Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 550 Hozzászólás

  1. Kedves Doktorok!

    Segítséget szeretnék kérni táp választásban.
    Mancikánk 4 éves, egyedüli benti cica, szorongásra hajlamos, stressz helyzetekben vizelési problémákkal. Nagyon komoly hólyaggyulladása egy alkalommal volt, évekkel ezelőtt, akkor struvit-ot mutattak ki a vizeletében. Csak száraz eledelt eszik, nem szereti a nedves tápokat. Hajlamos keveset üríteni, napi 1-2 pisi és kétnaponta 1 székelés az átlag . A legutóbbi cseppekben ürítés Karácsonykor történt, vakarózással, feszültséggel együtt. Sikerült gyulladáscsökkentővel (Cystaid) és a RC Vet Urinary táppal, valamint Zylkene nyugtatóval kikezelni. Most már kiegyensúlyozott, játékos, bőven iszik, napi 2x vizel 🙂 Szeretném, ha egy készítménnyel meg lehetne oldani a szorongás-és pisi problémák kezelését. Most találkoztam a RC Calm tápjával, amiről azt olvasom, hogy egy kombinált készítmény, stresszre, szőrlabdára, bőrre, vizelet problémákra is hatékony, de arra nem találtam konkrét adatot, hogy a vizelet problémákra miként van hatással, csak a stresszoldó összetevővel, vagy más módon is, ahogy a urinary tápok. A kérdésem, hogy érdemes-e váltani, vagy a kettőt,a Urinary-t és a Calm-ot keverni, és, hogy ezek a gyógytápok akár életen át is adhatóak-e?
    Köszönöm szépen!
    Veronika

    • Kedves Veronika! A gyógytápoknak vannak speciális szakértői. Sajnos, így ebben nem tudok hasznos tanáccsal élni. Én másként oldom meg a jelzett problémákat. Üdv Dr.Molnar

  2. Tisztelt Doktor Úr!

    Cicamentőként kérném a tanácsát.
    Hozzánk került egy kb. 1 éves cica, akinek tőből hiányzott a farka. A budapesti Gizmók Rendelőben műtét során a sérült részt rendbetették.
    Súlyos hasmenése volt, amit gyógyszerekkel, gyógytápokkal sikerült normalizálni.
    Jelenleg még ivaros kandúr, a hasmenés miatti súlyos soványság, kiszáradás miatt az ivartalanításra még nem volt lehetőség.

    Jelenleg sajnos nem akaratlagos a pisi, kaki, ami nagyon megnehezíti a tartását, örökbeadását.

    A neten lehetőségek után keresgélve, bukkantam rá az Ön honlapjára és a termékekre.
    A KING termék lehetősége merült fel bennem, bár azt ha jól láttam, kutyáknak ajánlotta.

    Szeretném a segítségét és a tanácsát kérni, hogy mit adhatnánk ennek a cicának, ami javíthat az izmok, idegek állapotán, hogy az inkontinencia megszűnjön vagy legalábbis javuljon.

    Köszönöm szépen előre is.

    • Kedves Maresz! A trauma és a műtét miatt súlyos helyi stressz hatás érte a cicát. Javaslom az Urine incontinence, Kingvet, Skelevet, Relax & Balance kombinációt alkalmazni. A hasmenésre pedig az Emésztőenzimek & Probiotikum és a Stomach & Bowel kombinációjával egészítse ki az előzőeket. Üdv dr.Molnar

  3. Tisztelt Dr. Úr!

    Kiskutyám volt vérvételen. Az eredmény a következő.
    GOT 212 U/l [8,9-49]
    GFT 251 U/l [8,2-57]
    GGT 32 U/l [1-12]
    ALP 314 U/l [10-101]
    KARBAMID 1,6 mmol/l [3,1-9,2]
    KREATININ 97 umol/l [40-110]
    LIPAZ 102 U/l [0-180]
    GLU 5,7 mmol/l [3,4-6]
    ÖSSZFEHÉRJE 76 g/l [55-75]
    ALBUMIN 50 g/l [25-45]

    Illetve kapott 2 fajta gyógyszert is.URSOFALK 250 mg, HEPA-PETPLUS 250 mg
    Ezeket egy hónapig kell szednie,utána megint vérvétel.

    Tudna nekem segíteni?
    Válaszát köszönöm.
    Üdvözlettel: Eszti

      • Kedves Dr.Úr!

        Tegnap beszéltünk a kiskutyáról,akinek volt vérvétele.
        Leirtam Önnek az eredményeket,illetve milyen gyógyszert kapott. Ezután Ön ajánlott egy csomagot. Ezzel annyi lenne a kérdésem, hogy a kapott gyógyszerek mellett is kaphatná azokat,amik a csomagban vannak? Vagy csak azután , hogy lejárt az az 1 hónap?

        Válaszát köszönöm.
        Üdvözlettel: Eszti

  4. Kedves Doktor Úr,
    6 hónapos Golden Retrieves kutyusunknak adjuk a Skelevet és Bone Stregtht, szépen fejlődik izmos kis kutya, csak az lenne a kérdés,
    hogy szükség van e még valamelyik készítményre pl. Kingvet? Mivel ilyen gyosan fejlődik a csontozat és izomzat, 6 hónaposan már 28 kg,
    kis vasgyúró.Köszönöm válaszát.Szép estét!

  5. Tisztelt Doktor Úr!
    13 éves közepes méretű (25 kg) keverék kutyámnál osteosarcomát állapítottak meg citológiával és röntgennel(csukló részen)Tünetei október közepén kezdődtek sánítással.Akkor pár hétre jobban lett de január elején visszaesett.Étvágya jó.
    Jelenleg Tramadolort kap 2×1-et és napi 1 tbl Onsior-t.
    Egyik emlőjében is van daganat.
    Mit ajánlana kiegészítő kezelésként??
    Válaszát köszönöm előre
    Üdvözlettel
    Horváth Sára

  6. Tisztelt Doktor Úr!

    Segítségét szeretném kérni abban, hogy van egy 5 és fél hónapos németjuhász kan kutyusom és kb 2 napja sántit a jobb első lábára. Ülés közben néha emelgeti is a lábát hogy ne terhelje. Három hónapos korától magánórákra járunk, elsősorban azért mert munkakutyának szánjuk, legalábbis azt szeretnénk. Korábban is előfordult, hogy sántitott kicsit de utána elmúlt neki. Multivtamint, algát, valamint prémium minőségi tápot kap (Select Gold) vegyítve csirkefarhát, rizs, zöldségekkel. Kb 1 hónapig zöldkagylót és D vitamint is adtam neki valamint jelenleg is kap olajos formában izületvédőt! Az lehet a baj hogy a prémium minőségű táptól hirtelen megnőtt és a csontozata nemtudja követni? Vonjam meg tőle kis időre a fehérjét? Köszönöm szépen válaszát..

  7. Jó estét doktor úr.
    Körülbelül 1 hete vettem észre 1,5éves labrador kutyánkon hogy foltok jelentek meg a kutyus heréjén. Le kezeltem neki betadinos vízzel.
    Mellékeltem egy képet.
    Várom a válaszát.

    • Kedves Beatrix! Egy helyi bőrgyulladás lehet, amit fonalas gombák alakíthatnak ki. Helyi kezelésre az Audivet és az Imunovet cseppeket javaslom. Ha terjedne akkor bőrkaparék vizsgálatot javaslok és szisztémás kezelést is , ami méregtelenítő és immunrendszer aktiváló , bélflóra regeneráló készítményeket javaslok. Üdv Dr.Molnar

      • Jó napot . Olyan problémám lenne hogy befogadtunk egy cicát az utcáról. Látszólag semmi problémája nem volt . Viszont 2 napja foltokban el kezdett hullani a szore nincs még egy hete , hogy nálunk van . Esetleg tudna valamit tanácsolni ? A füle is el kezdett sebesen neki .

        • Kedves Viktória! A képen látható szőrhiányos terület fonalas gomba fertőzésnek látszik. Ezt biztosan csak egy bőrkaparék vizsgálat tudja megerősíteni. Azonban mivel máshol is vannak sebek rajta, az allergiás háttér sem kizárt. Mindkét esetben immunerősítés és méregtelenítés javasolt, továbbá a bélflóra rendezése. A Defense assist, Emésztőenzimek Probiotikum komplex, Skin support, Stomach & Bowel kiegészítőket javaslom alkalmazni szájon át, helyileg pedig az Imunovet cseppel ecsetelni a gyulladásos területeket. Amennyiben a bőr nem gyulladásos csak szőrhiány látszik akkor a Pet coat support alkalmazható még a máj javasoltak mellett. Ez esetben a Imunovet elhagyható. Üdv dr.Molnar

  8. Kedves Dokot úr!

    Közel 7 hónapos törpe tacskónknál megjelentek az első tüzelés jelei, viszont ivartalanítását csak 9- 10 hónapos kora küröl tervezzük.
    Érdeklődni szeretnék, van- e olyan készítmény , mellyel ebben az időszakban tudnánk támogatni a szervezetét és elkerülni az esetleges álvemhességet?

    Köszönettel,
    Tóth- Vincze Martina

    • Kedves Martina! Álvemhesség megelőzésére a tüzelés után adagolt Gynevet vált be, a tüzelés alatt nem javasolt alkalmazni. Amennyiben álvemhesség alakul ki egy kutyánál akkor a Virovet szájon át és az Audivet helyileg az emlőre ecseteléssel alkalmazható. Üdv Dr.Molnar

    • Üdvözlöm doktor úr! 8 hónapos bullym ma hányt és hányás után pár másodpercre elájult.Aztán felkelt mintha semmi nem történt volna…Játszott jó kedve volt.Nagyon megijedtem.Gondolom epét hányt sárgás volt.Ön szerint miért ájult el?Sajnos már az állatorvos nem rendelt így nem tudtam elvinni őt.Ez soha nem fordult még elő.Válaszát előre is köszönöm.

  9. Tisztelt ydoktor Úr, kerdeztem mar korabban, ugyanerről a 11 éves ivartalanitott magyar vizsla szukáról (masztocytoma szövettsn) a daganat 1. Szereket adjuk.
    A kutya jól van, érvaggyal eszik, jó kedvű, viszont egy masik daganat nőtt nagyra a comb belső részén.
    műtét valószínű nem jó gondolat.
    a növedék a Strong Immun szünnapokon nő jobban, így ezt 1 napra csökkentettük ( 6+1)
    lehet-e ill van e egyéb javallat, ami segíthet még.
    Köszönettel, Gardó Bea

    • Kedves Beáta! Küldjön képet a növekvő csomóról. Ez már korábban is meg volt, csak most növekedett nagyobbra? Másik elváltozás is van és az hogy változott az utóbbi időben? Üdv Dr.Molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr

    Irtam már Önnek többször is a bolhairto csepp miatti mérgezés ügyben a 14 éves cica miatt.Készüllt röntgen felvétel is amit itt küldök.Kérem nézze meg,hogy Ön mit lát mi lehet a gond..a tüdejével vagy esetleg a szivével lehe gond?kapott szteroid injekciot de attol kicsit még gyorsabban veszi a levegőt.Mi lehet a gond?

  11. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 3 éves Golden Retriever fiú kutyusom. A mai napon felfedeztem a szájánál 2 dudort, ami szemölcsre hasonlít. Csatolok képet is róla. Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben ez szemolcs mit ajánlana rá? Válaszát előre is köszönöm!

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    10 éves, metett, ivartalanított (kb.2-3 évesen) kandúr macskám szervezetét szeretném a korára való tekintettel kicsit “feltuningolni”.
    Jelenleg semmi problémája nincs; jó az étvágya (néha túlságosan is 😀 ), játékos, egész aktív. Azonban 7-8 éves korában két idegrendszeri problémája is volt. Elsőnek az egyik szemhéja bénult le, utána pedig a farkát nem tudta pár hétig mozgatni. Ezekből szerencsére orvosi segítséggel teljesen felépült de félek, hogy ilyen betegségekre még számítanom kellesz. Olvastam, hogy macskáknál idős korban érdemes figyelmet fordítani a vesékre is.

    Szeretnék a veséken kívül figylmet fordítani még a méregtelenítésre mert az enyhe telek mellett nem tudjuk elhagyni a Bravecto-t (néha Simparica) egy kijárós macskánál.
    Továbbá érdekelne, hogy Ön szerint melyik táp tudná kielégjteni az igényeit? Happy Cat Best Age 10+ -t eszik most. Ez megfelelő vagy váltsunk másra? Illetve a weboldalon található étrendkiegészjtő porokat csak kúra szerűen vagy hosszabb ideig is érdemes alkalmazni?

    Várom válaszát.

    Sz. Dóra

  13. Jó napot! Olyan tanáccsal fordulnék önökhöz, hogy van egy 7 hónapos amerikai staffordshire terrier szuka kutyusom. Ivartalanítani szeretném minél előbb csak nem tudom, hogy első tüzelés előtt vagy után. Személy szerint előtte szeretném csak sok olyat olvastam az interneten, hogy így a kutyus kissebb lehet vagy vékonyabb azaz nem úgy fejlődne ki mintha megvarnánk az első tüzelést. Szeretnék tanácsot kérni, hogy esetleg befolyásolható tényező lehet a kutya kinézetében a tüzelés? Köszönöm válaszukat!

    • Kedves Szilárd! Mindegyik megoldásnak lehetnek hátrányai és előnyei is. Én a saját kutyusomat az első tüzelés előtt ivartalanítottam. Szuka, nagy testű. Üdv Dr.Molnar

  14. Tisztelt Doktor Úr!
    15 és fél éves (12 éves korában ivartalanított) tacskómat 2 éve műtötték májdaganattal, a szövettan nem igazolt malignitást, de év végére sajnos kiújult a daganat. Mindkét esetben nagyon durva véres hasmenés előzte meg. 2020 tavaszán az ultrahang alapján kissé csökkent a mérete, majd októberre drasztikusan megnőtt, decemberre nem változott (9,2 ill. 8,9 cm), a májfunkciók nagyon rosszak. Jelenleg fizikálisan viszonylag jó állapotban van a kutyus, utóbbi 1-2 hétben étvágya romlott, illetve inkább válogat, ha sikerül találni valamit, amit hajlandó megenni, akkor abból jól eszik, széklete kissé lágy, sárgásbarnás színű, időnként epéset hány. Sokat iszik és sokat pisil, esténként vacsora után pár órával kb. 3-4-szer ki kell mennie nagyjából 5 percenként, napközben kevesebbszer, szóba került egy kontroll vércukor, a legutóbbi érték kicsit magasabb volt, de UH után volt a vérvétel és már eléggé stresszes volt a kutyus. Kérdésem egyrészt, hogy Ön milyen készítményeket javasolna neki, másrészt, hogy a tapasztalata alapján milyen kilátásai lehetnek és mi a véleménye a műtétről – sajnos az epehólyagot is ki kellene venni, és tanácstalan vagyok, mert eleve kockázatos maga a műtét is, főleg ennyi idős korban (hozzáteszem, 2 éve sem volt fiatal kutyus, de szinte észre sem vette a műtétet) és arra sem látok garanciát, hogy nem újul ki ismét, viszont ilyen májfunkciókkal meddig bírhatja? Gyógyszerei: Hepapet tabetta, Ursofalk kapszula, Vetri DMG, Gastroferm Pet, a vizsgálati eredményeket csatolom – illetve csak egyet sikerült csatolni, a többit hogyan tudnám elküldeni?
    Köszönöm szépen a válaszát!
    Üdvözlettel,
    Bea

    Morzsi 2020.12.17

    • Kedves Bea! Én sem javasolnám ilyen értékekkel a műtétet, amely már egyszer amúgy is mutatta , hogy kiújulásra is hajlamos. Helyette inkább az alábbi csomagot javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ De ez a csomag is jól működik máj és epeproblémák esetén: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/meregtelenites-tamogatasara-szolgalo-csomag/ A két csomagból 1-1 termék mindkettőben meg van. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Köszönöm szépen a válaszát, még leírnám a szövettan eredményét, amit nem sikerült csatolni: 5×4, 5×2 cm-es májlebeny, felszíne szerecsendió rajzolatot mutat, felszínén egy helyen 1,5 cm átmérőjű kerekded képlet tűnik elő, melyre rámetszve annak metszéslapja néhol apró cisztákat, egy helyen egy nagyobb, 0,5 cm átmérőjű cisztát tartalmaz, metszéslapja tarkázott. Diagnózis: Benignus cholangiocellularis proliferatio: az ún. Von Meyenburg complexre jellemző elváltozások. Malignitás nem igazolható. Ez alapján melyik csomagot javasolná inkább? Ha az Ön által javasolt csomagban van immunerősítő és probiotikum, az eddig adottakat (Vetri DMG, Gastroferm Pet) elhagyhatom? A Hepapet plus tablettát és az Ursofalk kapszulát pedig kapja tovább? És végül, Ön milyen táplálást javasolna?
        Köszönöm,
        Bea

  15. Tisztelt Doktor Úr!
    Három éves korában ivartalanított, 7 éves, 7,5 kg-os, vörös-fehér, házból kijáró és cicatársadalmi életet élő kandúrcicámnál az orrán lévő, néha néha kiújuló, és most több hete be nem gyógyuló sebére laphámsejtes carcinoma-t mondott egy onkológus, fénykép alapján. Nem volt képalkotóó és sejtvizsgálat sem…műtetni nem tudjuk a saját tartós betegségeink miatt, alternatív gyógymódot keresünk, ezért fordultunk Önhöz. Töbször próbáltam Önnek jpg formátumú fényképet küldeni, de Ön azt valamiért nem látja…A válaszára várva, az eltelt idő miatt c vitamint kezdtünk adni Bercikének. A seb c vitamin adagolás hatására mitha javulna. ….. Mi ilyenkor a teendő? Köszönettel várom válaszát S.P.Csilla

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    3 éves nyulász tacskónknak már kölyök kora óta ( 8 hetesen került hozzánk és már akkor is ) a füle környékén és a feje tetején ritka a szőrzete. Állatorvosunk egy alomból hozott gombás fertőzéssel kezelte, ez időlegesen javított a helyzeten, de visszatért a probléma. Kaptunk parazitaölő tablettát is, melyet 5 hetente tavasztól őszig szedünk , átmenetileg ez is hozott változást, de nagy eredményt ezzel sem értünk el. Kérném írja meg ön mit javasol. A gyártó emberi fogyasztásra készült termékeit használjuk, bízom benne erre a problémára is találunk megfelelőt.

  17. Tisztelt Doktor Úr!
    A segitségét szeretném kérni,hogy melyik készítményt,vagy csomagot rendeljem meg.Francia bulldog,kan,2017.09.02,18kg.Murphynek van társa,és természetes uton szaporodtak,utána feltehetőleg prosztata és here gyulladása volt,a második turnus gyógyszernél fejremegés jelentkezett,ekkor abba hagytuk a gyógyszert mert azt hittem ettől volt.A fejremegés előjött ujból,ezért tegnap elvittem orvoshoz,a diagnózis hemivertebra és gerincsérv gyanu,agyi nyomám fokozódás jelei.
    Agyógyszerek medrol16mg,quamatel,milgamma,vitofyllin,egy hétig aztán,az orvos(dr.Gippert Róbert,Kaposvár)úgy mondta,hogy vagy 1,vagy 2gyógyszerre beállítja,ha nem javul MRI.Jobban hiszek a természetes készítményekben,és ezért kérem,hogy ön mit ajánl.Nem szeretném hogy a gyógyszerek mellékhatásai Murphy életét megkeserítsék,de azt sem szeretném hogy állandó fájdalmai legyenek.
    Az étkezése válltozatos,de nem teljesen házi koszt.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel Király Krisztina

  18. Tisztelt Doktor Úr!
    Sajnos valamiért nem látom a választ! A kérdésem kinn van.Van nekem egy 6 éves yorki fiú kutyusom! Az a problémám adodott h a fején az orra tövenel egy kupacba mintha koszmo gyult volna össze legalabb is ugy néz ki. Viszket neki azóta. Meg probaltam ki szedni óvatosan fésüvel de a bőre kicsit vérezni kezdett. Betadint tettem rá makd késöbb charmil plusal kezeltem. Esetleg tudna valami tanácsot adni mi lehet ez mivel kezeljem?Köszönöm válaszát!

    • Kedves Timi! Valószínűleg faggyú és elhalt hámsejtek keveréke gyűlik ott ki neki. Csodaszer nincsen rá helyileg, azonban a zsíranyagcserét ha tudja normalizálni vélhetően elmúlik ez a lerakódás is. Erre a Krill Omeg D3K2 gél, Pet coat support, Stomach & Bowel és Emésztőenzimek & Probiotikum komplexet javaslom. Helyileg pedig Audivettel ecsetelni. Üdv Dr.Molnar.

  19. Tisztelt Doktor úr!

    Tanácsát kérném kutyám kezelésében.
    16 éves, ivartalanított nőstény magyar vizsla. Pár éve zsírcsomók jelentek meg a testén. Közülük most az egyik legnagyobb (kb. fél dió méretű) és egy ennél kisebb is begyulladt és begennyesedett. Orvosunk kitisztította, de a tokot nem tudta kivenni. Ezekből vettek mintát, nincs rosszindulatú elváltozás. Orvosunk a kutyám idős kora miatt nem javasolja az altatásos műtéti eltávolítást, így javaslata szerint, egyelőre marad a tasakos sebek betadinos öblítése, mézezése és felületi kenegetése Kék Lukács krémmel. Már egy hónapja kezelem naponta kétszer ilyen módon, de sajnos, nagyon lassan gyógyul és ráadásul egyre több ilyen csomó jelenik meg a testén, némelyik szinte napok alatt.

    Kutyámnak rosszak a májeredményei, vannak izületi problémái az egyik lábában, vannak vizelettartási gondjai és csirke allergiája is van, valamint visszatérő bűzmirigy gonodok és ezzel kapcsolatos fülgyulladás. Más, komoly bajáról nem tudok, bár a legutolsó időskori szűrés már másfél éve volt. (A tenyésztő szerint a kutyám anyjának szőrtüsző daganata volt, hasonló sebekkel.)
    Nagyrészt házikoszton van, többnyire sült/főtt hús és rizs, hajdina, főtt/nyers sárgarépa.
    A következőket szedi rendszeresen: Vetri DMG folyadék, Kingvet, Supreme Immunity Multivit Mega C Komplex, Supreme Immunity Liver Detox.

    Szeretném kérni tanácsát egyrészt a meglévő, eltályogosodott sebek kezelésével kapcsolatban és az újabb csomók kialakulásának megelőzése vagy legalább lassítása tekintetében.
    Köszönettel: Kósa Erika

    • Kedves Erika! Valószínűleg a szénhidrát és zsíranyagcsere túlterhelése okozza a zsírok bőr alatti csomókba történő lerakódását. Javaslok táplálkozás váltást, továbbá az alábbi kombináció alkalmazását: Gynevet, Krill Omeg D3K2 gél, Skin support, Stomach & Bowel és Emésztőenzimek & Probiotikum komplex és Cytovet. Üdv Dr.Molnar.

  20. Tisztelt doktor Úr! Entrópium miatt műtötték 1 éves Amstaff ivaros hím kutyámat péntek délután. Másnap bal combja érintésre fájt, dèlutánra feldagadt lábszár és sántítás jellemezte. Az injekciókat marba kapta, úgyhogy ezt kizártuk, kedden elvittük orvoshoz kaptunk: synulox 250 mg tabletta,rmadyl 50 mg, illetve jeleztük hogy nagyobb mértékben hullik a szőre (benti kutya, kertes ház, sűrűn kimegy) erre Megadermet kaptunk. Vasárnap délelőtt udvar látogatás végén az ajtó előtt találom nyalogatva egy vérző frissnek tűnő sebet, kora délután a rendelőben gennyes vér folyt belőle ezt követően a láb duzzanat csökkent majd teljesen megszűnt, rendesen jár. Korábban semmilyen sérülést nem láttam rajta. Ma voltunk varratszedésen, rendben találták a lábát, de nem tudták megmondani mi lehetett vele.
    Mi okozhatta a napokig tartó fájdalmas lábduzzanatot, és mi ez a kifakadás.

    • Kedves Zsuzsa! Valószínűleg egy forró kiütés jött elő a kutya farán, mely a műtét alatt alkalmazott altatók valamelyikére megnyilvánuló érzékenység miatt is lehetett. De egy injekció beadása után kialakult tályog is lehetett, amely a kifakadás után be fog gyógyulni hamar. Üdv dr.Molnar

      • Köszönöm szépen, azóta is minden rendben vele, a seb begyógyult, már csak a szőrhullajtással küzdünk, amely korábban közel sem volt ilyen mértékű. Ezt megpróbálom sörélelsztővel és spirulinával kezelni.

  21. Kedves Doktor Úr!
    Először is szeretném megköszönni még egyszer a segítségét Tappancs kutyusomnál. Sajnos a kis drágám 01.15-én feladta a harcot és itthagyott minket. 🖤
    Most másik problémára szeretnék segítséget kérni. Yorkim Yoda múlt héten nagyon elkezdte nyalogatni a lábát. Elvittük orvoshoz. Megállapította hogy meg van telve a bűzmirigye, kinyomta neki. Azt mondták ezért nyalogatta magát. Előtte 1 hónapja volt kinyomta neki a kozmetikus által. Kapott gyógyszert is amit most is kell szednie még 5 napig. Apoqel 3,6mg.
    Van hogy hányni is szokott, ritkán, savat.
    Esetleg vmelyik termékük tudna segíteni ebben a bűzmirigy problémában? A lábnyalogatásban?
    Előre is köszönöm segítségét.
    Szép estét.
    B.Bernadett

  22. Udvozlom,
    A macskam 7 honapos januar 6an lett ivartalanitva nosteny.kapott tolcsert miutan.levettuk kivakarta a valla kozotti reszt veresr.ami mar begyogyult de viszont kikaparta a szort is es most mar nem olyan surun de meg viszket neki.eszre vettem barna nagyon apron pottyoket ami boren van ahol meg van szor.nem tudom hogy kezeljem atka,ruh vagy mi.lehet.vegyesen kap szaraz es nedves tapot.ivartalanitas utan jott elo.2.5kg.nem kijárós csak benti macska. koszonom a segitseget!

    • Kedves Aliz! A már amúgy is fennálló szőr-bőr probléma csak az ivartalanítás okozta stressz után jött elő. Javaslom az alábbi készítményeket alkalmazni, mellyel a szőrtüszők barna faggyújának túlzott termelődését is tudja javítani, továbbá a bélflórát harmonizálja és megteremti az egészséges szép szőrzet kialakulásának a feltételeit: Pet coat Support, Krill Omega D3K2, Digestive Enzymes & Probiotics, Bone strength & Joint protection Üdv Dr.Molnar

        • Kedves Aliz! Nem szükséges adnia egyiket sem, de a gyógyulásának biztosan jót tenne mindegyik. Angliába nem küldünk csomagot sajnos, a Brexit óta nagyon körülményes lett. Üdv Dr.Molnar

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    6 éves, ivartalanított kandúr cicámnál 2020. júliusban vizes hasmenés alakult ki, nem volt étvágya, hőemelkedése is volt. Bélgyulladással kezelték, infúziót kapott, és Ketofen, Catosal, Shotapen, Baytril injekciókat. Többnapos kezelés után viszonylag rendbejött, bár a széklete nem volt még teljesen normális. A kezelés után 10 nappal feltelt vízzel a pocakja, este még jól volt, reggelre letargikus állapotban találtuk, egyáltalán nem evett, nem mozgott, maga alá vizelt és székelt. Nyálkahártyái extrém fehérek voltak, jelentős mennyiségű szabad hasűri folyadékgyülem volt látható az ultrahangon. FIP, FELV/FIV teszt negatív. Emelkedett vérértékek: GOT 166, GPT 232, LDH 262, CK 638, Amylaz 2285, GLU 25,6, Bilirubin Total 64.
    Ismét infúziós kezelést kapott, májelégtelenséggel kezelték, Hepato Supportot is kapott, napi 2 db-ot. Állapota stabilizálódott, de a hasmenése megmaradt, a hasában lévő folyadék a vízhajtó hatására (amit a mai napig szed, jelenleg napi 1/4 tabletta Furon) valamelyest csökkent. Láza, hőemelkedése nem volt, étvágya végig jó volt, bár időszakosan voltak rosszabb napjai, amikor étvágytalan, kedvetlen volt.
    A diagnózis után 3 hónappal ismét vért vettek, az értékek normálisak voltak, de a hasmenés nem szűnt meg (napi 6-8 alkalommal, vizes vagy nagyon lágy széklet váltakozva). Lokomotív szívzöreje miatt (más vizsgálat nem volt, csak hallgatózás) napi 1/4 Cardalis 2,5 mg tablettát írt neki az orvos, ezzel egyidejűleg átváltottunk gastrointestinal tápra. Pár hét alatt minimálisra csökkent a folyadék a hasában, a hasmenés mérséklődött, majd pár hét elteltével visszajött a vizes hasmenés naponta kb. 8-10 alkalommal, amely sem a gyógytáp, sem az Endia paszta hatására nem múlt el, amelyek korábban hatásosak voltak. Probiotikumot folyamatosan kapott a hasmenés miatt. Széklettenyésztés eredménye negatív, normál bélflórája van. Két hete szteroidot kap (Dermipred, napi 1/4 tabletta), kb. egy hete antibiotikumot is kapott emellé (Enroxil napi 1 db) a mai napig. A betegség előtt 5,7 kg-os kandúr mára 3,9 kg-ra fogyott.
    Mivel minden eredménye negatív lett, a mai vizsgálat után eliminációs diéta megkezdését javasolta az orvosa, mivel más vizsgálatot már nem tud javasolni. Hat hét múlva kell visszavinni. Ön szerint mi okozhatja a hónapok óta tartó hasmenését? Ételallergia okozhat ilyen híg, folyamatos hasmenést? A hasmenés csomag segíthetne ezt megszüntetni?
    Köszönöm válaszát.

  24. Kedves Doktor úr!

    10 honapos kijaros nősteny cicám hetek ota hasmenessel, lágyabb széklettel küzd, ez miatt ivartalanitasat is el kellett halasztani. Az állatorvos probiotikum kurat javasolt, majd miutan allapota nem valtozott, egy hetes antibiotikum kura következett. A cica azonban tovabbra is kedvetlen, széklete lágy, száraz tápot sajnos nem nagyon fogad el, inkabb csak nedveset. Láza nincs, de a belei morognak. Féregtelenitesen a kezelesek elott esett at. Tanácsát szeretném kerni, hogy mi lehet a cica baja?

    Köszönöm valaszat!

  25. Tisztelt Doktor úr!

    10 éves, 3 éve cukorbeteg (inzulin injekciót kap reggel és este is, étkezés után) tacskó kutyusomnál ma az állatorvos megállapította, hogy diszpláziája van. A hátsó lábai egy ideje gyengék voltak, de a hideg időre és a cukorra gyanakodtunk – viszont ma már nem nagyon állt rájuk. Kérdésem az lenne, hogy az inzulin mellett adhatjuk-e a “Kutya mozgásszervi és gerincproblémák, tacskóbénulás, porckorongsérv és diszplázia kiegészítő kezelésére II. csomag” készítményeit neki, egyikben sincs olyan, ami megemelné a vércukrát?

    Köszönöm előre is a választ!

    Üdvözlettel,

  26. T Doktor Úr!
    Kérem szépen vélemény segítségét..fényképet csatoltam Berci 7 éves, ivartalanított 7,5 kg vörös kandúrunk orrsebéről. A seb a régi fényképeket nézve már 2019-ben megjelent, majd el-elmúlt..s mi az esti macskaélet sebeinek véltük. Berci hatalmas kandúr, élete első 2 évét ember nélkül töltötte, és időszakos hurutos köhögéssel érkezett hozzánk. Nálunk a kertben volt egész nap, majd este kijárt a kertből,és éjféltől reggelig bent aludt a házban…jó dolga volt, szépen evett, nem köhögött. 2018.07.06.-án a szomszéd difenokonazol tartalmazó permettel lepermetezte. Infuziót kapott, több hétig gyógyult..mi emberek három havi bronchitissel feküdtünk. …Most decemberben láttuk meg, hogy az orrsebe ismét nem gyógyul…orvos szteroid injekciót adott neki, és 8 napig Enroxil flavour 50 mg/nap kapott, a sebet higított betadinével kezeltük. A felülvizsgálaton az állatorvos azt gondolja, hogy itt egy rosszindulatú daganatot kellene kizárni, mert üszkösödik is a seb. Mi most egyenlőre c vitamint adagolunk neki, és törjük a fejünket hogyan tovább, mert mi magunk is mozgásképtelenek vagyunk tartós betegségeink miatt. Van itthon c peptidünk és homeo.regalenünk…de először a véleményét szeretnénk kikérni. Tisztelettel Csilla és Róbert

  27. Kedves Doktor Úr!

    Van egy 4 év 2 hónapos ivaros kan boxer kutyánk,aki házi koszton él.
    Az apukája révén öröklött fül gyulladása van,ami néha egész jó,néha rosszabb. Anyukája 7 éves korában rákban halt meg.
    A kutya játékos,fürge és vidám,de pár hónapja az orra alatt egy pici rózsaszín pötty lett látható. Azt hittük rózsa szúrta meg,sajnos gyanítjuk, hogy nem,mert ez a pötty lassan nő. Lakásban tartott a kutya,úgy vettük észre,hogy a kenyérre,tojásra allergiás.
    Csatolom a képet arról a bizonyos pöttyről.

    Tisztelettel várom válaszát:
    Tóthh Csilla

  28. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 5éves yorki kutyusom és mostanában volt neki két rohama.összeesett megmerevedett epilepszia szerű tüneteket produkált.szeretnék tanácsot kérni mi az amit ajánlana hogy szedjen?

  29. Tisztelt Doktor Úr!

    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ a 14 éves vizslánkkal kapcsolatban. Mellékelek egy linket amin mar megtekinthető a videó amit előző alkalommal nem sikerült feltölteni.

    • Kedves Dóri! Igen, így már meg tudtam nézni. Ez elég komoly sántaságnak látszik a bal elülső lábon. Nem kizárt hogy más oka is lehet , mint ízület gyulladás. Rándulás, porcleválás, ínhüvely gyulladás stb. De ezek zömére is előnyösen alkalmazható a javasolt mozgásszervi csomag. Üdv Dr.Molnar

  30. Tisztelt Doktor Úr!
    Kb. 2-3 hete a 14 éves vizslánk amikor felkel az ágyáról 3 lábon ugrál egy kis ideig (4-5 perc), majd ha kiengedjük akkor rááll és szépen sétál és fut is. Mindig azután jön elő, ha felkel az ágyáról. Ugyanaz a fekhelye, mint eddig. A kutya ágy alatt van egy matrac is. Mitől lehet ez nála és mit tudna esetleg ajánlani? Segítségét előre is köszönöm!

  31. Kedves Doktor Úr!
    6 spaniel kislanyomon máj-lép tumort diagnosztizàltak,
    szerettem volna kikérni az ön tanàcsàt is,h esetleg van e még vmi amit kipróbàlhatnék..jol van,csak étvagya nincs igazàn..bàrmire nyitott vagyok
    eddig majdnem minden orvos azt mondta,hogy nem lehet tenni semmit..
    köszönöm szépen
    üdvözlettel Ágnes

  32. Tisztelt Doktor Úr!
    Érdeklődnék, hogy létezik-e bármilyen teszt, vérvétel, amivel kimutatható hogy a szuka kutyám tüzelni fog-e a közeljövőben? 10,5 hónapos Finn lapphundról van szó (14kg), és még nem tüzelt egyszer sem. El szeretnénk utazni 2 hétre, viszont ez idő alatt, ha tüzelne az nagy probléma lenne. Köszönöm

    • Kedves Gyorke! A közelgő ivarzást pontosan megmondani nem lehet teszttel. A tüszőrepedést lehet megmondni teszttel, az ivarzási időszak alatt mérve, de ez most bennünket nem érdekel. Az ösztradiol szintet lehet vérből mérni aminek az emelkedése mutatja a közelgő ivarzást. De ezek értékei csak közelítőleg mutatják az ivarzási ciklus állapotát és mivel egyedenként változó szintről van szó, így egy teljes ciklust végig kellene mérni és az eredmények alapján lehetne egy következő ivarzási időszakra véleményt mondani. De ez megint nem járható út Önöknek. üdv Dr.Molonar

    • Tisztelt Doktor úr!
      Egy 6 hónapos kutyáról lenne szó. (Közepes alkat)
      Van ez a öcsi csirkes koppanos virsli és abból szoktunk neki adni, és ennek vam egy külső héja (csomagoláson az van a műbél nem ehető viszont ugy eemberek számára írták) viszont ma az egyikről amikor levettük a héját akkor leesett és megette.. Lehet ebből bármi baja, hogy egeszben lenyelte a héját? Vagy mit kellene most tenni?

      • Kedves Dominik! Ha nem mini kutya ( 10 kg-osnál nem kisebb) , akkor a széklettel távozni fog. Azért pár napig fokozottabban figyeljék, hogy nem mutat e bélelzáródás tünetet ( ismétlődő hányás, hasi fájdalom, székletürítés hiánya.) Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt dr. Úr!
    Elég összetett dolog miatt kérném ki tanácsát.
    Hétfőn a kis cicánk evett ivott hívásra jött azonnal. Utána vagy 2 napig nem jött hívásra, közbe történt egy olyan hogy mégis 1x közbe előjött. De ennyi. 2 napja hiába hívtam nem jött azon a napon jöttem haza valahonnan láttam hogy a szomszéd portán fekszik a másik 2 cicánkkal pont sütött a nap ott heverésztek. Utána megint semmi nem jött elő, egerésző cica volt. Ma reggel megyek ki fáért cicc kijött nagyon gyenge volt csúnya volt az arca. Elindult egy helyre lefeküdt. Onnan én kesztyűvel kihoztam, ahol a helye volt hogy adok neki tejet mert láttam beteg igyon tejet. Vagy csak felé hajolt vagy bele kortyolt ennyi. Később próbáltam semmi sajnos a mai nap el is pusztult. Mérget ehetett v mérgezett egeret. És délután úgy találtam rá hogy az orrából váladék volt meg a szeme sarja könnyes mint ha sírt volna. Ön szerint is mérgezés. Várom válaszát.
    Köszönöm

  34. Tisztelt Doktor úr!
    8 éves, ivaros Szibériai Husky kan kutyusom problémája miatt fordulok Önhöz! (Kertes házban él, soha nem volt láncon)
    3 napja nem eszik abszolút semmit, folyadékot is csak nagyon keveset iszik! Nincs láza, az orra nedves. Nem szaladgál (pedig egy energiabomba), nem érdekli semmi, kedvetlen, és megfigyeltem a mai nap folyamán, hogy sokszor görcsszerű összehúzódásai vannak hasi tájékon. Vizelete van, széklete tegnap és ma nem volt. Bággyadt, a farkát maga alá húzza.
    Táplálása változatos, száraz táp, konzerv, házi kosztból csak a csirkecombot szereti főve. A jutalom falatokért nem rajong, legyen az bármilyen!
    Mi lehet a probléma, ha ilyen görcsszerű fájdalmai vannak? Székrekedés? Bélcsavarodás? Vagy ne adja Isten daganat?
    Mit javasol doktor úr? Sajnos itt Ózdon nincs orvosi ügyelet, Kazincbarcikán van legközelebb de nincs autónk.
    Válaszát és tanácsát előre is nagyon köszönöm!
    Tisztelettel
    Kollár Judit

    • Kedves Judit! Sajnos pontosan én sem tudom megmondani a baj okát, de gerincprobléma és emésztési rendszer ( gyomor bél, hasnyálmirigy gyulladásos folyamatai) és a húgyutak( vese, húgyhólyag, vesekő ) okozhatnak ilyen tüneteket. Egy vizelet vizsgálat ez utóbbiakat ki tudja zárni. Az emésztőszervi tüneteket pedig egy ultrahang közelítheti. A gerincet pedig tapintásos vizsgálat és Röntgen. Feltétlen vigye el kollégához. Üdv Dr.Molnar

  35. Tisztelt Doktor úr!
    Pár napja e-mailben kértem tanácsot Alex nevű labrador kutyusom problémáira.Válaszát köszönöm,az ajánlott mozgásszervi és emésztőrendszeri csomagot megrendeltem.Viszont lenne még kérdésem:az eddig kapott k-9 fullflex,cbd olaj,kollagénpor adhato-e továbbra is a csomagok mellett?Illetve minden februárban és nyár végén el szoktam kezdeni egy 2 honapos lazacolaj kúrát.Ezt most februárban elkezdhetem-e a csomagok mellett?
    Valaszát köszönöm.
    Üdvözlettel!
    Halla János

  36. T Doktor Úr!
    Kérem szépen vélemény segítségét..fényképet csatoltam Berci 7 éves, ivartalanított 7,5 kg vörös kandúrunk orrsebéről. A seb a régi fényképeket nézve már 2019-ben megjelent, majd el-elmúlt..s mi az esti macskaélet sebeinek véltük. Berci hatalmas kandúr, élete első 2 évét ember nélkül töltötte, és időszakos hurutos köhögéssel érkezett hozzánk. Nálunk a kertben volt egész nap, majd este kijárt a kertből,és éjféltől reggelig bent aludt a házban…jó dolga volt, szépen evett, nem köhögött. 2018.07.06.-án a szomszéd difenokonazol tartalmazó permettel lepermetezte. Infuziót kapott, több hétig gyógyult..mi emberek három havi bronchitissel feküdtünk. …Most decemberben láttuk meg, hogy az orrsebe ismét nem gyógyul…orvos szteroid injekciót adott neki, és 8 napig Enroxil flavour 50 mg/nap kapott, a sebet higított betadinével kezeltük. A felülvizsgálaton az állatorvos azt gondolja, hogy itt egy rosszindulatú daganatot kellene kizárni, mert üszkösödik is a seb. Mi most egyenlőre c vitamint adagolunk neki, és törjük a fejünket hogyan tovább, mert mi magunk is mozgásképtelenek vagyunk tartós betegségeink miatt. Van itthon c peptidünk és homeo.regalenünk…de először a véleményét szeretnénk kikérni. Tisztelettel Csilla és Róbert

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    5 hónapos brit rövidszőrű kiscicám táplálásával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Sajnos a legjobb minőségű , gabonamentes és magas hústartalmú száraz és kevés nedves tápok valamint bélflórát támogató por mellett is a kelleténél hígabb a széklete, emiatt minden ürítés után marad egy kis végtermék a végbélnyílásán. Mi okozhatja az állandó híg székletet? A nedves táp teljes elhagyása jó irány lehet? ( és nem
    Okoz másfajta problémát?) Köszönettel, Ágnes

  38. Tisztelt Doktor Úr!
    12 éves bernáthegyi szuka kutyánk, nemrég átesett második gyomorcsavarodásán.
    4-5évesen volt az első, akkor teljesen megcsavarodott neki, időben észrevettük így a műtét sikeres volt, a gyomrát kivarrták, szépen felépült. Pár év után egy méhgyulladás miatt “kipakolták”. Mostanában bár öregesen, de viszonylag jól volt, nehézkesen állt fel, de nem volt gond vele. 2hete újra megtörtént a baj, ismét gyomorcsavar, bár most csak részleges, így a gyomrát nem kellett felvágni, egy szondával vissza tudták fordítani. Gyenge volt 2 napig, hasmenése volt. Majd lassacskán már felült, segítséggel felállt, bár a hátsó lábai nem igazan akarták elbírni, de napi 3szor kiment sétált kicsit, vissza be. Nem igazán akart megenni semmit, így csirkével kezdtük etetni ami úgy tűnt beválik, jobban van, eszik, csóvál, gyógyul (elmúlt a hasmenés is) De két napja alig eszik, segítség nélkül képtelen felállni, ha fogjuk úgy sikerül pár lépést megtennie aztán a hátsó lábfeje befordul alá, nem bírja tartani magát, összerogyik. Csont és bőr szinte. Minimális csirkét eszik, semmit nem akar megenni. Fogni kell csak ugy tud pisilni is. Mit javasol, mivel tudnánk segíteni? Rossz így látni, nem akarjuk, hogy szenvedjen.
    Köszönöm előre is a válaszát!
    Rebeka

    • Kedves Rebeka! Valószínűleg a szondázás miatt alkalmazott altatás az amúgy is gyenge máját tovább terhelhette és így mivel az emésztése is gyenge, a hasnyálmirigy gyengesége miatt, amit a gyomorcsavar csak súlyosbított, nem is beszélve a korából adódó hajlamról, kialakult egy leromlott állapot. A gyengeség csak akkor tud visszafordulni, ha az emésztése rendeződik. Ezért ezt a csomagot javaslom, hogy az emésztés és a hasnyálmirigy is helyre álljon: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Remélhetőleg nem túl késő még alkalmazni. Csináljanak neki olyan húslevest, mint amikor kocsonyát főznek( zöldségek és húsok több órán át pépessé főzve) és azzal próbálják felerősíteni a javasolt szerek adagolása mellett. Üdv Dr.Molnar

  39. Üdvözlöm. A kérdésem az lenne, hogy anyukámnak van egy kutyája (keverék kutyus) és mostanában furán viselkedik a kutya ez alatt aztértem hogy sokat nyüszít illetve rázza a fejét.Anyukám még nem vizsgálta meg neki közelről szoval csak Arra gyanakszunk hogy fáj a füle. Esetleg lehet valami gyógyszert kapni rá? Ha igen akkor mit javasol? vagy egyböl állatorvoshoz kel vinni? Válaszát előre is köszönöm.

  40. Tisztelt Doktor Úr! A következőben szeretném a segítségét kérni: 10 hónapos kan német vizslánk előző héten vasárnap balesetet szenvedett, gázolás. A baleset után azonnal az állatklinikára vittük, ahol a röntgen nem mutatott ki komoly sérüléseket először. Másnap nem állt fel a kutya, ezt követően CT történt, ahol a sérülések látszódtak már. Műtéten esett át (kedden, azaz 3 napja): medence mindkét oldalon, keresztcsont és a gerinc vége sérült – csavarozták, a műtét sikeres volt. Farok amputáció felmerült, tegnap bedagadt (hosszú és erős farka van, nem vágták kiskorában). Műtét utáni másnap egyszer próbált meg felállni, egy pillanatra sikerült neki részben. A mai napon már sétált, de csak 3 lábbal, jobb hátsó lábát még nem igazán használja. A farka érzéketlen, így továbbra is az amputálás lehetősége fennáll. Katétert tegnap délután vették ki, vizelet ürült ezidő alatt – katéter nélkül csak vizsgálat közben történt vizeletürítés, valószínűleg nem tudatosan (még a műtét előtt). A kérdésem az lenne, hogy általában egy ilyen eset után mennyi idő telik el addig, amíg a kutya tudatosan képes vizelni és székletet üríteni? Az eb élénk, akar mozogni, eszik és iszik is a jelenleg is tartó klinikai kezelés alatt. Jól táplált, edzett, képzett vadászkutya, aki vegyesen van táplálva. Hólyagját vizsgálták, nincs elváltozás.

    • Kedves Richárd! Műtétet érintő kérdésekkel kérem az azt végzőkollégát keresse, mivel csak ő ismeri a műtét részleteit, találgatni meg nem szerencsés ennyi információ alapján. Üdv Dr.molnar

  41. Van egy 16. éves palotapincsi kislány kutyám, aki tegnapelőtt este epilepsziás rohamot kapott, és még az éjszaka ötöt, tegnap vittük kórházba, és ott kapott infúziót, injekciót és itthonra pasztában gyógyszert, amit meg is evett, de az éjszaka folyamán háromszor rohama, volt, igaz mondta a doktornő, hogy 3-4 nap múlva hatnak a gyógyszerek, de ilyen intenzitású rohamoknál, a kis szíve hogy fogja addig kibírni? Az lenne a kérdésem, hogy van e valami amit lehetne neki adni a rohamokra, ami gyorsan hatna, és hogy vannak e fájdalmai ilyenkor? A válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Judit! Azok a gyógyszerek amiket kapott azok a lehető leggyorsabban hatnak, így más gyorsabban ható módszerre nincs lehetőség. Azonban vannak természetes módszerek, amelyeknek hosszú távon adva sem járnak mellékhatásokkal, így azok adását érdemes megfontolni. Az , hogy vannak e fájdalmai, az a rohamok típusától függ. Ha un. nagy roham van az eszméletvesztéssel jár, így az állat csak a roham előtt és után érez rosszullétet , de a roham alatt nincs tudatánál, így fájdalmat sem érez. Az, hogy a szíve bírja e, azt nem tudom előre megmondani, de biztos hogy erős megterhelés a keringésnek egy ilyen sűrűn ismétlődő görcsroham. Üdv Dr.Molnar

  42. Jó napot kívánok! Van egy 6 honapos Beagle kutyam,akinek a szemere lett egy kis dudor. 3 napja figyelem,nem tudtam hogy seb lesz-e belole vagy szemolcs. A segitseget kernem a mi hamarabbiegszuntetesehez 🙂 valamint mindennapos fultisztitas mellett is szegenykem vinnyogva vakarja a fuleit 😞 arra is szeretnek valami megoldast talalni. Valaszat koszonom!

  43. Tisztelt Doktor Úr! A 11 éves 4,5kg pincsi jellegű(mentett így bizonytalan) kiskutyám 2020.április óta szedi az etovet és korovet cseppeket mert 2 alkalommal is epilepszia szerű de gyenge tünetei jelentkeztek. Mióta szedi a cseppeket nem jelentkezett és az időnként jelentkező fulladása is megszűnt így ezeket a továbbiakban is szerentém számára adni. Azonban gyenge ízületei miatt remeg a lába és néha magá alá csuklik a hátsó lába, kb. 3 éve tacskóbénulásra utaló jelek is voltak, fájt a háta és nem tudott rálépni a hátsó lábára, akkor kapott szteroid tartalmú injekciót és azóta milgammát szed, viszont az elmúlt 2 hónapban gyengébbnek tűnik lába, hoszabb sétáknál remeg, a lakásban egyre gyakrabban elcsúszik a parkettán. A skelevet tablettát néztem ki, számára az jó lehet ? Mellé szükséges mást szedni? Valamint mivel idős valamilyen általános vitamin/immunerősítő készítményt adjunk neki? Amennyiben ajánl nekünk készítményeket ha egyszerre több különböző terméket kap, hogyan érdemes adagolni? Köszönöm

  44. Rendőrségi foglalásból hozzánk került 18 babakutya.
    Uszkárok,yorkik,cavallierek.
    Katasztrófa állapotban vették el őket egy csempésztől a határon.
    4-5 hetesek,Giardia,Corona pozitívak voltak.
    Egyszerűen teljesen el vagyok keseredve mert a negyedig giardia kezelés után is giardiásak.

    Sokáig azzal biztunk,hogy ez már csak ellenanyag,hisz a gyors teszt azt mutattja.
    De rengeteg tesztet csinálok.Tudom milyen a halvány pozitív….
    Szóval a kérésemre elküldtük mikrobiologiára a gyűjtött kakikat.
    Az eredményben giardia ciszták…

    Nálunk egy kutyus maradt,Bukfenc.
    Minden kakiját azonnal felszedjük.
    Fújom a fenekét klórhexidinnel.
    Gőzgépezek,ózon generátorozok 3 naponta.
    Lenyírtuk a kutyát,fürdetjük.

    4(‼️)Klion Ferdocat kúrán vagyunk túl.
    Teljesen normális kinézetre a kakija, de még mindig van benne ciszta.😪

    És nem csak nálunk.
    Az összes kiadott kutyánál ugyan ez a helyzet.

    Tehét még környezet váltás is volt.Talán nem azzal ferőzződik vissza.

    Folyamatosan kapják a Vetri dmg-t, bélflóra erősítőket.(Nem gagyit,Simbyoticot,Florentero-t)

    Kifogytam az ötelekből.

    Csatolom a mikrobiologiai leletet.
    Szép hétvégét!
    Jandi

  45. Tisztelt Doktor Úr!
    Lara vizslánk ( 6 éves ) és kb. 2 hónapja – akkor pár napig kutyapanzióban volt – elkezdte rágni a hátán és a lábán lévő régebbi hegeket. A lábán szalag szakadás miatt volt műtéte 5 éve a hátán pedig 3 nagyobb zsírcsomót vettek ki 1 éve. A mellékletek tartalmazzák a diagnózist és javasolták hypoallergén tápra történő átállást is azonban nem tudok dönteni melyik lenne jó illetve a kezeléssel kapcsolatban is szeretném ha elmondaná a véleményét illetve javaslatát. A Húsvéth doktornő által felírt antibiotikum és Clorexydem szerek nem igazán használtak, jelenleg a Tarpataky doktornő által felírt Alpha Derm Plus sprayt kezdtük el használni és most kellene áttérni az új tápra.

    Köszönettel: Kovácsné Menyhárt Edit

    Dr. Tarpataki 2021.01.20. kórlap és diagnózis

  46. Üdvözlöm!
    Van egy kan Cocker Spanielem, 11 éves, kB 15 kiló. Tavaj nyáron jelentkezett nála olyan tünet, hogy sokszor mintha nehezen kapna levegőt, hörög, mikor levegőt vesz a kis pofája beszivodik úgy látszik, neha pedig az orra tagul, eleinte ez csak éjszaka alvásnal jelentkezett. Elvittük orvoshoz akkor azt mondták, hogy biztos megfázott valami hideget ihatott kapott antibiotikumot amitől jobban is lett egy darabig. Aztán megint jelentkezett nála ez az egész de már nappal is, megint vittük orvoshoz akkor azt a diagnózist mondták, hogy lehet allergia vagy pedig be volt akkor nagyon gyulladva a füle és lehet attól is valami fertőzés, megint kaptunk inekciot és antibiotikumot amitől ugyszint jobban lett. Most két hete megint járunk orvoshoz, mert egyik éjszaka semmit nem aludt nem is tudta letenni a fejét látszott h erőlködik a levegő vételhez, inekciotol megint jobban lett. Elküldtek vele egy röntgenre (altatás nélkül, mert azt mondták lehet nem élne túl). Aki készítette a röntgent ő azt mondta, hogy lát egy kis szívnagyobbodást, az eredményt vissza vittem az orvosunkhoz o pedig azt mondta, hogy lát valamit a gégéjén ami valószínű, hogy daganat. Most egy hétre kaptunk gyógyszert, hétfőn kell vissza menni és azt mondta, hogy meglatja milyen állapotban van lehet, hogy elboditaná és még nézné endoszkoppal a torkát, hogy mi is lehet ott. De én az altatástól félek, hogy nem ébred fel mivel beteg és már idős is. A doktor azt mondta ha a gégéjén van a daganat akkor azt nem lehet műteni. A tanácsát szeretném kérni, csatolom a filmeket amik készültek, hogy esetleg Ön látja e rajta, hogy mi lehet a gond,szíve, daganat. Már nagyon sajnálom szegényt és rettegek attól, hogy még egyszer olyan állapotba kerüljön, mint aznap éjszaka.
    Sajnos csak egy képet enged csatolni.
    Előre is köszönöm válaszát!

    • Kedves Sajnos egy Röntgen vizsgálat alapján csak találgatni lehet a lágy szervek elváltozásait értékelve. Az endoszkópos bódítástól én is ódzkodnék. A fulladásos tünet légcső kollapszusra emlékeztet engem, a légcső szűkület a mellkas bejáratnál érzékelhető is a képen. Én ez irányban kezelném. Persze egy nem invazív szív Ultrahang vizsgálat a szív állapotát is jól fel tudja térképezni. Üdv Dr.Molnar

  47. Simicica bentlakó ivartalanított nőstény, 8 éves. A garázsban volt két gazdikereső giardiás kiscica, akik gyógyulások után gazdához mentek, viszont Simi aki sose nem találkozott velük, mégis valahogy elkapta a giardiát. . Kliont szedett, Ferdocatet, Probicolt, teltek a hetek nem múlt, kitalálták, hogy felülfertőződött, így kapott antibiotikumos injekciót, hármat. Egy hétig nagy volt az öröm, s jól volt, mire tegnapra megint előjött a hasmenés. Természetesen szombaton megyünk vissza az állatkórházba, de valami megelőző, megerősítő dolgot mit ajánlana a doktor úr? 🙂

  48. Tisztelt Doktor Úr!
    5 éves rottweler kan kutyusom bal lábán a könyökénél több lencse nagyságú szemölcs jelent meg. Étvágya van, széklete normális. Most kaptam meg a Probiovetet, melyet minden télen adok Neki.A szemölcsök két napja jelentek meg. Szeretném megkérdezni, hogy ezekre a szemölcsökre mit kellene adni. Mellékelem a fotót is.
    Köszönöm szíves válaszát.
    Tisztelettel Beckné Balla Ildikó

Vélemény, hozzászólás?