja kezdődött. akkor bolhára gyanakodtam, adott az orvosunk bolhairtó cseppet rá. nem javult a helyzet utána sem, 3 hét múlva újra kapott bolhairtót. meg is fürdettem előtte, teljesen semleges samponnal. a bőre korpás, hámlik több helyen. egybeesik ez a tünet azzal, hogy 3 hétig csirkehúst kapott, előtte egy ideje már nem, viszont éveken át csirkét is evett. most nem tudom, csirkére allergiás, vagy bolhanyálra. viszont tavaly és előtte évben ugyanekkor hasonló volt a bőre, szőre, csak nem ennyire mint most, ugyanebben a hónapban, mikor kozmetikus lenyírta a hatalmas bundáját, utána. Most nem mertem lenyíratni, mégis ez lett sőt durvábban. Ön szerint mi okozza ezeket a tüneteket? 14 éves kutya, keverék.Most nem kap csirkét, hypoallergén konzervet, marhát, főtt sertést csak.De nem javul. Bolhairtót már nem akarok tenni rá, megnéztem nincs is benne bolha.Szeretném mivel idősebb kicsit feljavítani, hogy erősebb, fittebb legyen.

  36. Tisztelt Doktorúr!
    6 kg-os , 3 éves, ivartalan kan kutyusomnak kb egy éve hasnyálmirigy és epehólyag gyulladása volt. Csirkehús és gabona mentes diétán van (ezektől vakarózott régebben, azóta kerüljük). A betegsége óta naponta 3x eszik reggel és este főtt nyúlhúst rizzsel (nyúlcombot+nyúlgerincet főzök neki) délben kap egy kis tápot (illetve ez a juti is) (Purina Pro Plan Veterinary Diets HA Hypoallergenic). (A főtt ételhez fél adag trovet vitamin készítményt is kap.)Kb 10 hónapja jól van, tünetmentes. A nyuszi húst lecserélhetem-e valami másra (sertés karajra gondoltam, természetesen alaposan főzve, hőkezelve), ha a sertés karaj nem jó választás valami egyébre?

      • Kedves Doktor úr!
        Kölyök kutyusunk szívféreg elleni védelmével kapcsolatban lenne egy általános kérdésem.
        Eddig utanaolvasás után a Milprazon tetszik. Az a kérdésem, hogy miért havonta kell adni, ha 6 hónapnál válik a lárva féreggé és pont emiatt az első 6 hónapban kölyök kutyánál nem is kell szűrni. Nem értem, hogy akkor miért ne lenne elegendő pl 3 havonta adni? Illetve az is kérdésem, hogy a Milprazont beadom, teszi a dolgát és kiurul a szervezetből, vagy az is hosszabb ideig folyamatosan a véráramban kering?
        Köszönöm előre is.

  37. Kedves Doktor Úr!
    Légcsőhurutra gyógyszeres kezelést kaptuk pár hete, de még mindig sűrűn köhög a kiskutya, a respiratory balance terméket rendeltem most meg. Adagolásásról kérdezném, hogy 2,4 kgos kutyának napi fél vagy egy szemet adjak? Mindkét adagolást olvastam, egyik helyen az 5 kg alatt fél, másikon a 10 kgig egy szem. Most akkor fél vagy egy szemet egyen naponta? 2,4 kgos törpe spitz. Sajnos légcsőszükületünk amúgy is van, (erre majd a mozgásszervi csomagot fogjuk elkezdeni a doktor úr javaslatára, ) de magára a hurut utókezelésére és légzőszervek általános karbantartására ezt a terméket szedhetjük folyamatosan, vagy időnként szüneteltessük? Illetve napi fél vagy egy szemet szedjünk?
    Köszönettel: Lilla

    • Kedves Lilla! RESPIRATORY BALANCE 1 kapszula/nap, 5 ttkg alatt ½ kapszula/nap, vagyis 2x 1/4 naponta menjen, 3 hét után 5 nap szünet következik. Lahet hogylégcsőkollapszus okozza a tartós khögést, arra a mozgásszervi csomagot adják. Üdv Dr.Molnar

  38. Kedves Dr.Úr!

    Olyan kérdésem lenne, hogy a b bolha és kullancs elleni tablettát leszeretném cserélni másikra, mert nem olvastam/halottam róla jókat sajnos.Gondolkodtam a N ésa a S-nn. A kérdésem hogy Ön szerint melyik lenne a legjobb tabletta és mennyi idő után adhatom be az új tabletátt? A b 3hónapos ideje a héten fog lejárni a kutyámnál, kell várni az új tablettával vagy lehet neki adni már?
    4 éves 30kg kan kutyusról lenne szó.
    Köszönettel: Anita

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    Középtermetű keverék kutyusom lábát, kisebb sérülés folyamatos nyalogatása következtében októberben műtenünk kellett és sajnos a felépülést is a már említett probléma nehezíti. Több gallért is adtunk már rá, de azokat folyamatosan széttörte, be is kötöttük, azt leszaggatta, illetve lecsúszott, kentük krémekkel, betadinnal, mindent lenyalt, viszont a szájkosarat sem tartom megoldásnak. Tanácstalanok vagyunk, hogyan lehetne megakadályozni a seb folyamatos nyalogatását elősegíteni a beszáradását, gyógyulását. Előre is köszönöm a segítségét!

    • Kedves Veronika! Próbálja a Cytovet kapszulából készített oldattal öblíteni és az Imunovet cseppel hámosítani. Szájon át a Liver detox- Relax & Balance kapszulákkal kezelni ezek jó nyugtat hatással bírnak és segítik a sebgyógyulást is. Üdv Dr.Molnar

  40. Tisztelt Doktor Úr! 3 éves, ivartalanított szuka magyar vizsla kutyámmal kapcsolatban kérem a segítségét. 3 hónapig alkalmaztuk a szőrhullás csomagot, de lényeges javulást sajnos nem értünk el vele. A kúra alatt talán egy-két rövidebb időszak volt, amíg kevésbé hullott a szőre. A szőrszálak továbbra is nagyon könnyen kijönnek, akár egy simogatással is, elég ha csak hozzánk ér a testével máris rengeteg szőrszál marad a ruhánkon. A kihulló szőrszálak finom, puha tapintásúak. A szőre egyébként szép fényes, selymes, puha, nem zsíros, nem korpás, nem érzem száraznak sem. Mi lehet a probléma és mivel segíthetnék a helyzeten? Köszönettel, Barbara

  41. Tisztelt Doktor úr!
    Szeptemberben lesz 2 éves az egyik nőstény 5,5 kilós ivartalanított oltott cicám. Fél évesen ivartalanított. Testvére , ivartalan kandur sajnos 4 hónapja nincs velünk, felv pozitív tesztje volt és hirtelen fellépő súlyos vese betegsége. A kislány rögtön tesztelve lett, tesztje negatív lett. Kérdésem az lenne, hogy pár napja a vizeletürítése megváltozott. Eddig egyszer pisilt és hatalmas adagot, mostanában vegyes .. illetve csepegtető, amiben mintha rozsaszin vért is észrevettem volna. Étvágya nagyon jó , játékos, sokat iszik . Ezért érthetetlen számomra és egyben ijesztő ez a tünet. Esetleg vesekő lehet a háttérben vagy valami súlyosabb?Másik két kislány cicám barátságtalan vele, olvastam a Fic-röl nem tudom lehetséges e ? A közelben nincs ultrahang lehetőség, faluban élünk, a válasza segítene, hogyan tovább. Steril tápot eszik napi 2x egyszer pedig nedveset ami szintén ivartalanított macskáknak készült.
    Válaszát előre is köszönöm

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 13 éves golden retriver lány kutyánk,aki kb 8 évvel ezelőtt ivartalanítva lett, azt megelőző méhgyulladások miatt. Kb 6-7 évvel ezelőtt jelentkeztek nála, mindig május-június hónappal kezdődően és minden évben azóta rendszeresen visszatérően, hasmenéssel, hányással járó problémák, melyet az állatorvosa Klion kúrával minden évben helyrehozott. Továbbá kutyusunknak néhány éve már vannak ízületi problémái is, melyet Doktor Úrtól, Önöktől rendelt mozgásszervi csomag szereivel eddig elég szépen rendben tartottunk. Az emésztési problémáira is több esetben már Öntől rendeltünk több készítményt . Jelenleg, 2 nappal ezelőtt a kutyus reggel sokat, sárgás- barnás színűt, majd fehér habosat hányt, nagyon bizonytalanná vált a mozgása, mind az első, mind a hátsó lábai rogyadoznak, vizet ivott, azt is szinte azonnal kihányta. Az állatorvos antibiotikum injekciót adott be neki – nem tudjuk mt – majd este már infúziót kapott, mert láthatóan rosszul volt, nem tudott még inni sem.. Majd reggel már kicsit jobban érezte magát, kevés ennivalót fogadott el, inni már ivott, nem hányt, de rendkívül gyengének látjuk, a mozgása is nagyon ingatag, bizonytalan . És délután már ismét nem fogadja el az ételt, szinte csak fekszik. Nagyon aggódunk és tanácstalanok vagyunk. Várjuk tisztelettel a Doktor Úr tanácsát!

    Köszönettel: U. Zoltán

      • Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm a gyors válaszát, csináltatunk ebben az esetben egy laborvizsgálatot, A termékeket megrendeljük, de szeretnénk még azt megkérdezni, hogy még a javasolt termékek mellé az ízületi panaszaira és esetleg az általános erősítésére javasol-e Doktor Úr még valamit? Ebben az esetben akkor azt is rendelnénk. Köszönettel: U. Zoltán

          • Tisztelt Doktor Úr!
            Egy héttel ezelőtt kerestem Doktor urat először, a kutyánk hányása, rendkívüli gyengesége miatt. Doktor Úr tanácsára az emésztőrendszeri csomagot,a Regavet kivételével, mert az nincs itthon, el kezdtük neki adni. A napokban jól volt, de ma reggel kezdődött előröl, hányás nagyfokú gyengeség, csak fekszik. A jövő héten vérvétel lenne, az előző esetnél kapott infúziót, de abból is nagyon nehezen tért magához. Mit tudna nekünk tanácsolni? Tisztelettel várom a válaszát!

          • Kedves Zoltán! A javasolt dózissal folytassák a csomag adagolását. Valószinüleg lyukas bél szindroma van a tünetek háterében és leépült bélflóra, melyek javulásához időre van szükség. Amíg nem áll helyre a bélrendszer állapota addig ilyen eseményekre fel kell készülni. Ilyenkor egy fél napos koplalás majd húsleves adása átsegti a kutyust ezen az állapoton. Üdv Dr.Molnar

  43. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 13 éves spániel kutyusom, akinél 3 éve szívférgességet állapítottak meg. Jól van a kutyus, panaszmentes, jó az étvágya. Viszont az utóbbi időben nehezebb a mozgása, a korából adódóan szerintem az izületei fájhatnak. Az lenne a kérdésem, hogy Doktor Úr milyen izületvédőt javasolna a kutyusnak?
    Illetve mi a véleménye a SP ízületvédőről? Ezt a készítményt csak interneten lehet vásárolni, adhatom a kutyusomnak?

    Köszönettel: Andrea

  44. Tisztelt doktor úr!

    Nyolc éves, 4 kg-os yorki fiú kiskutyámmal sajnos bélgyulladással küszködünk..
    2-3 hetente előjön a hasmenés, ( néha véres ) ritkábban hányás is.
    Éjszakánként többször hallom, hogy “nyekereg” a kis hasa.
    Milyen készítményeket ajánlana nekünk és milyen adagolásban?
    Nagyon köszönöm előre is a segítségét!
    Üdv. : Guzmics Viktória

  45. Kedves Doktor úr!

    Köszönöm szépen, hogy segített a múlt héten az uszkár kutyus allergiás kötőhártya gyulladásra javasolt kezelésben. Javasolta a bélflóra tehermentesítését a tabletták mellőzését amit át is gondoltam. A bolha, kullancs elleni védekezés világos. Az lenne a kérdésem, hogy szívférgesség megelőzésében az Annovet cseppet javasolta, egy 5,5 kg-os törpeuszkár esetében mennyi cseppet és milyen időközönként alkalmazzam? Köszönöm szépen előre is!
    Üdvözlettel:
    Rudnay Katalin

  46. Kedves Doktor Úr,
    3 éves macskám füle folyamatosan begyullad, néha a bőre is korpásodik, de ez időszakosan, többször kapott már antibiotikumot, fülét kitisztítják, akkor ideig-óráig rendben van, fülcseppeket sajnos nem tudom becseppenteni neki. Benti macska, 5,5 kg, vörös, ivartalanított hím. Nem vakaródzik állandóan, a fejét sem rázza. 2 macska van, a másiknak semmi problémája, tiszta a füle, a bőre is rendben van
    Milyen terméket, termékeket, adagolást ajánlana, ami esetleg segíthet belülről legyőzni neki ezt a folyamatot? Más cégektől már próbáltam immunerősítőket, de egyelőre nem tűnik sikeresnek.
    Köszönettel, Ditta

  47. Kedves Doktor úr!
    A 2 éves kutyánknak vélhetően vannak fájdalmai (láb, csípő, ízület), mert fájdalomcsillapítóra jól reagált (viselkedésében voltak furcsaságok, lábai remegnek, kimért leülés) . Emellett van egy feltételezett epilepszia is, mert ha pihen, az egész teste rángatózik. Tesztjelleggel most Neurontin vagy Gordiust kapna, ami hat a fájdalomra és az epilepsziára is. Érdeklődnék, hogy van esetleg Önöknél ezeknek a gyógyszereknek, hatóanyagnak természetes megfelelője Önöknél? Vagy ha a gyógyszerre jól reagálna, akkor esetleg utána azt le tudnánk cserélni valami természetes hatóanyagú kiegészítőre?
    Köszönöm szépen!

Vélemény, hozzászólás?