Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 591 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    6,5 éves kandúr cicám már 6-7 hónapja küzdött folyamatos hasmenéssel (többnyire nagyon híg, vizes), mire rátaláltunk erre az oldalra. Előtte több állatorvosnál is jártunk, minden eredménye negatív lett. A hasmenés csomagot rendeltük meg, a kezelés első napján éjjel többször hányt, hasmenése volt, és majdnem 30 dkg-ot fogyott, ezért úgy gondoltuk, hogy fokozatosan vezetjük be a szereket, ami használt is, most kezdjük el a harmadik három hetes kúrát. A termékek hatására kezdett visszahízni, mára a kedve is olyan, mint a betegsége előtt. Jelenleg kizárólag hipoallergén táppal etetjük (kb. 6 hete), mivel valószínűleg kialakult nála táplálékintolerancia is, ami úgy tudjuk, hogy gyógyítható.
    A kérdésünk, hogy ezeket a három hetes kúrákat mennyi ideig lehet alkalmazni, mikor és hogyan kezdhetjük el fokozatosan visszaszoktatni a korábbi étrendjéhez? Milyen időközönként ajánlott megismételni a kúrát a visszaesés megelőzésére? Melyik terméküket ajánlaná még a mielőbbi, teljes gyógyuláshoz?
    Válaszát köszönöm.

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 2 éves rövidszőrű magyar vizsla szuka kutyusom, Liza. A védekezés ellenére babéziózison estünk át. Mivel időben észleltem a bajt, a megfelelő kezelés hatására Liza felépült.
    Az eddig bevált Foresto nyakörv mellett, a felépülés után, a következő túrázásunk során, sajnos ismét 3-4 kullancsot szedtem ki Lizából.
    Úgy tűnik a Foresto nyakörv hatékonysága már nem az igazi számunkra… Korábban próbáltunk sok külsőleges védekezési lehetőséget mint pl.: spot-on rácsepegtetőket (Frontline, Fypryst, Exspot, Advantix stb.) , nyakörveket (Kiltix, Foresto), sprayket (Frontline, Fipromax, Fypryst, Biospotix stb.) de nem voltak hatásosak. Abban kérném doktor úr segítségét, hogy milyen hatásos védekezési lehetőséget javasol számunkra?
    Várom mielőbbi válaszát!
    Köszönettel.

    • Kedves Henrietta! A babesiák elleni védekezés hatékonysága nem attól függ, hogy talál e kullancsot a kutyán vagy sem. Kezelek egy halgazdaságot ahol kb. 20 db őrkutya dolgozik összesen. Azok soha semmilyen kezelést nem kaptak még kullancs vagy bolha ellen. Naponta kutyánként 10-20 db kullancsot találunk ha megvizsgáljuk őket. Ki sem szedik őket belőlük és 20 év alatt még egy kutya sem volt babésiás közülük. Ha ugyanerre a területre egy közeli városból kimegy egy szerekkel védett kutya és véletlenül rajta marad egy élő kullancs az nagy valószínűséggel babésiás lesz. Bizonyítja ezt a praxisok beteg ellátása. Ezért én csak természetes védekezést alkalmazok és az immunrendszerét tartom a lehető legaktívabb állapotban. Erre meg van a protokoll is. Az átmenet azonban nem egyszerű. Üdv Dr.Molnar

  3. Tisztelt Doktor Úr!
    A kandúr cicám 2 hónapos koráig kertes házban élt, azóta nálam van egy 50m2-es lakásban. Azt mondják, ha egyszer kiviszem a szabadba, utána már minden nap ki kell vinni. Ez az ő esetében is igaz lehet, mivel már megízlelte a szabadságot? Ugyanis egész nap búskomoran járkál, néha nyávog, nem találja a helyét, a játékot gyorsan feladja vagy csak nézi. Most 8 hónapos, 1 hónapja volt ivartalanítva. Szoktam vinni a szüleimhez, barátomhoz is, szeret máshol lenni, az utazást is bírja. Lehet, hogy hozzá szoktattam, hogy jövünk – megyünk? Voltam vele orvosnál is, makk egészséges. Tanácstalan vagyok, hogyan tehetném őt
    boldoggá, egész nap vele vagyok.
    Köszönöm a válaszát!
    Üdv, Bea

    • Kedves Bea! Természetesen vigye ki, így neki egy szenvedés a bezárt élet. A biztonságára vigyázzon. Az első időszakban forgalmas hely közelében cica pórázzal vigye sétálni. Üdv Dr.Molnar

  4. Kedves Doktor úr!
    Köszönöm a válaszát. A kutya jobb oldaláról legalább négy emlő mirigy el lett távolitva, de ami a hónalj közelében van ami ott maradt az körül van a legnagyobb seb, a képet mellékelem.
    A biopszia a nagy seb két részéről lett véve, és a nyaki kisebb sebből.
    Szeretném megkérni, hogy a kép ne legyen látható nyilvánosan, köszönöm.

    • Kedves Timea! Sajnos ez a bőrelváltozás kúszó fekélynek látszik, ami valószínűleg összefügg a daganatos elváltozással amit az emlőjéből eltávolítottak és ami még nem lett eltávolítva. A hónalji nyirokcsomó is érintett lehet. Üdv Dr.molnar

  5. Tisztelt Doktor Úr!
    A hétvégén érkezett hozzánk egy 9 hetes törpe uszkár.A tegnapi nap folyamán a széklete megváltozott evés után normális a széklete de eltelik 20 perc és utánna elkezd erőlködni és akkor zöld színű, nyálkás állagú valamikor véres széklete lesz. Azt látom rajta mintha erőltetné. Ugyan azt a tápot kapja mint az előző tulajdonosnál. Parvo elleni oltást megkapta és féregtelenítve is volt négyszer. A kedve jó, más tünete nincsen. Az lenne a kérdésem, hogy ön szerint ez a stressztől van vagy esetleg valami más az oka ? Ha a mai nap folyamán nem javul vigyem állatorvoshoz vagy várjak még vele ?
    Válaszát előre is köszönöm!

  6. Kedves doktor úr!
    Kezdem gyorsan a problémával, Joffi elkezdte elhagyni a körmét, nem rágja, lepotyognak neki, párat meg is találtam, tőből esnek le neki.
    Először azt gondoltam túl hosszúak a körmei.
    Sajnos január 28-tól február 22-ig karanténba kerültünk, nagyon ritkán tudta a szomszédunk sétálni. Rajtunk átment a covid, felmerült bennem, hogy esetleg ez lehetett rá is hatással?
    24.-én voltunk orvosnál, levágta a maradék körmét és adott egy flakon dermasterol exem (alfavet) vitamint.
    Amióta szedi újabb 3körme potyogott le.
    Nem ismerem ezt a terméket, viszont az energyvet termékekkel másik kutyáknál nagyon jó a tapasztalatunk (tacskó bénulást és műtétet elkerüljük).
    Az orvos csak annyit mondott hogy reméli hogy vitamin hiány és nem autoimmun betegség.
    4 hétig kell ezt adnom neki és ha nincs javulás akkor vérvétel.
    Én azt remélem hogy az önök termékével ismét nagyobb esélyünk lenne a gyógyulásra.
    Joffi áprilisban lesz 4 éves, ivaros, kan, cser törpe tacskó, a súlya 5 és 6 kiló között mozog, az oltásra anafilaxiás sokkal reagált, de már tudjuk melyik adható neki, enyhe csirke allergiát vettünk észre nála, fekete pöttyök jelentek meg a bőrén, amióta odafigyelünk azóta megszűntek.
    Real natur wilderness konzervet és száraz tápot kap, néha kap sajtot, felvágottat, tojást, zöldségeket. A karantén alatt sajnos csak tasakos pedigrét (marhás) tudtunk szerezni, így végig azt kapta.
    Kullancs elleni védelemre simparikát kaptunk az orvostól, de kérte hogy várjunk még a beadással.
    Tavaly volt kiműtve egy bent maradt tejfog, fogkőre hajlamos, keveset rágcsál.

    Köszönöm a segítségét!

    • Kedves Judit! A szisztémás körömágy gyulladás immunrendszeri problémára utal, de toxikus hatásoknak is lehet köze a kiváltásához. Az alábbi szerek kombinált alkalmazását javaslom: Emésztőenzimek Probiotikum, Protective Force, Imunovet, Stomach & Bowel, Bone strength, Cytovet. Hagyjon el minden szintetikus szert, paraziták elleni anyagot, hogy az immunrendszer levegőhöz jusson. Üdv dr.molnar

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    Ma írtam Önnek, hogy a kutyám egy éve hol az egyik, hol a másik mellső lábára sántít, most negyedik napja a bal mellső lábára nem áll rá, sántít. A csomagot megrendeltem. Lenne még egy kérdésem, elképzelhető, hogy lyme-kór? Annak is ezek a tünetei. Tudom, hogy ahhoz laborvizsgálat kell, de mit gondol Ön Doktor Úr? Megvan duzzadva a lábfeje, sokat iszik, de láza most nincs. Megmértem, 38,2 volt. Nagyon váron a válaszát, és előre is köszönöm szépen.
    Tisztelettel!
    Nóra

    • Kedves Nóra! Nem zárható ki a tünetek alapján. Egy szerológiai teszt szükséges a vérből végeztetve, hogy kizárjuk a Lyme Borelliozist. Amennyiben ez igazolódik az más kezelést is igényel. Üdv Dr.Molnar

  8. Tisztelt Doktor úr.
    Van egy 5 éves brit rövidszőrű lány cicám.
    Körülbelül egy évvel ezelőtt került hozzám és azon nyomban ivartalanitottam is.
    A probléma az hogy a hasánal annál a résznél amit leborotváltak a műtéthez ott a mai napig az összes szőrt rendszeresen lenyalja. Néha be is pirosodik neki az egész bőrfelület.
    Mit tudnék tenni hogy felhagyjon evvel a szokásával.?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Tisztelettel
    Péter

    • Kedves Péter! Valószínűleg a borotvált terület érzékeny vagy viszket neki azért nyalja és kopik le a szőr. Javaslom méregtelenítő készítmények adagolását. Cytovet és Chitosan kapszulák. Továbbá a szőr növekedését a Krill Omega D3K2 gél és a Pet Coat Support gyorsítja, erősíti. Esetleg nyugtató hatásra is szükség lehet: Relax & Balance kapszula. Üdv dr.Molnar

  9. Tisztelt Molnár Gábor Doktor Úr!
    14,5 éves chow-chow, nem ivartalanított Rozikánknak valószínű gennyes méhgyulladása van (kifelé távozó). November, december hónapban tüzelt, majd januárban enyhén ismét. Jelenleg 1-2 csepp fehéres folyadék távozik belőle. Ismert pajzsmirigy alulműködése van (8 éve Forthyron 400 mg fél tabletta/nap). 4 hónapja szemcseppekre nem javuló gennyes kötőhártyagyulladással is küzd. Kb.18 kg. Házi főtt kosztot van. Csirke és rizs.
    Holnap labor és UH vizsgálatot kérünk. Biztosan kap antibiotikumot. Jelenleg a szeméhez Cytosan kapszulás cseppekkel mossuk a szemét, most belsőleg is adtunk támogatás céljából 1 kapszulányit ( gyakori bőr, szőr, reflux problémái vannak, az utóbbi időben emésztőrendszeri gondok is adódtak, szájszag, puffadás). Segítségét kérném, h mivel lehetne a méhgyulladást kezelni. (Immunovet, Annovet, Gynevet)
    Kőszönöm szépen! Horváthné Lilla

  10. Kedves Dr. Molnár Gábor!
    16 éves tacskó keverék szuka, ivaros, 12 kg-os kutyusunk 03.08-án egy állatorvosi vizsgálat után ( januárban egyszer már tüzelt és most megint elkezdett vérezni azért kértem a vizsgálatot, hogy nem más betegség áll e a háttérben, ultrahangozás és kenet vizsgálat történt, ezzel a résszel minden rendben volt) amikor haza értünk nem akart a hátsó lábaira állni. Másnap vissza mentünk és kaptunk szteroidos kezelést amit 3 egymást követő napon megismételtünk. Sajnos javulás nem tapasztalható. A jobb lábát érzékeli, ha megcsípem akkor felhúzza, de a bal lába az merev és alig reagál a csípésre. Kedve jó, étvágya kitűnő, már csak konzerv kaját fogyaszt. A pisiléssel és a kakilással nem volt gond a bénulás elején sem. Ha a lábait kicsi terpeszbe állítom mintha pisilne akkor van hogy megtartja magát. A vese értékei kicsit rosszak voltak, de kaptunk vese támogató szereket. Gyógyszereket Tramadol 50 mg-ot kaptunk napi 2×1 és Pronefra napi 2x vese védő készítményt, kiegészítésként Milgammát és Legalont (májvédő) szedünk. Soha nem volt hasonló betegsége és nem is volt semmi súlyos betegségünk. A kérdésem az lenne hogy az Energyvet Skelevet kapszulát szedhetnénk e ezekre a tünetekre? Vagy esetleg a Doktor úr más terápiát javasolna?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Dugmanits Réka

  11. Tisztelt doktor úr! Az lenne a kérdésem,hogy ezen a felvételen van bármilyen rendellenesség? Betegségre,gondra utaló jel?És ha igen meg tudná mondani milyen probléma van? Előre is köszönöm.

  12. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy spánielem, 1 éves korában lett ivartalanítva, nőstény. 8 éves lesz júliusban. A súlya ideális, 12-5 kg. Körülbelül 1 éve kezdődött, hogy nem állt rá a mellső lábára. Akkor készült röntgen, de semmit nem mutatott ki. Kapott injekciót, és Rheumocam 2,5 mg tablettát. Azóta sajnos többször előjött, hol a bal, hol a jobb mellső lábát nem tudta terhelni, most negyedik napja a bal lábára nem áll rá. Mikor séta után megpihen, remeg a kis lába. A lépcsőt kerüli. Rövid sétákat teszünk csak, mert három lábon biceg. Rettentően aggódok érte! Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
    Tisztelettel
    Nóra

    • Kedves Nóra! Ha a Röntgen negatív, akkor a lágy szövetek, szalagok, inak, ízületek problémája lehet. De lehet csonthártya gyulladás is. Ha 3 lábon biceg az komoly fokú fájdalomra utal. Próbálják meg a Mozgásszervi csomag I-et alkalmazni minimum 3 hónapon át, azután jelezzen, hogy milyen változás történt. De egy rheumatológus specialista kollégához elviheti közben, talán konkrétan megtalálja a fájdalom okát. Üdv dr.Molnar

  13. Tisztelt Doktor úr!

    Az egyik libánknál azt vettük észre, hogy székletnél mindig egy csipogó hangot ad ki. Mi lehet vele a gond? 🙁
    Válaszát előre is köszönöm!

  14. Kedves Doktor Úr!
    Macskám hátsó lábain megritkult a szőr. 6 éves, ivartalanított nöstény, nem állt sosem sem antibiotikumos sem szteroidos kezelés alatt.
    Bolhairtót rendszeresen használok, frontline spot-on-t, de bolhát sem és bolhaürüléket sem látok a szőrzet között. Benti macska, nem jár ki.
    Mégis sokszor vakaródzik. Tud tanácsot adni, hogy mit tehetek a vakaródzás ellen? Illetve mivel segíthetem a szőrzet visszanövesztését?
    Válaszát, segítségét előre is köszönöm!
    Üdvözlettel,
    Illés Dóra

  15. Tisztelt Doktor Úr!
    A fentiekhez szeretnék még annyit hozzáfűzni, hogy közben megnézte az orvos, azt mondta, hogy picit javult a lába, a fentieken kívül ma kapott még antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt. Illetve volt neki széklete, amin volt egy nagyon pici friss vér, elég száraz volt a széklet. Ennyit szerettem volna még elmondani. Válaszát köszönöm. Üdv.: Mariann

    • Kedves Mariann! A székleten lévő friss vár székrekedéskor létrejövő mechanikai hám sérüléstől és vagy vastagbél vagy végbél nyálkahártya gyulladástól keletkezhet. Üdv Dr.Molnar

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    A daganatos kutya kapcsán lenne kérdésem(ivartalanított nőstény, 43kg, emlődaganat, emésztőrendszeri gondok). Sajnos nagyon leromlott az állapota a fájdalomcsillapító adagolása után, ki kellet hívni hozzá az orvost. Megállapította, hogy a szíve nagyon gyenge, már nem bírt felkelni, meg vannak duzzadva az alsó végtagok, nincs rendes keringés az két hátsó lábában. Köhögni most nem köhögött, de váladék ürült a szájából tegnap, mikor korábban köhögött, nem száraz köhögés volt, utána mindig nyelt, légvételnél is hallható néha, hogy van váladék. Kapott keringés javítót, némi vízhajtót és fájdalomcsillapítót, ezután elég rosszul volt pár óráig, néha remegett, görcsölt, de este 19h előtt észhez tért, enni is evett, másnap reggelre megduzzadt a szemkörnyék. Enni evett reggel, de elég bágyadt. A mai nap folyamán még megnézi az állatorvos. A kérdésem az lenne, hogy mi az, amit lehet adni neki ebben az esetben a gyógyszer mellett, ami segítene a felhalmozódott víz, váladék kihajtásában. Illetve támogatná a szív, máj, vese munkáját? A gyógyszerek nagyon leterhelik a szervezetét. Válaszát előre is köszönöm. Üdv.: Mariann

    • Kedves Mariann! Olyan sok féle szintetikus szert kapott a kutya, hogy azt kiszámítani, hogy mi történik vele az szinte lehetetlen. Én is alkalmazok vízhajtó, fájdalomcsillapító, antibakteriális, szív támogató, légzésre ható stb. természetes kiegészítőket, de azt ilyen gyenge állapotban alkalmazni, a sok egyéb szintetikus szerrel együtt nem tanácsos. Próbálják a kezelő kollégával megoldani a nehéz helyzetet. Amennyiben én is javasolnék akkor csak bonyolítanám az amúgy is nehéz helyzetüket. Üdv Dr.Molnar

  17. Tisztelt Doktor Úr !
    14 éves tacskó szuka kutyámnak ,melldaganata volt pénteken megkaptuk a biopszia eredményt Adenocarcinoma . 2020 szeptemberében az állatorvosunk kioperált egy nagyobb emlö daganatot. Fél év után február elején kezdett a kutya hónaalj tövében váladékozni,az állatorvos felirt antibiotikumot DOXYHEXALT 200MG ehhez PREDNISON 5 javasolt. Az antibiotikumra nem reagált kaptunk egy másik fajta antibiotikumot ClINDAMYCIN 150MG amitöl viszont a kutya rosszul volt szinte enni sem tudott ,ezért ezt elhagytuk . Immunerösitöt kap probiotikumot K9 immunity plusz , VET-P-IM ,gyógyteák, Bojtorjánt használjuk kivülről ,belülröl, máriatövistea.
    a kérdésem az lenne mit ajánl a Doktor Úr belülröl és kivülröl a sebre ami most forró begyulladt és fájdalmas a kutyusnak elöször kellett TRAMAL fájdalomcsillapitót adni , mert leülni sem tudott nem hogy aludni.
    Viszont a kutyusnak újra van étvágya ,miután elhagytuk az antibiotikumot.

    Válaszát elöre is köszönöm ,maradok tisztelettel Bodzsár Timea Ipolyság, Szlovákia

    Schnucki eredménye1

    • Kedves Timea! A hónaljában váladékozó seb közel van az eltávolított emlődaganathoz? A mostani biopszia eredmény egy újabb csomóból vett mintából volt készítve? Küldjön képet a váladékozó csomóról. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr
        Itt küldöm a következő képet, ami a kutya jobb oldali vála felett található. Közben sikerült beszereznem az energyvettől termékeket az Immuno, etovet, probio vet, cytovet.
        Köszönöm válaszát üdv. B. Timea

      • Kedves Doktor úr
        Még egy kérdésem lenne, milyen fájdalom csökkentő adható még a kutyának, mert az eddigi használt Tramal, nem nagyon vált be, legfőképp éjszaka erősödik a fájdalom, a kutyus napközben jobban viseli, nyugodtabb.
        Üdv. B. Timea

        • Kedves Tímea! A CBD olajat és a HEMP BALM-ot használom fájdalom csillapításra, utóbbit helyileg. Az éjszakák fájdalmas betegség esetén mindig rosszabbak. Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt Doktor úr!
            Köszönöm válaszát , azt szeretném még kérdezni ,ma megrendeltem Öntöl termékeket, viszont nem jött az emailre semmi visszajelzés,hogy a rendelés átment a rendelés sz.9065.
            Elöre is köszönöm válaszát.
            Üdv. Bodzsár Timea

          • Kedves Timea! Az Ön nevén semmilyen megrendelés nem érkezett be. A rendelések számai 6 jegyűek. Ha szeretne rendelni adja le újra a webáruházban a kosárba téve a szükséges termékeket, majd végig vezetve a folyamatot. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Timea! Nem érkezett be Öntől megrendelés. Kérem a webáruházban rendelje meg újra a kiválasztott készítményeket. Ha sikeres volt a megrendelés, azonnal kellene kapnia visszaigazoló emailt. Üdv Dr.Molnar

  18. Kedves Doktor Úr!

    Szeretnénk a segítségét kérni lassan 9 éves törpe pinscher kutyusunk csomagjának összeállításában ugyanis eléggé összetett.
    Ivartalan, nagyon sok mindenre allergiás, ezért barf szerint eszik (szarvas, kacsa, néha pulyka, minden másra érzékeny). Bőrkiütés, szemdagadása véres hasmenése és hányás jellemezte az első pár évünket, de amióta így eszünk ezek elmaradtak.
    Két és fél éve limfóma gyanúval kivették egy nyirokcsomóját, de az azt követő szteroidos kúra után sokkal jobban lett, így nem tettük ki további kezelésnek. Szedte a dm guard-ot, meg a k9 Im.-t. Viszont most rosszabbodott megint az állapota és többféle gyulladással küzdünk. Egy szőrtüsző gyulladással kezdődött, ami elfekélyesedett. Majd a bűzmirigye, most meg nagyon szörcsög és zörej hallható a tüdejénél. Szája bűzös volt, de kiderült, hogy nem a fogai miatt.(ugyanis fogínygyulladásra is gyanakodtunk, mert 2 hete vérzett az ínye). Az utóbbi a mostani antibiotikum kúra után javult, viszont 2 nyirokcsomóját újra nagyobbnak érzek a vállánál. Jelenleg megrendeltem az orvosunk javaslatára a Probiovet-et, aki szerint az emésztését próbáljuk meg támogatni először az antibiotikum mellett, amit most szed és valószínűleg a bűzös száj is a rossz emésztésnek köszönhető. Én rendeltem még Kingvet-et is a tüdeje miatt, mert elvileg a hörgőgyulladás miatt nem kap elég oxigént a szervezete.
    Az is tünete volt, hogy megint fogyott, most 3,43 kg (verseny súlya 4kg, elég kis termetű), de most a gyógyszerek miatt visszajött az étvágya. Vérképe most jó, de a CPR szintje 32 lett.
    Van, hogy remeg, szerintem fájdalmai is lehetnek.
    Kérem segítsen, azt sem tudom mivel kezdjük. Hónap végén megyünk vissza kontrollra. Válaszát előre is köszönjük.

    • Kedves Kitti! Valóban összetett sok területen fennálló gyulladások terhelik a szervezetét. Az etetés megfelelőnek látszik, ugye nem kap tartósan külső paraziták elleni szereket? Javaslom a bél emésztés támogatását és a méregtelenítését a szervezetnek. A STOMACH & BOWEL és az EMÉSZTŐENZIMEK & Probiotikum komplex és az alábbi csomag kombinált alkalmazását: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/meregtelenites-tamogatasara-szolgalo-csomag/ Üdv Dr.Molnar

      • Köszönöm a válaszát.
        Most több mint egy éve már nem használtunk, de azelőtt rendszeresen a Vectra 3D-t, ugyanis sokat járunk a szabadba.

        Update: Azóta vasárnap reggel hányt savat, a szörcsögés rosszabbodott, már minden levegővétel nagy erőfeszítés volt neki, így voltunk orvosnál. Újabb szteroid injekciót kapott amitől megint sokkal jobban van. Viszont készült röntgen is.

  19. Tisztelt Dr. Molnár Gábor!
    Fogazata alapján kb. 3-4 éves nőstény ivaros cica az elmúlt 15 hónapban (amióta nálam van) csak féregtelenítő tablettát kapott. Január közepén vittem először állatorvoshoz, étvágytalanság miatt. Hetek múlva derült ki a veseelégtelenség, időközben nagyon lefogyott. Pillanatnyilag Mirzaten tablettát kap – 2 naponta negyed tablettát, az étvágya kezd visszatérni. Eredetileg zselés és száraz tápokat evett, kapott nyers barofihúst, májat is néha. A laborértékei: karbamid 36.8; kreatinin 663; GLU 7.5. A pronefra oldatot kihányja, A Renal N port ajánlották még. A vesés tápokat elutasítja, Medica renal száraztápból eszik egy keveset. Természetgyógyász ajánlatára öt napja kap Energyvet Renol koncentrátumot és Annona muricata forte cseppet (ajánlotta még a Fytomineralt is). Nagyon szeretnék valami tanácsot kapni az etetéssel kapcsolatban, amíg a speciális tápokat nem eszi meg, mi az amit adhatok neki? A napokban nyúlhúst, kacsahúst evett nyersen, csirkemájat sütve. Próbálkozok bébiételekkel, egy-egy kávéskanálnyit elfogad. Van Zepter bioptron lámpám színterápiával, érdemes-e használni? A szájában lévő fekély ezüst-kolloid hatására javulgat. A cica nagyon sovány, de közérzete jó, sétálgat, napozik. Benti cica, néha kiviszem az udvarra.
    Előre is köszönöm válaszait, tisztelettel: Csikós ildikó

  20. Tisztelt Doktor Úr!

    Egyik befogadott nőstény macskánk állatgyógyászati műtéte során derült ki, hogy zsírdaganata van. Így az ivartalanításra sem kerülhetett sor. A cica korát nem tudni. Az lenne a kérdésem, mi a lehetséges kezelési mód, tulajdonképpen ez a betegség mire van kihatással, mi a várható következmény?

    Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
    Üdvözlettel: Ilona

  21. Tisztelt Doktor Úr!

    Roxi kutyusunk (15 éves) szedte az idült veseelégtelenség kiegészítő kezelésére elnevezésű csomagot.
    Csatoltam a legfrissebb vérvétel eredményét.
    Kérem szépen a véleményét, hogy javasolja-e további csomag szedését valamint további termékek adását, hogy még minél tovább velünk lehessen.

    Segítségét előre is köszönöm!
    Üdvözlettel:
    Rovács-Kléner Hajnalka

    Roxi vérkép 2

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Elnézését kérem, szándékomban állt csatolni az első vérkép leletét is, de véletlen lemaradt.
        Üdvözlettel:
        Rovács-Kléner Hajnalka

        • Kedves Hajnalka! A két vérkép és kémia között jelentős változás nem látszik- A vesefunkciók valamelyest jobb képet mutatnak, de a változás nem szignifikáns. Ez, hogy nem romlott, már idült veseelégtelenség esetén jelentős eredménynek is számíthat. Kérdezem, hogy nem e kap valami olyan szintetikus anyagot ami fenntarthatja a háttérben a toxikus hatást. Még akkor is ha Ön nem gondol arra , hogy az a valami esetlegesen káros lehet. Ezt a máj és hasnyálmirigy károsító hatások miatt kérdezem. De az étkezése is bizonyosan nem megfelelő. Az miből áll. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Doktor Úr!
            Köszönöm szépen a segítségét. Roxi kutyus szigorúan csak az ő ennivalóját kapja, nincs tőlünk “leeső” falat. 10 éves korától a családunk tagja. Az előző gazdájánál sok csontot és száraz kutyatápot kapott. Mióta kiderült a vesebetegsége a doktornő javaslatára vesekímélő tápot kap. Mivel a száraz tápot nem szívesen eszi(néha-néha azért kap) ,meg nagyon megfogja a székletét, ezért a konzerv változatát kapja. Több kisebb adagot kap 4-5 alkalomra elosztva.
            Nem tudom, mi lehetne jobb neki, hogy az értékei is javuljanak ennyi idősen (15 éves lesz nyáron).

            Segítségét előre is köszönöm!
            Üdvözlettel:
            Rovács-Kléner Hajnalka

          • Kedves Hajnalka! Mi konkrétan az amit kap konzervként? Üdv dr.molnar

          • Tisztelt Doktor Úr!

            A PetBalance Medica kutya konzerv és szárazeledel vesekímélő termékeket kapja.

            Üdvözlettel:
            Rovács-Kléner Hajnalka

          • Kedves Hajnalka! Ezek önmagukban nem okoznak további vesefunkció romlást, de nem is javítanak a helyzeten általában. Abban segítenek, hogy kevesebb fehérjét kelljen a szervezetnek kiválasztani. De a fehérjére szüksége van a szervezetnek, mert minden része fehérjét használ a megfelelő működéséhez. Üdv Dr.Molnar

  22. Kedves Doktor Úr!
    Januárban befogadtunk egy kb. másfél-két éves kandúr házi macskát. Elvittük állatorvoshoz, kiderült, hogy az egyik szemével, ami látszólag is sérült, korábbi baleset vagy betegség miatt valószínűleg csak foltokat lát, illetve a farkának is közel háromnegyed része hiányzik, de már gyógyult. Kapott féreghajtót, bolha, kullancs és fülatka elleni csepegtetőt, valamint antibiotikum és vitamin injekciót is. Végzettség ellen még nem oltattuk. Lassan két hete esett át ivartalanításon, a műtét és a lábadozás is zökkenőmentes volt. Amíg a férjemmel dolgozunk, a nappalokat kint tölti, este bent van és az éjszakát is bent tölti. Nagy örömünkre a herélés óta nagyrészt az udvaron van, bár nyilván nem látjuk napközben, hogy merre csatangol. Az utóbbi egy hétben arra lettünk figyelmesek, hogy néha kissé zavart, a farok csonkját ide-oda csóválja és játékossá vált, pedig eddig nem volt rá jellemző. Ezzel nem lenne baj, de sokszor utánunk kap, ha elsétálunk előtte. Simogatáskor is gyakran kap a kezünk után szájjal és a mancsával is. Eddig bújós, kissé lusta cica volt, szeretett ölben lenni, most pedig, ha próbáljuk felemelni, tiltakozik és karmol. Konzerv és száraz tápot kap, kb 3 kg. Étvágya, széklete normális. Azt is megfigyeltük, hogy nagyon sokat mosakszik. Az ivartalnítástól változott meg a viselkedése vagy még nem ürül ki a hormon a szervezetéből, esetleg valami más állhat a háttérben? Mit tehetünk, hogy megnyugtassuk?

  23. Tisztelt Doktor Úr!
    A most 6,5 hónapos kandúr kiscicánk 5 hónapos korában parvo vírus által okozott panleukopenia betegségen esett át. 12 napig kapott ekkor antibiotikumot a kezdeti tünetek megjelenésétől, féreghajtót, fecskendőből Royal Canin gyógytápot, probiotikumos vitaminkészítményt, elektrolit oldatot, és Kalopet pasztát. A probiotikumot és pasztát még azután is adtuk neki miután sokkal jobban lett, hogy erősödjön, de azt figyeltük meg, hogy különösképp közvetlenül ezek elfogyasztása után extrém módon nyalogatja magát és vakarózik. Később a szőre is elkezdett hullani, töredezni, a hasának egy részén és a füle mögött szabálytalan alakban teljesen kihullott a szőre, a fejtetőjén a két fül melletti sávban letöredezett, fejtetője közepén viszont normális. Így olyan punk-os 🙂 Beszéltem állatorvossal, spot on készítményt javasolt és hypoallergén tápot 8 hétig, valamint a probiotikum és Kalopet paszta abbahagyását. 2 hete már csak hypollergént eszik, de még mindig extrém módon nyalakszik, vakarózik. Egyik alkalommal, mikor hypoallergén tápot kerestem egy kisállat patikában, épp egy állatorvos helyettesítette a patikust. Elmondtam neki az esetet, és arról győzködött, hogy biztos, hogy bolha okozza, és nem jó a spot-on amit használunk. Adott spot-ont és bolha- és kullancs elleni tablettát. Azt mondta felesleges a hypoallergén táp (de azért folytattuk). A tabletta bevétele után a cica elaludt, 1 óra múlva felkelt, és órákig megállás nélkül nyalakodott és vakarózott. Én nem gondolnám, hogy bolhás lett volna, hiszen az alomtestvérével (aki hihetetlen módon immunis volt a vírussal szemben) sülve-főve együtt vannak, és neki gyönyörű a bundája, nem is vakarózik. Egyébként a kopasz foltokon nincs seb, nem piros, én normálisnak látom a bőrt, talán picit korpázik. Az, hogy helyenként sötét foltok vannak gondolom a bundájának a mintázata. Viszont az biztos, hogy nagyon viszket neki, talán picit már kevésbé, mint korábban. Esetleg gomba? Enni eszik rendesen, aktív, testvérével sokat játszanak, kergetőznek, viszont többet alszik nála, és az emésztése hangos. Székletét nem sikerült megfigyelni (kijárós cica). Én szeretném kikérni Doktor Úr véleményét, hogy mitől lehet a szőrhullás, extrém mértékű tisztálkodás, vakarózás, mert én összefüggést vélek felfedezni a lezajlott betegsége/antibiotikumos kezelés, és a szőrprobléma között. A leírtak alapján milyen készítményt javasol? Mivel szerintem a táplálék intolerancia sem kizárt, és a vitaminkészítmények után extrém tisztálkodás volt megfigyelhető, szabad-e neki bármi készítményt szednie? Úgy szeretnék segíteni rajta, mert nagyon kellemetlen lehet neki az állandó viszketés, de teljesen összezavarodtam, és már nem tudom mivel teszek neki jót. Másik kérdésem, hogy kaphat-e védőoltást, ha igen mikor és mi ellen? A parvo tünetek jan.25-én kezdődtek nála. Parvo ellenit is kaphat (úgy tudom kombináltak)? Ivartalanítani mikor lehet? Előre is nagyon köszönöm a válaszát. Beáta

  24. Tisztelt doktor Úr! Azt szeretném kérdezni,hogy ha a kutyának a bűzmirigye feltelt az okozhat nála egyensúlyvesztést? Elindult,de elesett és nem tudott lábra állni. (manuálisan kinyomva nem híg, hanem keményebb valami jött ki) Miután kinyomták nem fordult elő ilyen szédüléses eleséses dolog.

  25. Tisztelt Doktor Úr!
    15 éves kutyám(tacskó)hasán, lágyéktáján, combhajlataiban számos fekete kis képlet(mint emberekben a mitesszer) látható, ami szinte màr ezen területeket befedi. Ismert betegsége nincs, száraz és nedves tápot is kap. Érdeklődnék hogy ez mi lehet, és hogyan kezelhető. Humán doktor vagyok, de nem tudom mi lehet és hogyan kezelhetném. Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Krisztián! Általában a hiperpigmentáció ami a bőr elszíneződésével jár az hypofízis eredetű zavar következménye. A faggyú elszíneződése pedig szintén hormonális imbalance következménye. Sokstzor a Malessezia erjesztő gomba túlszaporodás mellék tüneteként szokott megjelenni. Amennyiben más bőrtünete nincsen és kan vagy herérlt akkor a Kingvet- Skin support- Krill Omega D3K2 gél kombinációt alkalmazza, ha nőstény akkor a Gynevet- Skin support- Krill Omega D3K2 gél kombinációt,. Üdv Dr.Molnar

  26. Kedves Fórum Olvasok!

    Sajnálatos módon el kellett engednünk 10 éves nagyon beteg osteosarcomás kutyusunkat.Rendeltünk neki Energyvet termékeket,de hirtelen rosszabbra fordult az állapota .
    Szeretném eladni a megmaradt Energyvetes Cytovet és Imunovet termékeket. Cytovet tablettából 90 db- ból 5 db hiányzik, az Imunovet cseppekből kb 30 csepp hiányzik.
    Akit érdekelnek ezek a megmaradt termékek az a fuiszandrea@gmail.com e-mail címen fel tudja venni velem a kapcsolatot. Köszönöm!

    Hálásan köszönöm Molnár Doktor Únak is a segítséget.A rengeteg kérdésemre adott válaszait. Tényeleg jók ezek a termékek. Kutyusunkon is tapasztalható volt a pozitív hatása,de sajnos már nem tudtuk megmenteni győzőtt a betegsége, pedig küzdött a kutyusunk és mi is érte!

    Köszönettel: Andrea

    • Üdvözlöm!

      Van egy 11 hónapos máltai selyemkutyám.
      Ivartalanított kan. 13 hetes korában lett ivartalanítva.
      Januárban egyszercsak rosszul lett. C formába görnyedt a teste és azt hiszem nem volt magánál.
      Elvittem orvoshoz ahol vért vettek ami emelkedett máj – és vese értéket mutatott és gyulladást. Epilepsziára gyanakodott az orvos. Adnom kellett neki májvédőt és a veséjére gyógyszert és egy antibiotikum kúrát is csináltunk. 1 hónap múlva sem lett jobb a májértéke és a gyulladás is még mutatkozott. Szednie kellett 7 napig antibiotikumot. A veséje jó. A bűzmirigye is kicsit meg volt telve azt is kinyomták neki. Száraztápot evett mindig de most gyógytápra váltottunk. Ma, azaz 2 hónappal az előző roham után megint történt vele valami. Balra húzott a teste mintha fel akarna borulni. Magánál volt de az egyensúlya nem volt jó. Le is tudtam videozni.
      Vajon mi lehet a baja???Tényleg epilepszia vagy más?
      Köszönöm ha tud segíteni!!!
      Szilvi

      • Kedves Szilvia! Nem alkalmazott valamilyen gyógyszeres kezelést az első görcsös állapotot megelőzően? Pl. rovar ellenit vagy mást? Üdv dr.molnar

  27. Tisztelt Doktor Úr!
    A CEC-es kiskutyámnak pár hete megrendeltem a mozgásszervi csomagot a héten pedig rendeltem CBD olajat meg is érkezett köszönöm. A CBD olajnál javaslat, hogy “Az előírt dózist ajánlott az etetéssel egy időben beadni.” Lenne szíves segíteni, hogy ez mit jelent? Akár az ételre is tehetem vagy étkezés után közvetlenül a szájba?
    Köszönöm megtisztelő válaszát,
    Üdvözlettel: Barbara

    • Kedves Barbara! Pontosan azt jelenti, hogy az ételre cseppentve is adhatja. De közvetlen a szájába is adagolhatja. Egy fontos, hogy bejusson a szervezetbe. Üdv Dr.Molnar

  28. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 3.5 fél éves, nőstény, 5,2 kg cicám. Ivartalanítva 2018-ban lett.
    Mostanában azt figyeltem meg, hogy úgy 3-4 hetente csuklik vagy kattog a macska étkezés után, nem hosszan és nem sűrűn, utána a tünet elmúlik és nem jelentkezik egy pár hétig. Száraz és nedves tápot egyaránt eszik a macska, vizet viszont nem nagyon iszik, itatókútból is próbáltuk, illetve normális mértékben mosakodik, de szőrgombócot nem hány, bár kap nedves snack-et, amiből valamelyik antihairball hatású. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a kattogás-csuklás normális vagy kell esetleg emiatt aggódnunk, illetve állatorvos fordulni a cicával, illetve lehetséges, hogy csak az étkezésen elég változtatni? Válaszát előre is Köszönöm!

  29. Kedves Doktor Úr!

    Van egy 5 éves ivartalanított kan törpe pincser kutyám.
    -2019-ben lett ivartalanítva
    -7,2 kg
    -nyersen érkezik, Barf szerint
    -ritkán ha gyorsan eszik utána hányás előfordul
    -nexquard spectrát kap élősködők ellen
    -kombinált és veszettség elleni és Lyme-kór oltást kapott
    -epilepsziás rohamai voltak havonta 3 éves korától, a roham úgy zajlott, hogy hányt, be pisilt és kakilt, majd remegni kezdett.

    Állatorvos által homeopátiás szerekkel és gyógynövényekkel kezeljük az epilepsziát, fél éve sikeresen roham nélkül.
    Erre kapja: CBD csepp, Relax&Balance, Kingvet, Korovet, Fytovet és homeopatias oldatok.

    Viszont a máj értékei nem voltak túl jók és arra kapott három hónapig Liver Detoxot, de az értékek nemhogy jobban, kicsit rosszabbak is lettek.

    Arra gyanakszik az állatorvos, hogy a nexquard spectra okozhatja, így elkezdtük annak a kivezetését és mellé a májra Regavetet kap most.

    Viszont Nexquard helyett nem tudjuk mi lenne a legjobb védekezés ami nem káros, mert eléggé kullanccsal és szúnyoggal teli helyen élünk, gyakori a szívféreg erre különösen.

    Vectra 3D-t ajánlott helyette és az Önök által forgalmazott Annovet cseppet, de nincs vele tapasztalata így ajánlotta, hogy vegyem fel Önnel a kapcsolatot, mit ajánlj ilyen esetben? Mennyire nyújt biztos védelmet ez a két szer együttes adása?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Szűcs Klaudia

    • Kedves Klauda! Valószínűleg jól gondolják. Érzékeny lehet a szintetikus szerekre. Megelőzésre bélférgek,tüdőférgek, szívféreg lárvák esetében az Annovetet alkalmazom: havi 1x 7 napon át , napi 2x 2 csepp/ 10 testtömeg kg dózisban. Bolhásság és kullancsok ellen megelőzésre ezeket a termékeket használhatja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-illoolajos-bolha-spray/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-pet-shampoo-kutya-sampon/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/pro-guard-illoolajos-kutya-nyakorv/ . Babesiozis megelőzésére az Annovet és a Strong Immune kiegészítők alkalmazása jöhet szóba. Fontos azt megjegyezni, hogy ezek a termékek kizárólag természetes összetevőket tartalmaznak a repellens hatás elérésére, így nem adnak 10%-os védelmet, azonban a fertőzés esélyét nagyon nagy mértékben lecsökkentik. Továbbá hozzájárulnak ahhoz is, hogy az állat saját immunrendszere megfelelő védettségi szintet adjon, amihez azzal járul hozzá , hogy nem blokkolja ezeket a létfontosságú sejtes immunitási folyamatokat, mint az a szintetikus szereknél gyakran előfordulhat. Üdv Dr Molnar

      • Kedves Doktor Úr!

        Köszönöm válaszát!
        Olyan kérdésem lenne még, hogy az Annovet után miert kell belflora helyreállító kúrát alkalmazni?

        Köszönöm!
        Szűcs Klaudia

        • Kedves Klaudia! Nem kell, de tanácsolom. Minden olyan anyag után ami a baktériumokra is gátló hatást fejt ki, ajánlatos támogatni a bélflórát, főleg a hosszan tartó adagolás után. Ez a termék egy szintetikus antibiotikummal összehasonlítva, jóval kevesebb gátlást fejt ki a bélflórára, de azért ha tudja adjon bélregeneráló készítményt párhuzamosan. Üdv Dr.molnar

          • Kedves Doktor Úr!

            Válaszát köszönöm!
            Már csak annyi kérdésem lenne, hogy kap még jelenleg : Cbd olajat, Vetri dmgt és Regavetet, ezek mellett az Annovet nyugodtan adható?
            Illetve itt érdemes többször le szűrni a kutyát a be adása előtt mint a Nexquardnal?
            Arra gondolok, hogy a Nexquardot nem lehet adni ha esetleg fertőzött.

            Köszönöm!

          • Kedves Klaudia! Igen adhatja az Annovetet mellettük. Ezt lehet adni lárva fertőzött állapotban is. Éppen a lárvák növekedésére van gátló hatással. Ha havonta egyszer adja 7 napon át akkor nem lesz esélye a kifejlett alakoknak kifejlődni akármikor is csípi fertőzött szúnyog. Üdv Dr.Molnar

  30. Tisztelt Doktor Úr!
    A kérdésem az lenne, hogy a Stomach & Bowel mellett szedhető e a Skelevet. És amenyibben fájdalomcsillapítót adok, mennyi időnek kell eltelnie a kiegészítők és a gyógyszerek bevétele között. Válaszát köszönöm. Üdv.: Mariann

  31. Tisztelt Molnár doktor úr! Két szuka vizslám van , mind a kettő tüzelési időszakban éjjelente álmaban maga alá szokott vizelni. A kérdésem az lenne , mi ennek az oka és, hogy valamelyik készítményük tudna segíteni a problémánkon ? Előre is köszönöm válaszát.

    • Kedves Enikő! A tüzelési időszakban az ösztrogén hormonok túlsúlya labilis állapotot hoz létre a hormonegyensúlyban. Ezért következhet be a záróizom gyengülése. Amennyiben szeretne ezen segíteni akkor a Kingvet, Urine Incontinence, Relax & Balance kombináció alkalmazása jöhet szóba. Azonban, ha húgyúti fertőzés van a háttérben akkor az Urine tract & Bladder, Imunovet, Kingvet kombinációt válassza. Ezt egy rutin vizelet és üledék analízissel meg tudják állapítani. De itt is a honlapon rendelhet vizelet tesztpapír csíkot, amivel meg tudja állapítani, hogy a vizelet gyulladásos anyagokat ( leukocyta, fehérje ) tartalmaz e. Üdv Dr.molnar

    • Tisztelt doktor úr!!
      Van egy 10,5 éves ivartalanított kan bichon bolognese kutyusom. 2-3 napja vettem észre hogy néha remeg kicsit a szája vagyis az állkapcsa. Utána olvastam és félek hogy az epileszia előjele vagy csekély mértékben az is. Kérdésem hogy mivel tudnám kicsi támogatni az idegrendszerét amit napi szinten kaphatna akár élete végéig is? Orvosnál még nem voltunk nem szeretném egyből gyógyszerrel tömni ha nem muszáj. De persze ha úgy alakul azonnal viszem, csak gondoltam először kipróbálnék valami terméket hátha segít. Mielőbbi válaszát előre is köszönöm. Üdv, Anett

  32. Kedves Doktor Úr!
    Talán 11 éves (befogadott kutyus), német juhászkutyám szőre elkezdett hullani, fénytelen lett, folytonosan vakarózott, a hasán jelentek meg piros pöttyök. Szteroidos injekcióra kb. 2 hétig reagált. A tünetek fellobbantak, majd kiderült a szívférgessége, amire doxiciklint és moxicleart kapott. Táplálékallergia is ki lett mutatva, így jelenleg “antiallergén levest” és Joserát kap. Sajnos új tünetet észleltem: körülhatárolható vörös-véres foltok alakultak ki rajta, ott a szőre kihullott. Folyamatosan viszket, és új gócok alakulnak ki. “Kék spray”- vel és ayurvédikus spray-val is is kenegetem, ez utóbbi bevált helyileg, de kiújul a bőrbetegség. Számtalan orvoshoz elvittem,
    de semmilyen megoldást nem kaptunk. Küldök néhány képet:
    Mi lehet a megoldás?

    • Kedves Merienn! Sajnos egy veszélyes körbe került a kutyus. A kezdeti bőrtünetek is már a bélemésztés tartós zavarából következtek, majd a tartós parazita és antibiotikmos kezelés még jobban leterhelte a belső szerveket és a bélflórát kiirtotta , ami további immungyengeséget eredményezett. E miatt a bőrbetegség nem is javulhatott csak tovább mélyült. A kezelést gyökeresen kell átalakítani, hogy legyen esély a javulásra. Képet sajnos sem ez és sem a következő levele mellett nem láttam. Üdv Dr.Molnar

      • Jó estét kívánok!Komondor kiskutyánknk születése óta 3 hónapja egyik szeménél a szőr folyamatosan befelé nő és gyulladást okoz.Mivel segíthetnék rajta?

        • Kedves Enikő! Vigye el szemészhez, hogy megállapítsa a probléma valódi okát és fokát. Ezt látatlanban nem tudom megmondani. Lehet , hogy nem is ez az oka a gyulladásnak. Üdv Dr.molnar

  33. Kedves Doktor Úr!
    Van egy hosszú szőrű tacskónk, Fiffi Úr, aki nincs ivartalanitva és most lesz majd október 15. három éves, a súlya pedig 6.4kg.
    Körülbelül egy hónapja történt, hogy nem tudta mozgatni a hátsó lábait és maga alá pisilt. Az itteni állatorvosok műtétet javasoltak(Norvégiában élünk) én azonban az Ön által ajánlott készítmények mellett döntöttem, amit ma kaptunk kézhez.
    Fiffi Úr állapota az esetet køvetően kB. 2-3 nappal teljesen rendbe jött.Fajdalomcsillapiton ( a gyógyszer neve Metacam és a hatóanyaga pedig Meloxicam) gyulladascsökentő is. Szóval ezen kivűl mást nem kapott.
    Amivel kapcsolatban a tanácsát szeretnék kérni az a termékek adagolása és, hogy mennyi ideig kapja majd.
    Amit rendeltünk neki az a “Kutya mozgásszervi és gerincproblémák, tacskobébulás, porckorongsérv és diszplázia kiegészítő kezelésére II. csomag”.
    Segìtségét, tanåcsát,válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel
    Zsuzsanna és Fiffi Úr

    • Kedves Zsuzsanna! Jó választás mellett döntöttek. Attól tartok, hogy az eddigi kezelés nem oldotta meg a problémát, csak a gyulladást csökkentette és fájdalmat csillapított, ami a tünetek elmúltára enged következtetni, de a háttérben rejlő okot nem kezelte megfelelően. Ehhez kap segítséget a csomag által. Tapasztalataim szerint 3 hónap kezelés a teljes gyógyuláshoz elég, további 3 hónap az elért eredmények stabilizálásához segít, majd azután már 2 havonta 3 hetes kezelés elegendő az élethosszig való porckorong problémák elkerüléséhez. Az adagolásban az itt leírtakat kövessék: https://energy-vet.hu/gyogyszer-adagolas-allatoknak/ Üdv Dr.Molnar

  34. Kedves Doktor Úr,

    8 éves berni pásztorunk az utóbbi pár hétben elég darabosan kel fel fekvőhelyzetéből, hátsó lábait nem szívesen terheli, kerüli a lépcsőzést, a korábban megszokott sétatávokat is nehezebben bírja, néha mintha rogyadozna. További ‘tünet’, hogy mikor elfekszik, hátsó lábai néha különösebb ok nélkül pár másodpercig remegnek. Ezeket leszámítva jó általános egészségügyi állapotban van, minimális túlsúllyal rendelkezik (1-2 kg), vidám, jó étvágyú. Bár lehet, hogy nincs köze ehhez a valószínűsíthetően mozgásszervi problémához, augusztus végén esett át ivartalanításon.
    Mit javasol, milyen készítmény(eket) szerezzünk be neki? (Kingvet, Skelevet?)
    Nagyon szépen köszönjük a segítséget!

    Üdvözlettel,

  35. Tisztelt Doktor Úr!

    8 éves szálkás szőrű tacskómat 3 éve műtötték porckorong sérvvel.Teljesen le volt bénulva a hátsó fele,a műtét után gyógyszereket,milgammát kapott,gyógytornára hordtulk és nagyon sokat foglalkoztam vele,azóta újra jár.Múlt héten elvittem állatorvoshoz,mert időnként elkezdett sírni.A gerince fájt,kapott rá két injekciót és 10 szem gyógyszert.Addig elmúltak a fájdalmai,de most ismételten jelentkezik nála,nehézkesebben megy,kileng a hátsó része járás közben,néha elkezd sírni.Most találtam ezt az oldalt.Kérdésem az lenne,érdemes kipróbálni a Kutya mozgásszervi és gerincproblémák csomagot,elmúlnak-e tőle a fájdalmai.
    Köszönöm szépen.

    • Kedves Katalin! Abszolute érdemes. Én is ezt a csomagot javasoltam volna. 3 + 3 hónapig adja, majd 2 havonta egy 3 hetes kúrát. Amellyel a teljes tünetmentességet és a jó gerinc állapotot is fenn tudja tartani,. Üdv Dr.Molnar

  36. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy tacskó, törpe spitz keverék kutyánk, nyáron 10 éves lesz. December közepén történt, hogy a kutya egyik napról a másikra teljesen púposan tartotta magát, látszott, hogy nehezére esik a mozgás. Étvágytalan lett és remegett. Kihívtuk az állatorvost, aki megvizsgálta és azt mondta, hogy kezdődő tacskóbénulás, műtétre lesz szükség. Kapott szteroidos injekciót, valamint Carprox fájdalomcsillapítót. Továbbá azt mondta a doktornő, hogy szedjen a kutya élete végéig Medrolt. Ezt a megoldást nem szívesen választottam volna, így rögtön elkezdtem utána nézni más lehetőségnek. Az első oldal, amire rátaláltam az Önök weboldala volt. A sok pozitív tapasztalat, amit a gazdik megosztottak, meggyőzött, így azonnal megrendeltem egy “Kutya mozgásszervi és gerincproblémák, tacskóbénulás, porckorongsérv és diszplázia kiegészítő kezelésére” való csomagot. Hála Istennek nagyon gyorsan kiszállították, így hamar elkezdtük a kutya kezelését. Emellett két hétig kapta a fájdalomcsillapítót is. Szemmel láthatóan gyorsan javult a kutya állapota. Azóta kétszer jött elő a probléma, kb. havonta egyszer. Akkor újra adtam neki pár napig a Carproxot is. Két nap és a kutyus újra a régi lett.
    Mivel 10 kg a súlya, így a csomag most fog elfogyni. Még 4 napra való adag van.
    Az lenne a kérdésem, hogy folytassuk e tovább ugyanígy a kezelést, szükséges e szünetet tartani, esetleg nem kell mind az öt féle szer? Mi a Doktor Úr véleménye!
    Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Tóth Adrienne

    • Kedves Adrienne! Nagyon örülök a gyors javulásnak. Arra figyeljen, hogy mivel a csomagban olyan készítmények vannak, amelyek a porckorongsérv okát hivatottak megszüntetni, így azok adása tartós kezelést igényel. Tapasztalataim szerint 6 hónapig alkalmazva a legoptimálisabb( 3 hét adás 1 hét szünet váltásokkal) , azután pedig két havonta 3 hét fenntartó adagolás megelőzi a későbbi visszaesést is teljes mértékben. Kérem írja meg tapasztalatát egy levélben ( továbbá küldjön egy képet a kutyusról az alkalmazott szerekkel készítve) és kiteszem a honlapunkra is. Üdv dr.Molnar

  37. Súlyos Cauda Equina betegsége van a 9 éves rottweiler kutyusomnak. Milyen terméket javasol a Doktor Úr, milyen adagolásban, s mennyi időn keresztűl?
    Várható-e műtét nélkül javulás?
    Köszönöm szépen a válaszát!

  38. Kedves Doktor Úr !
    A Paraziták elleni védelem támogatására szolgáló kiegészítő csomag szereinek adagolásáról szeretnék kérdezni. Az ott található link az általános adagolási útmutatóra visz. Mi az Annovetet egy hónapban egyszer egy hétig használjuk szívférgesség ellen. Valahol olvastam, hogy a Strong Immune-t akkor (is) ajánlja, ha kullancsot találunk a kutyán, ha jól emlékszem 3 napig. Milyen gyakran, hogyan érdemes ezeket, illetve a többi szert alkalmazni? Mi kb.féléve hagytuk abba a szintetikus kullancs elleni védelmet 7,5 éves keverék kutyánkkal és mivel minden nap erősen kullancsfertőzött területeken sétálunk nem egyszerű a védekezés.
    Válaszát előre is megköszönve,
    Üdvözlettel:
    Gabriella

      • Kedves doktor úr!
        13 éves ivartalanított bichon havanese kislány kutyusomnál decemberben a hátsó lábának az ujjainál szalag szakadást állapítottak meg, ezután hosszú ideig pihentető kötést kapott minek következtében elkezdett sorvadni az izma. Most ott tartunk , hogy szinte egyáltalán nem tudja használni a lábát vagy ha mégis rááll rogyadozik, nem tudja rendesen használni. Azt nem tudom, hogy fájdalma van e, mert ez leszámítva amennyire tud mozog, jó étvágya van. A kérdésem az lenne, hogy Ön melyik szer adását javasolná, milyen adagolással és meddig. Válaszát előre is nagyon köszönöm!
        Üdvözlettel: Mónika

  39. Kedves Doktor Úr,

    Ha egy kutya kemoterápiát kapott ( egyszer kezelték Vincristine-nel) a vizelet nyomok meddig veszélyesek más állatokra?
    Kölyök kutyák érkeznének hozzánk és nem szeretnénk veszélynek kitenni őket.

    Válaszát előre is köszönöm!
    Bori

    • Kedves Bori! A vizeletben ürülnek kemoterápiás szer metabolitok, de az csak akkor lehet veszélyes a többi állatra, ha azt elfogyasztják, de ennek semmi esélye sincsen, így nem kell erre figyelniük. Üdv dr.molnar

  40. Tisztelt Doktor Úr!
    4hete vagyunk boldog családja egy kis keverék, mentett kutyusnak. A mentésekor 6-8 hetes lehetett. Súlyos férgesség miatt 2x is kapott kezeléseket, infúziót 3 napon át, véres, bűzös, híg széklete volt, bélgyulladása (ezeket kapta: klion, buscopan, duphaston, drontal puppy,). Giardia teszt negatív volt.Jelenleg jól van, de szeretnénk az immunrendszerét megerősíteni és ehhez kérnénk a segítségét, melyik terméküket válasszuk?Alap oltásai megvannak. Enyhén vérszegény (az első vérképhez képest már javult a hgb szintje, 2 hét telt el a kettő közt).jelenleg 3 kg, étvágya jó, prémium minőségű tápot és nedves eledelt kap, csirkementeset, mert allergiás reakciót mutatott (folyt a könnye, nagyon vakarózott, kihullott a szőre) Abbahagytuk a csirkés tápot, azóta nő a szőre, nem könnyezik és nagyon keveset vakarózik. A bőre “korpás” bekerülése óta! Aktív kutyus, néha kissé felpörög 🙂
    Rendszeresen találkozik a menhelyi kutyákkal,ahonnan elhoztuk, mivel ott önkénteskedünk.
    Köszönjük segítségét, Horváth család

  41. Kedves Doktor Úr!

    A következő kérdéssel fordulok Önhöz:
    A 8 és fél éves ivartalanított bak nyuszimat húgyhólyag műtéten esett át, azóta nem igazán akar magától enni és inni. Vannak pillanatok, mikor neki áll szénázni, tegnap délelőtt viszonylag sokat is evett, de tegnap délután óta azt csinálja, hogy teleszedi a száját szénával és nem rágja meg, vagy nyeli le, csak lóg ki neki. Ennek mi lehet az oka? Hogyan tudnék segíteni neki, hogy ne csak begyűjtse a szénát, hanem meg is egye? Mivel nagyon nehezen indult be nála a kaki kérdés, és sokat kellene szénáznia, nagyon aggaszt ezt a helyzet. Előre is köszönöm a válaszát!

    Üdvözlettel:

    Kovács Tilda

    • Kedves Tilda! Sajnos egy műtét a nyuszik igen érzékeny szervezetét jelentősen megviselik, ahogy a vakbél baktérium flóráját is. Ezért nehezen indul be az egészséges bélműködés az altatás után. Javaslom segíteni azt a Stomach & Bowel és az Emésztőenzimek & Probiotikum kombinált adagolásával. Üdv Dr.molnar

  42. Kedves Doktor Úr,

    a 13,5 éves nőstény, ivartalanított házi macskám kapcsán írok Önnek.
    Tavaly egy rutin vérvétel során kiderült, hogy cicánknak pajzsmirigy túlműködése van (T4) és a májműködésére vonatkozó értékei sem túl jók. A tavalyi év során fokozatosan veszített súlyából, aminek kezdetben még örültünk is, hiszen túl jó súlyban is volt, de a vérvételig nem gyanakodtunk komoly problémára.
    Az állatorvosunkkal akkor Apelkával kezdtük meg kezelését (reggel-este 2,5 mg). A gyógyszer alkalmazása után kb. 2 héttel a cica elkezdett nem enni, kedvetlen lett, visszahúzódó, nagyon rossz volt a közérzete. Ekkor elvittük újra az állatorvoshoz, ahol ismét vettek tőle vért, és kiderült, hogy gyulladás van a szervezetében. Az Apelka szedését már a rosszullétekkor abbahagytuk, a gyulladásra pedig kapott gyenge antibiotikumot, majd most az ünnepek alatt jól lett.
    Januárban újra megpróbálkoztunk az Apelkával – az állatorvosunk azt gyanította, hogy a korábbi gyulladás más következménye lehetett – de sajnos hasonló, bár enyhébb tünetek jelentkeztek, s ekkor újra rögtön abbahagytuk az Apelkát. Ekkor a vese értékeit is megnézték, azok az akkori állapota ellenére is szerencsére normális tartományban voltak. Miután újabb vérvizsgálaton is a legmagasabb tartományban mozgott a pajzsmirigy értéke, a Felimazole nevű gyógyszert írta fel az állatorvosunk – mint utolsó mentsvár. Mikor az első adagot beadtuk a cicának, éjjel már hányt, és reggelre abba az állapotba került, mint az első Apelka kezelést követően.
    Időközben felvettük egy másik állatorvossal is a kapcsolatot, aki megvizsgálná a cica szívét is, mert a magas T4 szint járhat szívbetegséggel is.
    Ön mit javasol, milyen készítménnyel tudnánk kezelni a pajzsmirigy túlműködést, ami nem hathat károsan az esetleges szívbetegségre, májbetegségre, illetve akár ezeken is tud segíteni?
    Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségét!

  43. Tisztelt Doktor Úr!

    Két éve fogadtunk örökbe egy 5 éves, nagytestű, fekete kandúr cicát. Motyó nagy valószínűséggel vesebeteg. Jelenleg 6,5 kilogramm. Tünete kezdetben csak a sűrű, kis mennyiségű vizelés volt.Kedve és étvágya változatlanul jó volt. Miután antibiotikumot kapott injekció formájában 5 napon keresztül a 2. naptól kezdve hányni kezdett, így lényegében semmilyen táplálék nem maradt meg benne. Az akkor őt kezelő orvosok szerint ez előfordulhat, mint mellékhatás. Majd a hányáscsillapító 1,5 napra enyhítette a hányást, így azon időszakban táplálkozni is tudott anélkül, hogy az távozott volna belőle.1,5 nap után újra hányni kezdett, de akkor már kedvtelenné is vált, és láthatóan rosszul érezte magát a hányást megelőzően. Szívesebben vonult el tőlünk,és aludt egyedül. Valószínűleg evett volna, de nem akartunk szenvedést okozni, így nem adtunk neki szilárd ételt, helyette viszont figyeltünk a folyadék bevitelére. Elvittük Őt egy másik orvoshoz, mivel az előző helyen dolgozó dokikban nem bíztunk kellőképpen. Az új helyre vittünk friss vizeletmintát (ami nem volt kristályos), illetve vettek tőle vért. A veseparaméterei nagyon rosszak lettek. A doki szerint ez csak átmeneti eredmény lehetett, mivel Motyó állapota fokozatos javulni kezdett az infúzió előtti napon. Vesekímélő tápot eszik. Egyelőre csak savlekötőt kap. Az infúzió óta 4 nap telt el. Érdeklődő, dorombol, játszik, szaladgál, ide-oda követ bennünket, “beszélget” velünk, hízeleg, háton négy lábát szétvetve alszik, eszik is (elég finnyás volt mindig is)szóval csak mértékkel falatozik. A viselkedése szinte már majdnem a régi. Rendeltem Öntől két cseppet, amelyet ezen az oldalon a betegségének megfelelően ajánlott: Regavet, Kingvet – gyűlöli őket, szóval a beadás módját még ki kell találjuk.
    A doki ránk, emberekre való tekintettel nem javasolta a nyers táplálást. Motyó a nedves tápról csak a szószt nyalja le, száraz tápot pedig néha szívesen eszik, néha nem. Cicaleves rajongó, viszont az sajnos nincsen vesekímélő kivitelben. Doktor úr, Ön mit javasolna, etethetjük Őt nyers hússal (csirke, pulya) olykor-olykor? Pl hetente 2-3 alkalommal. (Főként azért, mert a nyers pulykahúst mindig is kedvelte).

    Nagyon köszönöm a tanácsát és azt, hogy elolvasta ezt a “kisregényt”! 🙂

    Minden jót kívánok!

    Üdvözlettel. E.Kitti

    • Kedves Kitti! Az idült veseelégtelenség kezelési protokollját itt találja meg: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/ Az erre a betegségre használt csomagot pedig itt: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/idult-veseelegtelenseg-kiegeszito-kezelesere-csomag/ FONTOS!!! A kezelési protokoll megadja a napi 6x kicsi adagokban etetést, ezt feltétlen tartsa be, hogy normalizálódjon a fehérje bomlástermékek szintje a vérben! A gyógyszer beadás módjai pedig ezek lehetnek: Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

      Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.

      Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.

      Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
      Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.
      Üdv Dr.Molnar

      • Nagyon köszönöm a segítségét!
        Esetleg kérhetnék Öntől tippet arra, hogyan szoktathatnám rá a cicust a gyakori étkezésre? A reggeli és az esti 2 alkalom rögzült nála, így jelenleg kevesebbet eszik, mivel a napközbeni kisebb adagokra rá sem hederít, illetve nem is igazán rajong a vesekímélő tápért.
        Köszönöm a válaszát!
        Üdvözlettel: E.Kitti

        • Kedves Kitti! Úgy , hogy egyszerre a javasolt étrendből csak annyit ad reggel is amit itt leírtam. https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/macskak-idult-veseelegtelensege/ vagyis egy 4 kilós cicusnak 6 egyenlő részletben nyers csirke mellből 20 gramm/ alkalom. Összesen 6×20 gramm= 120 gramm a napi adag. A mi adható még azt itt találja: https://energy-vet.hu/taplalas/iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/ Ennél többet semmi esetre se adjon. Ha nincs egy étkezésnél étvágya akkor azt hagyja ki , de a következő étkezésnél semmi esetre se adjon többet mint 20 gramm! Üdv Dr.Molnar

        • Tisztelt Doktor Úr!
          Van egy lakásban tartott kb
          3 éves ivaros kandúr cicám( még sajnos nincs ivartalanítva amint meggyógyult erre sor kerül), akinél húgyuti gyulladás diagnosztizált az orvos. Múlt héten vittem el, mert véres volt a vizelete és görcsölt. Az orvos akkor adott neki injekciókat és adott gyógyszert, enroxilt. Nem javult az állapota ezért vissza vittem hétfőn ahol ultrahangot kértem és megállapította, hogy nincs kövessége “csak” homok van benne. Adott még injekciót és azt mondta, hogy továbbra is szedje az enroxilt. Eddig nehézkesen vizelt, most meg nem tudja visszatartani csöpög belőle a vizelet. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális ill.mondta még az orvos, hogy van valami speciális táplálék amit adhatok neki? Ez a betegség mitől alakulhat ki?
          Válaszát előre is nagyon köszönöm.

  44. Jó napot kívánok!Van egy 6 éves ivartalanított cicám.Tavaj volt neki húgyhólyag gyulladása amit antibiotikumos inekcióval kezelték,nagyon legyengült,macskanáthát is elkapta köhögött,hörgött nagyon beteg lett.Nehezen de felépült akkor azt mondták élete végéig urinary tápot kell hogy egyen nehogy rosszab legyen a hólyagja.Viszont azóta a ball szeme könnyezik és a ball orrlyuka váladékozik olyan mintha nem kapna levegőt a váladék sárgás folyton tüsszög de nem 1×2 hanam egyfolytába kb10-et .Voltunk 4orvosnál vele csináltak orrtükrözést mintát is vettek a váladékból de semmit se találtak.1Éve szemcseppet kap tobradex,ciloxan és antibiotikum szirupot Sumamed,Augmentint.Azt se tudják hogy allergia vagy baktérium.Pálcika baktériumra kezelték de semmi eredmény.Mely energy terméket tudná ajánlani?Gondolkoztam hipoallergen táp váltásán is,lehet e ez is megoldás? Köszönöm a válaszát.

  45. Tisztelt Doktor Úr!
    A 14 éves kutyusunknál, pár éve allergiát állapítottak meg, amelyre Apoquel tablettát szedett. Általában tavasz elejétől ősz elejéig szedte, azután nem jelentkeztek az allergiás tünetei (vakarózás, lábrágás, egyfolytában a bundáját nyalogatta). De az utóbbi 1-2 évben már az őszi-téli időszakban is szüksége volt az allergia gyógyszerére, mert ha nem szedte szinte „megette” magát, annyira vakarózott és rágta magát. Továbbá észrevettük, hogy evés után előfordul, hogy sír ilyenkor Supreme Immunity Emésztő Enzim & Probiotikum Komplexet adunk neki, amitől elmúlik a sírás. Bűzös leheletet is észrevettünk rajta. Ezenkívül bármilyen táplálék után hajlamos sokat inni is.

    Esetleg tudna valamit tanácsolni, ajánlani a fent említett problémákra?

    Mielőbbi válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel,
    Sz. Lili

  46. Tisztelt doktorúr!
    Örökbe fogadtam egy 2 éves kangal szukát, akinek emésztési gondjai vannak. Pici kora óta nyerses, én is nyerzesek, de vacsora után a legkönnyebb húst, csontoshúst kihányja. Ma pl a csirke mellcsont jött vissza pár percen belül.
    Ami érdekes, a marha nyesedék akár csak hús, vagy faggyús is lehet, soha nem jött vissza. Ugyan ez a csirke farhát. A kacsa és a csirkemellcsont viszont vacsora után 10 perccel már visszaköszön a szobakennelbe.
    Tudna valamit tanácsolni?

    • Tisztelt Doktor Úr! Idős kutyámnál vérvizsgálattal pajzsmirigy alulkműködést állapították meg. L-Thyroxin Henning 100 mg-ból írták fel neki napi 2X2-t. Miután hazaértem elolvastam a betegtájékoztatót és kissé elbizonytalanodtam. Ott fokozatosságról és jóval kisebb napi egyszeri adagokról adnak tájékoztatás. Ön szerint egy 18 kg-os idős kutyának nem sok a napi 2X2. Emellett sevenal tablettát is szed jelentkező görcsrohamok miatt. Esetleg a görcsroham írható a pajzsmirigy alulműködés számlájára? Más belgyógyaszati okot már kizárták. Válaszát köszönöm

      • Kedves Lilla! Ezeknek a részben szintetikus gyógyszereknek olvassa el a mellékhatás táblázatát, abból sok minden kiderül. A hormon adásánál, pedig a fokozatos emelés pedig feltétlen javasolt, az elért hatások fokozatos monitorozása mellett. A görcsös állapotok és az alulműködés között általában nincs közvetlen összefüggés. Ilyen esetben én ezt szoktam alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/, amely mellett a Korovet, Etovet, Relax & Balance adható ígya görcsös állapot is megfelelő kezelést kaphat. Ezek természetes hatóanyagú megoldások, mellékhatások nélkül. Üdv Dr.Molnar

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    Tanácsért fordulok önhöz. Van egy 11 éves kaukázusi juhászkutya (ivartalanított szuka,2017),43kg, akinél emlődaganatot diagnosztizáltak. Diagnózis: 1. minta: Intraductalis papillaris neoplasmára (elsősorban low-grade carcinomára) utaló citológiai kép. 2. minta: Low-grade complex carcinomára utaló citológiai kép. Labordiagnosztikai eredmények, melyek eltérnek a normál értéktől: Vvs méret szórás + 13,7; Átlagos vérlemezke térfogat -8,1; Fehérvérsejtszám -5,0; Neutrophil abs. -3,0; Retikulocyta Hb koncentráció +296; Anisocytosis +; Albumin -21,2; Lipáz (pancreas) ++227; Koleszterin +6,3; Glükóz (Szérum) +6,1; Kálcium -2,30; Magnézium – 0,69; Vas –14,7; T4 —9,2; Spec cPL kvantitatív + 62. Száraz tápot eszik, gyógyszert nem szed rendszeresen. Sajnos az elmúlt 2 hétben leromlott az állapota, volt neki hasmenése(visszatérő probléma), amit sikerült rendezni, ezután elkezdett a jobb hátsó lábára sántítani, nehezen kel fel, fájdalmai vannak, a másik hátsó láb is nagyon gyenge, az időjárás változásra érzékenyen reagál. A tél folyamán kapott egy teakeveréket, ami veseteát is tartalmazott, egész jól volt, szinten tartotta az állapotát, a hasmenés okán abbahagytam az adagolást, mióta nem kap kiegészítőt, azóta nagyon gyenge. Ezen kívül alkalmanként köhög , néha böfög evés után, füvet eszik (ez a szokása a tea adagolása alatt teljesen megszűnt) de jelenleg rendben van a széklet, étvágya jó, néha vannak rángások, illetve előfordul szapora szívverés, korábban is voltak ilyen jellegű tünetei, de kiegészítők adásával ez megszűnt. Ami még visszatérő probléma, az az orrfolyás (vízszerű váladék), illetve a piros, váladékozó szem, nyálcsorgás. Észrevettem, hogy nőtt egy picit a daganat, és néha nyalogatta az utóbbi időben. Fájdalomcsillapítót kap (Carprox), de hosszútávon valami természetes megoldást keresek, ami elviselhetőbbé tenné számára a hátralévő időt. Ezen kívül tudna e ajánlani valamit, ami orvosi vizsgálat előtt vagy akár hosszabb távon adható, nyugtató hatású készítmény? Mert eddig komolyabb kivizsgálás alkalmával mindig bódítani kellett, de jelen állapotában ez nem lehetséges, nagyon megterhelné a szervezetét. Milyen kiegészítőket tudna ajánlani? Válaszát előre is köszönöm.

  48. Kedves Doktor Úr! 13éves yorkshire terrier kiskutyám ízületi problémáira rendeltem meg a Fytovet, Kingvet, Skelevet csomagot. A Fytovet dobozára az van írva, hogy testtömegtől függetlenül 10-20 csepp 1 liter vízben feloldva. A csomagban mellékelt tájékoztató szerint pedig 5kg testtömegig 3×1 csepp naponta. Kérdésem, hogy jó-e úgy, hogy az ételébe keverek 1 csepp Fytovetet, 1csepp Kingvetet, valamint egy fél kapszula Skelevetet, napi háromszor. Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Stibor Lászlóné

    • Kedves Hölgyem! A tájékoztatóban leírt dózist javaslom alkalmazni. Igen jó lesz úgy adagolni , ahogy kiszámolta és leírta. Üdv Dr.Molnar

  49. Kedves Doktor Úr!

    A veseelégtelen tacsival kapcsolatban lenne még az a kérdésem,hogy hogyan lehet kiszamolni azt a fehérje, illetve foszfor mennyiséget, amit még elbírnak a veséi?

    Köszönettel:
    Grimm Erika

    • Kedves Erika! Sehogy. Itt van a leírás arról, hogy milyen módon javaslom kezelni az idült vese-elégtelen állatot. Itt van megadva, hogy milyen módon etesse, mivel ez nagyon fontos!! Üdv Dr.molnar

      • Jo estet kivanok,Kedves Dr. Ur! A kovetkezo kerdessel fordulok onhoz, a kutyam(bichon maltez) 2hete esett at az elso tuzelesen, es azota az emlomirigyei kivannak dagadva es kekes szinuek. Ez normalis es elmulik egy bizonyos ido utan, vagy gyulladas miatt lett ilyen? Koszonom elore is a valaszat!

        • Kedves Tamás! A tüzelés után ilyen gyorsan nem normális az emlő mirigyek ilyen fokú duzzanata , a kékes elszíneződés pedig különösen nem. Vigye el kollégához mihamarabb. Üdv Dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?