Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 885 hozzászólás

  1. Kedves Doktor Úr!

    Pár hónapja lett egy cicánk, azzal kapcsolatban szeretnék kérdezni, hogy lehet-e mellette a lakásban alkalmanként illóolajat párologtatni elektromos diffúzorral, ha igen, milyen feltételekkel, illetve milyen típusú illóolaj nem káros számára? Több helyen olvastam, hogy sok fajta illóolaj káros a cicának (citrus félék, borsmenta pl.), sokan egyáltalán nem ajánlják, mások bizonyos feltételekkel pozitívak a tapasztalatokról számoltak be (nagy légtérben, szellőztetés mellett, a cica nem fér hozzá természetesen konkrétan az oljahoz, illetve a párologtatóhoz stb.)

    Köszönöm előre is a választ és a segítséget!

    • Kedves Barbara! Nem tudok hozátenni én sem mást amit leírt, óvatosan alkalmazhatja a párologtatást, de a szokásos emberi dózisnak csak a mintegy tizede adagokat alkalmazzon. Nem a macska az a faj amelyiknek különösen előnyös lenne illóolajokat alkalmazni. Ezért mivel hordoz veszélyeket én eltekintenék tőle. Üdv Dr.Molnar

  2. Kedves Doktor Úr!
    8 éves tacskó kutyámnál most diagnosztizálták a centrális Cushing kórt. Sajnos van tapasztalatunk a betegséggel, mert néhány éve már elveszítettük az előző kutyánkat a hagyományos kezelés ellenére.
    Mostani ” betegünk” 2 éve ivartalanított hím, 8,5 kg súlyú. Jó minőségű száraz eledelt és heti néhány alkalommal csak neki főzött házi kosztot eszik.
    Megrendeltem a Cushing-csomagot, megérkezett. Hogyan alkalmazzam?
    Köszönöm válaszát.

    • Kedves Judit! A csomagban küldtem katalógust. A készítményeket az egyes kiegészítőknél megadott dózisban alkalamazza. 3 hét adagolás után 3 nap szünetet kihagyva, azután újra kezdve. Üdv Dr.Molnar

  3. Kedves Doktor Úr !

    Egy 5 hónapos berni pásztor kan kiskutya gazdija vagyok. Azt vettük észre egyik játszás után h egy napig sántitott, elmúlt neki de azóta van hogy furán megy a jobb első lábával,
    tudna ajánlani terméket?

    üdv, Alexandra

    • Kedves Alexandra! Több mozásszervi probléma is lehet a háttérben. A legtöbbre segítség a Mozgásszervi csomag I. ,de ha pár napon belül nem múlik, akkor feltétlen vigye el vizsgálatra. Ha először viszi az még jobb. Üdv Dr.Molnar

  4. Szép napot kívánok!

    Körülbelül, lassan már 1 hete, hogy befogadtunk egy kismacskát, miután az anyja elhagyta őt.
    Rengeteg helyes olvastunk utána, mit kéne neki enni adni, a végén pedig egy állatorvosi rendelőnél kötöttünk ki, ahol a tejpótló tápszert (tejport) ajánlották, amit vízben kell feloldani ugye.
    Viszont az elején még nem is, mostanság megy a hasa, és néha-néha hányt is. Már 3 hetes lesz lassan, 4 óránként kap enni és 11-13ml mennyiségben eszik.
    Utána olvastunk több oldalon is, és a hasmenés megakadályozása ellen nagyon jó elvileg a probiotikum, ezért javaslatokra vettünk neki kefírt. Noha ez úgy tűnt, mintha működne, 2. etetés után attól is ment a hasa.
    Gyengélkedés, más egyéb furcsa tünetet nem észlelünk rajta, mivel egészségesen tud már járkálni, a hangja is szép tiszta, és már a fogai is nőnek kifele.
    Mégis aggódunk miatta, mert nem egészséges a hasmenése, esetleg mit javasolna?
    Tényleg allergiás lenne a tápszerre is, vagy valami bélféreg támadhatta meg?
    Válaszát előre is megköszönném! További szép napot Doktor Úr!

    • Kedves István! Sajnos a mesterséges tejen nevelt cicanevelés sok nehézséget okoz, mivel egészséges bélflóra nem alakulhatott ki. A hasmenésre alkalmazott csomagunkat pedig ilyen kis cica esetén nem tudja még alkalmazni, mert azoknak a gyógynövény kivonatoknak a beadása is nagy problémát okozna. Próbálja meg a csomagból a Digestive enzymes & Probiotics kiegészítőt adni a szoptatásokkal egy időben. Egy kevés késhegynyit kivenni a kapszulából minden szoptatáskor beadva. Üdv Dr.Molnar

  5. Üdvözlöm Doktor úr, Idősebb kutyusom böfög például vízivás és evés után és előfordul fűevés, valamint mancs nyalogatás, de ezek nem sűrűn. A széklete rendben van, de főleg evés előtt és hajnalban köhögésszerű öklendezése van, előfordul, hogy nyugtalanul alszik, hányni nem szokott. Az Emésztő Enzim jó lehet erre a problémára esetleg? Köszönöm a válaszát!

  6. Kedves Doktor Úr! Kutyám emésztőszervi panaszokkal küzd 2 hónapja, az Ön tanácsára kapja az emésztőrendszeri csomagot, annak minden összetevőjét. Mivel a kiskutya (5 éves, 5 kilós törpeuszkár) patella problémával is küzd (séta alatt elég sokszor „három lábazik”), szeretném neki adni a porc és csonerősítőt és a Kingvetet (hacsak Ön mást nem javasol) is. Lehet-e ezt a sok mindent (több kapszula meg cseppek, a kapszula tartalmát összekeverem némi eledellel, a cseppeket többször is kapja naponta) egyszerre adni neki, vagy osszam el napközben? Válaszátelőre is nagyon köszönöm! Üdvözlettel: Rudnay Katalin

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    A kérdésem egyik befogadott (nem tudni, milyen korú) nőstény macskánkkal kapcsolatos, aki körülbelül két-három hete elkezdett sántítani a bal első lábára. Ahogy tudja, pihenteti, de nagyon eleven a napokban is. Vártuk a javulást, állatorvosi vizsgálatra nem vittük el, mert nem valószínű, hogy hagyná a cica a kivizsgálást. Ahogyan ma megnyomogattam a bal elő tappancsát (karmait kinyomva), azt vettem észre, hogy ez okozhat fájdalmat valószínűleg neki. Ebből a néhány sorból lehet-e következtetni arra, mi lehet a baja, mi lehet a gyógyulásának módja?
    Válaszát előre is köszönöm szépen!
    Üdvözlettel:
    Ilona

    • Kedves Ilona! Sajnos ennyi tünetből nem tudom megmondani mi lehet a baj oka. Ennyi tünetet akár csontrepedés , törés is okozhat. Ha van rajta a lábvégen valahos seb akkor akár toklász is fúródhatott a bőr alá és ott gyulladást és fájdalmaz okoz. De bármi lehet, szalag szakadás, erősebb rándulás, ficam stb. Mivel az okok sok félék lehetnek és azokra más és más kezelést tunék javasolni így nem tudok adequát választ adni a kezelési lehetőségekre. Vizsgálat szükséges, vagy várni hogy a szervezet meggyógyítsa magát… Ha nem tudja vizsgáltatni. Üdv Dr.Molnar

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    11 éves ivartalanított kan Auvergne-i vizsla gazdija vagyok. A kutyámnál korábban előfordultak köhögős időszakok, melyek azonban állatorvosi kezelésre (antibiotikum és injekció) elmúltak. Tavaly tavasszal a köhögés állandósulni látszott és elsősorban éjjel/hajnalban, nyugalmi időszakban jött elő. Herákolós, krákogós köhögés, melynek a vége olyan volt mintha ki akarna valamit köpni, azonban soha nem távozott semmi. Elvittem az állatorvoshoz, akihez akkor jártunk, aki szívféreg tesztet csinált neki (amely negatív lett), majd ezután röntgent készített és vérvétel is történt. A véreredménye tökéletes lett, azonban a röntgen és meghallgatás alapján azt mondták kezdődő szívbetegség és szívmegnagyoboddás… 2 féle gyógyszert kapott (Vitofyllin és Anilapril), melyeket napi szinten kellett szednie. Panaszai szinte teljesen megszűntek, ritkán fordult elő már köhögés. Idén márciusban sajnos elhunyt a másik kutyánk, aki mindössze 4 éves volt, azóta másik orvoshoz járok a vizslával is, akit felülvizsgáltattam. 2 orvos is megnézte, meghallgatta, röntgen is készült, és az álláspont az, hogy ez a kutya nem szívbeteg és a gyógyszerekről is leállították. Azóta sajnos kb. 2-3 havonta előjön a köhögés, ilyenkor elviszem, megvizsgálják, kap szurit és gyógyszert és rendbejön. A doktornő nagyon lelkiismeretes és állítja, hogy nincs baj a kutya szívével, szerinte légúti fertőzés vagy valami idült dolog korábbi kennelköhögés miatt. Most ismét ott tartunk, hogy a kutya éjjelente/hajnalban, fekvő helyzetben ismét köhög… Szeretném kipróbálni neki az Energyvet termékeket, bízva abban, hogy segítenek neki is, annyi jó tapasztalatot olvastam. Jómagam nem vagyok gyógyszer párti és sokkal szívesebben kezelném természetes eredetű termékekkel, amennyiben ezek segítenének.
    A kutyáról további infók: ivartalanítás 2014. őszén történt, napi tápláléka év eleje óta Petchef főzött eledel. Kullancs elleni védekezésre Scalibor nyakörvet használunk. A tavaly megállapított állítólagos szívbetegsége után kb. 1 évig adtam neki Vetri DMG-t, ezt már kb. 2 hónapja nem szedi. Jelenleg az alábbi táplálékkiegészítőket kapja: csipkebogyópor, kollagénpor, zöldkagylópor, Máriatövismag-olaj, illetve Protexin pro fibre granulátum. Utóbbit azért kapja, mert sajnos gondok vannak/voltak a bűzmirigyével, 2-3 havonta így is ki kell nyomni neki. Amíg nem szedte ezt a granulátumot, volt, hogy a füle is többször begyulladt a bűzmirigy probléma miatt. Koránál fogva a kutya már kevesebbet mozog, illetve tavaly az állítólagos szívbetegség megállapításakor azt mondták kíméletes életmód kell neki, nem futtathatom stb. Ennek az eredménye sajnos kis túlsúly is lett. Jelenleg 32 kilót nyom (30 alatt lenne ideális)
    A kutya elsősorban lakásban van tartva, és előszeretettel élvezi a kanapék előnyeit, de kint, a házunkhoz tartozó nagy telken is szívesen tartózkodik.
    Várom megtisztelő válaszát, hogy mely Energyvet terméke(ke)t ajánlaná elsősorban a köhögés ellen.
    Köszönettel

  9. Tisztelt Dr. Molnár Gábor Doktor Úr!

    A labrador kutyusom (szuka, 12 év és 9 hónapos és 2009. októberében ivartalanított, ezután meg is hízott, jelenleg kb. 48 kg) eddig fel tudott jönni a lépcsőn (9 lépcsőfok) és akart is velünk lenni a lakásban, azonban sajnos ezt pár napja nem tudja megtenni. Ahogy látom, van benne egy nagy félsz is, de a két hátsó lába igen erőtlen. Nehezebben tud felállni, de azért jön-megy az udvaron, ki- és bemegy a házába, viszont sokat nem tud menni, hamar lefekszik és a lépcsőn se tud feljönni. Korábban is sántított már és akkor leginkább Carproxot adtunk neki, akár 2X1-et, azonban úgy látom, ez most nem elég neki, bár jelenleg is ezzel próbálkozom. Nagyon sajnálom a kutyámat és nem akarom, hogy esetleg lebénuljon és el kelljen altatni, mert a többi funkciója rendben van. Évekkel ezelőtt az állatorvos röntgennel megállapította, hogy arthrózisa van, egyfajta mészlerakódás a gerincén, mely a mozgását befolyásolja, a légcsövével sincs minden rendben, felírt Theospirex 150 mg-ot, én még adok a kutyának caniresp dry-t, ha furcsán köhög (szárazon) vagy veszi a levegőt, Ednyt 10 mg-ot a szívére, ezeket még mindig adom neki. Szeretném megkérdezni, hogyha megrendelem a „Kutya mozgásszervi és gerinc csomag I.”-t, akkor esetleg a fenti gyógyszereket elhagyhatom-e és csak ezt a csomagot adom neki, vagy a gyógyszerek továbbra is kelleni fognak? Valamint, hogy a hátsó lábainak gyengesége javulhat-e, esetleg idővel fel tud-e jönni, illetve lemenni a lépcsőn, persze segítséggel? Még nem szeretném elveszíteni, nagyon szeretem.
    Köszönettel: Péteri Andrásné

    • Kedves Hölgyem! Igen a Mozgásszervi csomag jó választás, ezt szoktam alkalmazni én is ilyen eetekben, de a II. csomagot adja mivel idült esetről van szó és az I. csomag inkább a heveny mozgásszervi panaszok esetén alaklmazandó. Pontosan nem ismerve az elváltozások fokát, de komoly esélyét látom hogy viszatér sőt javulhat is az eddigi mozgásképe a kutyusnak. De ehhez tartós adagolásra lesz szükség minimálisan 6 hónapon át tartó alkalmazást 3 hetes adás 1 hét szünet váltásban, de az első 6 hetet adja végig szünet nélkül és a kapszulás termékeket pedig a javasolt dózist megduplázva, hogy mihamarabb feltölődjenek a porc és csontépítés raktárai. Üdv Dr.molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Az 1 éves, ivaros lány nyuszim tegnap este óta (2021.08.22.) étvágytalan, illetve gubbaszt. Úgy gondolom, hogy a hasával lehet probléma, mivel még felülve is görnyed, de főleg fekszik. A kedvenc ételeiből is csak csipeget, azokat hamar otthagyja. A végbélnyílására száraz bélsár volt feltapadva, ilyen nem először fordul elő, annak eltávolítása után rendbe szokott jönni. Vizelete van és vizet is fogyaszt. Több vizestálkája is van, mindet naponta kétszer is cserélem, mert erősen hullajtja a szőrét, amely a víz felszínén úszó szőrszálakból is látszik. A hasát meghallgatva hallható a bélmozgása. Legutóbbi széklete a szokásostól kisebb méretű volt.
        Mit lehet tenni, mi lehet a problémája?

        Válaszát előre is köszönöm!

        Üdvözlettel:
        K. Réka

          • Kedves Hölgyem! Ezt a kezelő orvossal kellene megbeszélni, ő dönthet a felírt szerek elhagyásáról. Hirtelen elhagyni nem tanácsos és a természetes kiegészítőknek is kell hagyni időt hogy ki tudják fejteni a hatásukat. Minimum 3 hét. Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt Doktor Úr!

            Köszönöm szintén gyors válaszát.

            Ha nem haragszik meg rám (mint Debrecenből elszármazottra), szeretnék még egy dolgot kérdezni. Augusztus 19-én este észleltem, hogy a kutya úgy tett, mintha hirtelen viszketést érzett volna az amúgy szőrrel nem borított bal első könyökén és sokat nyalja. Reggelre megdagadt, piros volt a környéke és nedvedzett. Én azóta többször kezeltem Rilexine 200 T-vel, de előtte mindig lemostam a területet, mert sajnos most nem tud bejönni a lakásba a rogyadozó lábai miatt és kint lakik az udvaron és a házában. 3 képet küldök, ha rápillantana és esetleg tudna-e nekem valamit ezzel kapcsolatban mondani, hogy vajon mi lehet, persze, ha ez képről megállapítható. Ma készítettem a harmadikat, amelyen már nincs az a pukli, kiürült, viszont még nem nyugtatott meg. Bocsánat, de csak külön-külön tudom küldeni a képeket.

            Köszönöm a segítségét. Péteri Andrásné

          • Kedves Hölgyem! Egy könyök búb tályognak néz ki, ami szépen kifakadt és a 3. képen már elég határozott gyógyulási tendenciát mutat. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Doktor Úr!

            Nagyon köszönöm a válaszát, komolyan mondom megnyugtatott.

            Köszönettel: Péteri Andrásné

    • Tisztelt Doktor Úr!

      Van egy 3,5 éves yorkshire terrier, kis testű, kan kutyánk. KB 2 kg, 2019-ben lett ivartalanítva.
      Hipoallergén kutya konzervet kap, kicsi száraz táppal kiegészítve. Bárányos, rizses a konzerv, halas a száraz táp, napi 3szor.
      Korábban kullancs elleni nyakörve volt, de idén bravecto cseppet kap.
      Sajnos nagyon érzékeny a gyomra,többször volt már vele probléma. Mióta nálunk van minden évben volt hasmenés, hányás betegsége és 10 hetesen valamint 2019-Ben olyan súlyos volt hogy majdnem elveszítettük de sikerült meggyógyítani. Többször kapott infúziót valamint antibiotikumot. Füle többször gyulladt volt.
      Mindig jó minőségű tápot kapott és rendesen volt etetve. Több orvosnál jártunk mindenki más tanácsot adott. Márciusban volt hasmenés, hányás betegsége, valamint nagyon vékony volt és orvosi felügyelet mellett hizlaltuk és a javasolt tápot adtuk neki, így sikerült is felhizlalni. Valószínűleg étel allergia okozta neki a hasmenést és hányást, marhahúsos volt, ahogy váltottunk elmúlt neki.
      Jelenleg az a problémánk van hogy az utóbbi pár napban reggel rosszul van, vagyis a hasa mocorog mintha éhes lenne de nem eszik séta után se és előfordult hogy nyálkásat, habosat hányt ami sárgás vagy kissé barnás színű. Korábban is előfordult akkor is látta orvos, azt a javaslatot kaptuk hogy este lefekvés előtt adjunk neki enni hogy ne ürüljön ki a gyomra reggelre. KB 1 órával lefekvés előtt kapott is enni de mégis előfordult ez a probléma.
      Ilyenkor levert, rossz kedvű, de nem egész nap van hogy játszik, de aztán néha járkál fel alá, mintha hánynia kellene, ha eszik is kicsit akkor nyűszítve szalad hozzánk és remeg. Aztán késő délutánra vagy másnap elkezd rendesen enni utána minden rendben.
      A kérdésem az lenne hogy mit lehet tenni ilyenkor? Nem megfelelő a táplálkozása vagy mi okozhatja ezt? Mit adhatunk neki?
      Oda figyelünk az étkezésére és nem tudom már mit adhatnánk neki enni és mennyit, amit szeret is, mert sajnos válogatós is.

      Köszönettel
      Beáta

  10. Kedves Dr. Molnár Gábor!

    Elnézést, de lemaradt a levelem végéről a köszönetnyilvánítás és az elköszönöés! Bemásoltam az elkészült szöveget egy másik dokumentumból ide és csak az elküldés után jutott eszembe, hogy azt ott még nem írtam a végére!

    Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát és segítségét!

    Viki

  11. Kedves Dr. Molnár Gábor!

    Cicánkkal kapcsolatban szeretném kérni a segítségét (14 éves, ivartalanított, házi macska, nőstény, kb. 3,5 kg).

    Kb. 3 hónapja olyan volt mintha megfázott volna. Lázas volt (1-2 napig), gyengélkedett és sokat aludt, folyt az orra, napi többször hurutosat köhögött, váladékosat tüsszögött. A betegséggel egyidejűleg a hallása elment/nagyon sokat romlott. A betegséget alatt és követően nem igazán töltött velünk időt, nem kommunikált velünk, nem akart játszani (nagyon kommunikatív, társaság-és szeretetigénylő, kora ellenére egyre játékosabb és a személyisége egyre jobban nyílik ki, nagyon intelligens, barátságos cica – így ez nagy kontraszt volt).

    Az energy-termékek felkeresésével egyidejűleg, elmentünk egy homeopata állatorvoshoz, aki az energy-vet termékeket is alkalmazza, így elkezdtük kezelni:
    – virovet
    – renovet
    – respiratory balance
    termékekkel.
    2-3 hét után az állapota picit javult, de szerettünk volna még többet tenni, így visszamentünk és homeopátiás szereket kaptunk:
    -pulsatilla pratensis
    -strychnos nux-vomica
    – sulfur iodatum
    – Echinacea angustifolia

    A korábbi energy-vet termékekkel 2 kúrát csináltunk. A homeopátival egy 4 hetes kúrát.

    Volt, hogy úgy tűnt javul a helyzet, aztán megint volt visszaesés a tünetekkel kapcsolatban. A kedve javult és személyisége szépen lassan visszatért.

    A kúrák után sem múltak el a tünetek teljesen. Időközben egy vakaródzás is újra felbukkant (ez egy visszatérő probléma. Már régóta fennáll. Többféle diétát kipróbáltunk. Legelőször – amikor még nem nagyon voltunk tisztában a ételek minőségével/megfelelő diétával sem az ő, sem a saját életünkben – reggelente sterilizált cicának való száraz, este pedig tasakos nedves tápot kapott. Majd 2016-ban átálltunk saját készítésű főtt ételre. Ettől sikerült lefogynia – korábban túlsúlyos volt: mentett cica. Az édesapám mentette meg az utcáról az élettársával. Söréteket lőttek be. Miután hozzájuk került a saját és a két másik cica ételét is folyton megette, így eléggé elhízott. Sajnos édesapám elhunyt, így utána ő hozzánk került. Majd újra száraz tápot kapott. Utána ismét a korábbihoz hasonló főzött ételt, de ezek mind-mind magas szénhidráttartalmú ételek voltak. 2020-ban szintén egy állatorvosi segítségre rátaláltunk a Naturavetal ételeire (Felins Plus menü-roládok). Jelenleg is ezt eszi.

    Mivel kivakarta teljesen a fülét, így Fytovetet is beszereztünk, azzal kezeltem helyileg, illetve 1 kúrát adtam neki az ételében is multivit mega c complex-szel együtt.

    Visszamentünk megint az állatorvoshoz. A vakaródzás miatt ő atkára gyanakodott – bár a füle teljesen tiszta volt – így kapott valamilyen atka cseppet ott a rendelőben, de ez nem úgy tűnt, hogy segített volna.

    Utána kapott:
    -kalium bichromicum
    -silicea
    homeopátiás szereket 1 kúrát.

    Illetve az orrfolyásra helyi kezelésre cytovet-et javasolt az orvos, ezzel naponta 1-2x az orrát kellett megpróbálni öblögetni. Ezt kb. 3-4 hétig csináltuk.

    Végül pedig cytovet samponnal egyszer megfürdettük (korábban sosem fürdött), hogy hátha segít neki a vakaródzás enyhítésében. Nem tudom megmondani, hogy enyhített-e.

    Sajnos a legtöbb tünet még mindig fennáll. Az orrfolyás jobb, de előfordul. A váladékos tüsszögés jóval jobb, de előfordul. Viszont a köhögés fennáll, napi 1-2x köhögési epizód a legtöbb esetben. Néha 1, néha több. Nagyon hurutosnak hangzik (általában nyel egy nagyot az epizód után). A halk hangokat nem hallja pl. a nevén szólítjuk vagy hívjuk, de a hangos hangokat, visszhangzó dolgokat igen.

    Ezek mellett a jelenlegi tünetek:
    Feltűnően sok és folytonos nyalakodás/tisztálkodás (nyugtalansággal együtt) –> úgy vettük észre, hogy ott ahol nyalja a szőrét, elszíneződött vörösre (ahol nem éri el, ott fekete a szőre)
    Nagyon gyakori vakaródzás. Utóbbi két hónapban volt két olyan nap, amikor úgy tűnt, hogy erős allergiás reakciója volt (az egyik az előtt nem sokkal, hogy a vakaródzást is említettük az orvosnak, a másik pár napja). Én a nyulasra gyanakszom, mert ezt december-május között nem adtuk neki, de most volt, hogy kifogytak a másik fajtákból, így ezt is vettünk. Mikor 4 napja ezt észrevettük nem is adtunk neki a nyulasat tovább és estére és másnapra már nem volt ez az elképesztő vakaródzási roham. A vakaródzás a téli időszakban is enyhült (nem tudom, hogy köze van-e ahhoz, hogy milyen évszak/időszak van vagy itt is inkább ahhoz, hogy a nyulasat nem kapta vagy egyikhez sem).
    A szeme könnyezni szokott (bár ez régen is volt neki) és olyan mintha ki lenne húzva

    Amit még fontosnak tartok elmondani, hogy az utóbbi 2-3 évben rendkívül nehéz érzelmi és fizikai körülmények között éltünk. Most sikerült ebből a helyzetből kijönnünk és végre tiszta, komfortos, nyugodt, kertes környezetben élünk (ő nagyon szeret kimenni és élvezni a természetet és erre nem volt lehetősége az utóbbi 1,5 évben). Közvetlenül mielőtt beteg lett, akkor is volt egy erősebb érzelmi kihívásunk. Mi is betegek lettünk és utána ő is.

    Jelenleg nem adunk neki semmit (szerettük volna, hogy a költözés megtörténjen és megnyugodhassunk mindannyian plusz nyugtalanná tette, hogy folyton valami kezelés céljából hozzáértünk). Szeretnénk segíteni őt amellett hogy a külső-és belső környezetünk is most már jó irányba változott és dolgozunk rajta, hogy így maradjon.

    Sokat olvasgattam az esetleírásokat, illetve az Ön által összegyűjtött betegségek leírását, tüneteit és én arra gyanakszom, hogy lehet, hogy a lyukas bélszindróma és az emésztőgombák elszaporodása okozza a tüneteket és ez lehet a probléma forrása.

    1) Ön hogy látja ezt? Egyetért ezzel a tünetek alapján? Esetleg valami másra gondol?

    2) Melyik szereket javasolja? Jelenleg van itthon:
    -cytovet
    -renovet
    -virovet
    -respiratory balance
    -epivet
    -fytovet
    -multivit mega c komplex
    Még melyikeket szerezzük be? Hogyan adagoljuk? Eddig nem adtunk semmit annyira komplexen és hosszan tartóan, ahogy például a lyukas bélszindrómánál is írja, így valószínűleg egyik sem tudta eddig a hatását igazán kifejteni.

    3) Szükséges-e váltanunk erről az ételről (nyulasat nem adjuk/adnánk már neki) az Ön által javasolt nyers diétára? Ha igen, érdemes ezt most megtenni vagy várjuk meg, hogy erősödjön az immunrendszere/jobban legyen és majd azután kezdjük a váltást?

    • Kedves Viki! A kérdéseire adott válaszaim: 1. A macskák légúti tünetei mögött leggyakrabban a szivárgó bél szidróma áll, így annak megoldása az oktani kezelés. De e mellet a még fennálló, kapcsolódó tüneteket is kezelni kell. 2. Az alkalmazandó készítmények: Mulivit mega C, Digestive enzymes & Probiotics, Defense assist, Stomach & Bowel, Cytovet. Ezeket 3x 3 hetes kúra formájában adni. 3. A táplálásában egyenlőre ne végezzenek váltást. Lássuk meg előtte, hogy mit tudnak elérni a javasolt kombinációval. Jó eséllyel javulást. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Dr. Molnár Gábor!

        Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát és segítségét!

        Rendben! Így fogunk tenni! Már meg is rendeltem a hiányzó termékeket!

        Legyen szép napja!

        Üdv:
        Viki

  12. Tisztel Doktor Úr!

    Van egy picit több, mint másfél éves ivartalanított 5,5 kg-os csak bent tartott kandúrom, akit kb 7 hónapos korában ivartalanítottunk (pontos korát nem tudjuk, mert úgy fogadtuk menhelyről örökbe, előtte meg utcán élt). Jelenleg nyersen etetjük: 65% színhús – nyúl, marha, szarvas, pulyka; 10% izomhús – kacsa,-libaszív; 15% csontoshús – csirkeszárnyvég, 10% belsőség – darálva marha vagy bárány, illetve egy kis zöldpacal. Emésztési zavarok nincsenek, naponta vagy kétnaponta egyszer van széklete, és rendesen iszik. A problémánk az, hogy időközönként korpásodik a szőre, voltunk vele állatorvosnál június elején, ahol megállapították, hogy gombásodás okozza. Ekkor 28 napon keresztül kapott napi egyszer Megaderm oldatot, és DMGuard oldatot napi egyszer 30 napig, illetve Clorexyderm Forte samponnal fürdettük heti 1 alkalommal 4 héten át. A gombásodás úgy tűnt, hogy meg is szűnt, viszont most ismét korpás a cicánk szőre. Nem látjuk vakarózni, csak néha az állánál, és szőre sem hiányzik sehol, viszont nagyon hullik neki . Naponta kap taurinport, és kétnaponta máriatövismag olajat. Az étrendjébe megpróbáltunk beiktatni hidegen sajtolt lazacolajat, de sajnos akkor hozzá sem nyúl az ételhez.
    A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnánk megszüntetni a korpásodást, illetve milyen kiegészítőt/kiegészítőket javasol a lazacolaj helyett, és ezafajta étkeztetés mellett?

    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel,
    Vivi

  13. Tisztelt Doktor úr!

    Nőstény tengerimalacunk már hónapok óta küzd bélproblémával. A kedve változó ahogy az étvágya is. Eszik rendesen, de kis idő után ahogy átér rajta az étel és kakilnia kéne erőlködik, és vagy tud, vagy nem és kinlódik. Tápláléka szinte kizárólag széna és táp, (Versele Laga Cavia) napi egyszer kap nagyon pici petrezselymet. Rengetegszer jártunk már orvosnál, jelenleg több gyógyszert is kap. (Meloxidyl, Contramal, Gordius, Baycox, Panacur. Probiotikumok: Bio-Lapis, Fibreplex, Gastroferm, bélmozgató: Cerucal) Sajnos az orvosok sem tudják biztosan mi ez, a széklete lágy, krémes, világos, sokszor egybefüggő, összetömörödött. Kakiláskor megemeli magát, néha (nem mindig) fájdalmasan nyöszörög. Most már egy hónapja nem tud visszaállni a kakija a normálisra. Vele egyidős ugyanazon ketrecben tartott társáé teljesen normális, semmi baja. Olykor olyan hangos a pocakja, hogy a szoba másik végéből hallom. (Kutyorog, néha pattog, de volt már többször sípoláshoz hasonló hang is) Duo-bakt bélsárvizsgálatunk volt, eredmény negatív, normál bélflóra. Féreghajtásunk volt orvosi utasításra, utána sem változott semmi. Ultrahang volt többször is, minden normálisnak tűnik, nincs a szerveiben kóros elváltozás. A legutóbbi röntgenen annyi látszik jelenleg, hogy a beleiben gáz (és kaki) halomozódott fel, emiatt rendezetlen a bélkép. Orvosainknak egyébként eddig is sejtése volt a halmozodó bélgáz. Jelenleg egy újabb bélsárvizsgálat van folyamatban melyet parazitákra, élősködőkre, férgekre, gombákra, és egyéb baktériumok jelenlétére vizsgálnak. Úgy gondoljuk, hogy rengeteg féle gyógyszert kap most már, és egy tengerimalac érzékeny bélflóráját amúgyis nagyon óvni kell a gyógyszerektől, és antibiotikumoktól. Ön mit ajánlana, mely készítmény(eke)t tudnánk nála hatékonyan alkalmazni?

    • Kedves Ricsi! Az érzékeny és irritált bél rendszer megnyugtatása, az emésztés segítését és a bélflóra visszaállítását ezzel a csomaggal szoktam végezni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Hasznos lenne mé a méregtelenítést is támogatni, – mivel sok szintetikus vegyi anyag is bekerült a szervezetébe- ezzel: Cytovet caps. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr!
        Köszönöm válaszát. Megrendeltem a készítményeket. Milyen mennyiségben, mennyi ideig alkalmazzuk őket? (A malacka súlya 750-800g között ingadozik.) Egyidejűleg kaphatja a csomag tartalmát plusz a Cytovet-et? (Több részre elosztva kapja a napi adagot vagy egyszerre) Esetleg van Önnek valami diagnózisa, hogy mitől lehet ez nála, vagy mi válthatta ki?

        Válaszát előre is köszönöm.
        Üdvözlettel,
        Ricsi

        • Kedves Ricsi! Kiválthatja pl. szálas amire növényvédőszer juthatott valamikor a készítés során, ivóvízben lévő toxin, antioxidánst tartalmazó száraz táp stb. 3 hetes kúrát adjon. Napi 1/8 kapszulányit adjon elosztva két részletre. Igen minden készítménmyt adhatja együtt- Üdv Dr.Molnar

  14. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 5 hónapos kis keverék(csivava&talán…jack russel)kislány kiskutyánk.A napokban nagyon elkezdett vakarózni.A hátán,fenekénél illetve hasán és a farkán.Napont 2x eszik,reggel szárazat(Happy Dog junior bárány&rizs),este konzervet(csirkés).A hasán megjelent 2 db.sebszerű elváltozás.Arra gondoltam,hogy veszek neki most csirkementes konzervet és megpróbálom.
    Doktor Úr szerint mi lehet?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel.
    Melinda

  15. Tisztelt doktor úr!
    Köszönöm gyors válaszát. Megrendeltem az ajánlott hányás, hasmenés csomagot + chitosant. Tegnap este és ma reggel kb. 10-12 cm hosszúságú bélsár távozott a kutyusból, persze csak darabokban, de legalább ennyi sikerült. Ennek ellenére ajánlja még a doktor úr a további beöntést? Nagyon sajnálom a kutyust, szenvedett tőle. Köszönöm válaszát, üdvözlettel Noémi.

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    Idős kutyusomnak legutóbb egy kicsit magas volt az amiláz értéke. Kaphatja-e az Emésztőenzim és Probiotikumot annak ellenére, hogy abban is van alfa amiláz? (Időnként epés hányás jelentkezik nála, a széklete lágy. Egy ideje diétás tápon van.) Köszönettel, Anikó

    • Kedves Anikó! A vérben azért emelkedik az amiláz, mert a hasnyálmirigy vagy a nyálmirigy sejtjei károsodtak és bejut a termékük a véráramba. A termékben lévő amiláz a bélben fejti ki hatását, ami a szénhidrát tökéletesebb emésztésében nyílvánul meg. A két amiláznak egymáshoz semmi köze nincsen. Az egyik a vérben van (amit mért a vér kémia) a másik a bélben ( ami a termékben van).Ezért nyugodtan adhatja, sőt fontos hogy adja mivel segíteni fogja a vér amiláz szint csökkenését, a hasnyálmirigy gyulladásának csökkentése révén. De hasznosabb lenne ezt a csomagot adnia: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr.Molnar

  17. Üdvözlöm !

    3 hónapos stafford kiskutyám (7kg) körülbelül a negyedik hete köhög ejszaka ,napközben semmi probléma nincsen vele, de éjszaka nem találja a helyet és nagyon slejmes a kohogese amit visszenyel . Az első héten július 26.-an kapott két injekciót shotapen és fenofloxot majd csütörtökön ez megismétlődött , amikor a doktor úr azt mondta hogy hall egy kis zorejt a tudejeben és hogy szerinte nem jól ver a szive. Elvittem az o ajánlására egy másik orvoshoz aki azt mondta nincsen nagy probléma 5 napig adjak neki 3/4 szem Enroxil tablettát. Az 5 nap kúra letelt a kiskutyam meg mindig köhög éjszaka ,vissza vittem ,kertem h vegyenek tőle vert és egy mellkas rontgent . Minden tökéletes nála nincsen víz a tudejeben a szívhang is rendben van két orvos is meghallgatta. A nyelocsove a röntgen felvételen kicsit szűknek tűnt de a doktor azt mondta a felvétel miatt mert ezekre a fajtákat nem jellemző , viszont ajánlotta Budapesten az endoszkopikus vizsgalatot ha nagyobb lesz a baj de meg korainak tartotta. Újabb 5 nap enroxil tabletta. A mai napon befejeződött ismét a kúra. Az orvos azt mondta ne aggódjak vehetek neki ACC 100 granulatumot fel tasakkal adtam neki már két napja és semmi . Kutyáknak való koptetot rendeltem neki. Már a lakásban a légfrissítővel berendezéseket is kikapcsoltam allergiára gyanakodva . A közérzete a kutyának napközben nagyon jo enni eszik ,inni rengeteget iszik láza nem volt egyszer sem. Nagyon tehetetlennek érzem magam hogy semmi nem segít rajta és néha mintha meg akarna fulladni. A kötelező oltasa is időszerű lenne már így kimaradt neki a köhögés miatt .
    Ha lenne meg valami tanácsa szívesen fogadnam!
    Köszönöm !

    • Kedves Barbara! Azerőteljes köhögés oka több is lehet: légcsőkollapszus, szívelégtelenség, allergiás reakció. Azelsőt légcső Röntgen tudja megállapítani, de ez már megtörtént és talán negatív volt. Továbbá ez terhelésre jelentkezik, neki pedi éjszaka nyugalomban jön elő. A szívelégtelenséget egy szív ultrahaggal ki kellene zárni. Marad az allergia, ez a legvalószínübb mivel eset a lakásban jelentkezik. Ezek egyike sem reagál az eddig erőltetett antibiotikumokra. Javaslom ezt a csomagot: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/legzoszervi-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ kiegészítve a Digestive Enzymes & Probiotics kapszulával. Ha kiderül a szívelégtelenség, amire kicsi az esély akkor írjon és javasok rá segítséget. Gondlom a féreghajtást orsóférgek ellen már legalább kétszer elvégezték hatékonyan, mert az orsóférgek is ookozhatnak erős köhögés lárváik tüdőben való vándorlásával. Üdv Dr.Molnar

  18. Tisztelt Doktorúr!
    Az én kuytám már karácsony óta szenved valamiféle bőrbetegségben. Több állatorvost is megjártunk már, de mindenki csak annyit mond, hogy allergia, tápváltás és speciális fürdetőt ajánlanak, viszont a kutya állapota hónapokról hónapokra egyre rosszabb. Nem tudom mit kellene már csinálnom. A kutya még nincs egy éves ivaros nőstény stafford terrier. Teljesen kiütéses a hasa, a hónalja alatt állandóan váladékozik, sokszor vérzik is. A szeme körül is piros a bőr. Állandóan vakarózik. A szőre alatt dudorok jelennek meg és a bőre színe is helyenként rózsaszínről barna foltossá vált. Köszönöm, ha netántán tud segíteni.

  19. Tisztelt doktor úr!
    9 éves hím, ivartalanított (1,5 évesen), kb. 45 kg-os kutyusomnak napok óta székrekedése van. 2-3 napja nem nagyon fogadja el az ételt, viszont eleget iszik. Sétálnia kellene, de láthatóan gyenge. Ma reggel készült röntgen, kb. 20 cm hosszan megkeményedett széklet látszik, egyéb probléma nem. Beöntést kapott és 2 dl ricinus olajat kell beadni neki 24 óra alatt. Délután – szerintem – epét (sárga volt) hányt. Ha holnapig nem oldódik meg a probléma, akkor meg kell ismételni a beavatkozást. Nem szereném ismét kitenni ennek. Miután hányt, evett egy keveset, az benne maradt. Száraz tápot, főtt belsőséget, porcot, néha csontot kap. Szénhidrátot nem szándékosan adtunk neki, a napokban derült ki, hogy sajnos a táp elég sokat tartalmaz; azt el fogjuk hagyni. A kakilás sajnos mindig nehezen ment neki. Allergiás, vakarja a fülét, rázza a fejét, néha gyulladt a bőre a lába között is, főleg nyáron. Foresto nyakörvet használunk, mert kullancsmágnes a kutyus, hosszú szőrű. Évente kombinált oltást kap. Milyen terápiát tudna javasolni, illetve szükséges-e egyéb, ha igen, milyen vizsgálat? Nagyon köszönöm válaszát. Üdvözlettel Noémi

  20. Jó estét!
    Sziámi cicám van.6 éves,ivartalanított szoba cica.Szeme körül olyan mintha fekete tussal lenne kihúzva és a szőre is ott kihullott.Az állán sűrű feket pöttyök vannak.Az állát is és szemét is véresre kaparja.Voltam vele orvosnál azt mondta ételallergia(félix nedveset eszik) adjak neki hazi kosztot vagy hills z/d konzervet.Mondanom sem kell inkább nem evett 3 napig.Most a hills z/d-t keverem a félixel.Cortizeme kéremmel kentem az állát ami szepen begyógyult amikor véresre kaparta,de most megint korom fekete a pöttyöktől.Kapott gallért is,hogy ne vakarja.Az alom új( kb. 2 hónapja használjuk)amit hasznalunk.
    Köszönöm a választ előre is.

  21. Tisztelt Doktor Úr!
    Kutyám az Ön ajánlása alapján febr. közepe óta szedi az emésztést segítő csomag 4 termékét, plusz Cytovetet kapott kiegészítésként. (02.16-án írtam Önnek.) Gyomorsav túltengési tüneteire Ön javasolta ezeket azzal a véleménnyel, hogy inkább kevés a gyomorsava. A szerek már 2 hét után nagyon jól hatottak. 3 hónap után ki akartuk vezetni, de részben visszatértek a tünetek, így tovább adtuk. Akkor újra rendeződött a probléma. Ismét tünetmentes volt a kutya. Önnel egyeztetve elkezdtem a következő csomag végé felé ismét fokozatosan csökkenteni az adagjait, hogy újra megpróbálkozzunk a kivezetésével, hátha nem kell szednie. A negyed adag mellett július végén újra hányt, hasmenése is volt 2-3 napig és megfigyelhető volt, hogy enervált, belassult. (Igaz a hőmérséklet is extrém volt, de a kutya tesója ugyanolyan energikus maradt.) A termékeket azóta is szedi, már a vége felé járunk a 4 doboznak (Cytovitot már 2 hónapja nem adok neki.)
    Elvittem állatorvoshoz, aki hasi UH-t csinált. Nem talált rendellenességet. Kis- és nagy labort is csináltak vizeletvizsgálattal együtt. Azt javasolták, hogy még további értékeket is meg kellene nézni újabb vérvétellel. (TLI, folát, kobal-amin, CPLI, kortizol és T4). Fehérje intoleranciára gyanakszanak , vagy pajzsmirigy problémára, esetleg endoszkópia javasolt. Folyik a tapogatózás, immáron 2018. óta.
    Közben lassan kifogynak az emésztést segítő táplálékkiegészítőink. A vizsgálatok még nem folytatódtak. Nem szeretnék kockáztatni, hogy újra visszatér minden a korábbi szintre, mert nem is az az irány a jó, hanem ez a kevés gyomorsav. De ezzel a vonulatával a dolognak nem foglalkoznak, pedig elmondtam, miket szed a kutya.
    Ön mit javasol? Mit tegyek? Rendeljek újabb csomagot? Esetleg más terméket is javasol? Vagy hagyjam most ezt az adagot kifutni, ne szedjen semmit és csináljuk tovább a vizsgálatokat, kockáztatva, hogy közben ismét visszajön a hányás/hasmenés? Ezt nem szeretnénk. Elbizonytalanodtam, jól jönne a segítsége, a tanácsai. Előre is megköszönöm Doktor Úr!
    Vass Éva
    2021 08 18

    • Kedves Éva! Nem értem mi a probléma. Nem a visszatérő hasmenés? Ha a szedett természetes kiegészítők mellett nincs tünete a kutyusnak akkor alkalmazzák és jól van. Lehet hogy egy korábbi gyomorfal nyálkahártya sorvadás alakult ki és sosem fog tudni elég enzimet és savat termelni a gyomorfal, azért nem tudnak teljesen leállni a kiegészítőkről. Üdv Dr.-Molnar

  22. Tisztelt Doktor Úr!

    Tacskó kutyánk porckorong sérv miatt heveny bénulásos tüneteket produkált július utolsó napjaiban. Az Önnel történt kérdés-válasz alapján az I. Mozgásszervi csomagot rendeltük meg és adjuk is neki a 10 ttkg-ra előírt adagolást minden nap már több mint 2 hete. Szuper eredményt èrtünk már el, a kutyusunk nem csak hogy talpra állt, már újra szaladgál. Nagyon boldogok vagyunk!
    A kérdésem az lenne, hogy a termékleírás szerint 3 hét után 1 hét szünetet kell tartani az adagolásban, ezt tartsuk be és 1 hét letelte után folytassuk tovább a kúrát? Mennyi ideig ajánlott tovább adni a csomagban található termékeket?
    Szívesen küldenék Önnek videókat az állapot javulásáról, hogy a mi tapasztalatunkat is meg tudja osztani az oldalon. A honlapon található e-mailre küldhetem?
    Hálásan köszönjük a segítségét!
    Boldogok vagyunk hogy a tacsink ismét jókedvűen szalad a szuper termékeknek köszönhetően!

    Üdvözlettel:
    Zsán-Klúcsóné Rávai Kitti

    • Kedves Kitti! Nagyon örülök és gatuláliok is a sikerse kezelésünkhöz. A kúrát féléven át szoktam folytatni 3 hét adás 1 hét szünet véáltásban, majd a visszaesés megelőzésére minden második hónapban még eg 3 hetes kúra, bármeddig megelőzi a visszaesést. Igen várom az esetmegosztást, amit kiteszek a honlapra a dr.molnar.energyvet@gmail.com címre. Üdv Dr.Molnar

  23. Tisztelt Doktor úr!
    Szeretném kikérni véleményét.Lakásban tartott törpenyuszinak kezdődő talpfekélyre milyen kezelést ajánlana?(két hátsó lábán kb:fél centi foltban kikopott a szőr,de nem sebes)Állatorvos kék lukács kenőcsöt ajánlotta.Olvastam ezzel kapcsolatban régebbi válaszait,ahol említette,hogy ennek a problémának lehet belső oka is.Én erre gondolok,mivel sokat van kint,tisztán van tartva az alom is.
    Ön mivel kezelné külsőleg?Valamint mit ajánlana belsőleg adni neki?
    Kevés (8-10 szem)Versele-Laga Complete Adult tápot kap Trovet táppal reggelenként.Fő eledele a széna,néha kap egy kis petrezselymet,zellerszárat,bazsalikomot vagy kaprot.
    Nem tudom Ön milyen táplálást tart helyesnek nyuszik esetében?Még azt is szeretném megkérdezni ,hogy a nyuszitartók rémére,egy kezdődő bélleállásra mit ajánlana?
    Sajnos tartásról,betegségekről és táplálásról is ezer különböző ajánlás van.Mivel Ön már sok esetben segített nekünk,így én az Ön véleményére támaszkodnék inkább.
    Válaszát előre is nagyon köszönöm.További szép napot kívánok!Üdv:Éva

  24. Kedves Doktor Úr, használatban kérném a segitségét. Kutyusom 7 éves Máltai, gyomor és bélproblémákkal küzd, ami jellemzően idegeskedés, aggodalom túltengés esetén jelentkezik. Félős, ragaszkodó, ha pár órán keresztül nem lát ( pedig akkor sincs egyedül ), már ideges lesz, és a gyomra elkezd kurrogni, amitől még idegesebb lesz…. Voltunk vizsgálaton, és sav túltengést állapított meg az orvos, javasolta a minden napi Quamatel Mini beadását. Ez volt cca 4-5 évvel ezelőtt. Az mellett, hogy elfogadom a szakember iránymutatását, aggodalommal töltött el, hogy minden nap adjam a savlekötőt. Ezt erősítette az az állapot, hogy egy hét folyamatos savlekötő után Mazsola folyamatosan hányt és hasmenést lett. Abba is hagytam a savlekötő adását, elkezdtem főzni a kutyusnak és napi 2x kisebb adagban adtam enni. Az idegeskedékor ugyanúgy előjött a savasodás, amit quamatellel kezeltem. Azonban cca 2 hete nem tudom mi a gond. Öklendezik, hány, már véres volt az utolsó hányása, és tegnap a széklete véres volt. Nem barna, hanem folyékony vér jött a széklettel. Közérzete jó volt, miután a quamatelt az orvos tanácsára beadtam ( mert hogy elvittem orvoshoz, de nem kapott semmit ), azt követően jött vér a székletével. Lehet hogy a quamatel, vagy a savlekötő alapból nem is jó Mazsolának? Mindemellett tavaly októberben volt gerincműtéte, ami megviselte a izületeit, azóta is gyenge mindkét hátsó lába, amin a rendszeres gyógytornász sem tud segíteni. Vizelete néha még most is becsorog.
    Ekkor találtam meg az Ön oldalát. Össze pakoltam néhány vitamint, viszont még mielőtt elkezdem adni, hálás lennék, ha irányt mutatna a használat sorrendjét illetően, valamint hogy Ön szerint is megfelelő termékeket választottam-e.
    Rendeltem:
    Emésztőenzim és probiotikum, Stomach Digestive, Stomach & Bowel
    Probiovet, Kingvet, Krill Omega termékeket
    Lehet-e együtt adni a vitaminokat, vagy javasolt két szakaszban, mert hogy pld. az Emésztőenzim és a Proboivet hasonló, ezért nem javasolt együtt adni…

    Várom visszajelzését, iránymutatását,
    Tisztelettel
    Balázs Tímea

  25. Jó reggelt!
    Megjött a rendelt daganatos III.csomag.
    A kutya már a 0. nap, miután beadtam neki kenőmájassal, sokat és büdöset púzott.
    Bevette a 1. napi adagot és ma reggelre (2.nap) még mielőtt bármit adtam volna neki, kihányta a tegnapi vacsorát. Ránézésre az egészet és közepes emésztettséggel. A vacsorát tegnap 18 körül kapta, 12 óra múlva tette ki.
    Semmi egyéb nem változott a kutya életében vagy ételében.

    Mit javasol, adjam neki mégis tovább?

    Köszönettel: Zsanett

    • Kedves Zsanett! Próbálja a vasat ez esetben kihagyni egyenlőre, aztán kb. egy hét után ha már adta a csomag többi alkaotóját és hozzászokott a kutya akkor fél adaggal próbálja meg a vasat is adni. Különös eset, még ilyennel nem találkoztam eddig. Üdv Dr.Molnar

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    Cherrym egy 4,5 éves máltai. 3,5kg, ívartalanított.
    A savcsomagot vettem meg neki visszatérő bél és hasnyálmirigy gyulladás miatt. Már 3 éve kinlódunk vele. Főtt ételt kap. Napi 3x 6dkg. A pocak panaszokra használnak a szerek de azt tapasztaltam, hogy sokkal többet pisil. 3x sétáltatom naponta. Teljesen szobatiszta. Most délután 4 és 5 óra között is lekéreckedik. Ma nem voltam itthon és sajnos 2x bepisilt. Ez gondolom őt is fusztrálja. Éjszakát végig alussza. Reggel 8kor, 12kor, este 7kor sétáltatunk. Nemértem mért csak délután van ez. A 4 termék közül melyiknek lehet vízhajtó hatása. Szeretném elhagyni. Válaszát köszönöm!

    • Kedves Hölgyem! Egyik terméknek sincs vízhajtó hatása tudomásom szerint. De próbálja elhagyni egyesével és ha elmúlik a tünet akkor azt ki tudja hagyni, de nem gondolnám, hogy ez fogja megoldani a problémát. Megpróbálhatja úgy is, hogy teljesen kihagyja az összes készítményt, azok hatása kb. 24 óra alatt emúlik és ha a tünet is megszűnik akkor van összefüggés, ezzel gyorsan ki tudja az összefüggést zárni. Csináltasson egy vérkémia vizsgálatot és egy rutin vizelet visgálatot. Zárjuk ki a hólyggyulladást és a veselégtelenséget. De a cushing kór és a hormon hiány is okozhat ilyet. Üdv Dr.Molnar

  27. Kedves Doktor Úr!

    Van egy befogadott cicám. Az állatorvos körülbelül 1 év körülinek tippelte. Tegnap voltunk nála; kértünk laborvizsgálatot, amiből kiderült, hogy valami nem stimmel a májával. Ön esetleg tudna írni pár szót az eredménnyel kapcsolatban, hogy mi lehet az oka pl. az ALT enzim magas értékének? Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy milyen gyógymódot ajánlana ebben az esetben?
    Mellékletben csatolom a laboreredményeket.

    A választ előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Pap Szilvia

    • Kedves Brigitta! Van több lehetőség is immunerősítés céljából. Ezek az Imunovet, Defense assist, Protective Force, Multivit Mega C, de több egyéb termék is hatásosan támogatja a sejtes immunitást. Javaslok az Imunovet melé egy vitamin ( Multivit Mega C) és egy gyógynövény kombinációt ( Defense assist) alkalmazni párhuzamosan, a legkobb eredmény elérése céljából. Üdv Dr.Molnar

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    Idős palotapincsi kutyámnál (7-8 kg körüli) porckorongsérvet állapítottak meg még 2016-ban. Akkor a Medrolt ajánlotta az állatorvos a quamatel alkalmazásával 9 napig folyamatosan csökkentve az adagot, valamint a Milgamma lágy kapszulát napi egyszer adagolva. Az orvos a korára tekintettel nem szerette volna megműteni jobbnak látta a gyógyszeres kezelést akkoriban ez segített neki majd az állatorvos a Milgammát az Mp B vitamin komplexre váltotta napi fél tablettát javasolt, azt mondta hogy ugyanaz a hatása mint a Milgammának. Sajnos észrevettük hogy egyre rosszabb állapotba van, ferdébben megy, a hátsó lábát néha húzza, nem egyenes a testtartása. Olvastam a honlapjukon a BONE STRENGTH & JOINT PROTECTION terméket. Megszeretném kérdezni hogy ez a termék számára megfelelő lehet a Skelevet alkalmazásával egyidejűleg? Kaphatja a termékeik mellett továbbra is a B vitamint vagy a Milgammát? Valamint ön melyiket javasolja az Mp B vitamin komplexet vagy a Milgammát és azt milyen mennyiségben?
    Nagyon szépen köszönöm a válaszát és a segítségét!

    • Kedves Adrienn! Nem javaslom hogy egyesével próbálgassa, erre a problémára a Mozgásszervi csomag I. -t alkalmazom, igen jó eredményekkel, ennek része a két termék amit Ön is írt. Tartós kezelésre lesz szükségük az eredmények stabilizálása érdekében. Üdv Dr.molnar

  29. Jó Napot!
    Kutyánk 64 kg, kan és csontrákos. Megérkezett a daganatos III.csomag.
    Szabad -e a termékekkel együtt adnom:
    CBD olajat
    Vetry DMG-t
    vagy ezeket hagyjam el?
    A mérete miatt, illetve mert az adagolás kb.20 kilogrammonként változik, merül fel a kérdés, hogy kell-e valamelyik szerből emelnem a dózist?
    Köszönettel: Franyó Zsanett

  30. Jó napot kívánok.
    Mónika a nevem.
    Van a páromnak 2 kanári kutyája. 2 lány, testvérek.
    Az egyik, a nagyobb kutya pár napja egyik pillanatról a másikra görcs rohamot kapott.
    Felakadtak a szemei, habzott a szája és rángatózott.
    Volt kint állat orvos, látta, adott neki tudomásom szerint egy vitamin koktél injekciót és írt fel neki a rohamokra gyógyszert. Epilepsziás allapitott meg nála. Napi fél szemet.
    A nevét sajnos nem tudom.
    A kutya állapota nem javul, napi 3 4 rohama van, es ha elmulik utána még elég ingatag, alig al a lábán, megy neki mindennek.
    Emelték a gyógyszer adagját napi 1 szemre de semmj javulás.
    Ön szerint ez valóban lehet epilepszia? Tünet elmondásuk alapján jutott erre a diagnózisa.
    Kutya adatai:
    -kanári kutya, kB 45-55kg
    -7 éves, ivaros
    -vegyes az étrendje, kap, száraz tápot, konzervet, néha házi koszztot.
    Nyers húst nem.
    Nagyon szepen köszönöm segítő válaszukat.
    Tisztelettel: Mónika

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    14 hónapos ivartalanított brit kandúr cicánknak nagyon sűrűn, 1-2 naponta hol az egyik, hol a másik szeme egyik pillanatról a másikra beszűkül, pirosas gyulladt szemhély jelentkezik, könnyezik, csipásodik és vszínű viszket, mert elkezd mosakodni! De szintén gyakori, hogy egyik percben még semmi baja, a masikban szinte lógóssá válik az alsó szemhélya! Az állatorvosunk adott egy cseppet a Tobradexet! Valóban használ ez a csepp, viszont a problémát csak tünetileg kezeli, nem oldja meg! Szeretném kérni a segítségét, hogy van olyan készítmény, ami véglegesen meg tudja oldani a problémát? Vagy személyesen kell tovább keresni a kezelési módot?
    Csatolok képet, ami jobban tükrözi az elmondottakat!
    Válaszát előre is köszönöm!!
    Tisztelettel: D Anita

    • Kedves Anita! A kötőhártya belövellése a bél aktuális állapotával függ össze. Ez pedig az immunrendszer reakciókészségét módosítja, ami az allergiás jellegű tünetekhez vezet. Javaslom ezt a csomagot alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Továbbá a Cytovetet szájon át és helyileg is öblögetni oldatával a szemet. 1 caps/100 ml tiszta forralt vízben oldatával öblögetni. Üdv Dr.Molnar

      • Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát!! Meg fogom az ajánlott csomagot rendelni! Az étvágya is igen rossz, illetve a nedves tasakos ennivalókat nem eszi vagy nagyon keveset és nagyon válogat! Reméljük ezen is segít a csomag!
        Mégegyszer köszönöm!

          • Kedves Anita! Igen, természetesen. Itt a honlapon található leírás erről: Kutyák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

            Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. A kutyák többsége előszeretettel fogyasztana édes dolgokat / persze a gondos gazda nem ad magas glikémiás indexű szénhidrátokat ebének, de betegség idején ez alól felmentést adhatunk /. Ezt felhasználva adhatjuk a keserű cseppjeinket mézbe keverve. Ha nincs méz, akkor répacukor szirupot is készíthetünk helyette.
            Vagy mézes vízbe, lekvárba keverhetjük a cseppeket vagy a kapszulák tartalmát.
            Vagy májkrémbe „belecsomagoljuk” a kapszulákat és így szívesen lenyelik a legrafináltabb ebek is.
            Egyes kutyák annyira megszeretik a készítményeket, hogy amikor meglátják a szerek üvegét, akkor a szájukat nyalják, úgy várják, hiába keserű a csepp. De azért nem minden kutya van ezzel így.

            Van lehetőség az alábbi kutyák és macskák számára is igen kellemes ízű port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő

            Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a kis testű ( 10 ttkg alatti) kutyáknál a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz) vagy normál méretű “0” kapszulás módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis vagy normál méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket. Itt található a kapszula beadó használatáról egy you tube videoklip, melynek hossza 1 perc 50 mp: https://www.youtube.com/watch?v=kkq_HKA7drA

            Ha akarjuk, akkor a macskánál javasolt módszereket is használhatjuk kutyáknál.

            Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

            Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.

            Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.

            Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
            Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket. Itt található a kapszula beadó használatáról egy you tube videoklip, melynek hossza 1 perc 50 mp: https://www.youtube.com/watch?v=kkq_HKA7drA

  32. Tiszteletem!
    Egy olyan kérdésem lenne,hogy a kutyámnak amputálták a farkaskörmét egy hete,az egyik lábán szépen gyógyul a seb a varratok épek,de a másiknál egy varratot kivakart ,hétfőn kell vinnem varratszedésre.A sebet betadinnel kezelem,a kihulott varratszálat is szabad kezelni vele vagy mi a teendő ilyenkor mert észrevettem hogy nehezebben gyógyul azon a lábán a seb.
    Váladékot nem láttam,vérzés sincs csak szárazd pörk.Elfertőződhet a seb?

    • Kedves Dorotya! A műtéti sebek, ha jól működik az immunrendszer és egészséges az állat, akkor igen jól gyógyulnak, szövődmény mentesen. Tartsa tisztán és a legyektől védje. Más gond nem lesz vele. Imunovet-cseppel való ecsetelés sokkal hatékonyabb sebgyógyító. mely a fertőzéstől is védi, mint a vegyi fertőtlenítő szer. Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt Doktor úr!
    1,5 éves nőstény cicám jobb hátsó lábánál és bal alsó emlőjénél a szülése óta gyerek ökölnyi nagyságú kemény dudorra lettünk figyelmesek.
    Csatolok képet a cicám állapotáról.
    Mi lehet a baja?
    Várom válaszát, köszönettel
    Viki

    • Kedves Viktória ! A kép csatolása sajnos ne sikerült. De a leírása alapján valószinüleg lágyék vagy hasfalsérv okozza dudort. Vigye el vizsgálatra sebészhez. Valószinüleg műteni kell a sérvet. Üdv Dr.molnar

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    Az 1 hónapos kutyámmal játszottunk a kertben, a rongyáért ugrált és az egyik ugrásnál rosszul érkezhetett le, mert egy rövid síró hangot adott ki, nézett rámfele miközben a lábát emelte. Ahogy állt nem láttam másabbnak( a bal első lábát érintette a dolog) kicsit sánított sétálásnál, de ugyanúgy futott előre a kapuhoz.. Kellene aggódnom a lába miatt, vagy csak húzódás lehet?
    Köszönöm a válaszát

    • Kedves Dominik!valószinüleg csak rándulás okozza a tüneteket. aZONBAN HA NEM MÚLIK 2-3 NAP ALATT NÉZESSE MEG, MERT AKÁR TÖÉS, SZAKADÁS IS HASONLÓ TÜNETEKET EREDMÉNYEZ. üDV dR.mOLNAR

  35. Kedves Doktor Ur,
    Medve kutyam 6 eves, ivartalanitott kan, fantasztikus keverek, nemet juhasz, golden retriever es egyeb ismeretlen felmenoktol. Tokeletes egeszsegi allapotban volt, amig aprilis elejen mastocytomat nem diagnosztizaltak nala a jobb oldalan, a “vallahoz” kozel. Apriliban mutottek, es bar ugy tunt, sikerult eltavolitani a daganot, mar junius elejen kiujult. Azota onkologiara jarunk, sajnos nagyon agressziv a daganat, minden lehetoseget kimeritettunk, a Masivet nem hasznalt, sot mar ott tartunk, hogy hetente kell kemoterapiara jarnunk, es emellett szteroidot is kap (Hedylon 25mg, napi ketto tabletta), hogy megprobaljuk kontrollalni a daganatot.
    A daganat 1. Csomagot neztuk, ha jol latom ez lehet a megfelelo szamara? Illetve azt szeretnem kerdezni, hogy sajnos Medve nagyon levert es keves az energiaja, nincs kedve setalni vagy jatszani… megszakad a szivem.. tudna erre a levertsegre valamit javasolni, vagy a daganat 1-es csomag elegendo?
    Koszonettel,
    Rita

    • Kedves Rita! Sajnos a kemoterápia ilyen hatásokkal jár. Mellette nem szoktam alkalmazni a csomagunkat. Utána lehetne, de talán már kérő lenne. De helyesen gondolja, az I. csomagot szoktam ilyen esetben alkalmazni. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Gabor,
        Koszonom valaszat, nagyon szomoruan olvastam. Meg ket kerdesem lenne.. Esetleg mas javaslata van, amit a kemoterapia mellett lehetne adni neki, hogy konnyebb legyen? Vagy ilyen stadiumban erdemes gondolkozni azon, hogy atterunk erre a csomagra? Az onkologussal folyamatosan konzultalok, nagy dilemma szamomra, meddig tegyuk ki ilyen eros kemikaliaknak, gyogyszereknek… nehez felmernem mi lenne neki a legjobb…
        Koszonettel,
        Rita

        • Kedves Rita! Amikor úgy döntenek, hogy nem folytatják a kemoterápiát, utána kezdhetik alkalmazni a természetes anyagokat az immunrendszer erősítése és a mellékhatások eliminálása céljából, de utána már egyre kisebb az esélye a tartós javulásnak. Üdv Dr.Molnar

  36. Kedves Doktor úr!

    Korábban már kértem Öntől tanácsot környezeti allergira ügyében, de most ismételten szeretném a segítségét kérni.
    2 éves, golden retriever, ivaros szuka kutyusomnál május végén allergiát állapítottak meg, volt fül- és bűzmirigy gyulladása, május vége óta csak főtt nyúl húst kapott enni, kevés főtt édesburgonyával/főtt burgonyával. Júliusban a nagyfokó vakaródzás miatt kapott 2 hétig napi 1 tabletta 16 mg-os Apoquel tablettát, ezt már most 1,5 hete nem kapja. Július közepe körül a has középső részén és a nyak két oldalán vöröses-barnás szőrelszíneződés (apró fekete pöttyök is láthatóak) alakult ki (megpróbálok képet is mellékelni), ami már már elég nagy, július vége óta az állán is megjelent, továbbá a pofija bal oldalán is található halványan. A terület nem sebes, nem vakarja, néha szokta a pofiját dörzsölni a fűbe. 3 állatorvosnál jártunk már Debrecenben, de különböző véleményeket kaptunk. Volt aki azt mondta, hogy hotspot, más szerint valamilyen gombás fertőzés, esetleg Malessezia is lehet. Ezen a héten szerdán vettek tőle bőrkaparékot komplex vizsgálatra, de azt mondták, hogy sajnos 3 hét az eredmény. 1,5 hete az Ön javaslatára áttértünk a nyers étrendre, egyelőre még csak nyúl húst, nyúl csontoshúst, nyúl májat és némi zöldséget kap, más típusú húst még nem próbáltunk.
    4. hete a következő termékeket kapja: Probiotikum és emésztőenzim komplex 3 tabletta/nap, Stomach & Bowel 3 tabletta/nap, Skin Support 3 tabletta/nap, Multivit Mega C Complex 3 tabletta/nap, Regavet 2×3 csepp/nap, illetve tegnap óta kap 3 ml/nap Krill Omega3-at, valamint heti 2-szer fürdetem Epivet samponnal. A Regavetből és a Probiotikum és emésztő enzim komplexből 3 hét után tartottunk 1 hét szünetet.
    Szeretném kérni a véleményét, hogy mik lehetnek ezek az elszíneződések, mi okozhatja ezeket. Javasol-e még esetleg valamilyen terméket a fentieken kívül?

      • Kedves Dr Úr!

        Nagyon szépen köszönöm a válaszát, elolvastam a csatolt linket. Annyi kérdésem lenne, hogy a Cytovet és a Virovet adható a Regavet és a többi termék mellett is?

        Köszönettel:
        Kovács Krisztina

      • Tisztelt Doktor úr!
        Négy hete örökbe fogadtunk egy menhelyi kutyust (keverék, erős drótszőrű tacskó jelleggel) és már az első napok óta gyakori, hogy zihál, légzése nehéz, éjszaka az elalvás előtt hiperventillált (ez már javulni látszik), de megmaradt nála, hogy két-három naponta fordított tüsszentése van jellemzően a hajnali órákban, alvás közben. Sokszor sípoló, szörcsögő hanggal lélegzik, folyik az orra.
        Az állatorvos a chipátírás alkalmával azt mondta ne aggódjunk, ennek az új környezet az oka, várjuk meg az egy hónapot. Még egy hosszabb fordított tüsszentés után is vidám, jókedélyű, minden egyéb tekintetben rendben van, de ezek az állandó kisebb-nagyobb légzési nehézségek engem nagyon aggasztanak.
        Lehetséges, hogy ezek tényleg stressztünetek vagy érdemes vizsgálatot kérni? Meddig várjak/várhatok a helyzettel, hogy kizárható legyen a stressz?

        Válaszát köszönöm!
        Tisztelettel,
        Sz. Kinga

        • Kedves Kinga! Vizsgáltassa ki a kutyust. Lehetséges okok: légcsőkollapszus (Röntgen), stressz okozta légcsőszűkület, szívelégtelenség ( stív ultrahang), allergiás asztmatikus reakció. Zárójelben akizására végzendő vizsgálat. Ha meg van a diagnózis akkor tudok mindegyik esetre szükséges kezelést javasolni. Üdv Dr.Molnar

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    Tacskó keverék kiskutyánknak napok óta székrekedése van, próbál erőlködni, de sajnos nem jön semmi. Nagyon étvágya sincs, viszont a kedve egész jó! Mit tudna javasolni, mit tegyünk? Jelenleg egy kisebb faluban tartózkodunk, messzebb lenne állatorvos, ezért kérdezem meg Önt először! Köszönöm szépen, Reviczki Dóri

    • Kedves Dóra! A székrekedés oka sok rétű: Bélrenyheség, rosthiányos táplálás, sok főtt csont etetése, idegen test a bélben, fájdalmas székelés, bűzmirigy gyulladás okozta fájdalom, aranyér, végbél gyulladás stb. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet pontosabb segítséget adni. Üdv dr.molnar

      • Tisztelt doktorúr!

        Pár nappal ezelőtt a júniusban letuzelt 5 éves szuka vizsla kutyánk, hasonló tüneteket produkált, mintha ujra tüzelésnek indult volna. Nemi szerve hatalmasra duzzadt, egy napig vérzett, de nem észrevehetően, most mar inkább olyan, mintha huvelyéből valadek távoznak. Kevesebbet eszik, kedvtelen, nagyon bújóssá vált. Inni iszik, láza nincs. Az elmúlt ket evben, volt mar allvemhes ketszer is, az alsó emloi kozül egyik hasfali része eléggé bekeményedett. Magán a bimbón nem latszik pír. Elméletileg kan kutya nem is vett a tüneteiről tudomást így nem mondanám biztosra, hogy tüzel.
        Nagyon aggodunk érte, iden ősszel szerettük volna ivartalanítani.
        Esetleg valami tanacsot tudna adni, mivel kezeljük.
        Köszönettel: Baksai Beáta

        • Kedves Beáta! Vizsgáltassa meg hogy nem e alakult ki méhgyulladása. Ez veszélyes állapt ha záródik a méhszája. Egy hasi ultrahang vizsgálat is hasznos lenne. Ha álvemhesség alakult ki, annak is lehetnek hasonló tünetei. Arra a Liver detox, Virovet, Audivet (ez utóbbi helyi ecsetelésre az emlőkre).Üdv Dr.Molnar

        • Tisztelt Doktorúr!
          Az én kuytám már karácsony óta szenved valamiféle bőrbetegségben. Több állatorvost is megjártunk már, de mindenki csak annyit mond, hogy allergia, tápváltás és speciális fürdetőt ajánlanak, viszont a kutya állapota hónapokról hónapokra egyre rosszabb. Nem tudom mit kellene már csinálnom. A kutya még nincs egy éves ivaros nőstény stafford terrier. Teljesen kiütéses a hasa, a hónalja alatt állandóan váladékozik, sokszor vérzik is. A szeme körül is piros a bőr. Állandóan vakarózik. A szőre alatt dudorok jelennek meg és a bőre színe is helyenként rózsaszínről barna foltossá vált. Köszönöm, ha netántán tud segíteni.

          • Kedves Kira! A bőralattidudorok őrférgesség jelei is lehetnek, csináltasson egy tesztet ennek kizárására. Ha ez negatív akkor a szivárgó bél szindróma miatt kialakuló Malessezia erjesztő gomba túlszapodrodás okozhat hasonló tüneteket, a hónaljon megjelenő forró kiütés pedig allergiás eredetű valószinüeg. Ezt a csomagat és a gyorsan bomló szénhidrátot nem tartalmazó etetésre való átállást javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ Üdv Dr.Molnar

  38. Kedves Dokor Úr!

    Mindkét kutyámnak adom a „Supreme Immunity Emésztőenzim+Probiotikum” kapszulát (a teljes csomag részeként) és használ, meg vagyok elégedve. Felmerült bennem a kérdés, hogy sok kutyás gazdi által javasolt „Protexin Veterinary Synbiotic D-C” kapszula mennyiben más, mitől jobb a Supreme Immunity terméke? Ez azért is fontos, mert ha másnak ajánlom ezt a terméket, tudjak mellette érvelni, illetve megnyugtatásképp, hogy a legjobbat adom a kutyáimnak.
    Köszönettel:
    Rudnay Katalin

    • Kedves Katalin! A terméken az alkalmazott flórák nevének leírását megtalálja. A készítmény optimálisan tartalmazza a bélflóra regeneráláshoz hasznos törzseket és a gyakran emészőenzim hiányos állatok könnyebb emésztéséhez szüksége teljes körű emésztőenzimeket is. Ezért olyan hatékony a bél és emésztőrendszeri tünetek és az ezzel összefüggő zavarok kiegészítő kezelésében a készítmény. Üdv Dr.molnar

  39. Kedves doktor úr!
    Az idős (13 éves) keverék, szuka kutyusomnak az év eleji és a mostani laborvizsgálat alapján romlott a vese értéke.
    Javasolták a vese diétás táplálkozást, valamint az ipakitine port. Azt is mondta az orvos, hogy érdemes időszakonként egy infuziós kezelést is beiktatni, ami segíti a vese működést.
    Ezt az infuziós kezelést lehet használni még a diéta és vitaminok mellett? Hatékony lehet?
    A vese állapotának romlását meg lehet állítani?
    Köszönöm!
    Üdvözlettel: Réka

    • Kedves Réka! Amennyiben a vese állapotát lerontó anyagok bevitelét megszünettjük és támogatjuk a regenerációt akkor meg lehet állítani a további romlást, tapasztalataim szerint. De ehhez összehangolt kezelésre van szükség. Itt találja meg a protokollt és a táplálási irányt amivel eredményeket szoktam elérni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/ Infúziós kezelésre akkor van szükség a kezelés megkezdése után egy darabig, ha a kezelés nélküli időszak megemelkedett fehérje bomlástermékei étvágytalanságot, hányást eredményeznek. Azonban ez a protokollban részletesen kifejtett kezelés ésetetés megkezdése után hamar elmúlik. Azután már infúziós kezelésre sem lesz szükség. Perszer ezt a vérkémiai értékek változása is alá fogja támasztani. Üdv Dr.Molnar

  40. Tisztelt Doktor Úr!

    Az ügyben tenném fel a kérdésemet, hogy a kutyusom sajnos a mi hibánkból mindenfélét összeevett és utólag kiderült, hogy ő ezeket nem is ehetné. Nagyon szégyellem magam, de sajnos kapott szilvát is a sok kaja mellé, ami durva hasmenést okozott neki. Tegnap reggel kezdődött a hasmenés, majd délutánra is telerakta ajándékkal az előszobát. Szaga volt, folyós és barna színe volt. Sétánál is volt neki széklete. Semmi más nem volt benne hála istennek, majd séta után kapott két ampulla Normaflore-t. Az esti sétánál nem volt neki már széklete csak vizelet. Enni nem adtam neki most reggel sem és kapott még egy normaflore-t. A reggeli sétánál volt neki egy széklet a többinél(4-5 alkalommal próbálkozott) már csak úgy csinált mintha kakilna és semmi nem jött vagy csak puki, csipp csepp volt neki. Természetesen ezentúl már nagyon fogunk figyelni arra, hogy mit adunk neki enni. Azért írok Önnek most, hogy szakszerű választ kapjak, hogy megnyugodhassak. Rettentően aggódom érte. A kedve jó egyébként semmi baja, iszik is és olyan pörgős, mint szokott. Ő egyébként egy mentett, keverék, közepes termetű, kan kutyus. szeptember 10.-én lesz 2 éves. Csatolok egy képet is róla.

    Válaszát előre is köszönöm!

    • Elnézést. Kihagytam a fontos infókat. Artúr ivartalanított(2020.02). 23 kg júniusban voltunk oltáson akkor mérték ezt. Száraz táp(reggel) és konzerv(este) és néha, mint most a probléma okozója is a házi koszt, amit most eltúloztunk. Eddig semmi betegsége nem volt. Kicsiként hányt reggelente, de az állatorvosunk azt mondta, hogy kölyök korban az normális. Volt már, hogy valamelyik új konzerv nem tetszett a szervezetének és kihányta, de azt egyből el is vetettük. 1 műtéte volt az ivartalanítás.

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Hét éves kan csivava keverék kutyámról van szó, aki nagyobb testű. Ő már három hónapja kezelés alatt áll. Vizsgálatok alapján a szívét nagyobbodás érinti, B1 kategóriába tartozik, azonban a szív ultrahangvizsgálat alapján a kardiológus úgy véli, hogy jelenleg nincs szükség gyógyszerszedésre.

        Az állatorvos viszont a röntgenfelvételek és a szívhangok alapján javasolta a gyógyszeres kezelést, mert úgy tűnik, hogy a kutya rosszul veszi a levegőt, zihál, és köhög. Az előzően kapott gyógyszerek és azok, amiket jelenleg szed:

        – Cardisure 10 mg, fél tabletta, reggel és este
        – Lanoxin 0,25 mg, negyed tabletta
        – Forkekore 2,5 mg, fél tabletta
        – Upcard negyed tabletta
        – Leagalon

        Ezeket a gyógyszereket jelenleg kapja. Korábban kapott gyógyszerek, amelyeket már nem szed:

        – Antibiotikum Doxicilina 10 napig
        – Antibiotico Bytril 10 napig
        – Bentalan 0,5 mg, 4 napig
        – Különböző időpontokban köhögéscsillapítót is szedett, például Seda Gol, stb.

        Korábban úgy tűnt, hogy a Bytril segített a köhögésen, mivel kevesebbet köhögött a szedése alatt, de sajnos csak enyhítette a tüneteket, és a terápia után visszatért az erős, száraz köhögés, ami egyre sűrűbben jelentkezik. Az itteni orvos azt tanácsolta, hogy folytassa a jelenlegi gyógyszeres kezelést, és további utasítást nem adott.

        Az a tény, hogy a szívgyógyszerek segítenek a kutyának, de a köhögés nem múlik, aggodalomra ad okot. Több szívultrahangvizsgálat, röntgenfelvétel, komplett vérkép, valamint filária teszt is elvégzésre került, és mindegyik negatív eredményt mutatott.

        A gyógyszerek miatt a kutya hízott, és kevesebbet mozog, mivel a séták során is fulladásos köhögés gyötri, ami ugyan elmúlik, de érthetetlen módon nem enyhül a gyógyszerek szedése ellenére.

        Kérem, segítsen megérteni a kutya helyzetét és javasoljon további lépéseket a gyógyulása érdekében.

        Köszönettel,
        Anita

  41. Kedves Doktor Úr!
    3 világos színü csivava kutyus szeme alatt pár hónapon belül a könnyes fehér ször sötét barnára színezödött. Szeretném megtudni, mi ennek az oka?

    Tóbiás 11 éves kan csivava kutyusnak a szívultrahang eredményével kapcsolatos tanácsát várva, szereném még megkérni a véleményét egy másik bajához. Születése óta kattognak a lábai, térdkalács kiugrálása van, látta már csontkovács természetgyógyász állatorvos is, de érdemleges segítséget nem adott! Jelenleg abban nyilvánul meg a probléma, hogy csak a séták alatt olykor felsikít, majd megy is tovább, mintha mi sem történt volna. A testarttása érdekes, olykor púpos, gondolom, ahogy próbálja tehermentesíteni a hátsó lábacskáit, vagyis a csontkovacs is ezt gondolta…2 hete eljárunk fizioterápiás kezelésre itt Egerben, ahol minden alkalommal 2×3 perces lézer lámpás kezelést is kap. Szeretném, hogy fájdalmak nélkül élhessen, s ehhez kérem az ön tanácsát. Olvastam az izületi csomagról, ajánlj Ön mást , vagy más összeállítást?
    Hálásan köszönöm a segítségét, jó délutánt kívánok, Katalin.

  42. Tisztelt Doktor Úr!

    5 éves szálkásszőrű tacskó kutyám nagyon mozgékony, sokat ugrál. A porckorongsérv tünteteit még nem tapasztaltuk, de megelőzésképpen a mozgásszervi csomagot adnám neki, csak az a kérdésem, hogy mennyi ideig kell adagolnom, milyen szünetekkel a készítményeket, hogy elkerüljünk a porckorongsérvet?

    Illetve visszatérő fülgyulladása is van a kutyusnak, arra is megrendeltem a spciális csomagot Önöktől, csak itt is az a kérdésem, hogy mennyi ideig alkalmazzam?

    Választá előre is köszönöm!
    Üdvözlettel:
    Szilvia

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 9 hónapos vizsla keverék szuka kutyám, aki 7 hónaposan lett ivartalanítva. A műtét után közvetlenül gyomor és bélgyulladást kapott, 8 napos antibiotikum kúrán van túl és savlekötőt ajánlottak a sorozatos hányás miatt, amíg ki nem derült a bélgyulladás, bár az a tapasztalatom alapján nem vált be. Nehezen jött helyre az emésztése, ajánlással próbálkoztam nyers hús adással, most tápot és főtt húst kap keverve, főtt zöldségekkel kiegészítve. Úgy látom nagyon érzékeny maradt az emésztése, azóta 3 hete erős hasmenése volt, a széklete a végén nyákos, hurutos állagú, bár a kedve és az étvágya jó volt. Most megint rosszabbul van, étvágytalan, nem találja a helyét, a székletén nem látok semmi eltérést. Az lenne a kérdésem, hogy mivel lehetne megerősíteni az emésztését, mert extra érzékenynek tűnik és a műtét után tapintással felmerült a hasnyálmirigy irritáció is, bár ez a végén nem nyert megerősítést.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Csehi Frida

  44. Tisztelt Doktor úr.
    Kis testű (kb14kg )16 éves keverék kutyusunk sajnos már nem nagyon hall és sajnos nem nagyon lát.
    Próbáljuk neki mindent megadni öreg napjaira,de sajnos először havota most már szinte minden alkalommal amikor feljön a lépcsőn,
    pár perc múlva epilepszia szerű tünetei vannak.
    Görcsbe rándul az egész kis teste kicsiket vakkant (nem rángatózik.)
    1 percig sem tart majd egy kis pihenés után felkel.
    Ez lehet epilepszia?Esetleg az epilepsziás csomag segíthet?

    • Kedves Sándor! Igen lehet fokális epileptiform görcs. Érdemes a görcsös csomaggal kezelni, talán a hallászavarra is is lesz hatása, legalább is a további romlást akadályozhatja. Üdv Dr.Molnar

  45. Jó napot Dr. Úr!
    1 éves múlt áprilisban a német kis Spitz kutyusom, ivartalanított nagyon aktív kutyus. 1 hete sokszor hányt voltunk is vele orvosnál ahol kiderült hogy bélgyulladása van, amire kapott gyógyszert, klion-t amiből 2X egy felet kell neki adni. Azóta már sokkal jobban van eszik iszik rendesen van étvágya sokat játszik, szaladgál. Viszont azóta sincs széklete, és már kezdünk aggódni mi lehet a gond. Nagyon látszik rajta ha van valami baja, akkor rosszkedvű de ez jelenleg nincs így. A gyógyszer okozhatja ezt? Köszönöm a válaszát!

  46. Kedves Doktor Úr!
    Egy nagyon összetett problémával szeretnék önhöz fordulni, elnézést a levél terjedelméért.
    14 éves ivartalanított lány cicám van, akivel sajnos az utóbbi 10 hónapban nagyon sok egészségügyi probléma merült fel.
    Rutin vizsgálatra vittem el állatorvoshoz (mint minden évben, egy időskori vérvizsgálat és fizikai vizsgálat történt) egyetlen tünet az volt, hogy a hátsó lábizmai nagyon lefogytak.
    A vérvizsgálat abszolút negatív volt, pajzsmirigy T4 is rendben volt. Másnap, otthagytam a rendelőben vérnyomás mérésen, (ez szintén negatív lett). Viszont, amikor mentem érte eset, már azzal fogadtak, hogy nagyon sokat küzdöttek vele és alig bírták megvizsgálni, amin nagyon csodálkoztam, mivel nála jámborabb cicát még soha nem láttam. Másnap este vettem észre, hogy a bal hátsó lábát el kezdte húzni. RTG vizsgálatot kértem, de negatív lett. MRI-t javasoltak, de a kora miatt nem akartam vállalni az altatás kockázatát. A lábhúzása addig fajult, hogy 2021 áprilisában a hátsó lábaira nem tudott ráállni, mindig eldőlt, úgymond fókázva közlekedett.
    Úgy döntöttünk, vállaljuk az MRI-t és előtte kivizsgálást kértem, szívultrahangon kiderült, hogy hipertrophias cardiomyopathia betegsége van. Vérrögre gyanakodtak a bénulás miatt, azonban a hátsó lábai nem színeződtek el, nem voltak hidegek (most sem azok). MRI végül nem készült, így biztosan nem vállaltuk a kockázatot.
    Szívbetegségére 1/8 concor cor tablettát és 2*1/4 furon vízhajtót szed, amihez vér hígítóként Coplidogrel tablettát szedett.
    Kb. 2 hét múlva elkezdett hányni, besárgult, vérkép készült ALT 1294, AST 243, ALKP 424. Vér hígítót nem kap azóta, elhagyása után rendeződtek a máj értékek. Vese értékek rendben voltak.
    Akupunktúrára heti szinten visszük, ami nagyon sokat segített a járásán, most már tud menni, még ha bizonytalan is.
    Szívbetegségére megrendeltem a szívbeteg csomagot, amelyet azóta is szed (kivéve a májvédőt, mert, biztosan az én gyengeségem, de nem tudtam kiszámolni, hogy mennyit kell belőle adni, nekem nem egyértelmű a feltüntetett adagolás).
    2 hete, véres lett a vizelete, azonnal állatorvoshoz fordultunk, antibiotikumot kapott (Clavucil), vizelet probléma megoldódott, de az antibiotikum abbahagyását követően nagyon erős hasmenése lett, probiotikumot kapott, nem múlt el így ismét állatorvoshoz mentünk és mire odaértünk ismét véres lett a vizelete is. UH készült – bár a hólyag szinte üres volt – de a vizsgálat szerint a hólyagnyaknál egy egyenetlen felületű növedék látható. Baytril antibiotikumot kapott, ma adtam be neki a 4. injekciót. Tünetei javultak, vizelete nem véres, legalábbis szabad szemmel nem látható benne vér.
    Hétfőn gyűjtött mintából cytológia készült, mai nap lett meg az eredménye mely szerint VVs-ek között közepes számban károsodott neutrophil grcyták és kevés károsodott átmeneti hámsejt látható. Kórokozó nem azonosítható. Diagnózis: Hematuria és Pyuria.
    Daganatos sejteket nem találtak.
    Étvágya nagyon csekély, az elmúlt egy hétben cca. 0,5 kg fogyott legalább, jelenlegi súlya 3,5 kg körül mozog.
    A fenti kórkép, tünetek és állapot alapján szeretném kérni a tanácsát, hogy milyen készítményt javasol, a szív csomagon felül és hogy ezek együtt alkalmazhatóak-e?
    Mindenképpen szeretném az immunrendszerét a lehető legjobban felturbózni.
    Egyébként cicáknak való Béres cseppet is kap, ill. Vetri DMG liquid cseppet is kapott csaknem félévig, amit kb. 2 hónapja már nem szed.
    Legyen szíves megírni, hogy milyen termékeket szerezzünk be és hogyan adjuk be neki, esetleg időben el kell-e tolni időben valamely típusokat egymástól.
    Illetve, ha megírná, hogy hány gramm kell a LIVER SUPPORT TMG-ből egy 3,5 kg macska esetében, ill. vízben feloldva adjuk fecskendőből vagy hogyan? Egyből kiszagolja, ha valamit az eledelébe teszek és úgy már nem hajlandó megenni.
    Köszönettel:
    Heller Veronika és Cickány

    Cickány eredményei időrendben

    • Kedves Veronika! A cica olyan sok vegyi gyógyszert kap, hogy azok mellékhatásai egyre változatosabb tünetekhez vezetnek. Hányás, sárgaság, Vér és genny vizelés stb. Az alapbetegség a szívtágulat, amire a szív csomagot alkalmazom. A vizelet problémáira ezt a csomagot javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/hugyuti-gyulladasok-hugykovesseg-kiegeszito-kezelesere-csomag/ Az antibiotikumokat is kerüljék el a későbbiekben, mert a bélflórát ennyi már tartósan lerombolta. Ennek a helyreállítása az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex alkalmas. Azimmunrendszert a Defense assist támogatja cicáknál a legoptimálisabban. de a bél állapotának a javítása ehhez is elsődleges szerepű. A Liver support TMG- adagja: 2×0,1 ml/nap ez kb, 2x 1 zöldborsó szemnyi mennyiségnek felel meg, ha több az nem baj, ez a minimáléisan beadandó adag. Használja a 4 méretű kapszulát és a gumis végű kapszula beadót a szerek kiszereléséhez és a könnyű beadásához. Üdv Dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?