Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 879 hozzászólás

  1. Tisztelt Dr. Molnár Gábor
    9 éves Máltai kutyámnak a tegnapi labor eredménye szerint emelkedett az Amiláz és Lipáz értéke, más eltérést nem emeltek ki. A labor az én kérésem volt, nem betegség indokolta. Kutyusom közel 3 éve nyers étrenden van, melyet kisállat dietetikus állított össze. A heti menüjében szerepelnek fehér illetve vörös húsok, illetve heti 1X hal. Jelenleg heti 3X csirke hús, melyben a csontos vagy nyak vagy szárnyvég, heti 1X pulyka, csontos szintén csirke nyak vagy szárnyvég, heti 2X marha melyhez vagy kacsanyak, vagy darált csontos marha/szarvas, heti 1X hal, hozzá marha/szarvas csontos darált, illetve minden nap kap zöldséget és belsőséget.A doktornő szerint zsíros lehet az összeállított menü. Kiegészítő vizsgálatot egyenlőre nem javasolt. Szeretném tanácsát kérni, hogy a fentiek alapján milyen kiegészítőket javasolna, mellyel javíthatnám a hasnyálmirigy működést. Természetesen a dietetikussal is felveszem a kapcsolatot az étrend miatt. Korábban is használtam az energyvet termékeket nagy megelégedéssel. Segítségét előre is köszönöm Tisztelelettel Harangozóné

    Poppy labor_1

    • Kedves Mariann! Az amiláz és lipáz emelkedése a hasnyálmirigy vagy a vékonybél fal gyulladásának az eredménye lehet, nem függ össze a zsírosabb étel adásával, annál inkább a túlzott mennyiségű táplálékkal, amelyek a szöveti zsír szintet emelik, vagyis az elhízással.
      A./ Vékonybél fal gyulladás: Szervezet szintű gyulladás szokott a háttérben lenni és a lyukas bél szindroma van a hátterében. https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/.
      B./ Ha a hasnyálmirigy gyulladás okozza az enzimek emelkedését, annak a kifejlődése az alábbiak szerit történek: Kialakulása: Gyulladás keltő folyamatok:
      1. Zsírok gyulladáskeltő citokineket termelnek (Interleukin 1 beta, Tumor nekrózis faktor alfa, C reaktív protein stb.
      2. Magas oxidációs fokú élelem fogyasztása (nincs elég antioxidáns az élelemben), hőkezelt, tartósított
      3. Toxikus anyagok sejtkárosító hatása (ez a leggyakoribb rejtett ok)
      4. Mikrobák

      Heveny gyulladás kialakulása:
      A ciklooxigenáz enzim termelte citokinek hatására, testszerte (bőr, légutak, bélrendszer, ízületek, savóshártyák, hasnyálmirigy, máj stb.) gyulladásos folyamatok alakulnak ki, melyeket rutin vér és vizeletvizsgálat deríthet föl: májenzim emelkedik, azotemia ( fehérje jelenik meg a vizeletben), hematuria ( vér jelenik meg a vizeletben), krisztaluria ( homok jelenik meg a vizeletben) jelentkezik.

      Az aktív gyulladás jellemzői I. fázis:
      • fokozott érpermeábilitás
      • fibrin lerakódás
      • leukociták beáramlása
      • endothel aktiválás (kapillárisok csirázása)
      • fibrin módosulás (extracelluláris proteázok által)
      • váz jön létre a speciális endothel inváziójához
      Ez a folyamat a hasnyálmirigy sejtek sérüléséhez vezet és megjelennek az emésztőenzimek a vérben is ( amiláz, lipáz, tripszin).
      Ha ez az állapot tartósan fenn áll, akkor idült hasnyálmirigy gyulladás alakul ki. Ilyenkor az emésztőenzimek nem termelődnek megfelelően és emésztési zavarok alakulnak ki, táplálék emésztetlenség a következmény. Ezt az un. Tripszin szerű immunreaktivitásszint (ILT) vizsgálatával lehet kimutatni. Illetve a széklet EPI (emésztőenzim-aktivitás) vizsgálatával a székletben.
      Ha időlegesen áll elő a gyulladás, akkor a hányással és a nagy hasi fájdalommal, önemésztő folyamatokkal jelentkező heveny hasnyálmirigy gyulladás jelentkezik.
      Lehetséges kezelése: Heveny esetekben, a Multivit, Cell Protection, Adrenal support kombinációval történhet.
      A gyakoribb idült formák esetén pedig: Emésztő szervek( gyomor és bélrendszer) csomag

      üdv dr.molnar

  2. Jó reggelt Doktor Úr!
    Idűlt vesebeteg cicámnál 3 hónapja követjük a protokolt,6×pici husi,cukkini.Szedjük a csomagot.Pár napja a nyakán lett egy pici seb,a szőre is kihullott körülötte,kéklukács zéróval kenem.Először azt gondoltam a másik cica csinálta,de egyre nagyobb.A kérdésem ,lehet hogy az egyik kapszulára allergiás?Köszönöm válaszát

    • Kedves Helga! Ez nem allergiás reakciónak tűnik. Csak bent van tartva a cica? Toklász befúródás kizárt? Ne kenegesse semmivel, mert arra is érzékeny lehet a bőre. Ha a kapszulákra lenne allergiás, amire nem nagyon tudok még példát sem hozni, akkor az nem 3 hónap után jelentkezett volna és nem ilyen körülírt bőrtünettel. üdv dr.molnar

        • Kedves Helga! Ez esetben a toklászt kizárhatjuk. Akkor valószinüleg hot spot, forró kiütés lesz. A forró kiütés (általában a meleg időszakban hirtelen kerek foltban kinyalja a kutya a bőrét és ott kihullik a szőr. A folt vörös színű és rendkívül viszket a terület.)
          A bőrbetegségek legfőbb okai az allergiás és autoimmun eredetűek, melyek az immunrendszer sejtes és humorális részének a felborulása miatt következnek be. Ezek a nem megfelelő táplálás következményeként jönnek létre. A feldolgozott és a keményítőben gazdag, magas Glikémiás Indexű táplálékok (gyorsan bomló szénhidrátok) tápanyagok etetése alapozza meg a bélbeni emésztési zavart. Először is gyorsan megemelik a vércukor szintet és oxidatív stresszt okoznak, amely a gyulladásos betegségekre való hajlamot megnövelik. Ez a bél nyálkahártyára és a légutak hámjára is igaz. Amikor a helyi gyulladások miatt a bél nyálkahártya károsodik, akkor jön létre az un. Szivárgó bél szindroma, mivel a gyulladásos izzadmány fellazítja a bélhámsejtek közötti réseket és ezeken a nyílásokon keresztül fel tudnak olyan fehérje bomlástermékek ( rövid láncú peptidek) szívódni, amelyek az egészséges bélen keresztül nem tudnának. Ezek a fehérje láncok aktiválják az immunsejtek működését és allergiákat, étel intoleranciákat hoznak létre. Ezek pedig a szervezet egészében gyulladásokat váltanak ki. Ez okozza a viszkető bőrelváltozásokat is. A lyukas bél szindrómához a bélsejtek számára toxikus vegyi anyagok is jelentősen hozzájárulnak, sok esetben azok bevitele a kialakulásának fő okai ( gyógyszerek, tartósító szerek, szintetikus antioxidánsok, paraziták elleni vegyi anyagok ).

          Tüneteik:
          Általában erős viszketés, vakaródzás, az érintett területek állandó vakarása, dörzsölődés a falhoz, tárgyakhoz. Szőrhullás, a szőrzet fénytelenné-sprőddé válása. A hasi területeken a bőr sötét színű pigmentációja, a bőr kellemetlen, avas szaga (amely akkor jelentkezik különösen, ha megázik esőben).
          A legtöbb esetben a fenti bajokat és az erjesztőgombák (Malassezia) okozta tüneteket is a nem megfelelő gyomor és bélemésztés és az immunrendszer kiegyensúlyozatlan működése okozza. A kezelés hosszadalmas és külső és belső kezelést is igényel.

          A fenti tünetek kezelésére az alábbi szereket kombinációja vált be a legjobban:
          A gyomor és bél emésztés javítása és a gombák felszámolása a bélben és a bőrön: Stomach Digestive Helper, Emésztőenzim & Probiotikum komplex
          Immunrendszer stabilizálása, ellátás vitaminokkal és antioxidánsokkal és létfontosságú Omega 3 telítetlen zsírsavakkal a Multivet Mega C komplex és a Krill Omega D3+K2 gél,
          Külső fürdetések: Pet shampoo gyógysampon (heti 2x fürdetni vele), bőrnyugtató és viszketéscsillapító hatású.
          Allergiás reakciók csökkentése és a viszketés csillapítása: Protective Force, Stomach & Bowel
          Táplálásban a gyorsan bomló szénhidrátok (rizs, tészta, burgonya, kukorica stb.) teljes megvonása és az Omega 6 tartalmú zsírok (állati zsiradékok, kivéve a hal) bevitelének legkevesebbre csökkentése. Az előre feldolgozott élelmek kiiktatása a táplálásból.
          A javasolt szerek kombinációban elérhetők a Bőrgyulladások kiegészítő kezelésére nevű csomagban.

          A felsorolt bőrelváltozások és az erőteljes vakaródzás valóban allergiás tünet, amely valójában minden olyan fehérjére kialakult, amit az utóbbi 3 hónapban fogyasztott. A szárnyasokközt pedig kereszt allergia is fennáll, vagyis, ha kacsát eszik részben arra is mutatkozik az érzékenyég. Olvassa el ezt az írást: Kutya lyukas bél szindróma
          A megoldás a lyukas bél szindroma megszüntetése, melyet ezzel a csomaggal tud elősegíteni: és a feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával.

          JAVASOLT TÁPLÁLÁS:

          Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers olyan húsféle amit az előző 3 hónapban biztosan nem fogyasztott az állat, 80%-90% húsféle (szín hús, porc, belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség (cukkini , tök, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ha ezt fogyasztja 3 hónapig és alkalmazza fenti emésztőszervi csomagot akkor minimum 3-4 hónap után óvatosan vissza lehet térni a korábban allergiás tünetet mutató fehérje forrásokhoz is. Vigyázzanak, mert bármely okból alkalmazott bélflóra károsító kezelések, rovarölők, antibiotikumok, oltások visszafordíthatják a már elért kedvező hatásokat.

          Elhagyni minden szintetikus anyagot, amit kapott a kutya, antibiotikum, atka, gomba ellenes szer, védőoltás, tartósító szerek a tápban stb. Kiiktatni minden magas Glikémiás Indexű tápanyagot a táplálásból.
          Kizárólag Demodex atka fertőzés esetén (bőrkaparék vizsgálat), Advocate cseppet kell alkalmazni 3 hónapon át havi 1x, kiegészítésként a fentikhez.
          Amennyiben bolhák is vannak a viszketegség háttérben, úgy az atkánál javasolt szert is alkalmazni kell és a környezetet is bolha mentesíteni szükséges.
          A viszketés helyi csillapítása – a kezelés első időszakban – 2 dl klór mentes vízbe tett 1 evőkanálnyi almaecet oldattal való ecseteléssel, sprayzéssel javasolt.

          üdv dr.molnar

          • Köszönöm a választDr úr!
            De ez egy cicus és idült vesebeteg,3 hónapja kapja a csomagot és a protokollt tartjuk.Nem vakarja a sebet és nem is vakarózik,csak benti cicus.Ezek friss képek,talán jobban tetszik látni.

  3. Üdvözlöm Doktor úr !
    Nekem vagy egy 2.5 éves ivartalanított kandúrom!
    Kicsi korától beteges volt ! Először genyezett a szeme, kötőhártyagyulladásnak nem mondanám, annyira durva volt! Aztán jött egy fogíny gyulladás! Majd atkás volt, és vérömlenyt kapart a fülére ! Szerencsére ebből is ki gyógyult! Aztán véres volt a vizelete, erre kapott gyógyszert, viszont a speciális tápot nem eszi meg! Amikor azt gondoltuk, hogy jól van, jött egy tüdőgyulladás. Szerencsére meg gyógyult! Alig telt el egy kis idő, hízott is, jól érezte magát, viszont egyik napról a másikra nem pisilt… Struvit kő.. egy hétfői napon meg katéterezték, sajnos kedd este már nem csepegett a katéter! Szerda reggel rohantunk a kórházba, ahol közölték, hogy eldugult és kapott egy fertőzést amire kapott gyógyszert ! Ennek 4 hete! Azóta folyamatosan be pisil és csepegtet .. nagyon el vagyok keseredve! Több kórházat felhívtam ! Mindeféle húgycső eltávolító műtétről beszélnek! Volt aki azt mondta, vigyem ahova eddig vittem! És egy Doktor úr nagy labor vizsgálatot javasol, mert az a gyanúja, hogy emberre veszélyes baktérium lehet benne, és mivel ő csak a házban van ezért ha mégis kiderül el kell altatni ! Én bízom abban, hogy nincs ilyen nagy baj ! Nem tudnék beleegyezni az altatásba! Kell lenni megoldásnak ! Nem lehet hogy autóimmun beteg ? Vagy mit javasol Doktor úr? Hogyan tovább ? Túl sok mindenen mentünk keresztül ahhoz, hogy elengedjem ! Örökbe fogadtuk így sajnos azt sem tudom, hogy beltenyészet e …

    • Kedves Nikolett! Ne higgyen el mindent amivel ijesztgetik. Nehogy belemenjen ilyen drasztikus műtétekbe. A húgykövességbe ha megfelelően van kezelve nem lehet belehalni, de ahhoz az okokra ható természetes módszerekre van szükség, amik nem tetézik a bajt. A húgykő képződés általában a vizelet kémhatásának szélsőséges irányban történő eltolódásának a következtében alakul ki, mely a tökéletlen bélbeni emésztési folyamatoknak is a következménye. Melyet a bélflóra egyensúlyi állapotának hiánya is súlyosbít. A vizelet elválasztásának a fokozásával és a bélrendszer állapotának stabilizálásával lehet támogatni a kezelést. A struvit kő a vizelet lúgos irányba történő elmozdulása okoz, mely a fentieken kívül még a vesén keresztül történő jelentős fehérje ürítés okozta ammónia képző bakteriális lebontó folyamatok eredménye is. A kezelése: 1. a bélflóra egyensúlyi állapotának visszaállítása 2. A veseműködés támogatása 3. A vizelet kémhatásának a savas állapotba való visszaállításának az előmozdítása 4. A bakteriális ammónia képző folyamatok gátlása. Erre ezt a csomagot alkalmazhatja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/hugyuti-gyulladasok-hugykovesseg-kiegeszito-kezelesere-csomag/ Tegyen még hozzá a kosárba dl-methionint is a vizelet időleges savasításának céljából. üdv dr.molnar

  4. Tisztelt Doktor Úr!
    Ivartalanított, mentett, kb. 8 éves kandúrom 10 napja hasmenéssel küzd. A cicust 3 éve fogadtam be, kórelőzményeit nem ismerem, viszont nálam még nem volt komolyabb betegsége. Lakásban él, pórázon sétál, néha találkozik más cicákkal, egy hónapja volt egy komolyabb sérülése (megkarmolták és gennyes lett a lába).
    10 napja tehát csak hasmenés volt, majd 3 nappal később már sárga habos hányás lépett fel, a hasmenése véres lett, de csak 2 napig. Ezen kívül rohamszerűen, naponta 3-4 alkalommal prüszköl, mintha valami elakadt volna az orrában. Az állatorvos 39, 6 fokos lázat mért, a macska elsett és étvágytalan volt. Öt napon át kapott Betamox + Enroxil + Onsior (macska) inj 1 adag (1 adag) és Energy Probiovet kapszulát.
    10 nap után a macska étvágya visszatért, élénk, mozgékony, a hányás, láz, levertség eltűnt, azonban naponta 3-4 alkalommal továbbra is barna színű, bűzös, híg vagy pépes székletet produkál.
    Úgy érzem, ez már több, mint egy akut bélhurut, de nem tudom, megmenthető-e a cicus és azt sem, hogy mit tehetnék még érte akár a táplálásával akár a kiegészítőkkel kapcsolatban. A homeopátiás szereket elfogadja.Természetesen újabb állatorvosi konzultáció lesz, de aggódom.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Tisztelettel: Hargitai Andrea

  5. Tisztelt Doktor úr!
    2 és fél éves ivartalanított szuka kutyusom van. A mai nap észre vettünk egy halvány vér cseppet alatta illetve furcsa szaga van a kutyusnak. Tegnap előtt együtt volt egész nap egy tüzelő kutyussal. Ennek lehet esetleg köze hozzá? Kedve étvágya kifogástalan. Előre is köszönöm válaszát.

  6. Tisztelt Dr. Molnár Gábor!
    Van egy 4 éves, 5kg-os ivartalanított nőstény törpe tacsim. Pollen allergiája van, amire szeretnék természetes megoldást találni neki. Folyton vakarózik, rágja magát. Már sok helyen ki van kopva a szőre. Ételre nagyon oda figyelünk kicsi kora óta, mert szárnyast egyáltalán nem kap, mivel azt sem bírja. Real Nature tápot eszik. Emiatt étel allergia kizárva. Kap Humin savat, de sajnos nem látom, hogy használna. Mosom a fekhelyeit, őt lemosom sima vízzel (tappancsok, hasa alja), vagy fürdetem samponnal. ( nem sűrűn, de most sűrűbben). Most elkezdtem kenni kék lukács krémmel, Aloe vera first sprayel, de érdekelne a doktor úr véleménye, hogy mit tehetek ez ügyben!? Esetleg adhatok neki antihisztamint( Cetirizin cseppek) Ha igen mennyit? Várom mielőbbi válaszát? Köszönettel! Szabó Anita

    • Kedves Anita! A vakaródzás okaival kapcsolatos leírást itt találja meg: A viszketés allergiás reakcióra utal. A bűzmirigy telődése pedig rendszertelen székelésre, melyet a gyakori nyomásos ürítés csak fokozhat.

      Az emésztését kell támogatni a kutyusnak, jó bélflórára van szüksége és természetes rostokra is. A bélflórát károsító minden nemű vegyi anyag teljes kiiktatására.

      Ezt a csomagot alkalmazza: Emésztő szervek csomag

      Ezt pedig olvassa el: Kutya lyukas bél szindróma
      a szájon adott vegyi anyagokkal pusztítja a kutya bélflóráját és hozzájárul a lyukas bél szindroma kialakulásához. Ezt tetézi a feldolgozott eledel adása, továbbá a szénhidrát tartalom a tápban, amelyek mind allergiás reakciók képződéséhez járulnak hozzá. A tartós vegyi kezelés a gyomorsav termelő mirigyek sorvadását is okozhatja a gyomorban, ami a refluxos, hányós tünetekhez vezethet. Olvassa el ezt a két cikket és látni fogja a megoldást is:
      1.Kutya lyukas bél szindróma
      2. A kutya, macska gyomorsav “túltengése” és a hányás okai és kezelései lehetőségei
      Miket kell tenni a megoldáshoz.
      a. A vegyi anyagok minden formáját fel kell váltani természetes formákkal
      b. A tápokat fel kell váltani feldolgozás mentes, keményítőt egyáltalán nem tartalmazó étrenddel
      c. A bélflórát és az emésztést és a gyomornedv elválasztást támogatni kell: Emésztő szervek csomag
      d. A bőr tüneteket és az allergiát is nyugtatni amíg az első 3rész nem hozza meg a hatását, ezt a Skin spport, Multivit Mega C, Pet coat support készítményekkel tudja, melyeket a c. pontban javasolt csomaggal együtt használhat. Bőrbetegségek és allergiák(8)

      Az erőteljes vakaródzás valóban allergiás tünet, amely valójában minden olyan fehérjére kialakult, amit az utóbbi 3 hónapban fogyasztott. A szárnyasokközt pedig kereszt allergia is fennáll, vagyis, ha kacsát eszik részben arra is mutatkozik az érzékenyég. Olvassa el ezt az írást: Kutya lyukas bél szindróma
      A megoldás a lyukas bél szindroma megszüntetése, melye ezzel a csomaggal tud elősegíteni: Emésztő szervek csomag és a feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers olyan húsféle amit az előző 3 hónapban biztosan nem fogyasztott az állat, 80%-90% húsféle ( szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Ha ezt fogyasztja 3 hónapig és alkalmazza fenti emésztőszervi csomagot akkor minimum 3-4 hónap után óvatosan vissza lehet térni a korábban allergiás tünetet mutató fehérje forrásokhoz is.
      Vigyázzanak, mert bármely okból alkalmazott bélflóra károsító kezelések, rovarölők, antibiotikumok, oltások visszafordíthatják a már elért kedvező hatásokat.

      üdv dr.molnar

  7. Üdvözlöm.
    Palotapincsi kiskutyám (1éves),pár napja nem alszik jól,kaparja az ajtót (benti kutyus).
    Régóta átalussza az éjszakát, ismert betegsége nincs,nem venni észre rajta,hogy fájna valamilye. Jó kedvű,vidám.
    Mi okozhatja ezt a nem alvást?
    Köszönöm ha segít.

  8. Kedves Doktor úr!
    3 éves német vizslánkat ma műtötték első keresztszalag szakadással. A gyógyulás elősegítésére adhatom a Skelevet + Kingvet duót? Ha igen, mikortól a műtét után? Vagy más terméket javasol esetleg ?
    Köszönöm válaszát,
    Anna

  9. Kedves Doktor Úr!
    A Relaxin cseppel kapcsolatban érdeklődnék:
    Doktor Úr szokta-e javasolni cicáknak, és mik a tapasztalatai?
    Köszönettel,
    P.Tünde

    • Kedves Tünde! Az állatokak a Relax & Balanc-ot és az Etovetet alkalmazzuk nyugtató hatás elérésére. A Relaxin-nal nincs tapasztalatom. Üdv Dr.Molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr!
    4 éves , ivartalanított szuka magyar vizslám niatt kérek segítséget. 1 hete giardia fertőzést állapítottak meg nála, melyre féreghajtó tablettát kaptunk, amit 3 egymást követő nap kellett alkalmaznunk. Kedve, étvágya folyamatosan jó volt, széklete nagyjából rendben van, alkalmanként világosabb, kicsit puhább (akkor, ha egy séta alkalmával másodszor is kakil). Az emésztő enzim és prob. Valamint a stomach & bowel kapszulát és regavet cseppet már alkalmazzuk, illetve Béres cseppet kap. Mivel segíthetem az emésztőrendszer regenerációját és az immunrendszert a fertőzést követően?
    Köszönettel,
    Barbara

    • Kedves Barbara!
      A Giardiasis akkor jelentkezik ha
      – legyengült a sejtes immunitás
      – a bélflóra a sok antibiotikus anyagtól felborult
      – a tökéletlen emésztés miatt a részben emésztett táplálékok rothadnak és mérgezik a májat és a bélhámsejteket
      – a tökéletes emésztés végbemeneteléért felelős lép energiák kimerültek
      Ezek külön is, de együtt különösen hasmenéshez, bélgörcsökhöz, gázosodáshoz, bélfertőzésekhez vezethetnek. Ennek egy speciálisformája az egysejtű paraziták elszaporodása ( Giardiozis) .

      Oktani kezelés szükséges. Valójában a lyukas bél szindroma kezelésének leírásánál találtakat kell követni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/
      Kiegészítve a máj méregtelenítésével és a lép energiájának a támogatásával, melyre a Guardian, Liver Detox, Protective Force együt alkalmasak az Emésztőszervi csomag kombinációjával.

      üdv dr.molnar

  11. Kedves Doktorúr!

    7 éves francia bulldognak szeretnek segítséget kérni.
    Tavaly is pont így jártunk, nagyon büdös szegény.
    Savanyú, már már elviselhetetlenül szúrós a szaga.
    Két dologra gyanakszom, itthon is van medencéje illetve a Dunában is szokott járni, gondoltam, hogy elszaporodott vmi gomba a szőrén, látszatra nem látom problémásnak. Vagy a páromtol kapott csülök falatkákat okozhatnak nála bél gondot. Ugye egy “csulokevőnek” nehéz ezt elmagyarázni, hiszem csak realnature ételt kap a kutyus, gabona menteset, pici kora ota. sem a családunk sem a kutyus nem kap soha gyógyszert csak termeszetes módon gyogyulunk. Szeretném segítséget kérni. Köszönöm szépen.

    • Kedves Eliza! A kutyus valószinüleg erjesztőgomba túlszaporodásban szenved. Ez esetben a Maleesezia erjesztőgomba okozta túlszaporodás lehet a háttérben. Olvassa el ezt az írást: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/borbetegsegekkel-kapcsolatos/kutya-borbetegsegek-okai-tunetei-es-kezelesuk/

      ÉLESZTŐGOMBÁK OKOZTA FERTŐZÉS KUTYÁK ÉS MACSKÁK ESETÉBEN

      Az élesztőgombák, minden kutya, macska (és az emberek) normális mikroflórájának része. A leggyakoribb típusú élesztők a kutyák Malassezia és Candida gombája. Ezek az élesztők kis telepekben élnek a kutya bőrén, a fülében és a bélben, az egészséges baktériumok és más főleg hasznos alkotók mellett. A hasznos béllakó flóra kis sejtjei a kutya saját testének összes sejtjenél 10x nagyobb számban vannak jelen a szervezetben és fontos szerepet játszanak az immunrendszer megfelelő működésében. Ezeket az egészséges bélflóra összetevőket óvni kell. Az antibiotikumok és más kémiai anyagok (gyógyszerek, oltások) feldolgozott és genetikailag módosított táplálékösszetevők kedvezőtlenül hatnak erre a flórára, melynek egyensúlya felborul és az eddig kis számban jelenlévő élesztőgombák elszaporodhatnak.

      Ezek a nagy számban káros élesztőgombák a bélben, a bőrön, a hallójáratban is elszaporodnak, különösen akkor, ha a fő táplálékforrásuk a keményítő és a cukrok jelen vannak az állat táplálékában.

      Mely tünetek lépnek fel amikor az élesztőgombák túlszaporodnak?
      Láb rágás és vagy nyalás
      Sötét, rozsdás vörös szőr a lábujjak között, ami a gombák miatt van és nem a nyalástól
      Szőrhullás, sötét bőr, különösen, a szőrtelen területeken (hasalja, hónalj)
      Apró fekete pontok a hasalján, szürkés elszíneződés a nemi szervek körül.
      Fül vakarás, fej rázás, gyulladásos váladék a hallójáratban
      Ciklikus tünetek melyek tavasszal jelentkeznek és őszig tartanak. Gyakran összetévesztik pollenallergiával és más tavasszal és nyáron jelentkező tünetekkel.
      Édes, átható test szag és zsíros szőrzet (seborrhea), gyakran erős korpázással. Ez a szőrtüszők aktív gombás fertőzése.
      Szőrhullás a farok tövénél és a háton
      Minél hosszabb ideig áll fenn a kutya élesztő fertőzés, annál nehezebb lesz megoldani, így fontos, hogy ezeket a korai jeleket észleljük.

      Az élesztőgombák okozta betegségek kezelése:
      Távolítsa el a keményítőt és a cukrokat a táplálékból.
      Mivel az élesztő fertőzések a bélben kezdődnek, az első lépések egyike az élesztőgombák visszaszorítása. Ehhez a kutya étrendjét meg kell vizsgálni. Az élesztőgombák az egyszerű és az összetett cukrokat igénylik életük fenntartásához. Így ezeket kell a táplálékből eltávolítani, hogy ne tápláljuk tovább őket. A búza, kukorica, burgonya, rizs, borsó, édesburgonya és bab a magas keményítő tartalmú élelmiszerek példái.

      A vadonban az ételek, amelyeket a kutya ősei ettek maximálisan 4% keménytő tartalmúak voltak. Ennél a mai szokások szerint alkalmazott takarmányok a többszörös mennyiséget tartalmazzák.

      Kerülje a feldolgozott vagy vegyi anyagokkal szennyezett élelmiszereket
      A legtöbb feldolgozott állateledel tartalmaz genetikailag módosított összetevőket, melyek károsítják az egészséges bélflórát. A leggyakrabban előforduló GMO-élelmiszerek a cékla, a lucerna, a kukorica, a szója és a káposzta. A vegyi anyagok száma jelentős, így azokat minden szinten el kell kerülni mivel a hasznos bélflórát károsító, de minimum azt megzavaró hatásuk van.

      Az egészséges, egyensúlyban lévő bélflóra újjáépítése
      Sok különböző baktériumfaj él a kutya bélében és a bőrében, ezekre elengedhetetlenül szüksége van. Vitaminokat és zsírsavakat termelnek, elősegítik a tápanyagok lebontását és az élesztőgombák populációit is szabályozzák, megakadályozva azok túlzott szaporodását. Visszaállíthatjuk a kutya a hasznos baktériumainak populációit ha megfelelő minőségű a probiotikumokkal és a prebiotikumokkal egészítjük ki az étrendjüket.

      Jó lehetőség a bélflóra visszaállítására az EMÉSZTŐENZIMEK & PROBIOTIKUM komplex használata, amely még a megfelelő gyomor és bélemésztést is biztosítja széles spektrumú emésztőenzimjei révén. Ráadásul nem kell vigyázni arra, hogy a gyomorsav ne károsítsa a csiráit mivel gyomorsav ellenálló törzseket tartalmaz.

      A húsevőknél probiotikumként és nyersrost forrásként is az Emésztőenzimek & Probiotikum komplexet és a Probiovet kapszulákat használom. Kezdjünk csak egy csipetnyi mennyiséggel az átállási levesekbe keverve étkezésenként. A méregtelenítési reakciók elkerülése érdekében fokozatosan kell bevezetni a probiotikus táplálékokat. Létezik egy reakció, amely a kutyák és macskák kedvetlenségében, gyengeségében jelenhet meg, akár hasmenés is kísérheti, mivel a szervezetnek foglalkoznia kell az elhullott baktériumok és erjesztő gombák ( Candida) kiürítésével és az ezekkel kapcsolatos toxinok tisztításával. Ez a másnapossághoz hasonlít. A fokozatos kb. egy hét alatt történő beállítás a terápiás dózisra ezt a tünetet biztonságosan megelőzi.

      Bevált az alábbi csomag alkalmazása tartósan: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/

      üdv dr.molnar

  12. Tisztelt Doktorur !

    4,5 hónapos tacsi nyakán tegnap délután del és 3 között megjelent a képen látható púp. 3 hete kapott veszettseg elleni oltást . Az előtte levő oltás a fenekén is hasonló tüneteket produkált de 3 nappal az oltás után és nem 3 héttel. Eszik iszik játszik pisil kakil minden rendben nem lazas. Mi lehet ez a púp mi a teendő vele?

    • Kedves Lívia! Arra a területre kapta az oltást? Ha igen, akkor egy szöveti reakció lehet a vivőanyagára. Sajnos némely esetben súlyosabb szövődmény is kialakulhat helyileg. Vigye vissza a kollégához megmutatni. Üdv Dr.molnar

  13. Tisztelt Doktor Úr!
    16 éves, ivaros, keverék kutyusom nyakának alsó részén és a hasán alig van szőre, valamint úgy vettem észre szinte nincs aljazatszőre. MIndig rengetes szőre volt 🙂 Nedves tápot eszik leginkább, senior kutyáknak valót (prémium minőséget). Emellett kap: 8in1 Multivitamin és Ásványi anyagok idős kutyáknak, Ani Felxi izületvédőt (ezeket év eleje óta) és lazacolajat (ezt kb 1 hete). A szőrhullás fokozatosan történt. Nem vakarózik. Egyéb tünete nincsen. Sokat alszik, de naponta 1 órát sétálunk. Amúgy kertes házban él, kinti-benti kutyaként, benti alvással. Ez a szőrhiány lehet csak az öregség jele?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Ilona

    • Kedves Ilona! ha jól látom a szőrhullásos terület alatti bőr erősen pigmentálódott. A bőr sötét elszineződésének az oka a melanocita stimuláló hormon ( MSH ) túlzott termelődéséből adódik, melynek az oka az adrenokorkitrop hormon releasing ( ACTH-RH ) hormon túltermelődése a hipotalamuszban. Ez pedig a mellékvese kéreg kimerültségnél szokott jelentkezni. Javaslom ezt a csomagot, kiegészítve még a Cell protectionnal is: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ Továbbá feldolgozás mentes táplálásra átállni. Üdv Dr.Molnar

  14. Kedves Doktor Úr!

    6,5 éves, ivartalanított törpe uszkár kiskutyám örökletes patella luxatio-ja (rendszeres gyógytorna és Royal essence táplálék kiegészítő) miatt felkerestünk egy fizioterapeutát, aki azt a megdöbbentő, eddig számomra nem ismert tényt közölte velem, hogy a kiskutyámnak fél és 1 éves kora között valamilyen autoimmun betegsége volt, ami miatt a rágóizmai teljesen elsorvadtak.
    Ezt eddig nem vettem észre, de most érzem a fején a csontokat, az izmok hiányát.
    A terapeuta azt javasolta, hogy erősítsük sok rágással az izmokat (ezt nem értem, mert ha már nincsenek izmok, akkor mit erősítsünk), máshol viszont azt olvastam, hogy pépes táplálékkal támogassuk őt.
    Most a naturalvet konzerveket eszi.
    Ön milyen táplálékot javasol?
    Esetleg javasol-e a fentieken kívül valamilyen egyéb terápiát, gyógyszert, táplálék kiegészítőt?
    Köszönöm,
    Hédi

    • Kedves Hédi! Valószinüleg Myositis eosinophylica betegség tünete a kutyusán érezhető izomsorvadás.

      Valószinüleg a lyukas bél szindroma váltotta ki az autoimmun megbetegedést. Annak okait pedig ebben a leírásban találja: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Javaslataim:
      1. Váltson etetést: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      2. Hagyjon el minden szintetikus vegyi anyagot a kutya életéből, az élősködők elleni védekezéseket váltsa le természetes formákra.
      3. Alkalmazza ezt a csomagot: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/
      Üdv Dr.Molnar

      • Üdv. Kedves Doktor Úr! Segitségét szeretném kérni. Az elmúlt időben befogadtam 2 cicát. A kertünkbe jött élelmet kérni.Egy kandúr és egy nőstény. Soványak voltak, de a gondoskodásra hamarosan erőre kaptak.
        Egy idő után a kandúr el kezdett fogyni. Mivel kinti cicák, elkezdtem követni, a széklete miatt, és láttam, hogy hasmenése van. Nagyon híg, sárgás. Férget nem láttam benne. Nedves, zacskós tápot kapnak, jó minősségben. Szárazat nem igazán szeretik. Étvágyuk van. Szinte állandóan, szünet nélkül ennéne, és elég sűrűn adok is nekik. A másik nőstény cica kb.2 hónapja beteg lett, csak feküdt, nem evett. Kihivtam az ügyeletes Doktor Úrat, azt mondta összeszedett valami vírus. Lázas volt, kapott injekciót. 1 hónapja elkezdett vakarózni. Véresre vakarta a testét. Azt hittem atkás, lekezeltem, egy idő után elmúlt, de most újra előjött. Semmi parazitát nem látok, lehet allergia? Kérem legyen kedves segíteni. Ajánlani milyen készitményt vásárolják? Csak csomagban lehet kapni? Vagy esetleg konkrétan a leírtak alapján tudna ajánlani mindkét cicának a legszükségesebbet. Ha jobban lesznek szeretném ivartalanítani őket. Köszönöm szépen. Várom Doktor Úr válaszát. Szép napokat!

  15. Tisztelt Doktor Úr!

    8 éves szuka ivartalanított keverék kutyusommal egyre többször előfordul nagyobb kirándulás, több vízfogyasztás után, hogy álmában vizeletet szivárogtat. A jelenség szerencsére nem mindennapi és az éjszakák folyamán sem szokott baleset történni – leginkább nappal nagyobb mozgás után.
    A honlapon olvasgatva a kingvet és skelevet készítményeket szeretnénk kipróbálni, hátha javítanak a helyzeten.
    A kutyus 11 kg. A kérdésem az lenne, hogy az említett készítmények megfelelőek lehetnek-e a probléma kezelésére illetve, hogy milyen adagolást lenne célszerű követni?
    Előre is köszönöm szépen válaszát!

  16. Tisztelt Doktor Úr!

    14 éves ivartalanított tacskó – erdélyi kopó keverék kutyámnál, idén márciusban krónikus vesebetegséget állapítottak meg. Étvágytalanság, ammónia jellegű szájszag miatt mentünk orvoshoz.
    A vérvétel:
    foszfor: 2,41mmol/l; creatinine: 334umol/l; kálcium: 2,54mmol/l; BUN urea nitrogén: 30,5mmol/l; nárium: 151 mmol/l; kálium: 5,2mmol/l; totál protein: 63g/l; glükóz: 5,6mmol/l;albumin: 34g/l; alkalin foszfatáz: 20u/l
    Ezekután a doktor úr, Pronefra szedését írta elő, napi kétszer, plusz vesekímélő diétát. Csökkent fehérje tartalmú, alacsony foszfor és nátrium tartalmú diétát. Az elején a kutya étvágya visszajött, örültünk, hogy jobban van. Pár hét alatt viszont előjött az étvágytalanság, majd újra visszajött az étvágya. Ismétlő várvételre májusban mentünk:
    foszfor: 2,10mmol/l; creatinine: 280umol/l; kálcium: 2,61mmol/l; BUN urea nitrogén: 30,3mmol/l; nárium: 144 mmol/l; kálium: 5,1mmol/l; totál protein: 62g/l; glükóz: 5,6mmol/l;albumin: 29g/l; alkalin foszfatáz: 33u/l
    Sajnos kb júniusban találtam rá az ön oldalán javasolt étkezési protokollra miután több hétig étvágytalan volt a kutyám. A 9kg kutyám 4,5g fehérjét kapott naponta 4-5ször. Az étel leginkább főtt hús és zöldség, rízs. Ezt a mennyiséget 1 hónapig követtük. Majd 20%-al megemeltük a napi fehérje adagot, amit nagyon szívesen fogyasztott, és azt vettük észre, hogy az étvágya egyre csak nő. Ezért úgy gondoltuk, hogy mindent jól csináltunk. A kutya fizikailag jó állapotban volt. 1 héttel ezelőttig minden rendben volt. Észrevettük, hogy a kutyus kicsit zavart, hasmenése van. A jobb hátsó lába gyenge, koordinációs problémái lettek, ezért elvittük újra vérvételre.
    foszfor: 2,56mmol/l; creatinine: 377umol/l; kálcium: 1,43mmol/l; BUN urea nitrogén: 35,1mmol/l; nárium: 110 alatt mmol/l; kálium: 3,4mmol/l; totál protein: 38g/l; glükóz: 3,9mmol/l;albumin: 14g/l; alkalin foszfatáz: 21u/l
    Ezekután a problémákat súlyosbítja a parlagfű allergia, amire nem . Az étrendjében konzerv és vesevédő száraztáp szerepel jelenleg. A szedett gyógyszerei: incurin, burgimune, liver detox, rennal support, pronefra
    Az orvos sajnos nem tudott mit tanácsolni: tartsa a diétát, szedje a pronefrát. Ezért elvittem egy másik orvoshoz, ahol infúziót kapott (salsol- a infúzió, betamox injekció, catosal injekció, és duphalyte sol), illetve még egyszer menni kell infúzióra. Az étrendben visszaálltunk az eredeti adagra. Az étvégya jelenleg nagyon jó, de az állapota nem igazán javul.
    Mit tudok tenni, hogy javulást érjünk el?

    Köszönettel
    Kámán Balázs

    • Kedves Balázs! Sajnos elkövette azt a hibát, hogy a protokollomban leírt mennyiségeket nem tartotta és újra visszaesett a dekompenzált veseállapotba. Továbbá az idült vese csomagot sem alkalmazzák, hanem egy összekevert megalapozatlan metódust folytatnak,mind a kezelés mind a táplálást illetően. Sajnos így nem nem fognak tudni segíteni az állaton. Tartsa pontosan a protokollban leírt kezelést és etetést és semmi mást ne alkalmazzon ha jót akar a kutyusnak. Kedvező esetben bízhatunk benne, hogy újra visszakerül a kompenzált állapoba és javulni fog, mint tette azt korábban. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr, megfogadjuk a tanácsokat. Az etetésben milyen hibát vétettünk? A második héten nem emeltünk 20%-al az volt a gond? Az étvágyával párhuzamban emeltünk. Most visszaálltunk egy böjti nap után az eredeti adagra. Az az érdekes az étvágya az urémias krizis ellenére is nagy- ami korabban nem volt jellemző amikor ilyen dekompenzált volt. Zöldéget, gyümölcsöt ehet vagy csak húst?
        Köszönettel, Kámán Balázs

        • Kedves Balázs! Nem lehet emelni az étvágyával párhuzamosan egy idült vesés állatnak. A protokollban mindent leírtam, amit követni érdemes pontosan, hogy ne legyen visszaesés. Ha még más dolgokat ( idegen gyógyszerek, gyógytápok stb.) is kap az csak kibillenti a kényes egyensúlyból. Üdv Dr.Molnar

  17. Tisztelt Doktor Úr!

    Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a tacskó szuka kiskutyámnak bevan dagadva a melle és bimbói látványosan nagyobbak!
    Ez mitől van?
    1 éves múlt nem olyan rég.
    A kis sunesza neki meg váladékozik. Mi ennek az oka ?
    Állatorvoshoz csak jövöhétre kaptunk időpontot.
    Köszönöm előre is a válaszàt!
    A hasa alatt làtvànyosabb ,hogy bevan dagadva a melle.

    • Kedves Petra! Az első tüzelés után a hormonális változások miatt ez az emlőduzzanat normális. Fontos hogy az első tüzelés időszakát érzékelje és tudatosítsa a gazdi. Ha a tüzelés után kb. 2 hónapra jelentkezik fokozottabban az álvemhesség jele. Ennek a megelőzésére tudok javasolni természetes gyógymódot. Üdv Drmolnar

  18. Tisztelt Doktor Úr!

    Pihe cicám 8 éves, tavasszal kapta meg az éves oltását. Sosem találkozik más macskával, benti tartású rendszeresen van féreghajtva. Pár napja elkezdett tüsszenteni, ami naponta többször is előfordul. Étvágya nem változott,iszik,játszik mint mindig. Nem használunk új terméket semmiből ami irritálhatná a lakásban. Lehet hogy az ablakon át beszálló levegőben irritálja valami? Ilyen esetben érdemes állatorvoshoz fordulni?
    Köszönöm a segítséget előre is.
    Üdv: Farkas Brigitta

    • Kedves Brigitta! A cicák minden emésztőszervi rendellenesség esetén légúti reakcióval válaszolnak. Ez bármilyen relatív környezeti hőmérséklet csökkenés esetén különösen gyakra bekövetkezik. Javaslom at étkezését áttekinteni, mivel a bélbeli folyamatok miatt kialakuló gyulladásos hajlam okozza ezt. Tartósítószeres, magas feldolgozási fokú eledelek a kiváltói. Javaslom ezt a csomagot alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/legzoszervi-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ és táplálkozást váltani a hosszú távú megelőzés érdekében ( feldolgozatlan,gyorsan lebomló szénhidrátot nem tartalmazó élelmek adása) . Üdv Dr.Molnar

  19. Tisztelt Doktor úr!
    A macskám szája és bajsza töve piros, talán már régebb óta, de eddig csak a szája alatt volt, a bajszánál nem, nem volt feltűnű.
    Csak macskaeledelt eszik, mindenféle márkájút és árkategóriájút és ízűt. Főleg alutasakot, de a szárazat is szereti, pedig csak pár foga van már. Ivartalanított lány macska, szeptember elején 11 éves. Képet csatolom.
    Köszönöm a válaszát!!

    • Kedves Magdolna! Egy csúnya gennyes ajak gyulladása alakult ki a cicának. Javaslom az alábbi kombinációt alkalmazi:: Oral health, Stomach & Bowel, Digestive enzymes & Probiotics. Ez rendezni fogja az emésztését és a száj flóráját is, ami megszünteti a gyulladást. Üdv Dr.molnar

  20. Tisztelt doktor úr!
    Nyolc éves boxerünkkel kapcsolatban szeretném a tanácsát kérni. Súlya 38 kg .Augusztus elején epilepsziás lett, de ezt sikerült mára a megfelelő gyógyszerrel kordában tartani. (Levetiracetam). Augusztus végén egy nagy fájdalommal járó tünet jelentkezett nála, Behúzta a fenekét görbített e a hátát, furcsán ment és sírt. A tünetek alapján állatorvosunk Wobblerre gyanakszik. (MRI nem volt). Szteroid injekciót kapott majd gyógyszeres kúrát csináltunk végig, ami jó is volt, de elhagyása után újból jelentkezett, ismét jött a fájdalom ezért újra szteroidot (Medrol 16 mg) kap plusz Activaitet, valamint gyomor , ideg és májvédőt. Közben rátaláltam az Önök termékére és rendeltem a Mozgásszervi II csomagot.
    Az adagolás tekintetében szeretnék doktor úrtól tanácsot kérni, valamint megerősítést abban hogy jól értelmezem el a szünetek beiktatását a kúrák között.
    Értelmezésem szerint mind a hat termék három hétig szedendő, majd a harmadik hét letelte után az első terméket hagyom el három-hét napra (ez szabadon dönthető hogy hány nap legyen?). Majd a második terméket ugyanúgy aztán a harmadikat és így tovább. Mindeközben az addig elhagyott termék visszatér és megyünk tovább. Viszont így csak az első terméket szedi 21 napig az utána következőket már 24 ( ha 3 napra hagyom el), 27,30,33 és 36 napig. Azt értem hogy ez a második kúránál már nem lesz így hiszen az elhagyás utántól kezdem a 21 napokat, de az elsőnél ez nem jelent gondot? Vagy egyáltalán nem gondolom jól, esetleg túl gondolom? Elnézést ha a kérdés butának hangzik de nem szeretném rosszul adagolni neki semmiképp.
    Az én adagolásom szerint: Skelevet 2×3, Bone strength 2×3, Cartilage 2×3, Kingvet 2×5 csepp, Renovet 2×5 csepp, Krill omega3 2×6 pumpa kap jelenleg.
    Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát !
    Tisztelettel: Kőszeginé Lengyel Rita

    • Kedves Rita! Teljesen jól vezette le az adagolást. A szünetek betartása így tökéletes, ha egy-két nap elcsúszik a szüneteknél az nem jelent gondot. A dózisok is megfelelőek, ahogy írta. üdv dr.molnar

  21. Kedves Doktor Úr!

    5 éves, ivartalanított, nem kijárós nőstény házimacskámnak hétfő óta megy a hasa. Ezen kívül semmilyen tünetet nem észlelek, játékos, az étvágya változatlan, száraz és nedves tápot is eszik. Másik cicám is van, de ő eddig nem produkált semmilyen tünetet, az étrendjükben sem volt változás az utóbbi időben. Gyógyszertárban ajánlották az Endia pasztát, három napja kapja, de nincs változás. Nemrég rovarirtó szert használtam (Incenticide 2000), olyan helyen, ahol nem sűrűn járkál, de félek, hogy mégis valahogy a szervezetébe jutott. Lehetséges, hogy ez okozza a bajt? Kell állatorvoshoz vinnem?
    Előre is köszönöm a választ!

    Üdvözlettel,
    Tímea

    • Kedves Timea! A jelzett rovarító mérgező a macskákra, ha valóban beléjutott akkor az okozhat hasmenést is. Ha az étvágya megmaradt, akkor nem valószínű, hogy az okozta a bajt. Alkalmazza a Liver Detox, Stomach & Bowel, Digestive enzymes & Probiotics kombinációját neki a hasmenésre. Üdv Dr.molnar

  22. Tisztelt Dr Úr/ Nő!
    A 3 éves vörös kandúr cicámnak a hasán apró fekete pörsenések jelentek meg. A farka tövében is van, de nem bolha és sztem élősködő sem,az ellen kezelve volt de benti cica amúgy is.
    Eliminációs diétába kezdtem egy hete.
    Az állatorvos nem volt valami bizalomgerjesztő az allergia hosszas,és költséges tortúra.
    Viszont addig is amíg a diéta tart kezelni kéne a viszketést valamilyen krémmel. Ha javasolná valamilyen készítményt megköszönném. Illetve a fotók alapján milyen irányba érdemes elindulni Allergia, bőrbetegség, szezonális allergia? Az akné is így néz ki csak nem hason. Mihamarabbi megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
    Lia

    • Kedves Lia! A fotó nálam sajnos életlen és nem tudom kivenni az elváltozás minőségét. Ezeket a örsenéseket vakarja, vagy máshol is a testét? Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!
        14 hónapos kiskutyám nemi szervén ma észre vettem egy kinövést.Szetetném megtudni mi lehet. Kedden ivartalanításra van időpontunk. Befolyásolhatja ezt?
        Köszönöm válaszát. N.Anikóì

        • Kedves Anikó! A bal oldali péraajak közepén lévő szemölcsszerű képletre gondol? Ez nem bfolyásolja az ivartalanítás megtörténtét. Üdv Dr.molnar

          • Kedves Anikó! A szemölcsöket immunerősítéssel lehet kezelni. Szájon át a Virovet, helyileg az Audivet alkalmazása a segítség egyik formája. Üdv Dr.molnar

  23. Üdvözlöm Doktor úr szeretném meg kérdezni hogy van egy tacsko kutyám 2 eves múlt 🙂 szív féreg elleni oltást mikor javasolt adni neki vagy szükséges ? Köszönöm válaszát 🙂

  24. Üdvözlöm Doktor Úr.
    21 éves cicánk betegség miatti eleltatása után pár hónappal örökbe fogadtunk egy idősebb cicát akit a Herosznál adtak le.
    A cica 2013. 05. 16-án született /becsült idő/ nőstény
    2014.04.22-én ivartalanítoták.
    Utolsó oltása és valószínűleg egyszeri 2023.12.29-én volt.
    Örökbe fogadtuk ez év február 14-én. Akkor kicsi hasfájása volt , arra kapott gyógyszer és hamar rendbe jött. Azután észre vettük hogy az egyik füle atkás, azt is sikerült orvossal kikezeltetni.
    Nagyon rendes, csendes, szófogadó cica, de nem akar inni. Mindenféle itatót próbáltunk, nem iszik.
    Úgy oldjuk meg hogy reggel kap alutasakos nedves kaját azt felvizezem, délután kap szőroldó pasztát, azt is felvizezem, aztán este kap szintén alutaakos nedves kaját, azt is vizezem.
    Kérdésem mit tudnék csinálni hogy vizet is igyon. Van-e mód hogy rászorítsuk az ivásra. Napközben száraz táp van neki kitéve, de azután sem iszik.
    Köszönettel várom véleményét.

    • Kedves Éva! Próbálja ki neki a csapból vagy szobaszökőkútból az itatást. Sok cica csak folyó vízből hajlandó inni. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!

        Nagy segítségre lenne szükségem, mert 5 állatorvost felkerestem, de vagy nem volt elérhető, vagy nem találtunk a problémára megoldást. Drága cicám mérgezés áldozata lett akit nem tudtunk megmenteni. Előtte 8 nappal szült 5 pici cicát, akiket azóta én nevelek cicatápszerrel. Ma picit több mint 3 hetesek a cicák. Mindenre odafigyelek, jó az étvágyuk, a feneküket is rendszeresen nedves törlőkendő vagy vattával törölgettem hogy tudjanak üríteni. A probléma ott kezdődik, hogy egyik napról a másikra a cicák bőre kirepedezett, konkrétan húsig. Az egyik kiscica aznap éjjel meg is halt. A sebeket bephantennel, fertőtlenítővel kezeltem. Nem tudom mi lehet a probléma. Az állatpatikában egy paraziták elleni fürdető ampullát adtak, hogy fürdessem meg vele a cicákat. Az állatorvos azt mondta hogy semmiképp se, mert túl picik hozzá és ha lenyalják egymásról brutális mérgezést kapnak. Továbbá az állatorvos a tápszerre gyanakszik, hogy azzal lehet a probléma. Kisvárosban élek így semmiből nincs nagy választék. A patikában 2 db tápszer volt, mind a kettőt én vettem meg. Az első egy panzipet márkájú tápszer, következőre meg repeta márkájú tápszert kaptam. Kedden kaptak először az új tápszerből, és kedd éjjel halt meg az egyik cica, aznap jelentek meg ezek a repedezett bőr tünetek. Nem hiszem hogy ennyire rossz lenne a tápszer, hogy aznap éjjel meg is hal tőle az egyik. Ma egy másik városba utaztam egy állatorvoshoz, persze nem volt ott. Új tápszert vettem a cicáknak, Lactol márkájú. Ott azt mondták ez a legjobb. Szintén nem tudtak konkrétat mondani a cicákra, de egy Histacalmine nevezetű gyógyszert adtak, ami ekcémás és egyéb börproblémákra van. Ezután ismét hívtam egy állatorvost a
        (Mire kiért meghalt egy másik cica is) aki azt tanácsolta hogy ne adjam be nekik, mert 10kgos állatoknak való egy tabletta, tehát egy negyed darab is sok lenne az apró cicáknak. Emellett annyit mondott még, hogy betadinos hígított vízbe fürdessem napi 2x a piciket, és ha a tápszer a hibás, akkor napokon belül jelentős javulás várható. Emellett aloevera spray-el fújom a területeket. Az állatorvossal találtunk 2 pici tályog szerű púpot az egyik cicán, azt javasolta hogy én nyomjam ki neki. Megtörtént, de genny helyett valami sűrűbb állagú trutyi jött ki, abból sem az összes, és hiába próbálkoztam nem jön ki belőle a maradék, elég mélyen van 🙁 . Hálásan megköszönném, ha tudna nekem segíteni. Fotón mutatom a sebet.

        • Kedves Virág! Az anyacica mérgezése már a kölyök cicákba is átkerülhetett az anyatejjel. Ezek a bőrtünetek sziszémás gennykeltő staphylococcus fertőzésre utalnak. Sűrű fehéres színű gennytömeg a bőr alatt jellemzi. A tápszereknek valószinüleg semmi köze nincsen a tünetekhez. Az immunrendszerüket a megfelő táplálással tudja aktiválni újra. Lassan a szilárd csirkemájat, húst is el fogják fogadni és a tejpótlót lehet csökkenteni. Hiánybetegség is a gyanum között van, mely a B vitaminok hiányát valószinüsíti. Ezt a bélflóra állítja elő és az anyatejjel kapták volna meg a cicák. Csipetnyi pékélesztővel tudja pótolni szájon át. De ezek hatásaihoz időre van szükség, nem biztos hogy hogy vissza tudnak jönni, de ha esznek és ellátja őket, akkor van esély. Az aloe jó a sebek, tályogok feltörése utáni kezeléshez. Szájon át az antibiotikus hatású Imunovet csepp lenne megfelelő nekik. 3×1 csepp naponta/ cica. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Doktor Úr! Köszönöm az óriási segítséget, azóta a kiscicák meggyógyultak, sikerült mmegmenteniőket. Viszont most este az egyik pici megint haldoklik. Felpuffadt a hasa, hallani ahogy lötyög benne a „víz”, csak fekszik, nem birja el magát,rángatózik.. Ismét ilyen kesői órákban sehol nem találok állatorvost. Ez lehet HIP? A többi cicánál is előfordulhat? Hogyan tudnék segíteni nekik?

          • Kedves Virág! Ez sajnos bélelzáródás is lehet, de lehet hogy gázos lett a bél és nem tud ürülni. Ha már rángatózás is van az a fulladás jele, nem sok esély van ilyen esetbena túlélésre. A FIP szopós cicáknál nem alakul még ki. Üdv DrMolnar

          • Kedves Doktor Úr! Köszönöm a rendszeres gyors válaszát, Ön egy csoda. A cica aki eddig el sem bírta magát, rángatozott, alig vett levegőt,felkelni sem bírt, pár óra elteltével elkezdett mászkálni és újra erőre kapott, mintha semmi baja nem lenne. Nem hittem a szememnek mikor megláttam. Ámbár a pocakja még mindig furcsa. A „lötyögést” már nem hallom, de még mindig levegőnek mondanám, talán így tudnám a legpontosabban leírni. Most egy picit itt feküdt dorombolva a vállamon, de nem nagyon mertem etetni, éppen csak pár cseppet, ne hogy ártsak neki,és ne is száradjon ki. Mitől lehet ez? Reggel merjem bátran tápszerrel etetni?

          • Valószinüleg túl lett itatva és nem bírta megemészteni a tápszert és begázosodott. De hogy ez ne ismétlődhessen, ezért többször kisebb adagokra osztva etesse, hogy könnyebben tudja megemészteni a kis adagokat.
            üdv

  25. Kedves Doktor Úr,
    Panni 4 eves ivartalanitott, keverek, felelem agressziv, fel eves koraban utcarol mentett szuka, 20 kg.Minosegi tapot, konzervet vizzel keverve kap napi egyszer. Julius vegen kezdtek a tunetei jelentkezni, fekvesbol, ulesbol nagyon nehezen kezdte felnyomni magat allo helyzetbe. Hoje megemelkedett, 39,9 – re. Rimadyl, Onsior -t kezdtunk, ami semmit nem hasznalt. Rheumocam kezdese utan a hője lentebb ment: 38,7 – 39,2 a-re es e között ingadozott egesz nap valtakozva. Mozgasa ekkor konnyebb lett,  de a fajdalma nem szunt meg csak enyhult.
    Aug 29.-en az egyetemen a CT vizsgalata negativ lett, csont, izulet elvaltozast nem latnak, a nyirokcsomók duzzanatat lehet latni. Fizikalisan csak boditasban tudtak vizsgalni. 
    Egy begyulladt letort fogat talaltak, ezt eltavolitottak.A nyelven 2 oldalon 1-1 borsonyi fekelyes gobot talaltak, amibol citologiat vettek.A fogtol ideggyulladast valoszinusitenek.
    A verlabor es a citologia eredmenye: 
    Citologia: felheveny gyulladassal kisert ham dysplasia igazolhato.Nekrotikus gyulladas gyanithato. 
    Verlabor elteresei: CH 10,7 MPV 14 PCT 0,43 Feherversejtszam 3,9 Eosinophil granulocyta 11,4 Albumin 24,5 ALKP 47 Fruktozamin 218 Koleszterin 3,6 Karbamid 3,8 Kalcium 2,0 cCRP 141,54
    A rheumocamot 14 napig kapta, utoljara szept 2.-an, ennek elhagyasa utan a hoje ismet megemelkedett, teljesen hullamzo a nap folyaman:  38,7 – 39,7, ezzel egyutt a fajdalma is megnőtt, sokszor mar az agyra sem tud felugrani.
    Jelenleg semmilyen gyógyszert nem szed, a mai labor alapján a kiértékelés miatt az orvosát még nem értem el, tegnapi nap csak a plazmaferezis merült már csak fel mint opció….
    Kérném tanácsát, hogy melyik termékeket vasaroljam meg szamara es azt hogy adagoljam?
    Elore is koszonom a valaszat!
    Molnar Izabell

    • Kedves Izabell! A tünetek semmilyen ismert betegséghez nem hasonlítanak, de toxikus hatásra adott reakcióra igen. nem kapott kullancs elleni prevenciót korábban? Ezt a gyulladásgátlók csak fokozni tudták, amikor a hatásuk kiment visszatértek a tünetek még erősebben. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Ur, Nem kapott bolha kullancs ellen semmit, mert setalni nem jarunk csak az udvarra jar ki, ahol alig van fű, semmilyen gyogyszert nem szedett soha, csak havonta milbemax/milbemin/milprazon tablettat szivfereg megelozesre es taplalekkiegeszitoket folyamatosan valtakozva: izulet vedoket, humaxot, immunovet port, vetrit, onega 3-at, mariatovis port. 😔

          • Ezt 10 honapos koratol kapja tavasztol oszig minden evben, eddig nem okozott problemat.
            Doktor Ur mit javasol a szervezeteben levo gyulladas kezelesere?
            1-2 orankent valtozik a hője, van hogy ezalatt egy teljes fokot, 2 oraja 38,8 volt, most ismet 39,7, ugy hogy fekszik a huvos szobaban. 39 foktol mar mindig fajdalmat jelez, mintha minden csontja belobbanna ilyenkor.

          • Csak kumulálódott a szervezetében. Fel kell függeszteni a további alkalmazást és mérgeteleníteni kell a szervezetet, a lyukas bél szindromát pedig el kell kezdeni felszámolni. Ezt tanulmányozza át: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Először ezt alaklmazza: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/meregtelenites-tamogatasara-szolgalo-csomag/ majd 3 hét után ezt: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ üdv drmolnar

          • A Doktor Úr által ajánlott két csomagot megrendelem (méregtelenítés és emésztő szervek).
            De olvastam hogy ezek szedése mellett semmilyen gyógyszert nem kaphat a kutya, mert rontják a hatását.
            Panninak 2 napja újra láza lett és a hátsó lábaira már csak nagyon sírva és nyüszögve tudott felállni, így tegnap éjfékor muszáj voltam újra elkezdeni a rheumocamot.
            Emellett is van értelme a 2 csomagot kapnia?
            A láz csillapítására és gyulladáscsokkentésre tudok még bármilyen terméket rendelni, ami a 2 fenti csomaggal együtt szedhető?
            köszönnöm előre is!

          • Kedves Izabell! Igen van értelme, mert valahol el kell kezdeni a változásokat. Először a méregtelenítő csomagot kapja7 napig, majd váltson az emésztészervre, hetente váltva őket, ha már mindkettőt megrendelte. A szintetikus szert pedig lehetőleg minél kevesebbet és kisebb adagokat használjon. Remélhetőleg nem lesz rá szükség egy idő után. Üdvdr.Molnar

          • Kedves Doktor Úr, Panni egy hete szedi a méretgtelenítő csomagot, , most következne az emésztőrendszeri csomag egy hétig, ahogy Ön ajánlotta, de közben megrendeltem a mozgásszervi II-es csomagot is, ami a mai nap meg is érkezett.
            Azt szeretném kérdezni hogy az emésztőszervi csomaggal együtt adhatom e a mozgászervi csomagot is egyidőben?
            Most felmerült, hogy lyme kórral egyeznek a tünetei (hullámzó láz, izületi fájdalom, negativ ct) így valószínűleg a doxycyclint el kell kezdjük.
            Panni nem jár kullancsos helyen viszont én igen hetente többször így haza is vihettem.
            A 3 csomagot hogy a legjobb ez esetben nála adagolni?
            A chitosane kapcsulát olvastam hogy nem minden vitaminnal lehet együtt adni, a 3 csomagban lévő szerekkel együdőben beadható?
            Köszönöm, előre is: Molnár Izabell

          • Kedves Izabell! Én még nem kezdenék bele antibiotikumos kezelésbe, mert amit eddig elértek azt egypár nap alatt lerombolhatják azzal. A körülményeket figyelembe véve, a láz miatt kellene egy Imunovet kúra 7 napig 2×3 csepp/ 10 testtömeg kg dózisban és Strong Immune, mellette adják az emésztőszervi csomagot és a Bone strengthet egyenlőre. A csomagok többi részét egyenlőre hagyják. Azokat a tünet javulás után majd fokozatosan lehet elkezdeni. Üdv dr.molnar

  26. Kedves Doktor Úr!

    A 13 éves himalájai cicám másfél hete furcsán kezdett mozogni, mikor felvettem, tépte ki magát a kezemből és ennek hangot is adott, fájdalmasan. Ha a mellső lábai alatt fogva emelem meg, nincsen baj, de mikor a hátsó lábai, feneke alá teszem a kezem, azt nem hagyja. Nem tud olyan magasra felugrani, amilyenre szokott, és a futkározást is abbahagyta.
    Rendeszeresen eszik, iszik, és széklet-, illetve vizeletproblémák sincsenek
    Mivel állatovosnál egy őrjöngöngő vadállat lesz belőle, csak neurontinnal sikerült többé-kevésbé elbódítani, és megvizsgálni. Akkor egy rövid vizsgálat után valószínűsíthető gerincsérülést diagnosztizáltak nála, amire napi 25 mg Neurontint és napi fél Neuromultivit EP-t írtak fel neki, hogy figyeljem javul-e.
    Feltűnt, hogy nagyon sokat mosakszik a végbélnyílása körül, de a rengeteg szőrtől nem láttam sokáig igazán semmit.
    Ma reggel ezeket a képeket sikerült készítenem, amint megemelem a farkát már fordul is el, nem hagyja magát.
    Ön szerint ez mi lehet?

    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel,
    Nóra

  27. Kedves doktor úr!
    Múlt évben már írtam, nekem van a kis spánielem akinek légmelle volt megmagyarázhatatlan okból + a mellében volt egy dió nagyságú daganat, ami a daganatos csomagtól kicsire zsugorodott. (Akkor megrendeltem neki a daganatos II csomagot.)
    Nem sokáig tudta szedni, mert másodszor is légmellet kapott.
    Nagy küzdelem volt megint, leszívták a levegőt, -ami aztán újra termelődött- úgy volt nem éli túl, de végül mégis rendbe jött.
    Volt néhány nyugodt hónapunk, majd jött a szemprobléma. Magas szemnyomása volt, nem használt semmilyen szemcsepp. Végül ez év májusában szemeltávolításra került sor. Kockázatos volt az altatás, de sikerült. Ezen is túl voltunk,
    majd észrevettem, hogy köhög, sétán gyenge. Antibiotikumot kapott, de nem segített. Folyadék keletkezett a tüdejében, abból mintát vett az orvosunk. Az eredmény, mellűri daganat. Ez megmagyarázza a korábbi légmellet is.
    Jelenleg szedi a daganat II csomagját, CBD olajat, Béres kutya vitamint. Már nincs folyadék a tüdejében, jó a légzése. A baj az, hogy sokszor visszatér a láz, ha jól értettem a daganat szétesése toxinokat termel és emiatt. Sajnos a láz miatt legyengült, mert ilyenkor nem eszik. Erősítő infúzióra járunk a rendelőbe.
    Kérdésem, hogy a termékek segítségével lelassulhat vagy megszűnhet -e a toxin termelődés a láz?
    Mivel tudnék még segíteni neki?

    Válaszát előre is köszönöm!

    ui: a drags imun és a cbd olaj mehet kapszúlába beadva, ugye?

    Tisztelettel: Füri Ibolya

    • Most látom, hogy rosszul írtam: természetesen a daganat I-es csomagot kapja.
      Még annyit kérdeznék, ha 10 kg, akkor az előírt kisebb vagy nagyobb adagot adjam neki? (Van ahol pont a határon van. Pl Drags Imun)

      Köszönettel; Ibolya

    • Kedves Ibolya! A láz a szervezetben lévő toxikus anyagok miatt alakul ki, mely jelen esetükben a bélben keletkezhet, a lyukas bél szindroma és a bélflóra kedvezőtlen összetétele miatt. De meg kell vizsgálni, hogy nem kap e valamilyen toxikus anyagot kivülről is ( pl. kullancs elleni prevenciós szeintetikus vegyi anyagot stb.). A lyuks bél kezelésénél javasolt csomaggal is segíthetnénk a gyógyulást, de a II. csomagot is érdemes lenne az I.-re váltani. Az Imunovet és a CBD olaj is mehet kapszulában beadva. Üdv dr.Molnar

  28. Kedves Doktor Úr!
    Bradycardia mellett az Annovet csepp biztonságosan adható egy 2,5 éves ausztrál juhász kutyának? Válaszát előre is megköszönve, Tóth Szilvia

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    13 éves ivartalanított kan labrador keverék kutyám van (20kg). Reggel-este Happydog senior száraz tápot kap vizezve. A ételt és vizet is magasítóra tesszük neki. Oltva, féregtelenítve, parazitamentesítve van rendszeresen. 2 éve nyelőcsőférgességet állapítottak meg nála, ez kezelve is lett, viszont visszamaradtak bizonyos problémák. Többször visszaköpi a vizet, sokszor iszik, az oldalán fekve (hempergés után) habos átlátszó színűt hány vissza, nyugodt fekvésből hirtelen felpattan. Lakásban él azóta, füvet nem engedünk neki enni, mert attól azonnal hánynia kell. Pantoprazole 20mg-ot kap napi 1/2et reggel már egy éve, azóta az ételt nem hányja vissza, ha nem kapja akkor nyugtalan, keresi a helyét, többször visszaköpi a vizet. Az állatorvosunk szerint ez kezdődő reflux lesz, ő javasolta, hogy itt kérjek tanácsot, hátha el lehet kerülni a gyógyszeres kezelést. Tudna ajánlani valamilyen terméket ezekre a tünetekre?
    Köszönöm,
    Nagy Flóra

  30. Szép estét.
    A szomszédban születek kis cicák, sajnos egy cicák nagyon picike lett és az anya cica nem foglalkozik vele, sem a gazdája.
    Próbáljuk etetni hátha még marad, persze melegen tartjuk és ma éjszaka virasztunk is.
    Mit tehetünk még?
    Válaszát elöre is köszönöm.

    • Kedves Patricia! Ha tudják cumival etetni, speciális cica tejpótló tápszert vegyenek neki. Mást nem udnak etenni érte, de ez minden is neki. Üdv Dr.molnar

  31. Kedves Doktor Úr!

    Mai napon érkezett meg Kingvet és Gynevet csepp, 4 éves lagotto kutyánknak inkontinencia miatt.
    Korovet és Etovet cseppet használunk más jellegű (viselkedés) problémánkra. Ezt el kell hagynunk, vagy adhatjuk a két kezelést egyszerre?
    Köszönöm!

    • Kedves Alma! A Korovetet ne alkalmazza a Kynevettel egy időszakban. Az Etovetre ez nem érvényes. A King és a Gyne azok mehetnek együtt is. Vagyis a Korovetet függessze föl, a másik3 lészítmény mehet egy időszakban. Üdv Dr.molnar

  32. Tisztelt Dr. Úr!

    Elnézést, hosszú leszek.
    2024.08.11-én talált az egyik macskám a kertben egy kiscicát katasztrófális állapotban. Azonnal behoztam egy üres helyiségbe egy szobakennelbe. 60 dkg volt, durván ment a hasa és semmi izom nem volt szinte a cicán. Napégési sérülések voltak az orrán és a fülén, a végbélnyílása duzzadt és vörös volt. Étvágya kiváló, de kimerült és gyenge volt. 13-án elvittem orvoshoz, tesztelték giardia-ra, fiv-re és felv-re. Minden negatív lett. Kapott féreghajtó pasztát, es egy bőr alá adható infúziót, testhője normális volt. Kb. 8 hetesnek saccolták a korát, és megállapították, hogy kislány.
    Itthon Protexin Pro-Kolin és Pro-Kolin Advanced prebiotikum pasztát és DM Guard-ot kap, Royal Canin gastrointertinal kitten pástétomot és száraz tápot. 08.28-ig ment a hasa, azóta az rendben van. Mivel hasmenésig nem engedtem ki a kennelből, így csak 29-től volt alkalmam több időt vele tölteni, és észrevettem, hogy rendkívül gyorsan veszi a levegőt. Nem zihál, nem liheg, nincs hang légvétel közben, de igen szapora. 60-62 percenként.Nem köhög, nem tüsszög, szép a szeme, csak néha barnás könny jön belőle, de azt Corneregel géllel azonnal tisztítom. Így 30-án visszavittem ezzel a problémával az orvoshoz. Vérvétel után kiderült, hogy magas a fehérvérsejt szám. A biokémiai rendben. Fonendoszkoppal semmi rendellenességet nem hallott a dr. nő szív és tüdő tájékon, hasi ultrahangon a vékonybél falának megvastagodásán kívül szintén semmi probléma. Így kapott antibiotikumot és fájdalom, valamint gyulladáscsökkentő injekciót. Itthon jelenleg is tart a Clavaseptin kúra, ami melle 3 napig Rheumocam szuszpenzió is ment. Eddig semmi változás nem történt a légzésével, pedig holnap véget er az antibiotikumozás. A cica étvágya változatlanul remek, egyre aktívabb, de hamar kimerül. Jelenleg 90 deka. A viroplazin tablettát Ön szerint megpróbálhatom erre? Ön gyanakszik valamire a leírtak alapján?
    Előre is nagyon köszönöm válaszát.

  33. Tisztelt Doktorúr!

    Van egy 14 éves kandúr macskám.
    Pár hónapja Staphylococcus fertőzést állapítottak meg nála, ami miatt kb 3 hónapja nagyon töredezik, morzsolódik, elszíneződtek a karmai.
    Kapott egy 7 napos antibiotikumos kezelést, amelyet kb 2 hete hagytunk abba.
    Eddig úgy tűnt, kezd javulni az állapota, már nem morzsolódik a karma, kezdenek visszatérni az opálos színükhöz.
    Van azonban 2-3 karma még, ami nem az igazi, eléggé sötét színűek és csúnyák. Ezek közül most 2 kiszakadt neki látszólag minden ok nélkül. Kiengedtem a kertbe (ahol nem érintkezik más állatokkal) és valószínűleg a betonon sétálhatott, amikor megtörtént a baleset. Azt vettem észre, hogy vérzik a lába, és a karma ki van fordulva.

    Már rengetegszer vittem orvoshoz, de sajnos nem tudnak ők sem többet mondani, mint hogy várjak és alkalmazzak immunerősítőket.
    Az alábbi termékeket adom neki: DMGuard T2, Kék Lukács csepp macskáknak, Taurin paszta, Maláta paszta, Emésztés segítő paszta, Dermato bőrtápláló olaj.
    Ezen kívül vettem neki Exner Petguard ápoló spray-t, melyet a testére fújok, ugyanis állandóan vakarózik.
    Nem tudom, ezeken kívül mit tehetnék még.

    Csatoltam pár képet egy montázsolt fotón. Valamelyiken az látszik, hogy az egyik emlőbimbója meg van nagyobbodva, azt folyamatosan vakarja, harapdálja, emiatt a körülötte lévő szőr kisebb tenyérnyi foltban lekopott (ez utóbbi pont nem látszik a fotókon). Ezen kívül a korábban kiszakadt, illetve a most kiszakadt karmáról is betettem képeket.

    Kiegészítő infó, hogy egy vérvétel során kiderült, hogy rendkívül alacsony a fehérvérsejtszáma, valamint magas a vörösvértestté.
    Eszik, iszik rendesen, a közérzete jó, viszont rendkívüli módon elkezdett hullani a szőre, ami a hasán kívül máshol nem látszik, csak a laskában látok elképesztő mennyiséget.

    A kérdéseim a következők lennének:

    1. Az emlőnagyobbodás mitől lehet?
    2. A karmával kapcsolatban mit tehetnék még? Mitől van az, hogy még mindig kiszakad neki?
    3. Lehetséges, hogy az általam adott szerek közül bármelyikre allergiás? (Az Exner spray-t még csak pár napja használom, szóval azzal nem lehet gond).

    Hálásan köszönöm előre is, ha válaszol ezekre!

    Tisztelettel
    Barbara

    • Kedves Edit! A cica tünetei belső toxikus állapottal összefüggő emésztési zavarokkal és az un. lyukas bél szindromával függnekössze, mely következménye a tartós gyuladás, főként allergiás felhangokkal. Az emlőnagyobbodás a hormonális egyensúlytalansággal és az ösztrogén diminanciával függnek össze, amely a zsírraktárak túlzott mértékéből és a máj kiválasztó funkciójának a csökkenéséből eredeztethetők. ÜdvDr.molnar

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Érdeklődnék, hogy környezeti allergia esetén olvastam, hogy megér egy próbát a Cetirizin nevű gyógyszer. Viszont látom, hogy több fajta van, a Cetirizin Hexal, Cetirizin-EP, Cetirizin 1 A Pharma. Ezek közül bármelyiket szabad kutyánál alkalmazni, vagy melyik az ajánlott?

      Előre is köszönöm válaszát.

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    7 éves németjuhász kutyánknal csont rákot diagnosztizáltak. Rossz jövőbeni kilátással. A bal első térden egy hatalmas duzzanat alakult ki. Ezen kívül jól van a kutyus van kedve sétálgatni , jól eszik. Hogyan tudnék neki segíteni? Esetleg a duzzanat csökkentése lehetséges e? Köszönöm szépen
    vasszoltanne6@gmail.com

    • Kdves Hölgyem! Az osteosarcomák esetén ezt a csomagot alkalmazom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-csomag-iii/ kiegészve még ezzel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/cbd-oil-1000mg-organic-hemp-oil-bio-kender-olaj/
      A megadott protokollt pontosan szükséges követni. A szüneteket tartsa be, mert kell az idő a szerek adása közt a regenerálódásnak is. A tapasztalataim zömmel jók, a kóros folyamatok lelassulnak, kevesebb kellemetlen tünettel, fájdalommal járnak, a hiányos csontképzés kiegyenesedik, az áttétképződés sokkal ritkább. Összességében a túlélés többszörösére nő, főleg az időben elkezdett alkalmazás mellett.

      Azt szoktam mondani, hogy a rákból felgyógyulni nem lehet, de megfelelő, időben elkezdett kezeléssel hosszú, tünetszegény életet lehet élni. De ennek feltétele az élethosszig tartó, szünetekkel végzett kezelés, a kiújulás megelőzésére.
      Ezért fél évig folyamatos, majd ha nincs semmilyen tünet, akkor két havonta egy havi kúra alkalmazandó. 1 év eltelte után tartósan 3 havonta egy 4 hetes kúra javasolt. Bármely daganattal összefüggő vagy gyulladásos tünet jelentkezése esetén két havonta végzett havi kezelés követendő, azt ne ritkítsuk. A folyamatos az 28 nap adás 3 nap szünetet jelent.
      Amikor a gazdi biztatónak érzi az állapot és leáll a kezelésekkel akkor sajnos a kiújulás szinte mindig bekövetkezik és akkor már nehezen befolyásolható kedvezően az állapot.

      Azonban a rosszindulatú folyamatok legalább kb. 50%-a jól reagál a természetes anyagokból álló csomagok alkalmazására. Vannak teljes remissziók is, de a folyamat jelentős lassulása és az állat általános állapotának sokáig jó állapotban tartása az általános eredmény. Az életminőség az esetek döntő többségében sokáig, az előzetesen jósolt idő duplájáig is fenn szokott maradni. De sajnos vannak kivételek is , melynek okai számos félék lehetnek.

      Nem műthető a tumor vagy nincsen rá megfelelő kemoterápiás lehetőség? Nem kívánja konvencionális módon kezelni kedvence daganatos elváltozását? Ezekben az esetekben van más hatékony lehetőség kedvence életének meghosszabbítására vagy akár a gyógyulására. Más kezelési módszerek választása esetén – kiegészítő szerként – az alkalmazott szerek hatékonyságának növelése és a mellékhatások csökkentése lehet hasznos az állat élete szempontjából.

      Mindezekben az esetekben segítséget nyújthatnak a Supreme Immunity eledel kiegészítői.

      Kifejezetten DAGANATOS betegségek esetén – kiegészítő szerként – javasolt használatuk, néhány kiegészítő szer adásával egy időben.

  35. Kedves Doktor Úr!
    6 éves Máltai ivartalanított lány kutyámnak elkezdett hullani a szőre kb 4 hónapja a gerince, nyaka és az oldala mentén. A bőre is bebarnult, foltos lett. Az endokrin vérvizsgálat negatív. Nem iszik sok vizet. Tápot váltottunk kb 2 hónapja, lazacos Arion hypoallergénre. Az előző Susa táp is hypoallergén volt. Nyakán Foresto bolhanyakörv van. A kérdésem az lenne, hogy ezt a fajta szőrhullást mi válthatja ki? Hogy lehet rendbe hozni? Három kutyánk van. Ebből az egyik óriástestű ivaros kan, aki májusban töltötte 1 éves korát. Jól kijönnek egymással. Sőt, Lizi folyamatosan tetszeleg neki. Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel J. Tímea

  36. Tisztelt Doktor Úr!
    3 éves német vizsla – erdélyi kopó keverék nagytestű ivartalanított kutyusunk többször eszik füvet, reggel gyomorsavra utaló színűt (sárgás-habos) hányt, illetve többször hányt az elmúlt időszakban(volt hogy evés után futott és azért), mivel állapotában semmi aggasztót nem tapasztalok, nem dehidratált, nem levert, energikus, így úgy gondolom a tápján kell változtatni, most „nevenincs” tápot kap. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen tápot vegyek neki.
    Köszönettel!
    Gergely-Szakály Tünde

  37. Kedves Doktor Úr,

    Ismét szeretném a segítségét kérni, 8 éves lány cicámmal kapcsolatban. Tavaly húgyúti problémák miatt (gyulladások és kövek) kezdtük el alkalmazni nála az itt javasolt Húgyúti csomagot, majd most tavasztól sajnos emlőduzzanat miatt elkezdtük a sejtregeneráló I-es csomagot, illetve javaslatára leálltunk az eddig kapott száraztápról, amit kölyök kora óta orvosi javaslatra, kimondottan a kövesség miatt kapott. Jelenleg csak alacsony hőmérsékleten, nagyon rövid ideig párolt eledelt kap, megfelelő hús és zöldség arányban, aminek gyakorlatilag a nedvesség tartalma 80%, és ebből naponta kb 150-170 g az adagja. Ahogy leálltunk a száraz tápról és csak ezt eszi, azóta messziről elkerüli a vizet. Több módszert is próbáltam, pl. vizeztem az eledelt, de ebben az esetben azt tapasztaltam, hogy nem igazán volt jól, és ahogy abbahagytam a vizezést, úja rendben lett. Próbáltam fecskendővel itatni is, de ez sem az igazi, és elég tortúra neki. Sima csontleves szagát sem bírja, azzal is többször próbálkoztam, hiába teszem elé, nem issza meg, rázza a lábát ahogy beleszagol. A cica 5 kg. Mit javasol Doktor Úr, milyen módon próbáljuk pótolni a folyadékot, mennyi az amire még szüksége lehet a szervezetének, azon kívül amennyi az eledelében van? Vizelési szokásai rendben vannak, illetve nem változott, ugyan annyit vizel, mint amikor még a száraz táp mellett ivott magától folyadékot.
    Illetve szeretnék érdeklődni, hogy a sejtregeneráló I. csomag mellett kaphat-e CBD olajat?
    Köszönöm!
    Burán Edina

    • Kedves Doktor Úr,
      Közben itt az esetleírásokban olvastam a Vetera-DDW-25 csökkentett deutériumtartalmú vízről. A fent említett kiegészítők mellé adhatnom ezt is még?

      Köszönöm!
      Üdv,
      Edina

        • Kedves Doktor Úr!

          Köszönöm a választ, viszont így felmerült bennem, hogy amennyiben elegendő az eledelben lévő folyadék mennyisége, és most adom majd neki Vetera-DDW-25 csökkentett deutériumtartalmú vizet, amiből neki napi 40 ml szükséges, akkor esetleg nem tudom túlterhelni a veséjét illetve a szervezetét ennyi folyadékkal?
          Köszönöm!
          Üdv,
          Edina

          • Igen, nem biztos hogy el fogja tudni fogadni a 40 m-nyi mennyiséget. A veséjét nem terhelheti túl, ha az egészséges működésű.

    • Kedves Edina! A megadott élelem tartalmaz annyi vizet amennyire a szervezetnek szüksége van, így azon túl, hogy állandóan van előtte friss ivóvíz nem szükséges más folyadék pótlás. Igen kaphat a csomag mellett CBD olajat. ÜdvDr.Molnar

  38. Tisztelt Doktor úr!
    8 éves beagle szuka kutyusom 2 hete lett beteg (azelőtt sosem volt beteg, nagyon jó állapotban volt). Nagy fájdalmai voltak mozgásra, érintésre, a diagnózis fzikális vizsgálat, labor és röntgen után beagle pain szindróma. Szteroid kezelést kap mivel azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ez a betegség nem gyógyítható, és csak szteroidra reagál, ezzel lehet tünetmentességet elérni. 16 kiló a kutyus, először napi 40 mg Pednicortone tablettát kapott (előtte gyomorvédővel), de arra nem javult az állapota, Tramadolt is kellet mellé neki adni. Aztán 1 hétig kapott emelt dózist, napi 2×30 mg Prednicortone- t, előtte fél órával napi 2×1 20mg Pantoprazol tabletta gyomorvédőt, és napi 2×1 Milgamma N kapszulát. Ettől fokozatosan javult az állapota, a 2. héten kellet a napi prednizolon adagját a felére csökkenteni, ez 3 napig jól ment, de a mai 4. napon már látszott, hogy megint vannak fájdalmai, ezért most megint emelni kellene a gyógyszeradagját. Nem tudom most mit tegyünk? Nagyon aggódunk érte, és a fájdalmai miatt. Kérem legyen szíves tanácsot adni, hogyan segíthetnénk neki! Adagolás tekintetében is legyen szíves információt adni.
    Előre is köszönöm a segítségét!
    Tisztelettel:
    Gabriella szentesről

    • Kedves Éva! A Skelevetet ismerem, az tökéletes ízületvédő. A másodiknak írt terméket nem alkalmaztam, nincs vele tapasztalatom. Üdv Dr.Molnar

  39. Tisztelt Doktor Úr! 4 hónapos tacskónk ma reggel a kertben játszott amikor pont láttam a jelenetet h vmitol felugrott majd iszonyatosan el kezdett szaladni aztán megállt és utána emelte a bal mancsát es nyalogatta. Azonnal ölve vettük, nagyítóval megvizsgáltuk nem láttunk semmi idegen tárgyat tüskét de nagyin sirt amikor fogtam a kis tapos csak. Viszont jön megy, nem sántít sőt szalad is ha éppen vmit vagy vkit meglát csak néha emeli a tappancsat és nem engedi h hozza nyúljunk . Eszik iszik minden rendben . Mi arra gondolunk h vmi megcsípte esetleg mehecske darázs bármi . Mire kell figyeljünk milyen tünet esetén menjunk orvoshoz illetve mivel tudunk neki segíteni ? Köszönettel

    • Kedve Livia! Igen lehet egy darázscsípéstől is ez a tünet. Már valószinüleg túl is van az ijedtségen. Nem kell semmire figyelniük, ha valami gond mutatkozna úgy is észreveszik. Üdv Dr.molnar

      • Kedves Gabriella! Torok és mandula gyulaldás és szájüregi gyulladás okozhat ilyen tüneteket. Alkalmazzon 3x 2 csepp Imunovetet szájon át hét napon át. Üdv Dr.molnar

  40. Tisztelt Doktor Úr !
    Van egy 14 éves, imádnivaló fajtatiszta szamojéd kislány kutyám, aki ma egy hete teregetés közben elcsórta és megette az egyik bugyimat. Szenvedélyesen vadássza a leesett papírzsebkendőt, zoknit, mindent, amit nem lenne szabad. Eddig is előfordult, hogy megevett egy zoknit, de azt ki is kakilta. Ennek pont ma egy hete és még nincs eredmény…..a kutya eszik, iszik, pisil, de bogyókat kakil. Nagyon aggódok, nehogy valami baj legyen. Mit lehet tenni ilyenkor?
    Köszönöm, ha válaszol.
    Üdvözlettel: Székely Andrea

    • Kedves Andrea! Bőséges beöntéssel lehet segíteni a kiürülést. Szakszerűen kell egy állatorvos kollégával elvégeztetni. Üdv Dr.molnar

  41. Tisztelt Doktor Úr!
    Magamhoz vettem egy 8 hetes cocker spániel kislányt,aki eddig kint nevelkedett anyatejen majd házikoszton. 3 nappal az elhozalától semmi baja nem volt,igaz ő volt az utolsó az alomból, ami annyiban jelentkezett,hogy kisebb volt a többiektől.Majd negyedik nap elvittem a mi állatorvosunkhoz egy általános vizsgálatra,ahol megkapta a második parvót és féreghajtó pasztát.Azóta nem eszik,alig iszik,levert és nagyon enervált.Visszavittem többször,kapott infúziót, görcsoldót,hányinger csillapítót, de semmi változás.Próbáltunk mindenféle vitaminos tápot is,de nem hajlandó enni.
    Az ultrahang,rgt,és vérvizsgálat alapján májmegnagyobbodást és vesebetegséget állapítottak meg.A tüneti kezelésen nem változtattak és a kiskutya egyre csak gyengül.Tudna adni valami tanácsot,merre tovább?
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Gyöngyi! Elég valószinű, hogy az oltásra és féreghajtóra reagált így. Vagy kapott esetleg kullancs elleni megelőzésre is valamit? Üdv dr.Molnar

  42. Tisztel Dr. Molnár Gábor!
    9 és fél éves keverék (németjuhász, akita) kutyámnál3 évvel ezelőtt AIHA-t diagnosztizáltak amire azóta is Medrol 4mg napi 2x kap.A szteroid elhagyására volt már kísérlet,de sajnos 2 hét elteltével az anémia tünetei ( sápadtság, bágyadság, levertség,étvágytalanság) újra jelentekeztek, így a szteroid elhagyása nála nem jöhetett szóba.Az utóbbi 4-5 hónapban újabb tüneteket vettünk észre, fénytelen szőr,szőrkopás, bőrproblémák, sántítás, nyelési nehézségek ill. annak ellenére,hogy rengeteget eszik a súlya csökken.Mindössze 26 kg már csak. Pajzsmirigyre nézték ami kimutatta a pajzsmirigy alulműködését. T4-1 8,78, T4-2 0,68. Forthyron (400 mikrogrammos ) amiből 3/4 tablettát kell kapnia 12 óránként, ezt az intervallumot szigorúan betartva.Mivel ő szteridot is kap, így a két gyógyszer beadása között pár órának el kell telni.A Medrolt reggel és este kapja.Sajnos akárhogy logisztikázunk a gyógyszerezést sehogy nem tudjuk megoldani,ugyanis 2 műszakos munkarendben ( egyik héten délelőtt,másikon délután) dolgozunk, így a 12 órás különbséget órára pontosan sem tudjuk megoldani.Az lenne a kérdésem,hogy mennyire vegyük szigorúan ezt a 12 órát, probléma e ha néha csúszunk 1-2 órahosszát?Esetleg van e másik megoldás a pajszmirigy beállítására, mert ezt csak akkor tudjuk kivitelezni ha az egyikünk felmond a munkahelyén azt viszont nem tehetjük meg.Illetve van még egy dolog ami aggaszt,hogy a gyógyszer megkezdése után 6 hónapra történne az első vérvétel.Nem hosszú ez az idő kontroll nélkül?Teljesen tanácstalan vagyok .Köszönöm szépen a válaszát! Üdvözlettel: Judit

    • Kedves Judit! Az autoimmun hemolitikus anémia AIHA oka a lyukas bél szindroma. Ezt gondolnám első lépcsőben kezelni, hogy megtudjuk mennyit javul a kutya állapota, mielőtt pajzsmirigy hormonra fognák, mert lehet arra nem is lenne szükség , mivel a pajzsmirigy állaspota rendeződhetne gyógyszerezés nélkül is. A súlycsökkenés nem támasztja alá a pajzsmirigy alulműködését stb. Több ok miatt is át kellene tekinteni a kutyusok problémáit. Első lépcsőben ezt olvassák el: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Üdv Dr.Molnar

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeretném megkérdezni, hogy a mini kapszula is felbontható-e úgy, mint a normál méretű, és így a tartalma a cica ételébe szórható-e?
    Köszönettel
    Sz. Klára

  44. Kedves Doktor úr!

    Az előző rendelésem után kaptam 3.000 Ft-os kupont, melyet szeretnék felhasználni újabb rendelésnél, azonban csupán 1.410 Ft-ot érvényesít. Mi ennek az oka?

    Köszönöm szépen.

    üdv: Erika

    • Kedves Hölgyem! ezt írta az informatikusunk: „Ezt mar lebeszeltem az holggyel, nem szmolt a szallitasi koltseggel. Levont a rendszer 3000-et, es hozzaadta utana az 1590Ft szallitast. 3000-1590 = 1410, igy jott ki neki. Megertette, hogy a szallitasi dij a kupon levonasa utan kerul felszamitasra.” Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr!
        Igen, már megoldódott. Köszönöm szépen. Elnézést a félreértésért! Meg is rendeltem a termékeket!

        üdv.: Erika

        • Kedves Molnár Gábor Doktorúr!

          Van egy 14 éves angol cocker spániel (nőstény) kiskutyám, Fáni.
          Sajnos a napokban kiderült, hogy rákos. Malignus melanoma van a szájában. (Műtét nem jöhet szóba,mert a másik oldalán már volt műtve, állkapcsa eltávolításra került)
          Sajnos ez már egy végső dolog. Áttét szerencsére nincs.

          Szeretném az elkerülhetetlen folyamatot lassítani. Ön melyik terméket/keket javasolná? Súlya 14.5 kg.
          Köszönöm szépen a válaszát.
          További szép napot

  45. Sz napotép kívánok! Van nekem egy 6 eves bolognese ivartalanitott fiu kutyam állandóan bevan gyulladva a fule ilyen barnas fura szagu zsir van benne mar volt fulmosason akkor egy ketto honapig jo volt mar probaltunk neki mindenfele fulcseppet tapot attol sem jott helyre neki ezert kerem a dr úr segitseget hogy mit kelleneneki adjak hogy helyre jojjon a fule koszonom elore is válaszát

  46. Tisztelt Doktor úr!

    tegnap este megrendeltem az egyik csomagot és ma visszaigazolták a rendelést és a számla is megérkezett. Arról, hogy a GLS átvette a csomagot még nem jött értesítés. ha a GLS nem vette át a csomagot csütörtökön (ma), akkor pénteken ne adják oda, mert nem szeretném ha egész hétvégén a meleg raktárban várakozna a hétfői kiszállításra.

    Köszönöm a segítségüket.

    Üdvözlettel,
    Puskás István

  47. Tisztelt Dr.Ur
    Rendeltem Önöktől skelevet keszitmenyt.Dr UR a tasakon teljesen mas az adagolas mint itt az oldalon .egy 20kg beaglnek akkor mennyit adjak naponta?koszonom valaszat

  48. Tisztelt Doktor Úr!

    7 éves tacskó kan kutyusunknál porckorongsérvet állapítottak meg a tünetek alapján, melyek múlt héten hétfőn kezdődtek: eleinte csak kedvtelenség formájában, majd péntekre már ingatag volt a mozgása, végül hétvégére már teljesen húzta a hátsó lábait. Széklet/vizelet a szokásos, tudja tartani. Eszik-iszik a megszokott módon, csóválni tud.

    Az állatorvosunk a következőt állapította meg: “ataxia, korrekció a hátsó végtagok eltünt, hátrafelé lépegetésnél húzza a lábát, panniculus refl norm, de gerinc nyomásra a L2- L4 területen fájdalmas, kifejezett UMN tünetek, patella refl gyengébb mko, ext. carpi rad. refl norm, perianális refl norm, mellkas felett fiz hangok.”

    Műtétet javasolt, de ezt mi nem szerettük volna (csak ha minden kötél szakad). Így végül a következő kezelést írta fel, melyet szombat óta követünk:
    -neurontin 100 mg 1/2 kapszula napi 2X 10 napig, után 2-3 napig napi 1X utána elhagyni
    -milgamma 1 kapszula napi 2X két hétig, utána 1 kapszula napi 1X min. 2 hétig,
    -rheumocam 1 mg 1 tabletta napi 1X étellel
    -szigorú pihenés min. 2 hétig.

    A kérdésem az lenne, hogy az Ön által alkalmazott, illetve itt a weboldalon elérhető csomagok közül melyiket javasolná a problémára? Illetve ezen csomagot lehet-e adni neki párhuzamosan a fentebb hivatkozott és kiírt gyógyszerekkel?

    Válaszát előre is köszönöm szépen!

    Tisztelettel,
    Dobó Judit

Vélemény, hozzászólás?