Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 530 Hozzászólás

  1. Jó napot! 18 éves tacskó kutyám porckorong serve lett.kapott injekciót.nem javul az állapota.hatso labaira nem áll.tudna tanácsot adni.gyogyszerek mit lehetne neki adn

  2. Jó reggelt, a kutyámnak aki májusban lesz 14 éves Bronchitis betegsége van. Theophyilint kap rá napi 2-szer 75 mg-ot + a szívére mert megnagyobbodott Cardisure 2,5 mg előszava kettébe. Vannak jobb napjai, de az éjszakák kegyetlenek mindkettőnknek. Nappal mindig kicsit jobban van. Étvágya jó és szeret mindent, amit kettesben csinálunk. Szeretnék neki segíteni és komfortosabbá tenni a nyugdíjas éveit. Münchenben-Ausztriában is elvittem már orvoshoz. Kérve-kérem ha tudnak még mit javasolni osszák meg velem!😞
    Tisztelettel: Szépvölgyi Tünde

  3. Tisztelt Doktor Úr!

    Tavaly márciusban került hozzánk a mostani kutyusunk. Folyamatos hasmenése miatt rendszeresen látogattuk az állatorvost, eleinte étel toleranciára vagy allergiára gyanakodtak. De sajnos a több prémium táp kirpóbálása után is fent állt a probléma, így elvittük giardia tesztre, ami sajnos pozitív lett. Ez tavaly augusztusban volt. Első körben ferdocat tablettával volt kezelve, 2 hetes kúrában, később ferdocat és klion gyógyszeres kezelést kapott. Nagyjából 4-5 kúrát csináltunk vele végig, sajnos semmi javulás nincsen. Volt bélsár vizsgálata ami, az isospora-t is kimutatta, de azt sikeresen kiírtották a kúrák. A giardia fertőzéssel viszont nem boldogulunk. Folyamatosan kap pro/prebiotikumot (EMÉSZTŐ ENZIM & PROBIOTIKUM KOMPLEX). Esetleg tudna ajánlani valamilyen készítményt ami segíthetne rajta?
    Decembertől sikertül 2 kg-t felszednie, ami nagyon ráfért. Sajnos aggódom érte, és főleg azért, mert nem találtunk semmilyen megoldást vagy készítményt hogy sikeresen kezelhessük.

    Előre is köszönöm.
    Golovics-Tyukász Laura

  4. Üdvözlöm!
    Van egy 12 éves cicám és mivel öregszik, szeretnék megelőzésként adni neki olyasmiket, amik nem gyógyszerek, de jót tesznek a szervezetének. …vitaminok és egyebek. Adok neki napi egy csepp lugolt(cc. 8,4 mg) és D3 vitamint, C vitamint. Vetrit 0,5 millit. Az lenne a kérdésem, hogy ez így rendben van-e, vagy inkább ne? Zselatint, halolajat… nem tudom.. adhatok-e …. jó-e neki, ha kap ilyesmiket? Szűrt vízet iszik,jó-e,vagy inkább csapvíz? Köszönettel: Faludi Szilvia

  5. Tisztelt Doktor Úr! 10 év körüli tacskó keverék kutyusok egyszer már átesett gerinc műtéten 2018 novemberében tacskóbénulás miatt. A műtét után 1 hónap múlva járt, 4 hónapig fizioterápiás kezelést kapott. Szépen felépült. Milgammat folyamatosan szed. 2020 augusztusban visszaesést tapasztaltam, azóta Carproxot is szed. Minden nap sétálunk, néha sajnos futkos is. Eddig nem volt újabb probléma, de tegnap óta fájdalmai vannak, lassan jár. Nem szeretném újra műttetni. Mit tanácsol? Köszönöm válaszát. Szűcs Ilona

  6. Tisztelt doktor úr!
    12 éves, 20 kg súlyú (tavaly nyáron még 22,5 volt), 1 éves korában ivartalanított nőstény ír szetter kutyámat gyakori véres széklet miatt kezdtük kivizsgálni. hasi ultrahangon a vastagbél falán egy 27×15 mm körüli növedéket/daganatot találtak. Endoszkopos műtéten sajnos a műtétet végző orvos nem tudta eltavolitani a daganatot, azt mondta, túl széles szakaszon csatlakozik a vastagbélhez. Mintat sem mert belole venni, nehogy perforáljon. Az orvosunk a muteten kivul nem tud mas gyogymodot, mivel h vérezget, vagyis gyulladásban van es igy nem szivodna föl semmilyen gyógyszer. Szerinte a műtét sikerességére van esély, ha nincs attet a tudejeben es birja a szive. Tudo rontgen mar volt, tiszta a tudeje, most voltunk szivultrahangon is. Tavaly B1 stadiumu mitralis endokardosist állapítottak meg nála, kis mértékben kitágult bal szívféllel. Ez mostanra B2 stadiumu lett, vetmedint írtak fel neki elete vegeig. Azt mondtak, ettol meg elvileg mutheto. De azért nyilván van sok egyéb kockázat, és sok minden csak a műtét alatt derülne ki, ahol is a tervek szerint egy 7-8 cm-es bélszakaszt metszenének ki neki a daganattal együtt. A kérdésem, hogy mit gondol a doktor úr, érdemes-e műtétnek, és az utána lévő fájdalmaknak, esetleges szövődményeknek kitenni a kutyát ennyi idősen, vagy tudna-e a doktor úr valami táplálékkiegészítő vagy alternatív dolgot javasolni, amivel csökkenteni tudnánk a gyulladást, lassítani tudnánk a folyamatokat vagy szinten tudnánk tartani az egyébként most még viszonylag jo állapotú, jo étvágyú, életvidám kutyát?
    Egyéb infók: a bűzmirigyével 1 éves kora óta problémák vannak, kb 2 havonta bűzmirigy nyomásra visszük. Az állat közérzete a korához képest jó, de azért néha köhög, a tavalyi nyári hőség már borzasztóan megviselte, sokat lihegett nyugalmi állapotban is. Az ivartalanításon kívül nagy műtétje nem volt, kétszer volt babéziás. A legutóbbi labor vizsgálatnál a máj értékei tértek el kicsit, azóta zsírszegény étkezésre törekszünk. Select Gold senior, sensitive Száraztápot kap, néha mellé rizst, tojást, főtt húst húslével. Kb egy éve időnként csöpög a vizelete, erre Propalint kap.

    Előre is köszönöm szépen a válaszát és az idejét!
    Üdvözlettel,
    Hornyák Ági

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    Érdeklődni szeretnék, hogy milyen nyugtató készítményeket tudna ajánlani. Sajnos a 7 éves ivaros, kan labradorunk egyre nehezebben viseli a hangos zajokat pl. tűzijáték, vihar. Semmi sem működik, így gyógyszerhez kell fordulnunk.

    Válaszát előre is köszönöm.
    Ui.: A fentebb említett készítményeket lehet e alkalmazni állatorvosi vizsgálat illetve oltás előtt?

    Köszönettel:
    Adrienn

  8. Tisztelt Doktor Úr!

    Nekünk egy tacskónk van. 11 hónapos, fiú, ivaros. Száraz tápot és konzervet kap.

    4 napja új fajta száraz tápot kapott. Másnap és azóta bágyadt, nem nagyon eszik, sokszor hány. Másnap egyből visszaálltam az eredeti tápra, de nem javult a helyzet.
    Mit csináljak szegénynek?

  9. Kedves Doktor Úr!

    A 12 éves, ivartalanított nőstény cicám január óta emésztőrendszeri gondokkal küzd. Hányás, hasmenés, felváltva, és étvágytalanság. Először szalmonella fertőzés derül ki, kapott antibiotikumot, de a tünetek fennmaradtak, ezért újabb antibiotikum következett (pharmasin), amit most is szed. Közben probiotikumot, Pro kolint,, vetquard-ot és calopet-et kap. A macska a felére fogyott a 3 hónap alatt. 2 hete kiderült, hogy pajzsmirigy túlműködése van, erre most kap gyógyszert. Lassan 4 hete áttértünk egy fehérje összetevős állatorvosi tápra, és bár szinte minden fajtát és ízt kipróbáltunk, egyiket sem akarja 1-2 napnál tovább megenni. Az étvágytalanság mellett szinte folyamatosan hasmenése van, ami néha pudingszerű, néha inkább vizes. Nem rendszeres, de a hányás is jelen van, nem igazán tudjuk, hogy mihez kössük, néha evés után, néha reggel. Vissza-visszatérően a vizet sem akarja meginni. Érzésem szerint lehetnek hasi görcsei, illetve hányingere is időnként. Jelenleg többféle emésztőrendszeri, illetve gyulladásos folyamatokra vonatkozó vizsgálat van folyamatban, de konkrét ok nem derült ki. Felmerült, hogy a fogával is lehet gond, mert nyammogva eszik.
    Szeretnék tanácsot kérni, hogy az Önök termékei közül melyik lehet jó erre a tünetegyüttesre, ami javíthat az állapotán. Köszönöm a válaszát előre is.

  10. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 7 éves,ivartalanított kan,amerikai staffordshire terrier kutyusom. Néhány hónapja szüleim gondozására bíztam,mivel nem tartózkodom otthon.
    Szüleim leírása szerint próbáltam utánna nézni mi baja lehet az én szeretett kutyámnak.
    “A betegséget Cerebellar Cortical Degeneration-nak és Neuronal Ceroid Lipofuscinosis-nak is nevezik. (NCL). A betegség első jelei az érintett/affected kutyákban általában 3 és 5 éves kor között jelennek meg. A kezdeti tünetek jelentkezhetnek előbb, 1.5 és 3 év között, vagy később 5 éves kor felett. A tünetek: az egyensúly elvesztése, nehézségek a kanyarodáskor, elesés fejrázáskor. ”
    A következő cikkre bukkantam és szeretném megkérdezni,hogy ez a betegség/rendellenesség gyógyítható e?
    Esetleges gyógyszeres kezelés amely segíthet rajta,mert a tünetek tökéletesen megeggyeznek?!

    Válaszát előre is köszönöm!

  11. Tisztelt dr úr! Van egy 9 éves német juhász kutyám 1 hétre itt hagytuk szomszéd etette és mire haza jöttünk meg betegedett és azota se javul sokat erölteti a hányás de csak mintha köhögne öklend eggyett aztán nem jön ki sokszor semmi. Egyik alkalommal hányt 1 véres valamit amit nem tudunk megállapitani h mi az.

  12. Tisztelt Dr Úr!
    Cicámnak volt egy nagyon nagy műtéte. Lassan épül csak fel belőle. Egy hónapja volt a műtét. Utánna folyamatos hányingerrel és hányással küzdöttünk. Kapott rá quamatel minit és kis adagokban sikerült etetni nedvestáppal, levessel. Azt hittem végetért a hànyás, de nem. Most ott tartunk nedvestáptól nem hàny vagy ritkán de nek azonnal. Viszont ha száraztápot adok neki akkor azt azonnal kihànyja. Egyszerűen mát nem tudom mi tévő legyek. Vérvétel, ultrahang rendben volt. Veséjére kell vigyázni azt mondták amire vesekimélő tápot ajánlottak de egyelőre a hányást szeretnénk leküzdeni. Mindig olyan éhes, enne tápot de nem lehet mert azonnal kihànyja. Most recovery és gastro nedvestápot kap, kiegészítésként vesekimélő levest. Van itthon probiovet, energyvet, Immunovet is. Utóbbi kettőt kapja és probicol h pasztát.
    Mi lehet a baja? Kontraszt anyagos röntgent ajánlottak, bélzárodásra gyanakodva de ez lassan már 3 hete így megy. Örültem hogy végre eszik, de ez így sem jó mert van valami baja. Esetleg milyen vizsgálatokat ajánl? Hangulata jó, széklete van. Sokat fogyott a műtét után. Kb 2 hétig alkalmazták nála a bupaq ot ( napi 3mlt adtam a szájjába) és az onsiort. Infúziót is kb 2 hétig kapott kisebb kihagyásokkal, némelyikben volt fájdalom csillapító is. 6,2 kg-ról indult, most jó ha van 5kg.

  13. Tisztelt Doktor Úr! Segítséget,illetve tanàcsàt szeretném kérni! Van egy 13 éves labrador keverék fiú kutyánk.Pàr napja vettük észre hogy nehezebb a mozgása,ez a korából adódóan van.Kérem javasoljon valami készítményt,gyógyszert ,bármit megveszek neki ,hogy könnyebb legyen a mozgása,még mindig gyorsan fut,azzal nincs gondja.Hanem a felkelésnél làtszik,hogy nehezebb,meg utàna a jàràsa,olyan totyogos lett neki.Nézegettem már gyógyszereket,de nem tudok dönteni mi lenne neki a jó.Segîtségét szîvből köszönöm.

  14. Tisztelt Doktor ÚR,

    8hónapos ivartalanitott kanduromat érülés érte és a mellső lábára sántit. Orvos szerint idegbénulás. Azóta millgrammát adtunk neki, emelni tudja a lábát,szalad ugrik játszik vele de a mancsvégét még nem érzi.
    Milyen vizsgálatot ajánl Ön,mit érdemes csináltatni a pontosabb diagnózis érdekében? Illetve melyik kszítményt ajánlja innen a weboldalról neki?
    Köszönöm.

    • Kedves Katalin! Pontosan diagnosztizálni nem könnyű. A kolléga diagnózisa valószinüleg helytálló. Ha ideg szakadás történt akkor tartósan béna maradhat a sérülés utáni láb szakasz. Ha részleges volt a sérülés akkor 3-5 ónapon belül akár teljes felépülés is várható. AMozgászszervi I. csomag és a Bí vitami segítheti a gyorsabb helyre állítást. Üdv Dr.Molnar

  15. Tisztelt Doktor Úr!

    Ha a 13 éves labrador kutyának kétoldali mandulagyulladása van, akkor száraz tápot adhatok neki? Azért kérdezem, mert elég nehézkesen eszi meg. Úgy gondolom, azért van, mert elég tömény, és a gyulladás miatt nehéz lehet a kutyusnak a nyelés. Jól gondolom?
    Synulox 250 mg tablettát kap, napi 1 szemet 5 napon keresztül.

    Üdvözlettel: Koncz Enikő

    • Kedves Enikő! Mandula gyulladás esetén fáj a torok és nehéz a nyelés. Nedves étel jobb neki a gyulladás elmúltáig. Oktani kezelés hasznosabb lehetne, mert azután nem fog kiújulni, bár a jelzett kezelés is tünetmentessé teszi a beteget. ÜdvDr.Molnar

  16. Kedves Doktor Úr!
    4 éves,ivartalanított kan cicámnak folyik az orra. Már nagyon régen tart a folyamat,más tünete nincs. Tüsszent és folyik, hol átlátszó, hol fehér. Többször voltam vele orvosnál, az antibiotikum hatására átmenetileg elmúlt a nátha, de visszajön.Mit javasol,hogyan tudunk Cukinak megoldást találni?
    Előre is köszönöm a válaszát!
    Üdvözlettel,
    Hekkel Ági

  17. Tisztelt Doktor Úr!
    Majdnem 5 éves szálkás szőrű tacskó szuka kiskutyánknak porckorongsérve van, hátsó lábait már nem használja, reflexe még van, farkát is csóválja, de lábra már nem tud állni.
    Kérdésem a következő: műtét nélkül tudjuk-e segíteni az állapotát vagy csak és kizárólag a nagyon költséges és bizonytalan kimenetelű műtét segít? Nem szeretném ha szenvedne, de megijeszt a sok negatív vélemény, hozzászólás, amiket a műtétekől írtak. Van esély a felépülésre ilyen kockázat nélkül is?

  18. Tisztelt Doktor Úr,
    8 hónapos ivartalnított Kandúr cicánk egyik nap átment szomszédolni, és nem tudot hazajönni. A mellső lábát nem tudta emelni. Elvittük röntgent-re ott nem mutatott törést. Kapott rá fájdalomcsillapítót ,majd másnap egy másik állatorvos ránézésre azt mondta ,hog idegbénulás és hogy amputálni kell. Adott neki szteroiodot illetve a Millgrammát javasolta. Már 3 napja kapja a Millgrammát, mintha javulna a helyzet a lábát már megemeli,érzi is, ugyanugy játszik, megy, ugrik, csak a mancsvége még életképtelen. Van esély a gyógyulásra? Illetve milyen vizsgálat javasolt még neki?

    • Kedves Katalin!Idegsérülés akár részleges vagy teljes szakadás is okoz ilyen bénulásos láb vég tüneteket. Hogy mennyi marad vissza ezekből azt úgy kb. 3 -5 hónapon belül fogjuk megtudni, mert ennyi ideig még javulhat az állapot s visszatérhet a kiesett idegműködés. B1 vitamin adagolása segíthet és a mozgászszervi csomag I. is jó választás lehet. Üdv Dr.Molnar

  19. Tisztelt Doktor Úr!

    Idült veseelégtelenséggel kezelt macskánk infúziós kezelést kap, 4 kezelés után javult az állapota és lett némi étvágya is (ma kapta a hetediket).
    A veseelégtelenségre javasolt csomagot kapja folyamatosan (Fytovet, Regavet, 2féle probiotikum, Chitosan és még Cytovet is), a Regavet már több mint 3 hete megy, az a kérdésem, hogy ötnapos szünet után újra Regavet menjen vagy érdemes Renovetre váltani?
    A cica véreredménye egy hét alatt is javult, bár így is elég rossz (Crea 1367-ról 899-re csökkent, foszfor 4,6 -> 2,4, Karbamid 44 -> 42, amiláz 2100, nem változott; GPT 37 -> 48, ALP 54 -> 32).

    • Kedves Andrea! Nem, Renovetet nem adunk idült veseelégtelenség esetén, mert abeszűkült vesefunkció esetén nincs értelme növelni azátfolyó vér mennyiségét. Ezt szelíden a Regavet megteszi. Követi a protokollban megadot szigorúan betartandó diétét is? A nélkültartós ajvulást nem fog elérni. üdv Dr.Molnar

  20. Tisztelt doktor úr,
    13 éves, 1 éves korában ivartalanított Bella nevű macskámnak akinek mindig érzékeny volt a gyomra, régóta kényszeresen mosakodott, kb 1 hónapja a hasán, a hóna alatt kopasz foltok keletkeztek. Adtam neki két héten át Gynevetet, amitől a szőrhiány javult, majd jelenleg 2×2 csepp Imunovetet Fytovettel együtt. Elvittem orvoshoz is, készült labor, ami a megengedetthez képest dupla pajzsmirigyhormon eredményt adott, rossz májfunkció és csökkent fehérvérsejt kiséretében. A kezelőorvosa írt neki Tyamidot, 5 mg-t naponta és Epato-pasztát. A kérdésem: muszáj Tyamidot kapnia, nem lehet a pajzsmirigy-túlműködést kiváltani valamilyen enyhébb hatású szerrel, pláne, hogy az ezt tartalmazó Apelka folyadék ellenjavalt májműködési zavarok és vérproblémák esetén?

    Válaszát előre is köszönöm :
    Tüske Zsófia

  21. Tisztelt Doktor Úr!

    Lenne egy kérdésem. A kutyusom (labrador) 13 éves. Ilyen korban már másfajta száraz tápot kell neki adni, mint felnőtt korában?
    Ha igen, mit javasol? Kisebb szemű száraz táp kellene neki, mert a nagyobb szeműt már elég nehezen eszi meg.
    Összegezve: idős kutyának való és kisebb szemű száraz táp kellene neki.

    Üdvözlettel: Bodnár Gyula

    • Kedves Gyula! A feldolgozás mentes tápanyagokkal való etetést tartom jónak, a tápokkal való etetésben nem tudok tanácsot adni. Üdv Dr.Molnar

  22. Tisztelt doktor úr!
    Fedeztetésre hoztak hozzánk egy puli szukát, aki aztán itt maradt nálunk. Vemhességi UH alkalmával igazolódott a gyanúnk, hogy a húgyhólyag tele van húgykővel. Azóta megműtötték, szeretnénk minél jobban kitolni egy esetleges következő műtéti eltávolítás időpontját, ehhez kérném szakmai segítségét, hogy milyen kiegészítőiikel tudnánk ezt támogatni, s miként tápláljuk ezt a szukát.
    Várom válaszát, köszönettel: Rózsa Gábor Sebesi-Bodzás puli kennel

  23. Tisztelt Doktor úr! Kutyusomnàl tegnap Cushing kórt diagnosztizàltak! Tanàcstalan vagyok a megfelelő tàplálkozàssal kapcsolatban, èletmódváltàsban! Mit ès hogyan tegyek,hogy megfelelő èletminősèget tudjak neki biztosítani! Ő egy pomeràni kisfiú, 3 èved, ivaros, sulya: 3,9 kg,royal canint eszik,bűzmirigy rendszeresen kezelve,allergia nincs,műtèt nem volt mèg neki! Előre is köszönöm vàlaszàt!

  24. Tisztelt Doktor úr.
    Segítségét szeretném kérni a kiskutyámmal kapcsolatban.
    12 éves shiu-tzu szuka osteosarcoma diagnosztizált 3 hete. Leletekkel és minden dokumentáció esetleges elküldésével , szeretném kikérni a tanácsát és a véleményét amennyiben az ideje engedi személyesen vagy egy telefonos konzultáción ,hogy milyen gyógyszerekböl előálitott csomag lehet a legalkalmasabb a kedvencemnek. Nem szeretném amputáltatni és különböző kemoterápiás kezeléseknek kitenni a kiskutyámat . Humánus módszerrel szeretném meghosszabitani az életét és elősegíteni a gyógyulását. Várom emailben a válaszát. Köszönöm szépen előre is.
    Tisztelettel.

  25. Jó napot!
    Van egy 9honapos ivartalanitott fiú torpenyuszim. Par hettel ezelőtt elkezdett tüsszögni, akkor egy nagyobb takaritás utan ez abbamaradt. Valoszinuleg mostantól rendszeresebben kell körülötte takaritanom. A problema ami miatt irok Önnek, hogy egy par napja valami atlatszo “folyadek” folyik az orraból. Az elejen csak egy picit folyt ,akkor azt hittem abbamarad majd. Viszon egyre jobban folyik neki. Ma vettem eszre hogy ha lefekszik az agyra , a lepedon “foltban ” ott marad a folyadek . Nem tudom hogy ez közrejatszik-e de kb egy honapja az egyik fogaból sikeresen letort egy darabot , igy most hegyes lett a foga ami a baleset miatt sebet hagyott a szajan. Ha barmi problema van visszük az allatorvoshoz .Az lenne a kerdesem hogy ebben az esetben indokolt-e vinni ? Válaszát elore is koszonom .
    Üdvozlettel : Pap Jázmin

    • Kedves Jázmin! Ha a letört fog éles része okoz sérülést a száj nyálkahártyáján akkor ez az ürülő folyadék valószinüleg nyál. A seb gyógyulásával magától meg kellszünnie. De ha az éles fog folyamatosan irritálja a nyálkahártyát akkor az tartósan sem gfog magától gyógyulni. Ez esetben vigye el kollégához aki egyfogóval egyenesre vághatja a letört fog véget, ami aztán nem fogja sebezni a szájat.üdv Dr.Molnar

  26. Üdvözlöm!
    5 éves tacskó kutyusom hátsó lábai megbillenek,fekvésből nehezebben áll fel lépcsőn óvatosan lépeget fel, de nem mindig van hogy gyorsan szalad akkor semmi nem látszik rajta. Lehetséges kezdődő porckorong sérve van,több terméket néztem de nem tudom mit válasszak (vizelet tartási problémája nincs)

  27. Tisztelt Doktor Úr!

    13 éves bichon havanese 3 kg-os, 8 éve ivartalanított kiskutyám december óta erőteljesen köhög, főleg éjszakánként. Az állatorvosunk mellkasnál kezdődő légcsőszűkületet állapított meg nála, melyre az alábbi gyógyszereket kapta:
    -Prednisolon 5 mg
    -Diaphyllin 150 mg
    – ACC 200 mg.
    Köhögése a szedett gyógyszereknek köszönhetően csökkent, ezért a szteroid elhagyása és a többi gyógyszerek csökkentése mellett döntött az orvos, amit meg is próbáltunk. Azt tapasztaljuk mióta a szteroid kiürült a szervezetéből a kutyus újra nagyon köhög, az ACC és a Diaphyllin sem segít. A kutya szíve vizsgálatok alapján rendben van, kedve jó, energiával teli. Kérdésem az lenne, hogy a kapott gyógyszerek helyett légcsőszűkületi köhögése mivel enyhíthető?

    Válaszát köszönöm.

  28. Tisztelt Uram,

    Van egy 3 éves ivartalanított kan francia bulldog kutyám, 1,5 héttel ezelőtt el kellett vinnünk az orvoshoz mert fájt a gerince hátsó része. Az orvos megállította, hogy valószínű gerincsérve van. Kapott vitamint és szteroidot. A napokban kell újra menni kontrollra. Az állapota sokat javult és újra energikus. Az lenne a kérdésem hogy mit lehetne neki adni a jövőben hogy ne forduljon újra elő? Nagyon mozgékony és életerős kissrác. Köszönöm előre is, ANDI

    • Kedves Lajos! Nem kizárt hogy a gerince miatt vannak fájdalma. De feltétlen állatorvosi vizsgálatra van szüksége, hogy kiderüljön a nyugatalanság oka. Üdv Dr.Molnar

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    14 éves bolognese kiskutyámnak emlő daganata van . A csomót novemberben vettem észre az egyik hátsó mell bimbójánál . Ez a csomó lassan nő neki.A kora miatt a műtét nem javasolt .Ön mit javasol mit adjak neki?Nagyon köszönöm a segítségét.
    Tóthné Erika

  30. Tisztelt Doktor Úr!

    3 éves németjuhász jelegű keverék kutyusom két hete sántít, kíméli a bal hátsó lábát, és nehezen ál fell
    RTG felvételen az állatorvos nem látott semmi olyan elváltozást ami indokolja azt, hogy kíméli a bal lábát.
    Ha kap fájdalomcsillapítót normálisan használja a bal lábát.
    Mit gondol, mi okozhatja a fájdalmát?

    A két füle végén kis seb van amit kanamicin tartalmú kenőcsel kenek de nem látom a javulást.
    Mit javasol , mivel kenyem?
    Köszönöm szépen a segítséget!

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeretném megkérdezni, hogy 14 és fél éves májbeteg pulikutyám éjszakai nyugtalanságára kaphat-e Supreme Immunity Relax & Balance kapszulát? Pillanatnyilag Regavetet, Cytovetet, Probiovetet, Hepato Support és Ursofalk kapszulát kap. A helyi állatorvos Zylkénét adott a nyugtalanság ellen, be is vált, de annyira drága, hogy kénytelen vagyok megfizethetőbb megoldást keresni.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel:
    Tóth Emese

  32. Tisztelt Doktor Úr,
    múlt hét folyamán 9 éves 40kg-os kutyánknál csontdaganatot diagnosztizáltak a jobb hátsó térdében, csatoltam képet róla.
    A kezelőorvosa azt tanácsolta ha nincs áttét a tüdőben (ezt jövő héten tudjuk meg) akkor amputáció után, jó eséllyel 1-2 évet velünk maradhat még, de persze így nem maradhat így kocsit mindenképp kell szerezzünk neki.
    Kérdésem az lenne, hogy Ön mit tanácsol ilyen esetben, mivel tudnánk segíteni őt, pillanatnyilag csak fájdalomcsillapítót kap, Tramadolor formájában 2*200 mg-ot naponta.
    Köszönöm előre is segítségét!

  33. Jónapot. Van egy kinti cicank, 7 éve van velünk, tegnap elég bágyadt volt, feküdt egy helyben. Enni nem kért. Véres volt a hátsó fele, azt gondoltuk meg ellett, persze kis cicakat sehol sem találtuk. Ma viszont el pusztulva találtuk a cicankat. Állatorvost akartunk hívni, azt gondoltuk csak kimerült. Még nem volt olyan nagy a hasa h világra hozza kölykeit. Esetleg megindulhatott az ellés vagy valami mérget ehetett? A előre is köszönöm a segítő választ.

    • Kedves Szabina! Mérgezés, de vetélés okozta vérmérgezés is lehetett az elhullás oka. Sajnálom, egy kórboncolás segített volna biztosan megállípítani a halál okát. Dr.Molnar

  34. Kedves Doktor Úr!
    Segítséget szeretnék kérni . Ma derült ki hogy a cicám súlyos máj beteg szeretném a tanácsát kérni melyik terméket vásároljam meg neki ami javíthatja a máj regenálását . Több terméket is használok és eddig mind bevált és felépült a tacsi kutyám is. Üdvözlettel Putnokiné

  35. Tisztelt Doktor Úr!
    12 éves, 12 kg-os, mentett, keverék, 9 éve ivartalanított kislány kutyámmal kapcsolatban szeretném a véleményét kérni.
    Jelenleg eliminációs diétán van 2 és fél hónapja, és azóta kapja az Energy-vet allergia csomagot is. A kezelés hatásos, a sebes-viszketős sebek begyógyultak, mondhatom, tünetmentes.
    A tanácsát más ügyben kérném. Kiskutyám nagyon stresszes, fél az erős hangoktól, vihartól, petárda zajtól, erősen remeg. A szilveszteri petárdázás hatására az allergia tünetei is felerősödtek.
    Milyen szereket javasol Doktor Úr, és azokat hogyan alkalmazzam, folyamatosan, vagy amikor várható egy stresszt kiváltó ok (pl.szilveszter, aug.20, nyári viharok)
    Köszönöm válaszát, tisztelettel Kenyeres Zsuzsa

  36. Üdvözlöm Dr Úr!
    17 éves 4kgos német pincher ivaros Brúnó kutyusomnál aki aktív, nem voltak betegségei, tavaly hirtelen ájulások jelentkeztek, főleg ébredés u néha bevizeléssel együtt, tartott 1-2 napig, aztán elmúlt, megnyugodtam csak stressz érte balesetem volt, egyedül nevelem. De most 5 hónap tünetmentesség után újra volt 2 ájulás, semmi rángatózás, semmi habzás, csak elernyed, ha megrázom, arcát vizezem, u jól van. Dominánsabb néha agresszívebb a viselkedése, aztán meg kezemből eszik, újra szelíd. Náthás tünetek amik még vannak neki, mindenképp a gyógynövényeket szeretném segítsék gyógyulásban még sokáig maradjon velem. ❤️ a korovet cseppről olvastam, 3 hét majd 1 hét szünet u ismét 3 hét stb? Előzetes vizsgálatok nélkül van kockázata kúrába kezdenünk? Köszönöm segítségét! ❤️

  37. Kedves Doktor Úr!
    5 éves Cavalier King Charles spániel kutyámnak kb.2 hónapja egyik napról a másikra begyulladt mindkét szeme. Antibiotikumot és szteroidot kapott két hétig, aminek hatására a gyulladás elmúlt, de továbbra is laposan nézett, vakarta a szemeit. Szemszárazságot állapítottak meg nála (schirmer teszt gyakorlatilag meg sem indult, ránézésre is matt, száraz a szaruhártya). Optimmune kenőccsel kentük napi 2-3X illetve közte vidisic kenőccsel naponta akár 5-6X is. Mivel semmi javulás nem történt 3 hét alatt, átlátunk az ikervis szemcseppre, amitől ugyan kicsit ritkábban szárad ki a szeme, de nem lehet 1-2 óránál tovább vidisic kenőcs nélkül hagyni, mert hamar kiszárad így is (éjszakánként is). Milyen további vizsgálatot javasolna ebben az esetben? Elképzelhető, hogy valami más betegség/allergia áll a háttérben?

    Köszönöm a válaszát!
    K.Áron

  38. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 11,5 éves ivartalanított nőstény francia bulldog kutyusom, akinél még novemberben kezdődő porckorong sérvet állapítottak meg. Volt már gyógyszeres kezelésünk, szteroid kúránk. Sajnos a jobb hátsó lábában nem nagyon van már reflex, a bal hátsóban késik neki. A jobb hátsó lábát többnyire húzza. Februárban megrendeltem a mozgásszervi csomag II.-t mint utolsó mentsvár. Kérdésem az lenne hogy Ön szerint mennyi időnek kell eltelnie míg vmi javulást tapasztalhatok nála? Az adagolási mennyiséget a katalógusból néztem.
    Előre is köszönöm, Üdv.: Jurák Mónika

    • Kedves Mónika! Amennyiben valóban porckorongsérv van a tünetei hátterében, akkor az már egy hónap alatt sokat avult volna. De ha degeneratív myelopáthia, ami a tünetből valószinű, arra csak a további romlás lassulása várható. Üdv Dr.Molnar

    • Jonapot kivanok.
      Van egy 1 eves cicank. Szoba cica.
      De voltunk nagyszuloknèl es ott ki lettek engedve az udvarra 1 hèten keresztül napkozben.
      Pampafüvet evett. Eleg sokat szerintem mert akkor volt hogy vissza is hanyta.
      1 hete visszajöttünk a lakasba. De azota is napi szinten hany a macska. ( nem szört ) Mi lehet vele? Vagy ez mitöl van. Enni esszik csak mindig keveset.
      Köszönöm valaszat.
      Szep napot

      • Kedves Judit! Valószinüleg a megevett éles szélű fű irritálta a gyomor nyálkahártyát, aminek idő kell a teljes gyógyulásához. Gondoskodjon , hogy mindig legyen neki friss macska fű vetve a házban, ha nem járhat ki rendszeresen. Üdv Dr.Molnar

  39. Kedves Gábor!
    Azt szeretném kérdezni, hogy a cukkini mellett milyen zöldségetket adhatok még a vesebeteg (veseköves) cicának? Cukkinit, sütőtököt, sárgarépát kapott eddig. Az energyvet vesebeteg csomagot kapja, vitaminokkal., ez rengeteget segített, de sajnos elég mindig rossz étványa van.
    Köszönettel,
    Beatrix

    • Kedves Beatrix! Sajnos az idült veseelégtelen állatnak már sosem lesz jó étvágya. Annak örülünk, ha nem fogy és életben van. A felsorolt zöldségek megfelelőek lehetnek. Üdv Dr.Molnar

    • Szép estét!
      Azzal a kérdéssel fordulnék magához, hogy nem rég lett örökbefogadva ez az 5 éves rottweiler kan kutyus. De 15.én véreset vizelt, felhivtam 4 orvost de senki nem mondott semmit. Csak találgattak. Sajnos nem áll módomban utaztatni mert nem bírja.
      Viszont mai nap folyamán észre vettem hogy gyakrabban nyalogatja a nemi szervét illetve mintha be lenne dagadva neki. Mit tudok tenni? Komoly baja lehet? A véres vizelete 1 napig tartott. A széklete normális. Étvágya van, oltásai megvannak. Hangulata nem változó mindig jókedvű.
      Mit javasol?

      • Kedves Nikolett! Véres vizelet lehet, húgykő, húgyhólyaggyulladás, Babesiozis esetén. Ez utóbbit kizárhatjuk, mivel csk egyszer látta véresnek. Csináltasson egy rutin vizeletvizsgálatot és üledék analizist, az megadja, hogy mennyire súlyos a probléma. Üdv Dr.Molnar

        • Szép estét!

          Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 8 éves maine coon fiú cicám, aki egyáltalán nem iszik. Hiába próbálkoztunk bármivel. Ivókút, macskamenta tea, cicatej stb. Naponta 3 db alutasakos eledelt kap, de félek ez kevés folyadék számára. Egyébként nagyon jókedvű, aktív cica és rendesen jár az alomra. Mit javasol, mit tehetnék még az ügyben? Köszönöm.

          • Kedves Anna! Igen a nedves étel nem tartalmaz annyi vizet ami kizárólagos forrásként, tartósan elég lenne a cica számára. Sok cica csak folyó vízből fogad el vizet. Szoba szökőkút segíthet, vagy próbálja meg óvatosan a csapból folyatni a vizet és ha érdeklődik utána esetleg iszik is belőle akkor ez lehet a megoldás. üdv dr.molnar

        • Kedves Doktor Úr!Törpe Tacskó kan kutyámnak 9hónapos 6,3kg Béres cseppet alkalmazok március 20 óta. Kicsit sovanynak láttam 🙁 kicsit látom a bordáit és korpás volt a szőre azért kezdtem el alkalmazni. Csirkés táppal ettem, naponta 170g, két részre osztva még is kissé soványnak látom. Két állatorvost is kérdeztem azt mondták nem kóros. VasaroltamProbiovetet. A Béres ásványi anyagokat és nyomelemeket is tartalmaz. A kérdésem az lenne a két készítményt adhatom egyidejűleg a kutyának vagy varjam inkább meg míg el fogy a Béres csepp? A két készítmény összetevője nem fog ütközni egymással? A Béres összetevőit lefényképeztem. P0170

      • Kedves Doktor Úr!
        Puli szuka kutyànkat 10 napja ivartalanitottàk. Itthon az elmúlt egy hétben ruha volt rajta védve a sebet. Két napja került le róla, így nyalogatni kezdte de ez nyilván normális hisz viszket a beforrt seb. De most egy napja ahogy jobban nyalogatja, olyan mintha egy hupli lenne a seb alatt /mellett. Tapintàsra puha,nem meleg,nem piros, nem vàladèkozik ,nem fàjlalja,eszik iszik,szükségleteit végzi,játszik szaladgál. Lehetsèges ez a sok nyalakodàstól is vagy mi lehet ez? Természetesen visszavisszük varratszedèsre akkor megnèzetjük. Sajnos a kép nem adja vissza ami engem zavar de ha àll a kutya a seb mintha dudorodna. Vagy mèg esetleg az is lehet hogy rendeződnek belül a dolgok ès ezért tünik duzzanatnak?

        vàlaszàt előre is köszönöm.

        • Kedves Zsófia! A kutyusok ivartalanítási sebei több esetbenis nehezen gyógyulnak. Ez az állandó irritációtól van amit a nyalás okoz. A sebekek a norméális gyóógyulás során is duzzadtak lehetnek. Ha a kedélye is romlana a kutyának akkor azonnal vigye vissza, ha az rendben van akkor elég a varratszedésre vinni. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Gábor!
        Máltai selyem szőrű szuka kutyusom van,aki 10 éves múlt novemberben.Ivaros viszont sosem volt vemhes,de álvemhes többször is. Erre mindig kapott különféle szereket ami enyhítette a tüneteit.
        Két évvel ezelőtt epilepsziás rohamai lettek, homeopátiás orvoshoz fordultam a durvább rohamok az itt kapott szerektol elmúltak,de annál enyhébbek továbbra is vannak. Homeopátiás szereket 1 évig adtam neki,most pár hónapja CBD olajat kap ill.Karsivan taplettat mert az orvos demenciára gondol,a tünetei miatt. Amik a következők: visìtó hang,éjszaka le-fel járkálás, sarokban állás. A Karsivan után talán enyhültek ezek a tünetek de még jelen vannak. A CBD olaj úgy tűnt segít,de 2 napig nem kapta mert elfogyott és mostanra elég erős tünetei lettek, evezés a lábaival mindig felborul ha menni akar, körbe járkál, ( ezeket a CBD előtt is tapasztaltam nála)gyengének tűnik,és fogyott,pedig sokat eszik,rendesen eszik,iszik, ürít. Rövid ideig nem akart igazán inni,de már igen. Tápot és főtt állatorvos által ajánlott kész ételt eszik.
        Bőrén pár napja fehér száraz foltokat találtam,és egy helyen a szőr is ki van kopva.
        Kérdésem az lenne,mit tanácsol,menjek el kifejezetten epilepszia vizsgálatra vele? Ezek a tünetek amiket leírtam lehetnek mind az epilepsziatol vagy van ami attól független? Tudna javasolni valami hasznos szert, módszert vagy bármit amitől jobb állapotba kerülhet?
        Válaszát előre is köszönöm,
        Kovács Norina

    • Kedves Doktorúr!
      Kb. Másfél hete kezdtem adni 13 éves kutyáimnak a Fytovet terméket. Egyikük inzulinos cukorbeteg. A kérdésem az,hogy van-e tapasztalat arról,hogy a Fytovet tartós adagolása befolyásolja-e az inzulinszükségletet?

  40. Kedves Doktor Úr!
    Olyan kérdésem lenne, hogy mopsz (7éves lány)kutyusom két hete ivartalanîtották, szépen rendben gyógyult a seb. Szerdán varrat szedés után enyhe pirosság jelentkezett, ma (szombat) délutánra hólyag szerű kb.1cm-es duzzanat lett a seb mellett. Mitől lehet ez? Betadine-nal kezelem de nem javul jelentősen. Hétfőn tudom visszavinni az orvoshoz aki műtötte, csak nem tudom mennyire aggódjak, várhat-e addig. Válaszát előre is köszönöm!

  41. Kedves Gábor!
    5 hónapos kaninchen tacskóm mindkét fülén belül korpásodik a bőr. Nem vakarja, a testén máshol egyátalán nincsen korpa. Jelenleg Brit Care monoproteines bárányos tápot kap. Az állatorvos egyelőre Nizoral samponos fürdetést javasolt. Előre is köszönöm a válaszát!
    Üdvözlettel, Katica

  42. Tisztelt Doktor Úr!

    11 éves ivartalan FIP-es cicánkat kezeljük GS-sel. A FIP mellett nagy problémánk az állandó kínzó viszketése, ami enyhébb formában így utólag összerakva a képet mindig is jelen volt. Szilveszter óta négyszer volt epilepsziás rohama, erre Dyna Lode-ot adunk neki. Külső paraziták nincsenek és antiallergén baromfimentes tápot eszik. Mivel sokszor a víz ivás után vagy akar fekvés közben is szörnyen vakarózik, kezdünk arra gondolni, hogy ez neurológiai eredetű viszketés lehet. Ön mit gondol erről? A vese értékei nem a legjobbak: Kreatinin 212, karbamid: 23,58. Szívesen adnánk neki energyvet terméket, legfőképpen a viszketésre, mert ez az egész gyógyulási folyamatot nehézzé teszi. A GS kezelés mellett, illetve a fenti értékekkel megterhelő lehet neki a táplálékkiegészítő? Melyik termékkel tudnánk a nem parazita okozta viszketésen segíteni?

    Nagyon köszönöm!

    • Kedves Mercedesz! Sajnos a többféle tünet és kezelések mellett még egy további irány még nehezebben követhetővé teszi a kezeléseket. Így nem javaslok most beilleszteni újabb kezelést. A veseértékek idült veseelégtelenségre utalnak, de a vércukor szint emelkedése is közrejátszhatnak a viszketés kialakulásában. Tartsanak ki a megkezdett kezelések mellett, azután ha még szükséges térjünk vissza az esetleges lehetőségekre. Üdv Dr.Molnar

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 3 éves labrador kutyusom, alig 1 éves volt, amikor ivartalanítani kellett (hüvelyelőeséses volt). Ivartalanítást követően kb. 1 évvel jelentkeztek vizelettartási problémák, eleinte csak csöpögés, majd nagyobb mennyiségű vizeletürítés is (korábban teljesen szobatiszta kutya volt). Bő fél éve propalin szirupot adok neki (2*0,4mg, 25 kg a kutyus), ami teljesen jól működik, viszont nem tudom, hogy ez adható-e neki élete végéig? Kell szünetet tartani esetleg? Ezt a mennyiséget próbáltam tovább csökkenteni, de akkor sajnos ismét bevizelt. Illetve lehet az megoldás, hogy a fenti mennyiséget egy adagban kapja meg vagy az várhatóan nem segít rajta?
    Van esetleg más, amivel véglegesen lehet kezelni?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel:
    Kiss Flóra

  44. Tisztelt Cím!

    Van egy 13 éves vizsga kutyám. 2022. március 11-én (pénteken) elvittem állatorvoshoz. Megállapította hogy kétoldali “csúnya” mandulagyulladása van. Adott neki injekciót. Szombatra és vasárnapra pedig gyógyszert. Hétfőn vissza kellett vinni. Azt mondta, hogy az egyik oldalon szépen visszament a gyulladás. A másik oldalon még meg van, de már nem olyan nagy és gyulladt. Kapott 3 injekciót.
    Azt mondta, már többször nem kell visszavinni, mert rendbe fog jönni.
    Úgy vettük észre, hogy valami nincs rendben vele, hogy az ennivalót nem nagyon tudta megenni. Jobban mondva megette, csak nagyon sokáig ette meg és utána még elég sokáig járt a szája. Öklendezett, krákogott.
    Azt szeretném kérdezni: egy hét alatt van javulás, de még nem az igazi. Az öklendezés, krákogás megszűnt. De ha eszi az ennivalót, azt már könnyebben eszi meg, de még nem az igazi. Főleg mikor megette az ennivalót, utána még sokáig jár a szája. Kedve, étvágya, ereje van.
    Legyek türelmes, a kutyánál is több idő kell neki, hogy meggyógyuljon, mint az embernél? Lehet kellene még neki gyógyszer, nem jól gondolom?
    Várom válaszát!

    Köszönettel: Rácz Balázs

    • Kedves Balázs! Egy mandulagyulladás gyógyulási ideje lehet több is mint egy hét. Az sem kizárt, hogy kiújul a betegség, főleg mivel az antibiotikum az nem feltétlen oktani kezelés, csak a tünetekre, a bakteriális felül fertőzésre hat és hajlamos visszatérni, ha abbamarad a kezelés. ha újabb hét telik el akor természetes immunerősítő és antibakteriális szerekkel folytassa a kezelést. ÜdvDr.molnar

    • Kedves Krisztián! Ez a tünet parakeratózisnak tűnik. Nyomelem és vitamin kezelést javaslok. Fytovet, Multivit Mega C és Krill Omega D3K2 gél kombinációt. Üdv Dr.Molnar

  45. Tisztelt Doktor Úr!

    13 éves ivartalanított kandúr cicámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tavaly derült ki, hogy veseelégtelensége van (februári lelet alapján PHOS: 2.3 mmol/l (0.8-1.9), UREA: 20.9 mmol/l (5-11), CREA: 07 umol/l (40-180)). Eleinte Ipakitine-t kapott, január végétől fokozatosan álltunk rá a Pronefrára. Sajnos a látását szinte teljesen elvesztette, a szemére Cosopt, Yellox és Corneregel készítményeket kap. Ezekkel a gyógyszerekkel el is voltunk, szépen evett (vesekímélő tápokat), a kedve is jó volt.
    Kb. másfél hete elkezdtük a Benamax 5 mg-os tablettát adni, reggelente egy felet. 2 nap után csökkent az étvágya, levertebb lett, és a 6. napon hajnalban hányt (a hányások a diagnózis előtt rendszeresek voltak, de már hónapok óta nem fordult elő). Az orvosunkkal abban maradtunk, hogy felezzem meg a napi adagot, és adjak reggel és este is negyed-negyed Benamaxot. Most már egy hete így kapja, újabb hányás nem volt, de már csak fecskendővel tudom etetni, nincs étvágya. Látszik, hogy éhes, jön hozzám, hogy adjak neki, de amikor kibontom az ennivalót, elfordul, jó esetben egyszer belenyal. Napközben is többnyire levert, és ami aggaszt, hogy újabban dorombolás közben sípoló hangot ad. A Benamax használati utasításában olvastam, hogy okozhat hasonló tüneteket, ezért tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyünk? A Benamax okozza vajon? Tudom, hogy nem fiatal, és magasak az értékei, de mivel a gyógyszer adásával párhuzamosan kezdett romlani az állapota, nem tudok elvonatkoztatni tőle.
    Vizet iszik, naponta többször felkeresi a tálkáját, illetve a fecskendővel adott táphoz is keverünk.
    És még egy kérdés: nem volt jellemző, remélem, nem is szokik rá, de a napokban észrevettem, hogy a szilikátos alom cseréje után a tiszta alomba beleevett. Ezt miért csinálja? Árt neki, ha pár szemet megeszik?
    Köszönöm szépen előre is a válaszát!
    Krisztina

  46. Tisztelt Doktor úr!

    Gerincproblémás tacskónknak adjuk már hosszú ideje (apró szünetekkel) a Skelevet kapszulákat. Sajnos legutóbb már nem sikerült beszerezni. Érdeklődni szeretnék, hogy tartós hiányra kell-e számítanunk, és ez esetleg érinthet-e más termékeket is? A helyettesítő terméket szintén kapja a kutyusunk. Ahogy néztem, összetevőiben a helyette ajánlott termék sem fedi le teljesen a Skelevetet. Esetleg van olyan más készítmény, vitamin, bármi egyéb amiben megtalálhatóak ezek a hatóanyagok?

    Előre is köszönöm a választ!

    Üdv,
    Dóra

    • Kedves Dóra! Sajnos többet a gyártótól én sem tudok, mint hogy alapanyahiány ellátási probléma miatt csúsznak a szállítmányok. Lehet, hogy más termékeket is érinteni fog, akár rövidesen is. Sajnos. Üdv Dr.Molnar

  47. Tisztelt Doktor úr!
    Egy brit rövidszőrű másfél éves ivartalanított kandúr cicusom van, aki a kezdetektől fogva igen rossz étvágyú volt. De ez egyre aggasztóbb. Kedve rendben, alszik, aranyos, de alig eszik. Száraz táp egész nap kint van , de abból is keveset eszik. Este kap egy fél tasakosat, de sokszor reggelre ugyanannyi marad a tálkában. Ja estére a száraz tápot elveszem. Reggel újra kiteszem a száraz tápot. Dél körül próbálkozom egy kis májkrémmel, de 1-2 falat után otthagyja. Nap közben kap egy kis juti falit, amit kér is, mert látom, hogy éhes. Volt már, hogy amikor odajött kunyizni, megpróbáltam adni neki tasakost, de vagy beleszagol és elmegy, vagy 1-2 falat után hagyja ott. Volt már 5,8 kg, jelenleg 5,2 kg. Látszatra jól van, fájdalmat nem tapasztalunk. Már régebben írtam Önnek hányással kapcsolatosan, az emésztőr.csomagot használtuk. Most elkezdetem adni az Emésztőenzimek és prob.kompl-ot. Széklet napi egy, inni iszik.
    Azt szeretném kérdezni, hogy Ön szerint ez egy normális válogatós cica állapot, vagy tovább kell menni? Sajnálom kitenni felesleges orvosi vizsgálatoknak, de nem szeretném elbagatellizálni!
    Köszönöm, hogy időt szakít a kérdésemre!
    Üdvözlettel: D.Anita

    • Kedves Anita! Sajnos ez az állandóan kinn van előtte etetés nem műkdik a cicák döntő többségénél. Vegye el tőle a kitett ételket, naponta adjon 3 alkalommal neki enni és anyit amennyit megeszik, a többit vegye el, ha otthagyta. Legyen következetes ebben és meglátja rendbe fog jönni a rossz szokása. Üdv Dr.Molnar

      • Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát!! Mindenképp alkalmazom a leírtakat! Első cicam es probáltam követni a tenyésztő iaz állatorvosunk, a neten lévő ezernyi tanácsot, “sok bába között elveszik a gyerek”! De ez igy logikus, amit le tetszett irni, mindenképp azon leszek, hogy a helyes mederbe tereljem a dolgokat!!
        Üdvözlettel: DA

  48. Kedves Doktor úr!
    Van egy 5 honapos Maine Coon cicám. Az elmúlt két hétben elkezdett sántítani a jobb lábára, majd most már rogyasztva jár a hátsó lábaira , fájdalmat nem jelez, játszik is , de sokszoros lefekszik, elnyúlik. A helyi állatorvos azt mondta túl gyorsan nőt valószínűleg, de lehet Patella ficam is , melyet idővel meg kell műteni. Jelenleg Mobilityt kap . Mit tudtunk tenni, hogy járásban segítsük? Nagyon bízunk benne, hogy műtétere nem lesz szükség. Tudunk tenni valamit, hogy elkerüljük? Köszönöm!

Vélemény, hozzászólás?