Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 885 hozzászólás

  1. Tisztelt Dr.Úr!
    Van egy 12 éves cukros westiem,akinél most a koponyáján daganat lett,elméletileg csontrák de még mintavétel nem történt. A jobb oldali szemöldökcsonton alakult ki,és nő.Megműtenék,hogy fémet raknának a koponyacsont helyére,de ennek nem szeretnénk kitenni.Használom a fytovetet a cukra miatt,pár napja adom neki az annovetet és az imunovetet. Most rendeltem cytovetet és krill omegát. Napi 2×kap enni,petséfes malacos főtt kaját. Meg tudná mondani,hogy melyiket hogyan adagoljam? Egyszerre melyikeket adhatom neki?
    Köszönettel:Rajkó Mónika

  2. Üdvözlöm!
    Azt szeretném meg kérdezni,hogy a képen látható duzzanat ,mi lehet egy 8honapos nemetjuhaszról beszélünk .
    Tapintásra nem fáj (nincs reakció ).
    Pár napja vettem észre először arra gondoltam hogy az okozza ahogyan le csapja magát a kutya de azt érzékelem hogy nő és terjed .
    Köszönöm

  3. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 2010-ben talált keverék, ivartalanított nőstény kistestű kutyám, aki jelenleg dagantos megbetegedésben szenved. Megbetegedése előtt 8,8 kg súlyú volt, jelenleg 7,6 kg. Életkora 12,5 év. 2022. márciusában észleltük, hogy kedvtelen, sokat fekszik, étvágytalan. Kivizsgálást követően megállapításra került, hogy lépdaganata van, a hasa a műtét előtt már eléggé meg volt duzzadva, a daganat nagyra nőtt benne. 2022.04.07-én műtétet követően a lép és az abból kinövő daganat eltávolításra került. Egy hónap múlva készült szövettani és immunhisztikémiai vizsgálat „histiocytás sarcomát (nem-haemophagocytosisos forma)” igazolt. A vizsgálat leírta, hogy a betegség prognózisa általában kedvezőtlen, mivel diagnosztizálásakor már többnyire több szervet is érintő stádiumban van.
    A műtét után 1,5 hónapig nagyon jól volt a kutyus, korábbi aktivitását, életkedvét, étvágyát visszanyerte, kicsit hízott is. Az első kontroll vizsgálat ultrahang vizsgálatán nem látszott semmi a szövetekben. Majd 2022. június elejére hirtelen rosszabbodott az állapota, az utrahang újabb 2 db 2 cm-es daganatot mutatott a hasüregben. 2022.06.07. napján újabb műtétre került sor, mikor is a cseplesz került eltávolításra és benne a 2 daganat. Ekkor azt hittük, minden rendben lesz, a műtét után pár napig a kiskutyám nagyon jól volt, majd 4-5 nap múlva hirtelen megint rosszabbra fordult az állapota. A 2022. június közepén készült ultrahangon újabb 2 daganat látszódott. További műtétnek már nem volt értelme, hiszen látható volt az, hogy egy gyorsan terjedő, rendkívül rosszindulatú daganatos elváltozással kerültünk szembe, így a doktor úr elmondta, hogy búcsúzzunk el kis kendvencünktől, mert hosszú ideje már nincs hátra. A kemoterápiás kezelést nem javasolta, és annak mi sem tettük volna ki őt.
    Az elmúlt egy hónapban kutyusom állapota változó volt, voltak kicsit jobb és rosszabb napok, a hasán látszik, hogy a daganat nő, ezért nehezen jár, többet alszik, keveset van fent. Étvágya változó volt, sajnos mostanra azonban már étvágytalanná vált. Jelenleg reggel 1 ml DM Guardot és Rymadyl 50mg-ból ¼ tablettát kap, 1 tabletta vetmedin s-t egy kis sajttal beadva, mást szinte nem eszik egész nap. (korábban a főtt csirkecombot elfogadta még). Ezenkívül 10 napig tudtam adni még a K9 immunity plus tablettát májkrémbe rejtve, de már azt sem fogadja el. A mai napon állatorvosunk dexadreson injekciót adott, amitől kicsit élénkebb lett, mozgékonyabb, de az étvágya nem változott. Nagyon aggódom, nehezen tudom elfogadni, hogy nincs remény, és nem akarom feladni, ezért szeretném kérni a segítségét, mert szívesen kipróbálnám az Önök által forgalmazott készítményeket. Kérem segítségét, hogy melyik energy-vet termékeket javasolja esetünkben, amivel javíthatnék az állapotán. Nagyon köszönöm előre is megtisztelő válaszát.
    Üdvözlettel: Pohl Petra

  4. Tisztelt Doktor úr!

    Liló 1 évey törpe tacskó. Reggelre nehezen ment, kedvtelen. Lassan járkál, szívesebben ül. Szeretnék neki vásárolni porc, gerinc erősítőt, de nem tudom melyiket. Kérem segítségèt!

    Köszönettel: Meggyes Edina

  5. Tisztelt Doktor Úr! Re 12 és fél éves ivaros fekete-cser kiskutya, fekete szőr problámával. Tegnapi levelemböl kimaradt, hogy a börgyogyász doktornö javasolta a Bio-Melatonin 3mg filmtabletta napi 2×1 szedését 3 hónapig. Doktornö tudja, hogy a kutyám energyvet készitményeket kapott, ismeri is azokat.
    Tegnap megrendeltem az ujabb anyagokat és holnap valószinüleg kiszállitják. Üdvözlettel, várom válaszát leveleimre. Beáta

  6. Tisztelt Doktor úr,
    Mai nap folyamán vettük észre a kutyus orránál ezt a pici pirosas duzzanatot. Szeretnék érdeklődni mi okozhatta és mit lehetne rá tenni ami segíthet. Érdemes lenne elvinni orvoshoz? Előre is köszönöm a segítséget!
    Tisztelettel,
    Lakatos Zília

    • Kedves Zília! Valószinüleg egy szőrtüsző gyulladás alakult ki. Magától elmúlik pár nap alatt. De lehet hogy gyorsítja a megoldást ha kinyomják pár nam múlva a tartalmát. Üdv dr. molnar

  7. Tisztelt Doktor Úr!
    Idős chow-chow kutyámnak pajzsmirigy alulműködése van. 2019. tavaszán derült erre fény, akkor 14,3 nmol/l volt a thyroxin szintje. A tünet, ami alapján ez kiderült, a farkán lévő jelentős szőrhullás volt (patkányfarok tünet). Elkezdte kapni a forthyron tablettát, először kisebb adagban, de mivel szeptember végén még mindig csak 16,5 nmol/l volt a thyroxin szintje, és a szőr sem nőtt vissza a farkára, ezért októberben már 2×1 tablettát kapott a 400 mikrogrammos forthyronból + reggelente egy szem prednisolont, amiatt, hogy hátha autoimmun eredetű a probléma. Ettől végre felment a thyroxin szintje 25,2 nmol/l-re, de a farka továbbra is rendkívül szőrhiányos maradt. Ekkor azt mondta az állatorvos, hogy hagyjuk abba a forthyron adását, mert most már jó a hormon szintje. Ezzel ugyan nem értettem egyet, szerintem szükség lett volna fenntartó adagra, de leálltam a gyógyszer adással. 2020. márciusra még csúnyább lett a farka, és a fenekén se volt már aljszőr, csak fedőszőr. Ennek ellenére a thyroxin szintje 23,3 nmol/l volt, ami még mindig határértéken belüli. Az állatorvos újra beszerezte neki a forthyront, és újra elkezdte kapni. Májusban állatorvost váltottam, a jelenlegi orvos rendszeresen beszerzi a kutyámnak a forthyront, így azóta folyamatosan kap napi 2x fél tablettát a 400 mikorgrammosból. A thyroxin szintje 2021. márciusban 26 nmol/l, idén áprilisban 21,1 nmol/l volt. 2021. őszén ismét próbáltam vele szedetni prednisolont, hátha segít, de szőr továbbra sem nőtt rá vissza, így azt abbahagytam. A szőrprobléma azóta sem javult, sőt idő közben lett egy-egy szőrhiányos folt mindkét oldalán a bordáinál, ahol aljszőr nincs, csak fedőszőr (kb. 3-4 cm átmérőjű), és az orra is elkezdett kopaszodni. Minden szőrhiányos testrészen fekete a bőre. Egyszerűen nem értem. Ha kapja a hormont, és jó a laborja, akkor miért nem nő vissza a szőre?
    Egyéb információk: a kutyám februárban töltötte be a 14. életévét, 2009. márciusában volt ivartalanítva. Allergiája is van pollenre és ételre is. Ételallergiára 22 allergénes tesztvizsgálata van, ami csak sertéshúsra, burgonyára és tojásfehérjére lett negatív, ezért korábban Acana yorkshire pork tápot, most pedig Bravery sertéshúsos tápot kap. Ettől ételallergiás tünete nincs. A tápon kívül mást nem kap. A pollenallergia tünete nem vészes (enyhe vakarózás). Külső élősködők ellen spot on-t kap, korábban Advantixot, most már, hogy az arthrosisa miatt sétáltatni nem lehet, a gondozott kertben tölti napjait, dimeticone tartalmú dog vital-t. Az arthrosisára kap arthrodyl tablettát, néha kúraszerűen carproxot, az inkontinenciájára pedig propalin szirupot (ettől teljesen meg is szűnt a vizelet csepegés). Próbáltam adni neki már többször szőr-bőr tápláló kapszulát is (oleoderm), de a szőrhiány problémán ez sem javított.

    Köszönöm a segítségét!

    T. Anita

    • Kedves Anita! Mivel lehet hogy a pajzsmirigy alulműködés mellett Cushing kór centrális formája vagy hipofízis túlműködés is állhat a tünetek hátterében, akár egy idejüleg is. Üdv dr.Molnar

  8. Kedves Doktor Úr, februárban irtam Önnek másodszor és megrendeltem az Ön által ajánlott csomagot. Megérkezett és jók az eredmények. 12 és fél éves ivaros kan minipicser – csivava keverék kutyám szöre sok helyen megritkult, töreddzett, száraz. A farkán nem volt már szőr. 5 éve kezdett kihullani. Mostanra a készitmények hatására hosszu fekeke bojt nött a farka végén és továbbra is nönek rajta uj szörszálak. A kopott fénytelen szöre ujra fényes. Sajnos a hiányos területeken nem nött uj szőr. Tarpataki börgyogyász doktornö mindent kivizsgáltTott a Klinikán. A bal heréjében kis méreü ciszta van. Fél év muva kell uj ultrahang. Ha nem nö a ciszta, nem szeretném ivartalanittatni. Doktornö szerint az ivRtLNitás segithetia ször javulását. A ször problámamiatt nem akarom a mütétet.
    Szeretnék rendelni egy doboz Pet Coat Supportot
    2 flakon Krill Omega D3+K2 gélt és 1 flakon Kingvetet. Kutyám 6,6 kg. Csak ugy tudom beadni az anyagokat ha csirke falatkákba mártogatom. Száraz Hill l/d-t evett mindig és ezért mindent rágva eszik. Adhatom napi egy alkalommal összekeverve 1 kapszula coat support, 3 csepp Krill és 1-2 csepp
    Kingvet? Csirkefalatkákba mártva
    Válaszát várva köszönttel . Beáta

  9. Kedves Doktor Úr, szeretném a pontos adagot kérni még, szintén a 2,5kg-os csivava kiskutyának, a Kingvet és Korovet szerekböl, mert 2 különbözö adatot találtam a honlapon: 3×1/3 csepp naponta, illetve 1-2 csepp/2-3szor naponta. Melyiket javasolja a szívbillentyü nem jó müködéséhez? Az 1/3 cseppet nem igazán lehet pontosan kimérni sem. Köszönöm a válaszát.

  10. Tisztel Doktor Úr!

    2,5 kg-os csivava kutyusnak rendeltem a szív csomagot. Szeretném a pontos adagot adni a Liver Support TMG-böl. A zacskóban lévö kis kanál mekkora adagot mér ki? 2X0,1ml-t kellene adnom a leírás alapján naponta.
    Üdözlettel, Katalin

  11. Tisztelt Doktor úr!

    Július 1-jén lett ivartalanítva nőstény Maine coon, fél éves cicám. A műtét rendben zajlott, másnap a cicusnak már semmi baja nem volt. Ugyanúgy viselkedett és viselkedik most is , mint előtte. Jó nagyokat ugrált is a macskabútorán. Pár nappal ezelőtt viszont a varrás mellett egy nagyobb duzzanatot vettem észre. Körülbelül dió nagyságú és kemény . A seb nem gennyes, sem piros. Felhívtam a műtött orvost, aki mondta ez teljesen normális reakció, figyeljem. Azóta mintha nagyobb lenne a dudor a cicus hasán, viszont neki tényleg “kutya” baja .
    Van okom aggódni? Vagy ez tényleg csak egy normális műtét utáni reakció ?
    Előre is köszönöm a válaszát!

    • Kedves Barbus! Kb 7-10 nmappal a műét után a felszívódó varratok elkezdenek lebomlani , ami a bőr alatti váladék termelést okozhat. Ez lehet a csomó oka. Ez kezelés nélkül felszívódik újabb egy hét elteltével. Ha nem cskken pár nap után , akkor vigye vissza a kollégához. Üdv Dr.Molnar

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    Előzetes érdeklődésemre adott válasza alapján az augusztusban jelentkező pollen allergiára megvásároltam a bőrbetegségek, allergia csomagot és a multivit mega c komplexet.
    Letelt az első 3 hét szedés most tartjuk az 1 hét szünetet. A készítmények szedésével egyidejűleg tápról váltottunk főtt csirke, pulykahús + rizs,köles,hajdina+répa,alma,tök étrendre.
    Pár napja az ürülék minősége megváltozott, az egyik része olyan mintha egy nyálkás, nyúlós,hurutos zacskóban lenne.(mellékletben képet csatoltam)
    Szeretném megkérdezni, hogy ez a tünet milyen problémára, betegségre utalhat és a segítségét kérném, hogy mit tegyek a javulás érdekében.
    Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel:Sz.Ildikó

    • Kedves Ildikó! Ez vastagbél ( végbél ) hurutos gyulladására utal. Csökkentse, vagy akár teljesen szüntesse meg az etetett nyálkaképző tulajdonságú szénhidrátokat a táplálásakor. Először a rizst, majd a kölest. Figyelje meg a változást pár napos időközökkel változtasson. Üdv Dr.Molnar

  13. Tisztelt Doktor Úr!

    A hörcsögömnek elkezdett a hátán egy kis részen kihullani a szőre. 1 éves, eddig minden rendben volt vele. Mi lehet ennek az oka, illetve, mit tudnék tenni érte, hogy visszanőjön neki?
    Előre is köszönöm a választ!
    Üdvözlettel: Spengler Krisztina

    • Kedves Krisztina! Ez hormonális eredetű szőrvesztés lehet. Hím állatnak Kingvet, nősténynek Gynevetet adva tartósan 3 hetes kúrákban támogathatja a hormonális egyensúlyt. Üdv Dr.Molnar

  14. Kedves Dr. Úr,
    Idős kutyusomnak szívférgesség kezelésére 1hónapos doxy kúrát irtak, most lett vége. Viszont az amúgyis gyenge hátsó labai most még gyengebbek lettek(bernáthegyi). Olyan, mint ha az izmai leépültek volna. És kicsit merev is lett a lába. Lehetne valamit erre adni? Illetve utólsó előtti napon kihanyt mindent, a reggelit us teljesen emésztetlenül. Azóta főtt cs.mellet vagy nyulat adok rizzsel, naponta 2szer folyamatosan picit mindug emelve az adagot, mert azt gondolom a gyomorsav kevesebb lett a gyogyszerek miatt és próbalom erősíteni. Kap hozzá Regavetet és emésztőenzimes probiotikumot. Folyamatisan kell szednie hörgőtágítot diaphylint,adhatom az Ön készítményeivel egy időben? Szeretnék labort csináltatni, hogy a mája és veséje károsodott-e, ebben kérném segitségét, hogy milyen értékeket nézessek, hogy mutassa a tenyleges károsodást? A nagy labor úgy tudom nem mutat mindent. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
    Üdvözlettel: B.Szabó Csilla

  15. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy ivartalanított 3 éves kandúr cicáról lenne szó.Egy nap csak egyszer pisilt és picit szagosabb volt a pisije,elvittem orvoshoz,az ultrahangon láttszott az üledék a hólyagban kapott antibiotikumot és pasztát ami savasítja a vizeletet.A pasztát felválltottuk urine tract ..
    bladderre.Már jo 1 honapja kapja,de a tünetek még nem múltak el.Kérdésem az lenne,legyek türelmes vagy próbáljak ki masik terméket.Köszönöm válaszát

  16. Tisztelt Doktor ÚR!

    Cicám 2 éves ivartalanított kandúr, kb január óta megnagyobodott nyirokcsomók miatt vittem orvoshoz. A szövettani vizsgálat diagnózisa limfóma.
    Jelenleg június 15 óta prednizolon kezelést kap, az adagja 2,5mg 2 napig 1 nap szünet. Mellé minden nap 5mg quamatel, Hepa pet 250mg és calcium+multivitamin tablettákat.
    A cica jól van, 5,5 kg nincsenek panaszai, gyönyörű a bundája, jó kedvű, játékos, eszik, iszik, boldog.
    Azt szeretném kérdezni melyik energy-vet készítménnyel segíthetném őt?

    Válaszát előre is nagyon köszönöm!
    Antal Enikő

  17. Tisztelt Doktor úr!

    Nagyon jó tapasztalatom van az Energyvet termékekkel. Anno az epilepsziára hajlamos kutyusunknál Etovet és Korovet alkalmazásával pár évre ki tudtuk tolni a gyógyszerek elkezdését.
    Most a 2 éves shiba-inum kezdődő allergiás panaszaira keresek segítséget.
    Azt vettem észre, hogy a kutyus sokat kapdos hátra, a feneke felé, de tudtam, hogy a bűzmirigye rendben van. Kicsit többet nyalja magát, és vakaródzik mostanában, illetve olyan érzésem van, mintha nem érezné jól magát a bőrében, mintha valami folyamatosan zavarná. Szerencsére nem rágja magát, nincsenek sebei, de a bőre kicsit rózsaszínebb a kelleténél.
    Az állatorvosunk Apoquel gyógyszert javasolt, de én nem érzem ezt még olyan súlyos állapotnak, hogy egyből gyógyszert kezdjünk el szedni rá.
    Milyen termékeket ajánlana a problémára?

    Köszönöm a segítségét!

    Üdvözlettel,
    Szabácsik Melinda

  18. Kedves Doktor Úr!
    Van egy keverék, hím, 13 éves, 10 éve ivartalanított, 4 kg-os macskánk. Száraztápot, konzervet és nyerset eszik. Ivartalanítva volt eddig más műtétje nem volt. Nem tudunk allergiáról.
    Pár éve van seb a szájában, gyulladt az ínye. Köhög, tüsszög néha és nem eszik. Immunerősítő infúziót /convenia/ kapott rá és /rheumocam/. Tesztelték FIP vérből ami pozitív lett.
    Mit tanácsol mit tehetnénk még, hogy meggyógyuljon?
    Köszönjük válaszát!
    Üdv, Miklya Ilona és Kerepeczki Csaba

  19. Üdvözlöm Doktor Úr! 3 felnőtt (közülük 1 vemhes) és 4 kölyökmacska van (egyelőre) egy rokonomnál.
    A felnőtteket nem tudjuk befogni, mert nem szoktak kézhez, a 4 kicsi közül 2-t szintén nem volt alkalom „megszelídíteni”…Autó nincs, még ha be is tudnánk fogni, nem volna mivel elvinni orvoshoz ÉS NAGYON SOKBA KERÜL A MŰTÉT (főleg 3 nőstény cicáé). KÉRDÉSEM: Van-e fogamzásgátló tabletta, ami nem nagyon keserű, hogy a nedves kajába keverjük, milyen gyakorisággal kellene alkalmazni? Lehetséges-e bármilyen más megoldás? Állatvédő Civil Szervezet van (Szolnokon) ahonnan írok, DE NINCS ÉLVE-CSAPDÁJUK…ezt tudtam meg tőlük.
    Kellene valami megoldás, hogy NE LEGYENEK TÖBBEN legalább.Köszönet a válaszért, előre is: Ágnes.

    • Kedves Ágnes! Az ivartalanításnál nem tudok jobb megoldást. A fogamzásgátlól hosszú távon többe ketrülnek és károsak is lehetnek a szervezetükre. Ezeket a fogamzásgátló tablettákat tartósan nem javasolt alkalmazni és igy néz ki az adagolásuk: Macskáknak 5 ttkg-ig : ½ tabletta hetente 3 alkalommal, 4 héten keresztül. Ezt nem tudja normálisan kóborló cicáknak alkalmazni szerintem. A másik az injekciós fogamzásgátló melyhez szintén meg kell fogni a cicákat, ez esetben sem egyszerű a beadás és az ár sem barátságos. Üdv Dr.Molnar

  20. Jó estèt kívánok
    Van egy Amstaff szuka ivaros kutyám. Áprilisban begyulladt a füle. Akkor apoquel 16mg-os gyógyszert kapta ami a füldagadást helyre hozta de sajnos azóta ùjra be van dagadva. Otodine fülmosó folyadèkot kapta amivel azóta is mossuk a fülèt de sajnos semmi vàltozás. Száraz tápot kap ami hipoallergèn de a füle sajnos be van dagadva. Kèrdèsem, hogy Aktil 500mg/125mg gyógyszert kaphat e, vagy tud ajánlani olyan gyógyszert amit recept nèlkül kapható?

    Válaszát előre is köszönöm

  21. Tisztelt Doktor Úr!

    Tudnivalók a kis kedvencemről: 10 kg-os, 8 éves, ivaros, jack russell terrier keverék, kan kutya. 5 éve szenved epilepsziában, amire a régi orvosunk sevenal tablettát írt fel, napi kétszer negyed tablettát. Főként konzervet eszik, kedve szerint száraztápot és olykor házi kosztot is, de rendkívül válogatós. A csirkére allergiás reakciókat mutat (vakarózás), így azt nem kap.

    Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy: pár hónapja megjelent egy dudor a nyakán (nyaki nyirokcsomók elhelyezkedésénél), ami nem érzékeny és semmiben sem befolyásolja a kutyát. A közérzete, viselkedése és szokásai változatlanok, látszólag semmi kellemetlenséget nem okoz neki. Ön mit tanácsol, mi állhat a duzzanat hátterében?
    Az epilepszia, illetve az idegenekkel szembeni bizalmatlansága miatt félek kitenni őt mindenféle vizsgálatnak, sajnos volt már félrediagnosztizálva.

    Köszönöm, hogy időt szán a kérdéseim megválaszolására!
    Üdvözlettel: K.Babett

    • Kedves Babett! A nyaki csomó lehet nyirokcsomó, pajzsnirigy esetleg csak egy bőr alatti zsírmirigy. Ezt meg kellen azért mutatni kollégának. Egy vérvétel vérképpel mutathatja hogy van e szisztémás nyirok érintettség. De akkor egy máj és vesefunkció is legyen a szedett nyugattó miatt, mert az okozhat tartósan mellékhatásként is zavarokat. Nem próbálja a görcsös tünetek miattleváltani vagy csökkenteni annak adagját, természetes kiegészítőkre, így azok tartós kellemetlen hatásai megszünhetnének. Ezt egyeztesse a kezelő orvosával is. Üdv Dr.Molnar

      • Jónapot! 1 éves staffi kan kutyám van tegnap elkezdet hányni,bágyadt volt és nem evett. Estére az egyik lába annyira megfájdult , hogy nem bír rá állni nehezére esik a mozgás is. Étvágya már van de még mindig bágyadt . Az állatorvos sajnos csak 2 nap múlva tudja megnézni azt mondta borogassam addig . Sem nyílt seb,sem pedig ütés nem érte a kutyámat. Valamint folyton nyáladzik inni nem nagyon akar de enni eszik.

  22. Kedves doktor úr! A cicám mici egy kinti kandúr macskusz és a mainapon úgy jött haza hogy a jobb hátsólábára sántít Menéztem de nyíltsérűlést nem látok rajta viszont kicsit megvan duzzadva neki a lábacskája. Nagyon sanjálom.Tehetetlennek érzem magam mert nemtudok neki segíteni.Az étvágyával nincs gond eszik iszik… alszik gondolom mert fájneki ?.Önszerint tudok valami helyeset jót tenni vagy hagyam csak pihenni és figyeljem mi lesz vele a továbbiakban.Válaszát előre is köszönöm Anita.

    • Kedves Anita! Valószinű zúzódás történt vagy rándulás talán ficam. Mindegyiken a pihentetés segít a legtöbbet. Vizes ruhás borogatás segít a fájdalmat csillapítani, amíg az nem csökken. A Hemp Balm pedig bekenve a fájós területet hoz fájdalom csillapíást. Ha nem javul pár napon belül, megnézetheti egy altatás nélküli Röntgennel, hogy nincs e törés, repedés a háttérben. De ha igen annak is a pihenés lesz a gyógyírja. Üdv Dr.Molnar

  23. .Kedves doktor úr.
    Van egy ivartalanított 9éves teknőc szinű nőstény macskám. A szomszédtól örököltem meg 8éve.Nála kinti macska volt,nálam kinti benti. Szoba tiszta. Napközben kint van,és az esetek 95%-ban bent alszik a dolgozó szobában.A kertünkben sok fenyőfa és tuja van,szeret alattuk pihengetni,de nyáron ez azzal jár hogy gyantás,és emiatt csimbókos lesz a bundája,amit nem könnyű kikefélni.Tavaly elmentünk nyáron nyaralni,kint volt 4napig(szomszédok etették) mikor hazaértünk tiszta csimbók ragacs volt a bundája.A nagyrészét sikerült kikefélni,egy kis pár cm2 helyen nem sikerült,(ilyen volt régebben is,1-hónapon belűl mindig sikerült kiszedni belőle,most nem.Kb pár hete lejött ott neki a csombókos szőr, akkor döbbentem meg, hogy alatta televolt a bundája aprófekete valamikkel(szerintem bolhaürülék)de rengeteg volt,kb fél marékkal keféltem ki belőle,pár bolhát is felfedeztem(pedig 3hetente kapja a frontline combót) Tettem rá neki advantage cseppet úgy látom használt neki. kb 2 hete megváltozott a viselkedése esténként mikor bejött ,megvacsorázott majd bement a szobába ,lefeküdt a kis kuckójába. Most,ahogy bevittem a szobába, szinte felmenekült a kis szekrényre, (soha nem ment oda)ott is aludt nem a helyén, a neki bekészitett ételt meg sem ette .MIkor reggel kijön/kihozom a szobából érintetlen az étele,kimegy a teraszra,kiteszem neki az ételt(almo nature minőségi konzervet(csak sonka-sajt tonhal,illetve tonhal csirke sajtot eszi meg,rengeteg ételt kipróbáltam,de csak ezt eszi meg és royal canin szárazat kap.Bújik is hozzám,mint mindig az évek folyamán,az ölemben alszik,együtt tévézünk stb.Ami még fura nála,az a következő,2napja odapisil a szőnyegre,napközben kint van 12-15órát,bejön eszik és odapisil,pedig ott van a tiszta kitisztitott alom neki,ahol mindig is volt a hosszú évek folyamán(tudni kell róla ,hogy az alomra finnyás,mindig tisztának kell lenni,volt hogy belepisilt,majd utána nyávogott toporgott mellette,kipucoltam,egyből beleugrott és kakilt is.) Tehát mondhatnám piperkőc.Alom tálca ugyanaz az alom kavicsa is ugyanaz a csomósodó mint amit évek óta veszek ,igaz más az illatosító benne,de odasem megy,nem szagol bele,nem nézi meg,mint máskor hanem egyből szőnyeg,és mire közbeléphetnék,már oda is pisilt.Mit tanácsol a doktorúr ?

    • Kedves Gabriella! Valami miatt retteg a cica, lehet hogy megzavarták. A bolhásság is folyamatos stressz helyzetet okoz, mert nem tud, tudott nyugodtan pihenni. Ha a bepisilés nem múlik el nézessen egy pisi mintából egy rutin vizelet és üledék vizsgálatot. Talán segít megtudni mi van a háttérben. A sok írtó szer sem tesz neki jót, de bolhásság esetén ez szükséges rossz. Üdv Dr.Molnar

  24. Kedves Doktor úr! Van egy amstaffom és amióta jó idő van és általában tüző nap ,azóta elkezdett több helyen kipirosodni a bőre és a nyakánál erőteljesen elkezdett a szőre hullani.A kendermagolaj megoldás lenne erre a próblémára vagy enyhíteni tudna-e a tüneteken vagy inkább a lazacolaj lenne a jobb választás? Köszönettel:Varga Tamás

  25. Tisztelt Doktor Úr!
    Hét éves ivaros nőstény cane corso (60 kg) kutyám jelenleg rákbetegségben szenved. A daganatot ez év május végén diagnosztizálták, azóta kivizsgálások történtek, gyógyszert nem kapott. CT vizsgálat is történt, ennek alapján a kezelőorvosa Medrol tabletta szedését javasolta, ezt szedi két napja. A interneten forgalmazott termékekre, és Önre egy ismerősöm hivta fel a figyelmemet (kutyájának az életét több hónappal hosszabbította meg), ezért én is szeretném alkalmazni a termékeket, amennyiben a Doktor Úr is az általam leirtak alapján úgy látja, hogy van még értelme. Altatni csak a legvégső esetben szeretném, amikor már semmi nem segit. Jelenleg a kutyus kicski sántit (fájdalomtól, a daganat nagyságától, nem tudom), de étvágya jó. Többet pihen, de lehet, hogy azért , hogy a lábát ne terhelje? A CT lelet diagnózisát szó szerint irom: „Axillaris helyeződésű malignus neoplasis (sarcoma/PNST), és multiplex pulmonalis metastasis. Neoplasma/granuloma oesophagei (spirocercosis gyanúja). Cystae hepatis.
    Válaszát, segitségét előre is köszönöm.
    Üdvözlettel: Bartha Béla

  26. Tisztelt Doktor Úr!

    Egy éve örökbefogadtunk egy cicát kb 10 hetes lehetett. kinti-benti macska volt. Öt hónap múlva beteg lett. Magas láza volt, öklendezett, de csak habot hányt, nem evett. Az orvos azt mondta, vírusfertőzés. Adott injekciókat, infuziót, de sajnos két nap allatt elpusztult. Pár hónappal késöbb újra örökbefogadtunk egy 10 hét körüli cicát, aki három hét után ugyanígy elpusztult, csak a laksában volt. Most egy hónapja újra elhoztunk egy 10 hetest és két hét alatt ugyanezekkel a tünetekkel elvesztettük. Lehet, hogy az első cica itt hagyott valami virust? Vagy ennyire pechesek lennénk? Régen is voltak macskáink, de mind hosszú évekig megvoltak. Most nem is merünk újat hazahozni. 🙁 Köszönöm a válaszát! Zsófi

    • Kedves Zsófia! A cicák tartási és etetési körülményeiben kellene keresni a megoldást. Mivel etette őket? Adott e valami kiegészítőt nekik? Kaptak e paraziták, külső élősködők elleni szert? Megkapták e az oltásaikat? Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Köszönöm a gyors választ! A cicák életkoruknak megfelelő tápszert és nedves macskaeledelt kaptak. Az első kettő megkapta a parazikák, élősködők elleni szert és oltva is volt. Az utolsóval már nem is jutottunk el ideág.

          • Kedves Doktor Úr! Friskies junior tápot kaptak , a nedvesből többfélét, brunost leginkább.

          • Kedves Zsófia! Sajnos nincs ötletem mi okozhatta a folyamatosan ismétlődő elhullást. Üdv Dr.Molnar

  27. Tisztelt Doktor úr!
    A lassan elfogyó renovetet szerettem volna újra rendelni a mozgásszervi csomag részeként. Láttam hogy jelneleg nincs belőle, így szeretném megkérdezni mikorra várható esetleg az újbóli megjelenése, illetve addig milyen másik készítmény javasolt esetleg ami pótolhatja?
    Válaszát köszönöm előre is!
    Tisztelettel,
    Lakatos Zília

  28. Kedves Doktor úr,

    Három éves szuka golden retrieverünk 2022. januárban akut bélelzáródással, nagyjából élet-halál között került be a Fuzióvet Klinikára. Két hét hősies küzdelem után kaptuk vissza azt követően, hogy másfél méteres elhalt bélszakaszt kellett eltávolítani, gyakorlatilag tehát a komplett vékonybelet.
    Szonját a betegség „szerencsére” túlsúlyos állapotban érte, tehát a lábadozás során elvesztett 8 kg (33 kg-ról 25 kilóra fogyott) alapvetően csak sportosabbá tette.
    Szonja állapota ha lehet ilyet mondani, jobb mint korábban….aktívabb, a kedélyállapota tökéletes.
    Ezzel együtt sajnos semmit nem javult a műtét utáni hasmenéses állapot.
    A napi többszöri étkezést nem tudjuk megoldani, a maximum a reggeli-esti étkezés beiktatása volt 250-250 gr-al, ami bár nyilván soknak tánik, de a kutya egyértelműen egyfolytában éhes.
    Nagyjából az étkezést követő 15 percen belül érkezik az első dózis, majd a következők, szinte kivétel nélkül hasmenés formájában. ( ez lehet vízszerű, teljesen híg, vagy paszta jellegű egyaránt, de sohasem szilárd)
    Royal Canin gastrointensial-al indítottunk, majd számos egyéb prémium száraz kutyatápot teszteltünk (Platinum, Eukanuma, stb), de a helyzet változatlan.
    Két hnapja székletvizsgálatot végeztettünk, ami megállapította, hogy nincs bélflra. Ennek kezelésére Lypex enzimet adunk neki, mellé pedig folyamatosan kapja a Symbioticot.

    Súlyvesztés nincs

    Kérném a tanácsát
    a) mit tudnánk még táp, illetve étrendkiegészítő szintjén adni neki
    b) lehet-e ennek a hasmenéses állapotnak hosszútávon végzetes következménye
    Köszönettel

    Németh Gyöngyvér

  29. Megszurta a kiskutyám szemet és orrát a toklasz az otta duzzadt váladékos a szeme inni enni játszani nem akar csak fekszik. Mivel tudok segíteni rajta vagy mi a teendő ilyenkor?

    • Kedves Dzsenifer! Meg kell gyóződni róla hogy a kötőhártya tasakban nem bújt e el egy toklász darab, mert az magától onnan nem tud kijönni. Vigye el kollégához hamar. Üdv Dr.Molnar

  30. Kedves Doktor Úr!

    6,5 éves ivartalan kan komondorunknak veseelégtelensége van. A 06.02-ei vérvételén normális volt a kreatin és a karbamid szintje, viszont magasabb volt a Hematokrit. Chitosant és Digestive Enzymst kap most már 2 hónapja. Próbálunk leszokni fokozatosan a Renal száraztápról és a Doktor Úr etetési tanácsait követjük. Mivel gondolkodtam a Renal Support készítményen is, az Ön javaslatára elvittem egy SDMA vérvételre. Ők Cisztatin C-t nem csinálnak, de az SDMA-t viszont levették. Az SDMA eredményre még várunk, viszont a Kreatin és a Karbamid újra magasabb volt a normál tartománynál, de a Hematokrit, az MCV és az MCHC is teljesen normális. Nem is iszik már annyit a kutya.
    Az lenne a kérdésem, hogy javulást láttam az étvágyában is, a vízivás is csökkent, nincs is kiszáradva az értékek alapján, elképzelhető-e, hogy a kreatin és a karbamid azért volt magasabb, mert előtte 3 órával evett a kutya? Ugyanis délután 2-re vittük és nem mertem addig éheztetni. Rákérdeztem és azt mondták, ehet.
    Doktor Úr szerint befolyásolhatta a Kreatin és Karbamid értéket, hogy nem volt éhgyomorra? És így releváns lesz vajon az SDMA érték, ami még folyamatban van?
    Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett 🙁
    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdv,
    Erzsébet

    • Kedves Erzsébet! A karbamid és kreatinin szint evés után pár órával megemelkedik. Az SDMA-ra ez nincs hatással. Tartsa a protokollban megadott etetési tanácsokat és a veseelégtelenség csomagot alkalmazzák. Az SDMA 25-40%-os veseromlás estén válik pozitivvá. A kreatinin pedig csak 75%-os vesefunkció károsodásnál. Vagyis biztosan pozitív lesz az SDMA, de az érték változása későbbi tesztek alkalmával pontosan fogja mutatni, hogyvan e továbi romlás esetleg javulás a vese álapotában. Küldje el a kapott sdma értéket. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!

        Mivel bolygatott, hogy evés után lett a Kreatin és a Karbamid magasabb, ma elvittem egy éhgyomri vérvételre. Így már a Kreatin és a karbamid is normál tartományban volt, a Hematokrit is normál tartományban van. Időközben megérkezett az SDMA eredmény, az is a normál tartományban van. 0-14-ig jó és neki 11,6 volt. Olyan esetleg létezik, hogy ez egy akut veseelégtelenség volt és 3 hónap alatt meggyógyult a kutya az étkezésnek és a készítményeknek köszönhetően? Vagy ebből nem lehet meggyógyulni? Mert ugye 580-as kreatinról indultunk áprilisban az atroszkópia után. Ne örüljek túl korán? Romolhatnak még ezek az jó eredmények?
        Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
        Üdv,
        Erzsébet

        • Kedves Erzsébet! Nagyon örülök a jó eredményeknek. Idült veseelégtelenségből nem lehet meggyógyulni, de jelentős javulás be szokott állni, akár tünetmentes hosszú élet is, ha a protokollban javasolt étrendet és kezelést pontosan követi a gazdi. Ne örüljön korán, sajnos az van, ha visszatér a korábbi un. normális etetéshez és elhagyja a kiegészítőket, valószinüleg azonnal romlani fognak az értékek és a kutya állapota, eddigi tapasztalataim szerint. De tegyen egy próbát, az ad biztos tapasztalást. Üdv Dr.Molnar

  31. Kedves Doktor úr!
    Van egy 14 éves cicánk áttétes tüdőrákja van. 10 naponta visszük az állatorvoshoz kap infúziós és szteroidos injekciót. Bármit eszik semmi sem marad meg benne egyből kihányja és utána megeszi. Ma már láthatóan nincs jól. Görnyed és köhög mintha fuldokolna. Szerintem eljött az ideje az altatásnak.. nem akarom hogy szenvedjen de a Nagymama nem szeretné szerinte jól van.. ugye ön is azt javasolja hogy altassuk el ne szenvedjen.? Nem szeretném végig nézni ha már erőteljesebb fuldoklásai lesznek.

    • Kedves Bernadett! Nem azt javaslom. Alapjában véve mindenkit le szoktam beszélni az elaltatásról. Az elvem az, ha sokáig velünk volt szeretett társunk, akkor adjuk meg neki a tisztességet azzal, hogy az esetlegesen bekövetkezett halálát kivárjuk és a végsőkig ápoljuk. Az ,hogy azzal nyugtatjuk magunkat, hogy ne szenvedjen tovább, az nem állja meg a helyét, mert nem nekünk van jogunk dönteni élet és halál között. Ez olyan mintha mi nagy betegek lennénk és a családunk úgy döntene helyettünk, hogy altassanak el bennünket, mert már az orvosok és ő szerintük is menthetetlenek vagyunk. Ezt még embereknél sem engedik meg a törvények sem. De ha már Önök így döntöttek akkor ezen már kár bánkódni, legfeljebb fontolóra vehetik írásomat és legközelebb másképpen dönthetnek. Amennyiben az elaltatás lehetőségét kivesszük a lehetséges megoldások közül egy állat betegségénél, akkor talán az alkalmazott gyógykezelések is jobban az orvosi eskü azon pontja szerint történhetnének hogy -NIL NOCERE- LEGALÁBB NE ÁRTS! Üdvözlettel: Dr.Molnar

  32. Kedves Dr. Úr!
    Van egy 4 hetes kis cicám, 3 kölyke lett az anyacicamnak de sajnos csak egy maradt életben, először fialt. Másfél-két hete kezdett kinyilni a szeme, de sajnos folyton be van gyulladva mindkettő, rózsaszín hártya van rajta, picit látszik a szeme, duzzadt, gennyes váladék jön belőle, kamillázom neki, de nem múlik. Mivel lehetne kezelni?

    • Kedves Hölgyem! A Cyovet kapszulából készített oldattal javaslom öblíteni a szemet: Szemészeti gyulladások, kötőhártya gyulladás, szaruhártyafekély (hígított, oldott formában 100 ml forralt víz/ 1 kapszula tartalma) Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt Molnár doktor!

    2,5 éves ivartalanított drótos foxterrier szuka kutyámnak 3 hónapig adtam a Kingvetet és a Bone Strength & Joint Protection Complexet, miután egy baleset után patellaficamot állapított meg az orthopéd szakorvos. Emellett fizioterápiát végzünk naponta instabil eszközökön. A kutya jól van, bár eszetlen rohangálásokat nem engedek neki. Azt szeretném kérdezni, hogy a 3 hónapos kúra után valamilyen fenntartó kezelést kell-e kapnia, és ha igen, milyen dózist.

    • Kedves Éva! Komolyabb mozgásszervi zavarok esetén 6 hónapig a teljes dózissal javasolt a mozgásszervi csomag , azután két havonta egy 3 hetes kúra az állapot fenntartására és megelőzésre célszerű. Üdv Dr.Molnar

  34. Kedves Doktor úr!
    4 éves ivartalanított nőstény sziami macskam viselkedése kb. 1 hete kissé megváltozott. Amúgy sem egy bújós macska, szereti tartani a távolságot még tolem is, csak akkor jön oda ha kedve van. Az utóbbi 1 hétben elbujik a spájzban, szekrény mögé, szekrénybe többször is és hivasra sem jön elő. Ha megtalaltam, akkor simogatom, jutalomfalatot is elfogadja, kis játékra is rá tudom venni, de úgy tűnik, hogy stresszes és mintha féln, mert a pupillái is tágak illetve máshogy nyávog. Ha eloveszem, akkor utána simogatható, a hasát is engedi, eszik, iszik, kaparofát és almot is használja. Ön szerint lehet valami szervi baja vagy csak figyelemre vágyik ? Nekem nem tűnik úgy, hogy beteg lenne, mosakszik is, csak aggasztó, hogy miért bújik el így.
    Köszönöm előre is!

    • Kedves Patricia! Mivel minden élettani reakciója normális a leírása alapján, ezért inkább valamilyen stressz állapotra gondolok, ami érhette. Ha udvarra járó cica, akkor lehet hogy kinn érhette valami. Azért a székletét vizeletét figyelje, hoy minden rendben van e vele. Üdv Dr.Molnar

  35. Tisztelt Dr Úr!
    Van egy 7 hónapos ivaros szuka Golden retriver kutyànk,aki sajnos kiskora óta előszeretettel fogyasztja a sajàt ürülékét.Màr sok mindent kipróbàltunk,nem sikerült leszoktatni róla.Kertes hàzban lakunk,napi 2x rendes széklete van.Prémium tàpot eszik 2x naponta.Jelenleg kapja mellé a HUMAC huminsavat.A tanàcsàt szeretném kérni,hogy hogyan lehetne leszoktatni erről? Amellett szépen fejlődik, nincs hasmenés hànyàs stb.Illetve 1-2 alakalommal hànyt amikor össze vissza evett mindent amit éppen talàlt az udvaron,beleértve szàraz fű stb,kisebb koràban volt,hogy kavicsot kellett elvennem tőle de egyszer előfordult,hogy lenyelte?

    • Kedves Bernadett! A bélflóra instabil állapota és nyomelem hiány szokott ürülék evést okozni. Javaslom ezeket a kiegészítőket kombinációban adni: Digestive enzymes & Probiotics, Fytovet, Multivit mega C, Stomach& Bowel. Üdv Dr.Molnar

  36. Jó napot Kívánok!
    Megszeretném kérdezni hogy megtudná-e mondani hogy egy macska meddig tüzel egy évben?
    És tudna esetleg valamien vitamint ajánlani, tüzelésük amit alatt is és amúgy is lehet nekik adni mert szegényeket nagyon megviseli, ami nem olyan drága?

    Válszát előre is Köszönöm!

  37. Tisztelt Dr Úr!

    Van nekem egy 5 éves oltott, ivartalan, benti cicàm, de az erkélyre kimehet. A mai nap is kint volt, és amikor bejött, úgy ment mintha fejre akarna esni,de nem tudom mi volt vele. Gyorsan anyukàm elkezdte hűteni jégakuval, meg bevizezte a làbait. Most úgy tűnik jól van, mozgàsa màr helyre jött és kicsit jàtszott is, inni nem ivott sajnos, pedig kínàltuk. A cica most az fürdőszobában pihen a kàdkilépőn a mosdó alatt. Ha délutàn újra ilyen àllapotban lesz, ,akkor elvisszük az orvoshoz de elsősorban dr úr véleményére lennék kiváncsi, hogy Őn szerint ez a probléma a meleg miatt volt vagy súlyosabb a baj?

    Vàlaszàt köszöszönöm

    Bianka

    • Tisztelt Doktor Úr!

      Ivartalan perzsa kandúr cicánk miatt szeretném a segítségét kérni.
      Súly :5-6 kg
      Kor: 5 év körüli (menhelyi macsek, pontos adatot nem tudunk)
      Táp : Gourmet Gold, Purina one száraztáp.
      Pár hete egy csomóra lettünk figyelmesek a jobb lapockája mellett. Elvittük orvoshoz, aki tűbiopsziát végzet. A mintavétel estéjén a gesztenye nagyságú csomó körülbelül cukorborsó nagyságúra zsugorodott, majd azóta ismét feltelt.
      Pár napja kaptuk meg a szövettan eredményét, ami osteosarcoma, mely injekciós szarkómából alakulhatott ki….
      A kérdéseim a következők lennének…..
      – A csomó miért lett kisebb a mintavételt követően? Az ember azt gondolná, hogy a rák /daganat egy tömör szövetállomány….
      – Jelenleg Vetri Dmg-t adok a macskának, ha szeretnék Energy-Vet termékeket is adni neki, akkor hasznalhatom együtt a kettőt?
      -Hatásosak a csontrákban szenvedő allatoknál az Energy-Vet termékek? Ha igen, mely termékeket vásároljam meg?

      Holnap megyünk megint orvoshoz, további vizsgalatok céljából ( röntgen, UH, vérvétel) de azt eldöntöttük, hogy nem kemóztatjuk a cicát.
      A cica közérzete egyébként jó, kis púpját leszámítva, ugyan úgy viselkedik mint eddig, szaladgál, játszik, vidám, a hátára fekve a púpján alszik… Ebből gondolom, hogy egyenlőre nincs fájdalma….
      Nagyon szeretjük őt!
      Doktor Úr szerint érdemes lenne megműttetni, hogy eltávolítsák a csomót vagy ne tegyük ki feleslegesen a macskát stressznek és használjunk kiegészítő daganatos termékeket…..?

      Köszönöm szépen előre is a segítséget /válaszát!

      Üdvözlettel :Kovács Tímea

      • Kedves Tímea! A csomó az a kóros szövetekből és az általa termels izzadmányból tevődik össze. A mintavétel az izzadmányt is leszívta , így kisebb lett méretében, majd újra termelődött. Osteosarcoma esetén ezt a csomagot alkalmazom jó eredményekkel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-csomag-iii/ Mivel másodlagos tumorról van szó sztem nem érdemes műtéttel próbálkozni, de ezt Önöknek kell eldönteni. Adható a jelzettkészítméy mellett is a csomag. Üdv dr. Molnár

  38. Kedves Doktor Úr!
    1. Kutyámnak a szemfoga felett vörös, gyulladt az ínye, kapott rá Stomorgyl tablettát napi 1-et, és MP Polivet fogínygélt, majd 1 hét múlva leszedték a fogkövét, és mivel a pirosság nem múlt újból a gyógyszert írták fel neki napi 1,5 tablettát. Másfél hét telt el, de még mindig piros, nem adok neki semmi keményet, a száraztápot is vizezem. Mit javasolna a Doktor Úr erre a problémára?
    2. A másik kérdésem, hogy a vizeletcsepegtetési problémájára kapja a Kingvet és Gynevet cseppeket (most tartunk a 2-2 üvegeknél), a probléma nem áll fenn ha szedi, viszont ha abbahagyom akkor újból előjön, meddig kell szednie hogy véglegesen megszűnjön ez a probléma?
    Köszönöm a válaszát!
    Üdv: Hédi

  39. Kedves doktor Úr!
    Befogadott, lakásban tartott, ivartalanított nőstény cicámat (a korát nem tudom, de nem tűnik idősnek) hasmenés és hányás miatt vittem állatorvoshoz, ami már egy ideje, pár hónapja tart. Étvágya van, eszik, de elég vékony, kb.: 2,5 kg. 2 éve van nálam, mindig ugyanazt kapta, Félix Nedves táp és Purina One száraztáp, friss víz ,szőroldó paszta. A tünetek után, többször vittem állatorvoshoz, antibiotikumot kapott, gyógytápot ( Royal Canin Gastrointestinal, Purina One sensitíve ).Nem volt változás, majd egy másik állatorvos vizsgálatai szerint, a vérképe , széklet labor vizsgálata normális , parazitamentes. UH vizsgálatánál az egyik vese nem mondható teljesen normálisnak és a vastagbelet tágnak, a falát megvastagodottnak látta. Legutóbb a vér Thyroid/T4 szintjét nézte, ami 83,4 nmol/L. Gyógyszeres terápiát javasolt, amit állandóan napi 1x adnom kell a cicának.
    A gyógyszerért kedden kell mennem, a gyógyszer nevét nem tudom. Bármilyen gyógyszert nehezen adok be neki. Kérdésem, hogy a hányást, hasmenést a magas T/4 okozza? Hogyan csökkenthető? Van-e más terápia az állandó tabletta adáson kívül, aminek súlyos mellékhatásai lehetnek. A nyers és a főtt csirkehúst jobban szereti, mint a tápot. Át lehet térni az előbbire ?
    Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel : Zita

  40. Tisztelt Doktor úr!
    Egy német juhász kutya gazdája vagyok. Tetek óta vérzik a kutyám farka vége. De nem mindíg. Olyan mintha egy seb nem gyógyúlna be. Nem tudom meg nézni mert egyedűl vagyok! Ma észre vettem hogy a jobb szeme is be vérzett! Étvágya van de nem igazán gyarapszik. Szeptemberben lesz 1 éves de szerintem sovány. Kedélye jó játékos. Én mentős vagyok valami élősködőte tippelnék. Remélem tud segíteni, holnap szeretném meg mutatni egy kollegájának de addig is nem hagy nyugodni a dolog azért is kérném a segítségét!
    Előre is köszönöm!
    Üdv.: Balogh Attila

  41. Tisztelt doktor úr.
    Van egy 4 éves 16 kg szuka kutyusom. Rendkívül életvidám, ugyanakkor nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott ,akit nagyon szeretek.
    Két éve kezdődtek nála a fel felbukkanó hasmenéses tünetek, amik hirtelen jöttek, hirtelen múltak el, magyarázat nem volt rájuk. Antibiotikumot kapott ,igaz sosem vizsgálták milyen baktérium okozhatja, de mindig rendbejött tőle.
    A kutya jó étvágyú, de sokat mozgó kutya. A hasmenés hurutos jellegű. Felmerült,hogy talán ételallergia,külön főzök neki 70-80 % hús a maradék rizs és zöldség felváltva, hol ilyen , hol olyan. Egyszerűen nem lehet rájönni mitől bukkan fel a hasmenés egy egy alkalomra, hogy aztán vége is legyen .
    Féreg nincs , most legutoljára Calprotectin vizsgálat volt, ami szintén jó értékeket mutatott.A hasmenés egy egy alkalma 1 -3 hetente jelentkezett, Florentero tabletta, nagyon jó hatással van a problémánkra, mert a hasmenéses alkalmak enyhébbek, ritkábbak. Ezt eddig minden nap kapta.A hasmenés nem a sűrű alkalmakban mutatkozik meg, hanem a milyenségében. Általában amikor jelentkezik ,csak egy nap egyszer, azután másnap semmi széklet , majd az azt következő nap normális széklet egy-két – hétig így megy, és megint jelentkezik. De mint írtam, a Florentero szedésével nagyon enyhe formában jelentkezett,- /egy egy lágyabb széklet, nem annyira híg/
    Most arra gondoltam , teljesen természetes probiotikumot használnák, akár állandó szedésre, ha muszáj.
    Mivel az orvosom adta a szívféreg megelőzésére a Simpatica triót, úgy éreztem mindenképp máj méregtelenítőt is kell használnom a tabletta mellé , így három napja adom a Máriatövismag olajat .Ezek helyett később váltani szeretnék természetes védekezésre, a paraziták ellen.
    A Florentero tablettát abbahagytam 5 napja , azóta a DIGESTIVE ENZYMES PROBIOTICS COMPLEX- et adom. Amióta ezt kapja, szinte csak hasmenést produkál. Egy nap egyszer max két alkalom, de nagyon folyós hurutos. Mi lehet a baj? Napi két kapszulát kap reggel 1 órával evés előtt. A kutya 2x eszik naponta. Próbáltam úgy, hogy egyiket reggel evés előtt, a másikat délután evés előtt. De sajnos a hasmenése akkor is megvan. Esetleg a Máriatövismag olaj okozhatja? Ebből az olajból a súlyának megfelelő ,4 ml- kapja. Mit tudnék tenni , hogy végre rendeződjenek a bajok , de bármit próbálunk, semmi nem jó! Mi okozhatta ezt a rosszabbodást ? Vagy a változás miatt történik mindez és majd beáll a szervezete? Nagyon aggódok. Válaszát előre is nagyon köszönöm.
    Üdvözlettel: Székely Erzsébet

    • Kedves Erzsébet! Tartós bél emésztési zavar esetén a bélflóra olyan kóros állapotú csirákat és erjesztőgombákat tartalmaz ami antibiotikumos és főleg szájon át történő parazita elleni kezelések után gyakran kialakulnak. Ehhez a gyorsan lebomló szénhidrátokban gazdag takarmányozás is hozzájárul. Az ilyen éállapotok kezelésénél fokozattosságra van szükség, vagyis az adagolást az előírt dózisnak inkább a felével negyedével kell kezdeni, majd mivel a kapszulában lévő hasznos csírák szaporodása a candidák széteséséhez vezet ami hasmenés kíséretében való eltávozásukhoz vezet. Adja a hasmenés csomagot, mert az abban lévő hatóanyagok is segítik a bél regenerációját. A kezdetben a DIGESTIVE ENZYMES PROBIOTICS COMPLEX -et napi 2x fél kapszula adagban adja a csomag előírt dózisával egyetemben. Ne adjon gyorsan bomló szénhidrátot a kutyának egyáltalán az éátállási időszakban. Követheti ezt a táplálást: https://energy-vet.hu/taplalas/kutya-es-macska-tartos-taplalasa-iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/ Üdv Dr.Molnar

  42. Tisztelt Doktor Úr!

    Már korábban írtam Szani cicámról, aki hiperesztéziás és gyógyszerekkel kezelem, valamint a cukrával is gond lett. Szeretnék érdeklődni, hogy a termékek között estleg van-e kapszulás formában olyan, ami segíthet Szani cicának? ( 5 éves ivartalanított vörös kandúr)
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdv
    Bernadett

  43. Tisztelt Szakemberek!

    Van egy 10 éves ivartalanított fiú cicánk. Bő egy hónapja nyak hajlatnál a vállánál volt egy hatalmas genny csomó (valószínű másik macska harapása). Állatorvos fakasztotta, kapott 4 napig antibiotikumot. Láza is volt. Az étvágya nem volt túl jó. Kapott vitamint bőr alá, majd egy vérvétel szerint vesebetegség alakult ki.

    Az állatorvos Ipakitine írt fel, napi 1 adagoló kanállal, azaz 1 g. (2,5 kg-ra fogyott a cica.)
    A hivatalos adagolás 5 ttkg /1 g*2 / nap.
    Illetve a speciális tápokat javasolta.

    Mostanra jó pár fajtát kipróbáltunk, de kb mind kudarc, amit elfogad az a Kattovit termék, de azt sem mindig.
    Nézegettem a különböző eledelek analitikai összetevőit a normál és a spec. tápok között… és igazából ebben kérnék segítséget.
    Egy 10+ besorolású nedves eledel fehérje , foszfor értékei hasonlóak. Viszont a 10+ eledelek pl. felsorolnak olyan összetevőket is, amit pl. a spec. eledel nem.
    1., A 10+ eledel így sem adható egy vesebeteg cicának? (Tudom hogy a speciális tápok nagy része hidrolizált fehérjét tartalmaz, kisebb a foszfor érték)
    Mely értékeket kellene még alacsonyabban bevinni, (pl. Mg, Ca, Mangán, réz..stb..?)

    2., Az Ipakitine adagolása elegendő e így? Illetve egyszerre adható, vagy 2 adagban adjam be a cicának?

    Továbbá több vesebeteg cica tulaj ajánlotta a Vetri dmg cseppet, és a Nutri plus gélt (mindkettőt beszereztem), ezeket mikor hogyan lenne érdemes adni? Illetve érdemes e még, ha nem ezeket, a Renal készítménnyel kiegészíteni az Ipakitinet. Vagy egyáltalán mit és hogyan célszerű adni.

    Borzasztó válogatós a cica, csak whiskast volt hajlandó enni, sok félét próbáltam neki (ami még elment a purina Felix, a purina One steril száraz, annak a nedves tápja, de csak ritkán,), illetve a főtt natúr sértésmáj.
    Most pedig szinte csak dobálom ki a drágábbnál drágább meg nem evett tápokat. Kvázi kénytelen vagyok a régit is vagy belecsempészni, vagy ha végképp nem eszik , azt adni, étvágya lenne, enne is, de nem fogad el bármit..Az állatorvos javasolta a sovány túrót pl, és a tejtermékeket, illetve a csirke mellet… A csirke mell még talán menne is, de az is fehérje. Ha lehet , milyen rendszerességgel? (Heti *?, vagy havonta?)

    Nagyon köszönöm!

  44. Tisztelt Doktor Úr!

    Októberben lesz 5 éves a szuka, ivartalanított törpe tacskó kiskutyám.
    1 éve rendszeresen járunk bűzmirigy tisztításra. Korábban nem volt gyulladt, viszont 1 hónapja az. 2 hete szed antibiotikumot, de sajnos nem segített. Felírtak neki egy másik fajtát, viszont ha ennek hatására sem fog javulni, akkor a mirigy eltávolítását javasolják.
    Van esetleg olyan termék, amit érdemes lenne nála kipróbálni, vagy ilyen sokáig fennálló gyulladás esetén már nem szabad kísérletezni és valóban csak a műtét jelent megoldást?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel,
    Leskó Lilla

  45. Kedves Doktor Úr!

    Van egy 11 éves kutyusunk, aki elég fiatalos, jól mozog. Az a gyanúnk, hogy toklász került az orrába, ugyanis rengeteget tüsszög és néha véreset. Egy pár hete is ugyanez volt a helyzet azonban mire elvittük volna állatorvoshoz magától elmúlt a tüsszögést. Azt olvastam, hogy toklászt csak altatva távolítanak el, azonban a korára való tekintettel nem szívesen altatnánk ha nem muszáj, mert legutóbb nagyon nehezen ébredt fel az altatásból. Ön mit javasol, mit tegyünk? Okozna gondot ha nem vinnénk állatorvoshoz és magától kitüsszentené?

    • Kedves Hannah! Ebben nem tudok okos tanácsot adni. Vagy kitüsszenti magától vagy nem. De azesetek többségében ez kiderül, ha beszünteti a prüszkölést akkor kijött. Várjanak vele egy napot aztán mindenképpen állatorvos. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        Azért is kértem ki a véleményét, mert egy hete volt altatva, hogy röntgent és általános vérvizsgálatot csináljanak rajta és a vérvizsgálatból kiderült, hogy májbetegsége van, amire most szed gyógyszert. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a májbetegség miatt is és a kora miatt is ébredt nehezen. A kérdésem igazából az, hogy Ön szerint megéri-e altatni egy 11 éves májbeteg kutyát azért, hogy egy toklászt kiszedjenek az orrából, vagy nem ér annyit a toklász, hogy emiatt altassuk? Előre is köszönöm válaszát!

          • Elnézést, hogy ennyit kérdezősködöm, de ha nem altatjuk el, mert ahogy Ön is mondta, belehalhat, akkor mennyire jelent veszélyt a toklász? A válaszából arra következtetek, hogy az altatás nyilván nagyobb veszélyt jelent, így nem szeretnénk altatni, a toklásszal meg “lesz ami lesz”.

          • A toklász olyan mintha egy embernek feldugnak egy darab szúrós dolgot az orrába. Amíg az ki nem jön onnan valahogy az folyamatos súlyos irritációt okoz. Tüszkölés folyamatosan. Ha az megszűnik akkor kiürült és meg lehet nyugodni. Ha nem akkor valahogy be kell nyúlni és kiszedni.

          • És van valami más módszer az altatáson kívül amivel ki lehetne szedni a toklászt, hogy az altató ne terhelje a máját?

          • Szerintem még nem jött ki, annyi, hogy most mintha nem tüsszögne annyit de „szipog”.

  46. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 8 éves francia bulldog kiskutyám.Kb 2 hete vettük észre, hogy a bal első, illetve a bal hátsó lábai csúsznak ki alóla.Aztán pár nap múlva nem tudott lábra állni.Az orvos azt mondta idegbecsípődés,adott neki szteroid injekciót, attól jobban lett. Az utolsó injekció után pár nappal, szinte ugyanaz lett a helyzet.Közben kétnaponta lézerezésre viszem, illetve otthon bioptron lámpázom.Étvágya van, iszik is, kedve viszont nincs.Ez mellett kb 2 éve atópiás is, fél éve pedig epilepsziás lett. Ezekre kapja a gyógyszert, adok neki porcerősítőt, millgammát, b vitamint, cbd olajat.A kérdésem az lenne, mit ajánlana, hogy a kiskutyám mielőbb rendbejöjjön.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Judit

  47. Tisztelt Doktor úr!
    Egy gyönyörű, 1 éves vizslánk szuka van, ivaros. Kb 10 hónaposan volt az első vérzése, számomra szokatlanul erős. Utána az emlői bedagadva maradtak, a szeme is folyamatosan csipás volt, illetve nagyon elkezdte kaparni az arcát a bal oldalon, sebet ejtve magán. Az állatorvosunk kinyomta a bűzmirigyét, kaptunk szem és fülcseppet, illetve gallért, hogy ne tudja kaparni az arcát, és kentünk kék lukács krémmel is. 1 hét gallér viselés után, mikor elmúlt a sebe, levettük, de ugynaúgy kikaparta még egyszer. Ez kb 10 napja volt.
    Eljöttünk vele a tengerpartra, imád úszni, reméltem, hogy a sós víz jót tesz neki. Úszás után mindig lezuhanyoztattuk édes vízzel is, bár a fejét kevésbé, mert nem szereti. Azt vettük észre, hogy nagyon hullik a szőre, és ma azt láttuk (5 nap után), hogy a feje tetén és a bal arcán apró hólyagok vannak, amikből lé és vér folyik, és nagyon hullik a szőre ezeken a helyeken. Máshol nem jelentkeztek ezek a hólyagok.

    Liza 20 kiló, jellemzően száraz ételen él, de szinte minden étkezésünknél kap valamit a mi ételünkből is. Volt egy időszak, amikor konzervet kapott, de attól mindig ment a hasa, mint ahogy száraz táp váltáskor is – ebből arra következtettem, hogy érzékenyebb a gyomra.

    A kérdésem az lenne, hogy a sós tengervíz árthat e a kutya bőrének, okozhat-e szőrhullást és vérző hólyagokat.
    A másik, hogy a hormonális változás okozhatja-e ezt, vagy valamilyen allergia, esetleg bármi más?

    Mit ajánl, hov vihetnénk el kivizsgálásra, vagy mit tud ajánlani kezelésnek?
    Az állatorvosunk szerint lehet hogy pollenallergia, úgyis csak rosszabodni fog, nincs mit tenni, és ha tovább kaparja a bőrét, akkor ki kell vágni. Ez remélem elkerülhető.

    Előre is köszönöm, ha tud útmutatást adni.
    Havasi Nóra

  48. Szép napot! Egy fontos kérdésem lenne. 1hete hoztam haza egy oroszlán feju nőstény törpe nyuszit a már meglévő 2éves bak törpe nyuszim mellé. A kicsi még csak 9hetes ezért őt külön tartjuk még egy pár hétig, egy kisebb helye van a szobában viszont többször engedjük ki, az udvaron is és bennt is. Ahogy haza hoztuk rá 2napra jelentkezett egy furcsa “roham” szeruseg nala, remegett kocogtatta a fogat es láthatóan eszméletét vesztette..fel-1percig tartott mire magához tért. Masnap rohantunk az orvoshoz vele aki vett vert tole ,lázat is mért majd közölte nincs semmi baja hozzuk haza és figyeljük. De ma sajnos ismet elkapta egy hasonlo roham viszont most nem ájult el hanem csak remegett,kocogott a foga a szeme nyitva volt de látszott nagyon megijedt mikor magához tért, majd ra 15percre ismet elkapta. Esetleg lehetseges ok epilepszia vagy pánikroham letezik a nyusziknal? Egyik nyuszi sem ivartalanitott, de kezdek ketsegbeesni mi lehet vele a baj..? es azt kifelejtettem mondani,hogy el kezdd mosakodni az elso két lábával es akkor jon ra ez a roham szeruseg mikor emeli a lábait majd csak azt lehet latni hogy hatra fele dől magától teljesen es remeg,valamit hallhatóan kocog a foga..esetleg emésztési problema? ? nincs meleg helyen, folyamatosan árnyék van valamint Angliában élünk szoval itt nyaron is 15fokok vannak..

    • Kedves Réka! Az udvaron gyepes területen legelészhetett is? Nem volt műtrágyázva a gyep előzőleg? Talán a lábára ragadhat valami ami irritálja, mivel a mosakodás után jelentkeztek a tünetek. Üdv Dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?